افق روشن
www.ofros.com

نابسامانی وضعیت جسمی رضا شهابی و ساکن شدن ٣٠ کارگر در یک خانه کوچک


آژانس ایران خبر                                                                                              یکشنبه ٧ شهریور ١٣٨٩


نابسامانی وضعیت جسمی رضا شهابی فعال کارگری

بر اساس خبری که به کمیته هماهنگی رسیده است، رضا شهابی در اولین ملاقاتی که پس از بازداشت خود با اعضای خانواده اش در روز پنجشنبه ٢٨ مردادماه داشته، اعلام کرده که از نظر جسمی و پزشکی در وضعیت مناسبی بسر نمی برد.
رضا شهابی که در دوره ی مرخصی پزشکی خود توسط مامورین امنیتی ربوده شده بود، در حال گذراندن درمان پزشکی بوده و اکنون نیز به دلیل حبس طولانی مدت در بند امنیتی ٢٠٩ زندان اوین و ناتمام ماندن دوره ی درمان، وضعیت جسمی او رو به وخامت گذاشته است. او علاوه بر درد و مشکلاتی که از ناحیه ی گردن داشته، اکنون در کمر و دست نیز دچار درد و عوارض بیماری است که نیاز به قرار گرفتن تحت مراقبت های تخصصی پزشکی را ضروری می کند.
رضا شهابی (کارگر شرکت واحد تهران و از اعضای هیات مدیره ی سندیکای این شرکت ) بر اثر فشارهای وارد امده بر وی، از تاریخ ٢٢ خرداد تا کنون دچار نارسایی و بیماری های گوارشی نیز شده است.

----------------

٣٠ كارگر در یك خانه كوچك ساكن شده اند

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبــــــــردرتهران ، جنب امام زاده قاسم، بالاتر از تجریش بسوی دربند ، تعداد٣٠ نفر كارگر كه شهرستانی هستند به دلیل نداشتن محلی برای سكونت در یك خانه بسیار كوچك ساكن شده اند . این كارگران به دوراز خانواده های خود در این خانه كوچك متحمل فشار ومشكلات زیادی شده اند . تجمع کارگران شهرداری منطقه یک آبادان
خبرگزاری هرانا - حدود ٣٠ نفر از کارگران (پیمانکاری) منطقه ی یک شهرداری آبادان در اعتراض به تعویق پرداخت چهار ماه حق بیمه و دو ماه حقوق خود در مقابل شهرداری منطقه ی یک آبادان اجتماع کردند.
به گفته ی آنان حدود چهار ماه است که حق بیمه ی آنان پرداخت نشده است ضمن آنکه حقوق تیر و مرداد ماه را نیز دریافت ننموده اند. ایشان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از بروز مشکلاتی همچون تعویق در پرداخت کرایه خانه، قبوض آب، برق و غیره و سختی در معیشت اعضای خانواده و سایر موارد سخن گفتند و خواستار توجه مسوولان ذیربط به حل سریع مشکلاتشان شدند.
سرپرست شهرداری منطقه ی یک آبادان در این خصوص گفت: مشکل اساسی مربوط به بی توجهی و اهمال کاری از سوی پیمانکار مربوطه است که در این زمینه اخطارهای لازم به وی داده شده است.
فرهاد میاحی با اشاره به اینکه حدود ٣٠٠ نفر کارگر تحت پوشش این پیمانکاری مشغول فعالیت هستند افزود: متاسفانه پیمانکار مذکور حق بیمه ی این افراد را که مربوط به ماههای اردیبهشت، خرداد، تیر ، مرداد ماه سال جاری می باشد را پرداخت نکرده است.
او میزان حق بیمه معوقه را ۴ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در جلسه ای که به منظور رفع مشکلات این دسته از کارگران داشتیم قرار شد تا شهرداری ١٠ درصد از این معوقه ( ٢٩٠ میلیون ریال) را پرداخت نماید.
وی یادآور شد: در بیستم مردادماه امسال نیز با توجه به قول مساعدی که به این کارگران داده شده بود حقوق معوقه ی آنان تا پایان خرداد ماه به آنان پرداخت شد. سرپرست شهرداری منطقه یک آبادان بار دیگر با اشاره به اینکه این دسته از کارگران جزء نیروهای پیمانکاری هستند و حقوق و بیمه ی آنها بایستی توسط پیمانکار پرداخت شود اظهار داشت: متاسفانه پیمانکار مذکور به خوبی به تعهدات خود عمل نمی کند.
میاحی، خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته در تلاشیم تا هر چه سریعتر نسبت به بکارگیری پیمانکاران بومی، کاردان ، توانمند و متعهد اقدام کنیم.

آژانس ایران خبر - ۲/۶/۱۳۸۹