افق روشن
www.ofros.com

کارگران بازنشسته شرکت واگن پارس اراک، تجمع اعتراضی برگزار کردند


خبرگزاری کار ایران                                                                                               شنبه ٢٢ خرداد ١٣٨٩

کارگران بازنشسته شرکت واگن پارس اراک برای بیست‌و یکمین بار در طی سال گذشته تاکنون، در ساعت ١٠ تا ١١ صبح چهارشنبه گذشته در مقابل شرکت تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، نماینده کارگران بازنشسته شرکت واگن پارس، ضمن اظهار گلایه از مسئولان استانداری، فرماندار و نمایندگان استان که تا به حال برای تسویه حساب بازنشستگان با شرکت و پرداخت مطالبات آنان جز وعده اقدامی انجام نداده‌اند گفت: براساس پیگیری‌های نمایندگان کارگران بازنشسته شرکت با شورای اسلامی کار شرکت، هاشمی نائب رئیس شورای اسلامی شرکت واگن پارس در حمایت از درخواست کارگران بازنشسته با مشاور عالی هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع، قربان علی‌بیگ، مذاکراتی را انجام داده تا با هماهنگی با مدیر عامل شرکت از سهم افزوده سرمایه حدود ۴ الی ۵ میلیارد تومان گرفته شده و به کارگران بازنشسته اختصاص داده شود.
مداحی با بیان این که کارگران بازنشسته با مشکلات بسیار در زندگی با داشتن فرزندان دانشگاهی و ازدواج کرده دیگر قادر به حیات نیستند به نمایندگی از کارگران بازنشسته از مدیر عامل شرکت، رزازی، درخواست کرد که با پیگیری بحث افزایش سهم آورده دو سرمایه‌گذار شرکت کارگران را در جهت رسیدن به حق فراموش شده‌اشان یاری رساند.
هاشمی ضمن تایید اظهارات مداحی گفت: ‌همان طور که مهندس رزازی در مصاحبه‌های قبلی اظهار داشته‌اند پرداخت مطالبات بازنشستگان تنها منوط به تحقق ٣١ میلیارد تومان افزایش سهام دو سرمایه‌گذار که یکی از آنها صندوق بازنشستگی دولت است می‌باشد و تا زمانی که این موضوع انجام نشود شرکت پولی برای پرداخت نخواهد داشت.
هاشمی تصریح کرد: ما پیگیر تحقق بحث افزایش سرمایه آورده به منظور رسیدگی به مشکلات کارگران بازنشسته و پرداخت ۵/۴ میلیارد تومان مطالبات آنان هستیم اما این موضوع باید در صندوق بازنشستگی حل شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت واگن پارس اکنون تنها با ٢٠ تا ٣٠ درصد ظرفیت مشغول تولید است تصریح کرد: دخل و خرج شرکت با هم نمی‌خواند و با این درآمد شاید بتوان پاسخ ٦٠٠ کارگر شاغل را داد. نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت تصریح کرد: درآمدهای شرکت حتی پاسخگوی ١٣٠٠ نیروی شاغل شرکت نیست. چرا که واگن‌ها و ترانست‌های تولیدی در آفتاب مانده و با خطر پوسیدگی تهدید می‌شوند.