افق روشن
www.ofros.com

،جمع آوری کارگران فصلی و ساختمانی

خودكشی سه كارگر مخابرات راه دور و شرایط ابوالفضل عابدینی در زندان


ایران خبر - هرانا                                                                                              دوشنبه ١٧ خرداد ١٣٨٩


جمع آوری کارگران فصلی و ساختمانی در اصفهان همچنان ادامه دارد

در ادامه سیاست جمع آوری کارگران ساختمانی و فصلی در اصفهان ، پس از وقایع خرداد ١٣٨٨ این روند همچنان ادامه دارد . در روزهای گذشته تعدادی از این کارگران از کنار میادین و خیابان ها جمع آوری و بازداشت شده اند .به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــر روز یك شنبه نهم خرداد تعداد 4 نفر از این کارگران در میدان "دروازه تهران"واقع در این شهر دستگیر و به بهانه نداشتن کارت پایان خدمت و برگه احضار به خدمت سربازی در کلانتری این میدان بازداشت گردیدند . لازم به ذکر است که شهرداری اصفهان جهت اسکان کارگران فصلی ، محلی را در خیابان کاوه اصفهان اختصاص داده است که کارگران هنگام پیدا کردن کار و رفتن به همراه کارفرما ، بایستی مبلغ ۵٠٠ تومان پرداخت نمایند . این روند نه تنها در وضعیت کاریابی برای کارگران بهبودی ایجاد ننموده بلکه هزینه جدیدی را برای آن ها به وجود آورده است.

------------------

خودكشی سه كارگر كارخانه مخابرات راه دور شیراز

سه كارگر نگون بخت كارخانه مخابرات راه دور شیراز در اثرفشارهای ناشی از مشكلات معیشتی خود كشی كردند .
به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــر وضعیت كارخانه مخابرات راه دور شیراز بشدت بحرانی است علیرغم تجمعات واعتراضات مستمر تاكنون حقوق پانزده ماه گذشته به آنان پرداخت نشده است .همه كارگران شركت مخابرات راه دور از مشكلات معیشتی بشدت در عذابند , زندگی برخی از آنها از هم پاشیده شده و تعداد ی از خانواده های كارگران این شركت ,كارشان به طلاق كشیده شده است .این كارگران بارها و بارها تجمع و تحصن اعتراضی داشته اند اما تا كنون هیچ مقام و ارگانی ,پاسخی به خواسته های برحق آنان نداده اند .

------------------

شرایط نامطلوب ابوالفضل عابدینی در زندان کارون اهواز

خبرگزاری هرانا - ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار و از مسوولان پیشین مجموعه فعالین حقوق بشر در ایران که به تازگی به زندان کارون اهواز منتقل شده است در شرایط نامطلوبی نگهداری می شود و جان وی در خطر است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، عابدینی در بند ششم این زندان که اصطلاحا به آن بند سیاسی می گویند، نگهداری می شود و مسئولان به دلیل فشار مضاعف، وی را با چند تن از زندانیان خطرناک هم سلول کرده اند که در این مدت این خبرنگار از سوی هم سلولی های خود در چندین نوبت مورد تهدید جانی قرار گرفته است.
وی چندی پیش از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب اهواز به تحمل یازده سال حبس تعزیری محکوم و در مدت کمتر از یک هفته پس از ابلاغ حکم به وکیل ایشان محمد اولیایی فرد و در حالی که برای اعتراض به حکم صادره بیش از ١۴ روز مهلت قانونی باقی مانده بود؛ از سوی شعبه یازده دادگاه تجدید نظر این استان محکومیت ایشان تایید شد. این فعال حقوق بشر در پی سناریوی از پیش تعیین شده دستگاه امنیتی بر علیه فعالین حقوق بشر مورخ ١١ اسفندماه سال گذشته در منزل پدری اش توسط هجوم بیش از شصت نیروی مسلح امنیتی بازداشت شد.
وی در مدت بازداشت در بند ٢ الف سپاه پاسداران شکنجه های جسمی و روحی متعددی را متحمل شد تا حدی که چندین بار به دلیل شکنجه شدید جسمی راهی بهداری زندان اوین شد.
گفتنی است این خبرنگار جوان به شدت از ناراحتی قلبی رنج می برد که بارها پزشک ایشان نسبت به قرار گرفتن طولانی مدت در زندان، قرار گرفتن در محیط بسته، استرس و عدم دسترسی به داروهایش هشدار داده بود.

آژانس ایران خبر - هرانا - ۱۴/۳/۱۳۸۹