افق روشن
www.ofros.com

سوختن ٦ کارگر در آتش سوزی مشهد، اخراج

كارگران رسمی مهر آباد و تجمع ١٠٠٠ کارگر گوشت پارس


ایلنا - ر.خراسان - ایران کارگر                                                                      سه شنبه ١٣ اردیبهشت ١٣٩٠

كارگران رسمی شركت صنعتی مهر آباد اخراج شدند

رییس شورای اسلامی كار شركت صنعتی مهر آباد از اخراج ٨ نفر از كارگران رسمی این شركت خبر داد.
فرهاد كاظم زاده درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: مدیریت شركت صنعتی مهرآباد بدون این كه نظركمیته انظباتی شركت را جویا شود اقدام به این كار كرده است كه عملی غیرقانونی و برخلاف سخنان وزیر كار است.
وی تصریح كرد: كارگران اخراجی سابقه ٢٠ تا ٢۴ سال هستند و حتی یكی از كارگران اخراجی عضو شورا است و طبق ماده ٢٨ قانون كار مصونیت قانونی و شغلی دارد. رییس شورای اسلامی كار شركت صنتعتی مهر آباد با اشاره به مراجعه كارگران به اداره كارگفت: تا كنون كه این مراجعات نتیجه‌ای نداشته است.
وی با اشاره به واگذاری این شركت به بخش خصوصی در سال ٨٢ و با قیمت ٣ میلیارد تومان كه كمتر از ارزش واقعی آن بود، اظهار داشت: ۵٧٠ كارگر این شركت حالا به ١۴٠ كارگر كاهش یافته است.

**************

۶ کارگر ساختمانی در آتش سوزی در مشهد کشته شدند

روزنامه خراسان از مرگ ۶ کارگر در یک آتش سوزی در یک بلوک آپارتمانی ِ در دست ساختمان در مشهد خبر داد و نوشت: این کارگران ِ ساختمانی، زنده در شعله های آتش سوختند و ۷ تن نیز به شدت مصدوم شدند.
به نوشته این روزنامه، این سانحه بعدازظهر روز شنبه در منطقه رضا شهر مشهد رخ داد.
بر اساس این گزارش، خودروی ایستگاه آتش نشانی که در مقابل این ساختمان قرار داشت، با فریادهای کارگران و رهگذران، به محل آتش سوزی رسید، اما در عرض چند دقیقه، آب تانکر این خودرو تمام شد.
روزنامه خراسان از قول کارگران نجات یافته، استفاده از ابزار غیراستاندارد و جوشکاری را از عوامل این وقوع آتش سوزی اعلام کرد، اما معاون عملیات آتش نشانی گفت:علت این حادثه هنوز مشخص نیست و کارشناسان درحال بررسی هستند.

**************

تجمع اعتراضی بیش از ١٠٠٠ نفر از كارگران جلوی استانداری

به گزارش خبرنگار ایران كارگر. بیش از ١٠٠٠ نفر ازكارگران شركت مجتمع گوشت فارس , مخابرات راه دور، لاستیك سازی دنا , و كارخانه آزمایش مرودشت مقابل استانداری شیراز تجمع اعتراضی داشتند. به گزارش رسیده ١١٠ نفر از كارگران مجمتع گوشت فارس , ٧٠٠ نفر از كارگران مخابرات راه دور و ٢٠٠ نفر از كارگران كارخانه لاستیك سازی دنا و جمعی از كارگران كارخانه آزمایش مرودشت از ساعت ٩ صبح امروز یكشنبه جلوی استانداری فارس تجمع كرده و مطالبات و خواسته های خود را خواستار شدند این تجمع هم اكنون ( ساعت ١٢٠٠) ادامه دارد.
پیش ازاین كارگران اعلام كرده بودند به مناسبت یازده اردیبهشت دراین محل تجمع خواهند كرد. یکشنبه، ١١ اردیبهشت ١٣٩٠