افق روشن
www.ofros.com

،راهپیمایی کارگران مخابرات راه دور

...مشکلات درمانی ١٣هزار كارگر دلیجانی، خودسوزی یک کارگر و


ایسنا - ایلنا - هرا - اینا                                                                                چهارشنبه ٣١ فروردین ١٣٩٠

راهپیمایی کارگران شرکت مخابرات راه دور در شیراز

جمعی از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران (ITI) در اعتراض به عدم اجرای مصوبات دولت در مورد این واحد صنعتی،‌ در شیراز راهپیمائی کردند.
بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران در اعتراض به تأخیر در اجرای مصوبات هیأت دولت، در حدفاصل ساختمان استانداری فارس تا سازمان صنایع و معادن این استان راهپیمایی کردند.
به گزارش ایسنا، راهپیمایان با شعار "زندگی، معیشت حق مسلم ماست"، "مصوبات دولت اجرا باید گردد" و "۲۰ ماه حقوق کارگر پرداخت باید گردد" خواستار تسریع در اجرای مصوبات دولت و پرداخت مطالبات معوقات کارگران شدند.
این کارگران همچنین با حمل پلاکاردهایی واگذاری واحد صنعتی مخابراتی ITI به بانک ملی را محکوم کردند.
‌جعفر قادری نماینده شیراز نیز با ابلاغ تذکری خطاب به احمدی نژاد نوشت: "علی رغم مصوبه سفر سوم دولت در فارس بر پرداخت کمک ۱۵ میلیارد تومانی به کارخانه ITI شیراز برای جبران بخشی از کسرهای این واحد تولیدی، متأسفانه در پیچ و خم اداری وزارتخانه‌های دولتی این مصوبه هنوز اجرائی نشده است. با عنایت به اینکه فشارهای روحی و روانی زیادی متوجه پرسنل این مجموعه است و کارکنان خدوم این مجموعه در طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی زیادی مشارکت داشته و بخش عمده‌ای از نیازهای کشور توسط این واحد تولیدی تأمین شده است، دستور حضرتعالی برای عمل به مصوبات دولت مایه امتنان است."
جعفر قادری همچنین به همراه ۵ نماینده دیگر استان فارس به وزرای صنایع و معادن، ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اجرای مصوبات دولت تذکر داده و خواستار تسریع در اجرای مصوبات دولت شدند.
شرکت مخابراتی راه دور ایران از ۲۰ ماه قبل تا کنون و پس از واگذاری به بخش خصوصی به دلیل مشکلات مالی دچار بحران شده و کارگران این واحد صنعتی بحرانی بارها برای دریافت مطالبات خود در شیراز و تهران تجمع اعتراض آمیز برگزار کرده‌اند.

---------------------

١٣هزار كارگر دلیجانی محروم از خدمات درمانی هستند

نماینده محلات ودلیجان با بیان اینکه ١٣ هزار كارگر شهرستان دلیجان از خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی محروم هستند: متاسفانه با توجه به گفت وگوهای زیاد با مسئولان ذیربط هنوز اقدامی در این باره صورت نگرفته است.
به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت،"علیرضا سلیمی" گفت: محرومیت طبقه گارگران وطبقه ای که توان پرداخت هزینه درمان را ندارد، از خدمات درمانی مشکلات فروانی برای این قشر ایجاد کرده است به طوری که، گارگران ما مجبور هستند به بیمارستان دلیجان مراجعه کنند وهزینه بالاتری را پرداخت کنند.
عضوکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس ادامه داد: ما در شهرستان محلات در تمامی روزهای هفته پزشک متخصص نداریم ، البته وزیر بهداشت دراین باره قول‌هایی داده است که امیدواریم هرچه سریع تر محقق شود.
نماینده محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: درطی سفرهای ریاست جمهوری به محلات قول احداث مجتمع رفاهی برای آبگرم محلات داده شد، ولی در حال حاضر فقط چند سوئیت توسط وزرات رفاه ساخته شده است، امیدواریم با توجه به قولهایی که هیات دولت برای احداث این مجتمع داده است احداث این مجموعه رفاهی نیز تکمیل شود. سلیمی افزود:آب شرب محلات وروستاها با مشکل جدی روبرواست امیدواریم هرچه سریعتراین مشکلات رفع شود.

---------------------

خودسوزی یكی از كاركنان شهرداری بوشهر

خبرگزاری هرانا - یکی از کارکنان خدماتی شهرداری بوشهر با سوزاندن خود به زندگی‌اش پایان داد.
بر اساس گزارش پایگاه تحلیلی خبری بوشهر، شخصی به نام "ر. ک" که چندی پیش به عنوان یکی از کارکنان خدماتی شهرداری مشغول به کار بوده و بنابر دلایلی به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری منتقل شد روز گذشته اط ریق خودسوزی به زندگی خود پایان داد.
این گزارش دلیل این اقدام متوفی را با مسایل سازمانی و کاری وی بی‌ارتباط دانسته و بعضی مسایل خانوادگی را عامل این خودسوزی اعلام کردند.

---------------------

كارگران كارخانه نساجی نیكو ۴ ماه بدون حقوق

آژانس ایران خبـر: كارگران كارخانه نساجی گروه صنعتی نیكو واقع در زنجان، ۴ ماه است حقوق دریافت نكرده اند. همچنین اضافه عیدی وپاداش سال ٩٠ نیز به كارگر ان پرداخت نشده است.
علیرغم پیگیریهای مستمر و مراجعاتی كه كارگران طی این مدت به اداره كار و سازمان كار زنجان وسایر مقامات استان داشته اند ، ولی هیچ پاسخی دریافت نكرده اند ، این درحالی است كه به گفته كارگران این كارخانه تولید دارد وتمامی تولیدات آن نیزبه فروش میرسد.

---------------------

هنوز مطالبات سال ٨٩ به كارگران ایران تایر داده نشده است

آژانس ایران خبــر: شركت ایران تایردرتهران وضعیت نرمالی ندارد وبه گفته كارگران، این شركت در وضعیت بحرانی به سرمیبرد. كارگران این شركت هنوز مطالبات سال ٨٩ را دریافت نكرده و حق سنوات آنها نیز داده نشده است، كارگران نسبت به عدم دریافت حق وحقوق خود معترض میباشند. ١۵٢٠ ٢٣٠ ٣۵ ٤ ۴ ۵٠٢٧ ٥ ٦٠ ۶ ٧ ٨٤٣٠ ٩٠ ٠ ١٨٨ ١٣٨٩ ١٣٩٠ ٢٠٠٧ ٢٠٠٨ ٢٠٠٩ ٢٠١٠٠٠ ٢٠١١