افق روشن
www.ofros.com

وضعیت وخیم رضا شهابی؛ احتمال بروز یک فاجعه انسانی دیگر


کمیته دانشجویی دفاع...                                                                                       دوشنبه ١٦ تیر ۱۳۹۳

با گذشت بیش از ۳۶ روز از آغاز اعتصاب غذای اعتراضی رضا شهابی، مسئولان قضایی نسبت به خواسته های این زندانی سیاسی همچنان بی تفاوت بوده و وضعیت جسمانی آقای شهابی روز به روز وخیم تر می گردد.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، اعتصاب غذای اعتراضی ۳۶ روزه آقای شهابی که تا به امروز منجر به کاهش وزن ۱۳ کیلوگرمی این فعال کارگری شده است، همچنان مورد بی تفاوتی مسئولان قضایی است و تا به امروز هیچگونه پاسخی از جانب ایشان به خواسته های آقای شهابی داده نشده است.
اطلاعات دریافتی از وخامت وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی حکایت داشته و با تداوم این شرایط، احتمال بروز یک فاجعه انسانی دیگر در زندان رجایی شهر چندان دور از ذهن نیست.
بر اساس گزارش ها از زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، این زندانی سیاسی در حال حاضر علاوه بر بیماری های جسمی حادی که از آن رنج می برد، به علت اعتصاب غذای طولانی در وضعیت وخیم جسمانی به سر می برد و مسئولان بهداری این زندان طی روزهای اخیر، از انجام حداقل اقدامات درمانی برای وی نیز خودداری می کنند.
رضا شهابی کارگر زندانی از روز یازدهم خردادماه در اعتراض به تبعید غیر قانونی خود به زندان رجایی شهر و همچنین تهدید به تشکیل پرونده مجدد از جانب بازجویش در اعتصاب غذا به سر می برد.
وی در جریان نامه ای اعتراضی به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران، با توضیح وضعیت خود و شرح اقدامات خلاف قانون ماموران امنیتی در طی مدت بازداشت تاکنون خواسته های اصلی خود برای پایان اعتصاب غذا را به شرح زیر اعلام کرده است:
۱- بازگشت به محل قبلی زندان اوین بند ۳۵۰
۲- مرخصی استعلاجی جهت درمان و عمل جراحی دیسک کمر (به دور از استرس و بگیر و ببند و حضور ماموران زندان که باعث ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت و ناراضتی به مراجعه کنندگان و کادر بیمارستانی و تیم پزشکی از جمله پزشک و پرستار و غیره)
۳- اجرای ماده ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی (قانون تجمیع)
۴- اجرای قانون آزادی مشروط.
آقای شهابی با حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است که پس از تبعید خلاف قانون به زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، هم اکنون در حال تحمل باقیمانده محکومیت خود در بند ویژه امنیتی این زندان می باشد.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی