افق روشن
www.ofros.com

كارگران كیان تایر دوباره تجمع كردند

خبرگزاری کار ایران                                                                                             یکشنبه ١١ بهمن ۱٣٨٨

به دنبال تجمع دوباره جمعی از كارگران كیان تایر كه پیش از ظهر امروز در محل این كارخانه برگزار شد، مسوولان اسلامشهر به منظور متقاعد كردن كارگران به این كارخانه رفتند و با تجمع كنندگان گفتگو كردند.
كارگران كیان تایر در گفتگو با خبرنگار ایلنا‏، اعلام كردند كه به دلیل محقق نشدن وعده‌های داده شده صبح امروز برای مدتی در محوطه كارخانه تجمع كرده و آتش روشن كردند. به گفته كارگران پس آنكه فرماندار اسلامشهر به منظور گفتگو با كارگران در محل كارخانه ای حاضر شد؛ كارگران به تجمع خود پایان دادند تا در سالن غذاخوری با فرماندار اسلامشهر به گفتگو و مذاكره بپردازند.
بابك زنده جاه مدیر روابط‌عمومی كارخانه كیان تایر در رابطه با تجمع امروز به ایلنا گفت: دلیل این تجمع تاخیر در پرداخت مطالبات گذشته كارگران بوده است. وی بابیان اینكه مطالبات مورد بحث به مدیر خلع ید شده است كارخانه مربوط می‌شود؛ گفت: هرچند مدیریت موقت دولتی پرداخت این مطالبات را به عهده دارد اما به دلیل مشكلاتی كه در تامین منابع وجود دارد پرداخت مطالبات و تامین مواد خام دچار تاخیراست.
زنده‌جا گفت: به دنبال ناتوانی مدیر قبلی، دولت از دی ماه سال گذشته اداره موقت كارخانه را به هیات نظارت بر صنایع واگذار كرده است.
درهفته‌های گذشته نیز كارگران لاستیك البرز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود علاوه بر برگزاری تجمعی مشابه به وزارت صنایع و معادن نیز مراجعه كرده بودند. همان زمان گفته شد كه به دنبال مراجعه كارگران به وزارت صنایع، گروهی ٩ نفره از كارگران لاستیك البرزتوسط كارفرما اخراج شدند.
پس از انتشار این خبر، روابط عمومی شرکت کیان تایر با انتشار جوابیه ای به نقل از كارگران هرگونه اخراج كارگران كیان تایر را تكذیب كرد.