افق روشن
www.ofros.com

اخبار کارگری


ایران خبر - هرانا                                                                                              پنجشنبه ١ مهر ١٣٨٩

مطالبات زنان کارگر بازنشسته چیت سازی هنوز پرداخت نشده است

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبــــــــربرخی از زنان روستای "رستم کلا" قائم شهر ( استان مازندران ) از وقتی نوجوان بوده اند در کارخانه چیت سازی کار کرده اند و حالا که پس از سالها فعالیت سخت و طاقت فرسا بازنشسته شده اند ، مطالباتشان را به آنها نمیدهند، رقم مطالبات برخی از آن ها به بیش از 3 میلیون تومان هم می رسد.

---------------

كاركنان بیمارستان پارسا فقط ٣ماه حقوق در سال جاری گرفته اند

کارکنان بیمارستان پارسا واقع در خیابان ولی عصر ، نرسیده به چهار راه گمرک با این که ٦ ماه از سال گذشته فقط ٣ ماه حقوق گرفته اند ، این امر فشار بسیار اقتصادی و روانی بر آنها و خانواده هایشان وارد كرده و اعتراض این كاركنان را برانگیخته است ، یكی از كاركنان این بیمارستان به خبرنگارآژانس ایران خبـــــــــــر گفت :”با ورود به ماه مهر انتظار داریم كه حقوق های معوقه ما پرداخت شود، كار ما بسیار حساس است . چگونه میتوانیم وقتیكه تمام ذهن ما مملو از مشكلات اقتصادی و گرفتاریهای ناشی ازآن است به خوبی به مردم خدمات درمانی بدهیم ؟”

---------------

تجمع كارگران كارخانه آوند پلاستیك قزوین واعتراض به عدم پرداخت حقوقشان

روز یكشنبه ٨٩.٦.٢٨ جمعی از كارگران كارخانه آوند پلاستیك در قزوین مقابل دفتر امور اداری این شركت تجمع كرده و به عدم پرداخت حقوق های 6ماه سال جاری و همچنین دوماه از سال گذشته بابت عیدی و پاداش خود اعتراض كرده و با مدیریت و قسمت حسابداری كارخانه درگیر شدن.
به گزارش ایران كارگر كارخانه آوند پلاستیك در شهر صنعتی البرز قزوین میباشد كه دبه های مختلف پلاستیكی مانند دبه های ٢٠ لیتری ، ٦٠ لیتری ، قوطی های ٢.٧ روغن مایع و یا سایر دبه های در سایزهای مختلف را تولید میكند، زمانی ٣٢٠ تا ٣۵٠ كارگر داشته و اكنون تنها ٣٠ كارگر دارد.

---------------

اخراج كارگران كارخانه داروسازی حكیم

١٠ نفر ازكارگران کارخانه داروسازی حکیم درتاریخ ٢٩-٦-٨٩ اخراج شدند .به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبــــــــر این اخراج ها بدلیل رکود درتولید و مواد اولیه همچنان ادامه دارد.
کارگران اخراجی و بقیه کارگران نسبت به این اخراجها معترض هستند . لازم به ذکر است که حدود یکماه پیش نیز هفت نفر دیگر ازکارگران این کارخانه اخراج شدند واین اخراج ها ادامه خواهد داشت .

---------------

هرانا؛ ابوالفضل عابدینی به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا - شب گذشته ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و مسئول سابق روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از زندان کارون اهواز به زندان اوین منتقل شد.
به گزارش خبرگزاری حقوق بشر ایران "هرانا" ابوالفضل عابدینی که در زندان کارون اهواز در شرایط سخت ممنوع الملاقات و ممنوع التردد با زندانیان خطرناک مبتلا به ایدز و هپاتیت و قاتلین محکوم به اعدام نگهداری می شد به زندان اوین منتقل شد.
لازم به ذکر است که چندی پیش وی به علت داشتن موچ بند سبز توسط ماموران زندان کارون به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.
ابوالفضل عابدینی نیمه شب ١١ اسفند ماه ١٣٨٨ در منزل مسکونی خود در رامهرمز با محاصره منزل و ضرب و شتم شدید دستگیر گردید و طی حکمی از شعبه یک دادگاه اهواز به ١١ سال زندان محکوم شد.

---------------

اخراج ١٠٠ نفر از كارگران كارخانه تولید بنزین در بوشهر

خبرگزاری هرانا - ١٠٠ نفر از كارگران شركت پرنده آبی كه تنها كارخانه تولید كنند بنزین در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر است اخراج شدند.
به گزارش سوك ، ١٠٠ نفر از كارگران شركت پرنده آبی از كار خود اخراج شده اند و صبح دوشنبه نیز در مقابل اداره كار استان تجمع داشته اند . همچنین این افراد به دیدار آیت الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر رفته اند.
در این ارتباط یك منبع موثق در گفتگو با یک وب سایت محلی افزود : اگر مشكلات پیش آمده در روزهای اخیر بزودی مرتفع نگردد، بقیه كارگران این شركت نیز در هفته آینده از كار اخراج خواهند شد.
تعطیلی شركت پرنده آبی بوشهر در حالی رخ داده است كه در پنجمین جشنواره كارآفرینان برتر كشور، هومن پروین مدیرعامل این شركت با طرح ابتكاری اش برای تولید محصولات با ارزش از طریق ضایعات فنی از رییس جمهور لوح تقدیر و تندیس این جشنوراه را دریافت كرده بود.

آژانس ایران خبر - پنجشنبه ٠١ مهر ١٣٨٩