افق روشن
www.ofros.com

،تجمع كارگران لوله خوزستان و مخابرات راه دور

اخراج ٦٠ كارگر و ... رانندگان خواهان بازگشت به كار


آژانس ایران خبر                                                                                              یکشنبه ٧ شهریور ١٣٨٩


رانندگان تعدیل شده ایران خودرو: خواهان بازگشت به كار هستیم

در یك سال گذشته جمعی از رانندگان سرویس‌های كاركنان ایران‌خودور به‌بهانه فرسوده بودن اتوبوس اخراج شده‌اند/ ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تردد این اتوبوس‌های را به شرط داشتن معاینه فنی مجاز اعلام كرده‌است.
جمعی از رانندگان سرویس‌های رفت و برگشت كاركنان شركت ایران خودرو می‌گویند: مسوولان این شركت با بهانه قراردادن مصوبات ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت آنها را اخراج كرده اند.
یكی از رانندگان سرویس های رفت و آمد كاركنان شركت ایران خودرو در گفت‌وگو با ایلنا گفت: از یك سال گذشته تاكنون مسوولان ایران خودرو به بهانه پایین بودن مدل اتوبوس‌های سرویس رفت‌وآمد به همكاری با جمعی از رانندگان با سابقه پایان داده‌اند. وی تصریح كرد: این تصمیم در ایران خودرو پس از آن اتخاذ شد كه ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت در سال ٨٧ طی دستورالعملی، تردد اتوبوسهای مدل ٢٠ سال پیش را ممنوع اعلام كرد.
ربیعی با بیان اینكه از مجموع ١٨٠ راننده ایران خودرو حداقل ۵٠ نفر مشمول این ممنوعیت شده و شغل خود را از دست داده‌اند؛ گفت: در این مدت مشاهده شده كه مدل اتوبوس‌های برخی از رانندگان جایگزین از مدل اتوبوس رانندگان اخراج شده قدیمی‌تر است. وی با بیان اینكه سابقه برخی از رانندگان ایران خودرو به ١٨ سال می‌رسد تصریح كرد: این شغل به دلیل فشار روحی و تحمیل شده تمامی هزینه‌ها به رانندگان درآمد كمی دارد اما با این حال تنها محل درآمد خانواده‌های رانندگان از همین شغل تامین می‌شد.
وی تصریح كرد: رانندگان سرویس‌های ایاب و ذهاب هر روز از ساعت ۵ صبح تا بعد از نیمه شب ١٨ هزار پرسنل ایران خودرو را در سه شیفت كاری جابجا می‌كردند و در این مدت پرداخت تمام هزینه‌های مربوط به بیمه ماشین و مسافران، تعمیر و نگهداری بر عهده‌ آنها بود.
این راننده با بیان اینكه در مدت یك سال گذشته رانندگان تعدیل شده برای بازگشت به كار بارها به تمامی نهاد‌ها وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مراجعه كرده‌اند؛ گفت: این پیگیری‌ها در نهایت ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت را واداشت تا طی دستورالعمل جدیدی اعلام كند كه اتوبوس‌های قدیمی و از رده خارج به شرط داشتن معاینه فنی مجاز به تردد هستند.
وی افزود: با این حال مسوولان ایران خودرو همچنان فرسوده بودن و پایین بودن مدل اتوبوس‌ها را بهانه قرارداده‌اند و به جای رانندگان تعدیل شده رانندگان جدید با اتوبوس‌های فرسوده استخدام كرده اند.
این راننده تصریح كرد: تعدیل شدگان كه نزدیك به ٢ دهه به صورت پیمانكاری در ایران خودرو شاغل بوده‌ و بارها به دلیل حسن اخلاق و انجام وظیفه مورد تقدیر و تشكر كاركنان ایران خودرو قرار گرفته بودند.
وی افزود: رانندگان حتی حاضر به تعویض مشروط اتوبوس‌های فرسوده خود با اتوبوس‌های نو هستند اما تاكنون به این درخواست آنها رسیدگی نشده است.

-------------

درپی تعطیلی یک واحد تولیدی، ٦٠ كارگر

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبــر واحد شماره ٢ کارخانه لوله وماشین سازی ایران واقع درجاده ساوه بدلیل مشکلات تولیدی وکمبود نقدینگی ونداشتن مواد اولیه در هفته گذشته تعطیل شد . به دنبال این تعطیلی ٦٠ نفر ازکارگران قراردادی از کارخانه اخراج شدند.

-------------

تجمع كارگران لوله سازی خوزستان

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــرصبح امروز ١٢٠ نفراز كارگران لوله سازی خوزستان در مقابل این شركت تجمع كرده و خواستا ١٧ماه حقوق معوقه خود شدند

-------------

تجمع اعتراضی كارگران وكارمندان شركت مخابرات راه دور

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبــــــــرروز شنبه ٨٩.٦.٦ ، ۵٩٠ نفر از كارگران وكارمندان شركت مخابرات راه دور ( آی تی آی ) در مقابل درب ورودی این شركت در شیراز تجمع كردند وخواهان پرداخت ١٨ ما ه حقوق معوقه خود شدند . درهفته گذشته نیز این كارگران تجمع كرده بودند . این كارگران در وضعیت بسیار فلاكت بار معیشتی به سرمیبرند.

آژانس ایران خبر - ۶/۶/۱۳۸۹