افق روشن
www.ofros.com

جزئیات جدید‌ از تصادف ایران‌خودرو


خبرگزاری دانشجویان ایران                                                                                 یکشنبه ١٠ بهمن ١٣٨٩

جزئیات جدید‌ ازتصادف ایران‌خودرو
رییس ‌پلیس‌ترافیك ‌شهری:
راننده‌ مدعیست‌هنگام‌ حادثه حالت طبیعی نداشته ‌است
عملكرد حراست‌ ایران‌خودرو می‌توانست‌ ازعمق فاجعه بكاهد سرویس: اجتماعی - حوادث
٠٩/١١/١٣٨٩
٠١-٢٩- ٢٠١١
۴٩ :٢۵: ١۵
كد خبر: ٨٩١١-٠۵۴٣٩
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: اجتماعی - حوادث

رییس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا با اعلام جزئیات جدید از حادثه تصادف در شركت ایران خودرو، اظهار كرد: راننده عامل حادثه مدعیست هنگام حادثه حالت طبیعی نداشته است.
سرهنگ محسن مهرایی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین جزئیات تصادف كامیون در ایران‌خودرو اظهار كرد: اعتبار كارت سلامت راننده كامیون در اردیبهشت ماه سال گذشته از درجه اعتبار ساقط شده و این كارت تمدید نشده است.
وی خاطرنشان كرد: راننده در تحقیقات به عمل آمده مدعی است كه حدود دو سال قبل در اثر سانحه‌ای دچار ضربه مغزی شده و در طول شبانه‌روز از دارو استفاده می‌كند، به گونه‌ای كه در هنگام بروز حادثه به علت مصرف دارو حالت طبیعی نداشته است.
مهرایی با اعلام اینكه راننده با صدور قرار تحویل زندان شده است، افزود: راننده قبل از اعزام به زندان طبق دستور قاضی برای انجام تست سلامت به آزمایشگاه مربوطه معرفی شده است تا ادعای این فرد مورد بررسی پزشكی قرار گیرد.
رییس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا به ایسنا گفت: كامیون عامل حادثه مدل ١٩٨٠ بوده كه ٣١ سال از عمر این خودرو می‌گذرد.
وی با بیان اینكه شیفت كاری راننده ١٢ ساعته بوده است، تصریح كرد: این عمل شركت پیمانكار بر خلاف ماده هفت آیین‌نامه حمل و بار مسافر است، چرا كه بر اساس این آیین‌نامه ساعت كار رانندگان هشت ساعت مشخص شده است.
رییس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا با انتقاد از اینكه شركت پیمانكار با علم، نداشتن گواهینامه راننده، خودرو در اختیار وی قرار داده است، اضافه كرد: چگونه ممكن است فردی به مدت دو سال به عنوان راننده در اختیار شركتی باشد، اما این شركت برگه معاینه فنی، گواهینامه و كارت سلامت راننده را چك نكند!
مهرایی در ادامه با بیان اینكه عملكرد حراست شركت ایران خودرو می‌توانست از عمق فاجعه بكاهد گفت: اگر حراست با توجه به حجم عابران در این منطقه محدودیتی برای تردد وسایل نقلیه سنگین ایجاد می‌كرد، چنین اتفاقی رخ نمی‌داد.
وی پیش از این به ایسنا گفته بود كه راننده كامیون، گواهینامه پایه یك و كارت سلامت ندارد و خودرو نیز فاقد معاینه فنی است.

خبرگزاری دانشجویان ایران/ ایسنا - ٠٩/١١/١٣٨٩