افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران چینی البرز، خبر تجمع و بسته شدن ایستگاه مترو و دو خبر دیگر


آژانس ایران خبر                                                                                                 دوشنبه ١٧ خرداد ١٣٨٩


تجمع اعتراضی كارگران چینی البرز قزوین

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــــــــــر روز دوشنبه ١٧ خرداد بیش از ١٦٠ نفر از كارگران كارخانه چینی البرز قزوین رنج و هزینه سفر به تهران را متحمل شده و در مقابل وزارت صنایع و معادن واقع در خیابان سمیه , دست به تجمع اعتراضی زدند . این كارگران ٧ ماه حقوق خود را دریافت نكرده و در وضعیت اسفناك معیشتی به سرمیبرند .
این كارگران با خود پلاكاردهایی حمل میكردند كه روی آنها اعتراض و پیگیری ٧ ماه حقوق معوقه كارگران چینی البرز , اعتراض به حكم انحلال شركت چینی البرز و اخراج از كار نوشته شده بود .

-------------------

خبر تجمع کارگران موجب بسته شدن ایستگاه مترو طالقانی شد

خبر تجمع کارگران چینی قزوین موجب بسته شدن ایستگاه طالقانی شد. به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــــــــر, ایستگاه مترو طالقانی واقع در نبش خیابان طالقانی و مفتح از ساعات اولیه صبح بسته شد.بسته شدن ایستگاه مترو طالقانی به دلیل انتشار خبر احتمال تجمع کارگران چینی قزوین مقابل وزارت صنایع و معادن بود.طی روز گذشته در برخی خبرگزاری ها و وب سایت ها خبری مبنی براحتمال تجمع کارگران چینی قزوین مقابل وزارت صنایع و معادن منتشر شد. با توجه به نزدیکی وهمجواری مترو طالقانی با محدوده ی وزارت صنایع و معادن در خیابان سمیه , نیروهای امنیتی اقدام به کنترل این ایستگاه نمودند .کنترل این ایستگاه موجب تجمع مردم و ازدحام جمعیت در این ایستگاه شد.با توجه به یک طرفه بودن خیابان طالقانی و مفتح این اختلال در تردد قطارها در این ایستگاه موجب بروز مشکلات بسیاری برای مردم شد.حكومت که از هرگونه رویارویی با اعتراضات مردمی سخت هراس دارد به جای حل مشکل واقعی تنها به برخوردهای فیزیکی وخشونت بار با اقشار مختلف روی آورده است.در واقع پاک کردن صورت مساله مهمترین ابزار دولت تندروی احمدی نژاد برای مهار اعتراضات مردمی است. همین نگاه موجب شده است که نظام در هر تجمع اقدام به بستن،سرکوب و برخوردهای فیزیکی با مردم معترض می کند.نمونه این حرکت صبح امروز در ایستگاه مترو طالقانی رخ داد.

-------------------

بالاخره بعد از چندماه كارگران مترو حقوق گرفتند

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــــــــــــر كارگران متروی در حال ساخت بنی هاشم - صیادشیرازی مدت ٤ ماه حقوق نگرفته بودند و اخیرا حقوق بهمن و اسفند سال قبل را در١٠ خرداد دریافت نموده اند .

-------------------

آموج اخراجهای گسترده كارگری

به گزارش ایران كارگر باتوجه به مسئله جدی كمبود بنزین بین نیروهای كارگری در منطقه غرب تهران گفته میشود كه بزودی موج گسترده ای از اخراجها ی كارگری شروع خواهد شد وكارگران شریف نگران وضعیت خود میباشند.

آژانس ایران خبر - ۱۷/۳/۱۳۸۹