افق روشن
www.ofros.com

پرداخت یك ماه دستمزد به جای ١٧ ماه و ابوالفضل عابدینی ممنوع التردد شد


اینا - هرانا                                                                                                    چهارشنبه ٢٧ مرداد ١٣٨٩

پرداخت یك ماه حقوق به جای ١٧ ما ه حقوق!!

بعد از اعتراضات وتجمعاتی كه در زمانهای مختلف پرسنل شركت آی تی آی ( مخابرات راه دورشیراز ) داشتند ، از١٧ ماه حقوق معوقه ، فقط یك ماه از طلب آنها پرداخته شد !!
یكی از پرسنل این شركت به خبرنگارآژانس ایران خبـــر گفت :” بسیاری از پرسنل این شركت از نفرات متخصص وتحصیل كرده هستند ولی به دلیل عدم دریافت حقوق در وضعیت بد معیشتی به سر میبرند ، طوری كه برخی ازآنها خانواده هایشان طی این مدت از هم پاشیده شده است ، ما ١٧ ماه حقوق معوقه داریم اما سرانجام فقط یك ماه از حقوقمان را به ما دادند ، ما ٦٠٠ نفر هستیم كه ماههاست دنبال حق وحقوق خودمان هستیم .ولی گوش آقایان حكومتی به شنیدن حرفهای ما بسته است ”

-------------

ابوالفضل عابدینی ممنوع التردد شد

خبرگزاری هرانا - روز گذشته مورخ بیست و ششم مردادماه، ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار و از مسئولان پیشین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از تردد در زندان كارون و خارج از بندش تا اطلاع ثانوی منع شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دستور كه از سوی رئیس زندان كارون اهواز به تمامی پرسنل اعلام شده است مشكلات حادی را برای ابوالفضل عابدینی ایجاد كرده است.
این در حالیست که این زندانی سیاسی هر سه روز یك بار برای دریافت داروهای خود می بایست به بهداری زندان مراجعه كند . آقای عابدینی از بدو ورود به زندان کارون اهواز با سخت گیری ها و اعمال فشار های متفاوتی روبه رو بوده است؛ ممنوع الملاقات و ممنوع التردد كردن و جلوگیری از تماس تلفنی با خانواده، از جمله این فشارها می باشد.
شایان ذکر است که این فعال حقوق بشر که از یازدهم اسفندماه سال جاری تاکنون در زندان محبوس است بر اساس رای دادگاه به تحمل یازده سال حبس تعزیری محکوم شده است.