افق روشن
www.ofros.com

کارگران شرکت پرریس سنندج اخراج شدند

آژانس ایران خبر                                                                                      سه شنبه ٣ آذر ۱٣٨٨

مسوولان شرکت نساجی پرریس سنندج سرانجام همه کارگران معترض این کارخانه را به رغم در دست داشتن حکم دیوان عدالت اداری برای بکارگیری مجدد اخراج کردند .
از مجموع ٣٠ کارگر اخراجی, فقط شش نفررا به كار با گرداندند و ٢۴ نفر را پس از اتمام قرارداد سه ماه اخراج كردند . این در حالیست که دیوان عدالت اداری زمستان سال گذشته حکم به بازگشت بکار همه کارگران پرریس را صادر کرده بود , حكمی كه از سوی کارفرمای شرکت هرگز اجرا نشد. از مجموع کارگران این شرکت ١٣ نفر ناگزیر به تسویه حساب و دریافت هر یک حدود 5 میلیون تومان شدند و برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.
١١ کارگر باقیمانده که هنوزدر برابر مطالبات ظالمانه و فشارهای کارفرما مقاومت می کنند به اداره کار استان شکایت کرده و با جیبی بی پول و دست خالی و شرمنده در مقابل زن و فرزند در انتظار نظر اداره کار هستند, هرچند که آنها نیز سرانجام بخاطر بی تفاوتی یا حق کشی ظالمانه ناچار به تسلیم خواهند شد.
از حدود ٨٠٠ کارخانه عمدتا کوچک استان کردستان حدود ٩۵ در صد آنان با مشکلات مالی از جمله نقدینگی و سرمایه درگردش مواجه هستند که عملا موجب بدهکاری آنان به بانکها گردیده و این واحدها را در آستان توقیف و ضبط توسط بانکها قرار داده است.ولی شرکت پرریس سنندج به طور کلی از این مسایل دور است و اصولا مشکل مالی ندارد و مقاومت کارفرمای آن در مقابل رای دیوان عدالت اداری عملا نشان دهنده گستردگی و عمق حمایتی است که از او می شود.

آژانس ایران خبر - ٣/٩/١٣٨٨