افق روشن
www.ofros.com

،اخبار كفش بلا، كارگران آبادانی

پارس متال، تهرانسر و كارگران لوله سازی اهواز


آژانس ایران خبر                                                                                            پنجشنبه ١۴ بهمن ١٣٨٩


اخراج كارگران فروشگاه كفش بلا ادامه دارد

دوشنبه ١١بهمن ماه مجددا ده تن دیگر از كاركنان شركت كفش بلا اخراج شدند. علاوه بر این, ١٢كارگر دیگر این شركت با سوابقی بیش از ١٢سال در آستانه اخراج قرار گرفته اند.
یكی از كارگران شركت كفش بلا در این باره گفت: ”شركت كفش بلا اقدام به فروش امكانات و فروشگاه های شركت نموده و قصد دارد همه كارگران شركت را هرچه كمتر كند و از طرف دیگر در كنار اخراج كارگران با سابقه و قدیمی , كارگران روز مزد را بكار میگیرد تا هر وقت كه تصمیم بگیرد بتواند آنها را اخراج كند و از پرداخت بیمه و سایر حقوقهای جانبی كارگر شانه خالی كند.”

------------------

كارگران آبادانی نسبت به عدم دریافت حقوق و بیمه خودمعترض هستند

کارگران پیمانکاری تحت پوشش شهرداری منطقه یک آبادان, نسبت به عدم دریافت حقوق و بیمه خودمعترض هستند. این كارگران با اشاره به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و بیمه خود از سوی پیمانکار مربوطه قبلا دست به تجمع زده اما پاسخی دریافت نكرده بودند.
یكی از این كارگران گفت, با توجه به بحث یارانه ها و افزایش قیمت ها و با توجه افزایش سرسام آور میزان قبوض برق و گاز, عدم دریافت به موقع حقوقهایمان زیانهای جبران ناپذیری برای خانواده های ما در پی خواهد داشت. لازم به ذكر است كه تعداد کارگران تحت پوشش این پیمانکاری بیش از ۴٠٠ نفر است.

------------------

كارگران پارس متال در وضعیتی دشوار

كارگران پارس متال اكنون دروضعیت دشواری قرار گرفته اند. این شركت كه در تهران قرار دارد, علاوه بر قطع برق و توقف تولید, سرویس ایاب و ذهاب كارگران را نیز قطع كرده است. كارگران این شركت كه ١١ماه است حقوق خود را دریافت نكرده اند و در تامین نان شب شان هم با مشكل مواجه اند, اكنون در شرایطی سخت تر از پیش قرار گرفته اند. روز ١١بهمن ماه ١٠ تن از كارگران این شركت بعنوان نماینده كارگران برای پیگیری مطالبات شان به مجلس دولت كودتا رفتند اما تاكنون تغییری در شرایط كارگران داده نشده است.

------------------

كارخانه های شهرك استقلال تهرانسر در آستانه تعطیلی

شماری از کارخانه های شهرک استقلال در تهرانسر بحرانی و در آستانه تعطیلی میباشند. یکی از پرسنل کارخانه کیک اکباتان گفت: ”خار ماشین, کیک اکباتان, کیان موتور و صنایع آموزشی در وضعیت وخیمی قرار دارند. کیک اکباتان را به مدت سه ماه بسته بودند و در ادامه اعتراضات کارگران مجددا باز کرده اند؛ ولی وضعیت کارخانه, بحرانی است.
از طرفی, کارگران اخراجی از این کارخانه ها بعد از ١٣ تا ١۵ سال سابقه کار, به این مساله معترض هستند که چرا اخراج؟ و اینكه بعد از این همه سال خدمت, چرا مانند کارگر ساده روزمزد اخراج شدند؟ یعنی بدون دریافت بیمه, مزایا و حقوق بازنشستگی!”

------------------

تجمع كارگران لوله سازی اهواز در ”فلکه چه کنیم”

کارگران لوله سازی اهواز روز سه شنبه در فلکه مقابل ساختمان حراست این شرکت که نام آنرا ”فلکه چه کنیم” گذاشته اند, تجمع کرده و پیگیر حقوق بیش از٢٠ ماه گذشته خود شدند. به گزارش دریافتی, اخیرا بعد از تجمعات مکرر کارگران این شرکت برخی از مقامات محلی و نمایندگان مجلس و ارگانهای دست اندرکار که جدیت کارگران برای حرکت به تهران و تجمع و تحصن در تهران برای احقاق حقوقشان را احساس کردند, درسایتها و حتی رادیوی محلی تحت عنوان رادیو جوان به صحنه آمده و وعده حل مشکلات کارگران تا قبل از عید را داده اند.