افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


کارگران گروه ملی فولاد                                                                                                         یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰٣ - ۲۱ آوریل ۲۰۲۴


تجمع اعتراشی شماری از کارگران اخراجی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز مقابل ساختمان مجلس در تهران

برای مشاهده و مطالعه مطالب کارگران گروه ملی فولاد اینجا کلیک کنید.
شماری از کارگران اخراجی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، امروز یکشنبه دوم اردیبهشت ۱۴۰۳، مقابل ساختمان مجلس در تهران دست به اعتراض زدند.
پیشتر این گروه از کارگران مقابل محل کار خود تجمعات اعتراضی برگزار کرده و خواستار بازگشت به کار فوری خود و لغو احکام اخراج شده بودند.
در روزهای پایانی اسفندماه سال گذشته، تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد با پرونده سازی «حراست» و به دستور « علی محمدی» مدیرعامل شرکت از کار اخراج و گروه دیگری نیز به ورزشگاه غدیر اهواز تبعید شدند.
این شکل از سرکوب و برخورد با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد، در پی اعتصاب های چند ماه گذشته و مطالبه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این شرکت صورت گرفته است.

**************

تحصن کارگران اخراجی گروه ملی صنعتی فولاد ادامه دارد

امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳، کارگران اخراج شده گروه ملی صنعتی فولاد و تعدادی از کارگرانی که به اجبار و تحت عنوان مامور به خدمت از محل کار خود به ورزشگاه غدیر اهواز تبعید شده اند، مقابل ورودی شرکت دست به تحصن زدند.
خواسته این کارگران، بازگشت به کار همه کارگران اخراجی و بازگشت به محیط شرکت برای کارگران تبعید شده است.
هجدهم فروردین و در جریان تحصن قبلی کارگران اخراج شده، عوامل و نیروهای امنیتی حراست به کارگران معترض یورش برده و مانع از ادامه اعتراض آنها شدند.
کارگران معترض اعلام کرده اند در صورت عدم لغو احکام اخراج و تبعید از محل کارشان، در تهران و مقابل مدیریت بانک ملی ایران دست به اعتراض خواهند زد.

**************

حمله گستاخانه به کارگران اخراجی گروه ملی فولاد بی پاسخ نخواهد ماند

عوامل مزدور واحد حراست شرکت گروه ملی صنعتی فولاد به کارگران اخراجی متحصن مقابل یکی از ورودی های شرکت حمله کردند.
امروز شنبه هجدهم فروردین ماه ۱۴۰۳، شماری از کارگران گروه ملی که در جریان اعتراضات اخیر از ابتدای سال از کار اخراج شده اند، برای پیگیری بازگشت به کار خود و به نشانه اعتراض به احکام اخراج، قصد برپایی چادر و تحصن مقابل شرکت را داشتند که با حمله و هجوم مزدوران حراستی روبرو شدند.
حمله بیشرمانه چوب و چماق کش ها و لمپن های جیره خوار حراست به کارگران اخراجی که برای احقاق حق خود مقابل شرکت تحصن کرده بودند، نفس وجودی اداره حراست را بیشتر نمایان ساخت.
ما به کرات از همدستی حراست و مدیر فاسدش با غارتگران در گروه ملی فولاد سخن گفتیم.
میدانستیم و میدانیم فلسفه و ماهیت وجودی واحد حراست، تنها نگاهبانی از منافع قبیله ای چپاولگران و سرکوب کارگران معترض است.
مزدوران و لات و اوباش های حراستی که در لباس کارگر مقابل کارگر قرار گرفته اند بدانند، گستاخی و بی شرمی امروز بی پاسخ نمی ماند.

**************

چو دزدی با چراغ آید گزیده‌تر برد کالا

همکاران عزیز و گرامی
همانگونه که مطلعید، در روزهای پایانی اسفند ماه ۱۴۰۲، شماری از همکاران به بهانه پایان یافتن قرارداد از کار اخراج و شمار دیگری نیز به ورزشگاه غدیر منتقل شده اند تا آنها هم در نوبت اخراج قرار گیرند.
این تصمیم با پرونده سازی عوامل امنیتی و حراست و با صحنه گردانی علی محمدی در پی ماهها تلاش شکست خورده آنها برای ایجاد تفرقه میان صف متحد ما و شایعه سازی های شرم آور برای برخی همکاران عزیز صورت گرفته است. اعتصاب های پیاپی و قدرتمند ما در ماه های گذشته و نتایج نسبتا قابل قبول آن، چنان ضربه خرد کننده ای بر پیکر دشمنان همیشگی کارگر وارد کرده که چون مار زخمی به خود می پیچند و شبانه روز در اتاق های فکر خود مشغول دسیسه چینی و طراحی نقشه های کثیف برای خاموش کردن صدای حق طلبی ما کارگران گروه ملی فولاد هستند.
مدیریت شرکت، حامیان و برادران امنیتی، سیاسی و مافیایی او که فساد و دروغ سر تا پایشان را فرا گرفته و جز به غارت و دزدی نمی اندیشند، گمان کرده اند با این ترفندها قادر خواهند بود مبارزه ما را عقب برانند اما فراموش کرده اند که بارها در بزنگاه های مختلف اتحاد و همبستگی ما چگونه معادلات کثیف شان را بهم زده است. ما به کرات گفته ایم اخراج هر کارگر تعرض به جنبش کارگری است و در عمل هم نشان داده ایم که متحد و همدل پای کارگر اخراجی ایستاده و اجازه تعرض به معیشت و زندگی همکاران مان را نداده ایم.
این بار هم هرچه در توان داریم به میدان نبرد خواهیم آورد و در دفاع از همکاران خود مقابل تان به صف خواهیم شد. دشمنان ما بدانند که اجازه نمی دهیم اخراج کارگر را بدون هیچ هزینه ای به رویه ای عادی بدل سازید، آن کس که باید از این خانه بیرون رود کارگر نیست، دزدان و فاسدانی هستند که برای تاراج معیشت و زندگی ما و غارت سفره ما به کمین نشسته اند. خانه تکانی را که همیشه نباید قبل از سال نو انجام داد، تعطیلات نوروزی که تمام شود همه اعضای خانواده بزرگ کارگران گروه ملی دست در دست هم به پاکسازی گروه ملی و جارو کردن بساط پلیدی ها و شرارت ها خواهیم پرداخت.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳

**************

ادامه اعتصاب در گروه ملی فولاد اهواز

کارگران گروه ملی فولاد در اعتراض به تعلیق از کار و ممنوع الورودی شماری از همکاران معترض و اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل، همچنان در اعتصاب بسر می برند.
امروز دوشنبه هفتم اسفندماه، کارگران گروه ملی از ورود علی محمدی مدیرعامل فاسد به محوطه شرکت جلوگیری کردند.
رفع تعلیق از کار و ممنوعیت ورود کارگران، اصلاح آیتم های طرح طبقه بندی، همسان سازی دستمزدها با شرکت های فولادی مشابه، قراردادی شدن نیروهای پیمانکاری و استعفای مدیر عامل از خواسته های اصلی کارگران گروه ملی فولاد است.

**************

اعتصاب در گروه ملی فولاد ایران - اهواز کماکان ادامه دارد

امروز شنبه پنجم اسفندماه، کارگران گروه ملی فولاد در اعتراض به تعلیق از کار و ممنوع الورودی شماری از همکاران معترض و اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل اعتصاب خود را ادامه دادند.
در این دور از اعتصاب تمامی درهای شرکت مسدود بوده و از ورود مدیران به شرکت و نیز خروج محصول جلوگیری شده است.

**************

سومین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران - اهواز

در ادامه اعتصاب و اعتراض به ممنوع الورود شدن شماری از کارگران و اجرای ناقص طرح طبقه بندی، از صبح امروز پنجشنبه سوم اسفندماه ۱۴۰۲، تمامی درهای شرکت بسته و کنترل آنها در دست کارگران قرار گرفت.
ابتدای هفته جاری با دستور مدیرعامل و حراست شرکت از ورود به محل کار تعدادی از همکاران جلوگیری بعمل آمده بود که این موضوع موجب شکل گیری اعتصاب جاری شد.
متعاقب این اعتصاب، از روز گذشته نیز شمار دیگری از کارگران معترض با حکم ممنوع الورودی خود مواجه شدند.

**************

صحبت‌های یکی از همکاران در مجمع عمومی اعتصاب

صحبت‌های یکی از همکاران در مجمع عمومی اعتصاب در همبستگی با کارگران اخراجی و مطالبات معوقه
ما در گروه ملی برای حقوق کارگران ، برای خودمان مبارزه می‌کنیم. اتحادمان را حفظ کرده‌ایم تا با اراده‌ای آهنین مقابل طماعان و دزدان بایستیم. آنقدر اعتصاب کرده‌ایم که حساب آن از دستمان در رفته است. این دستهای خالی و زحمتکش و این صدای رسا و معترض ماست. فریادی از حنجره‌ی دردکشیده‌ گروه ملی فولاد اهواز برای هر آنکه هنوز شک دارد به عظمت و شرافت این رزم.
ناکارآمدی و فساد این مدیران و مسئولان عامل بدبختی و بی‌نظمی است، اما ما را بیکار و بی‌پول می‌کنند. از تو که امروز کنار ما قرار نگرفتی می‌پرسم ، آیا زندگیت را هنوز آنقدر بی‌ارزش نکرده‌اند که حاضر شوی برای خودت برخیزی؟ تحمل کردن چنین شرایطی در این شرکت و این استان، به معنی تحمیل ذلت است که دود و خاکستر آن با هدایت فرمانداری و ترفند بانک‌ها و فوت نهاد امنیتی، اول و آخر در چشم کارگر و مردم محروم میرود. پس بجنگ برای حقت و سرنوشت خودت و خانوادت و همکارانت. اینجا کلیک کنید.

با قدرت جمعی و صدای واحد، اخراج کارگر فولاد

و حق‌خوری و دست‌درازی به مطالبات کارگری را در هم می‌شکنیم.

فولادی داد بزن، حقتو فریاد بزن


**************

دومین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران - اهواز

امروز چهارشنبه دوم اسفند به دنبال اعتصاب کارگران بخشهای مختلف گروه ملی فولاد که در اعتراض به تعلیق از کار شماری از کارگران معترض و نیز در اعتراض به اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل صورت گرفت، کارگران با خروج از محل کار خود به همکاران تعلیقی که مقابل یکی از ورودی های شرکت تحصن کرده اند پیوستند. در پی این اعتصاب، حراست و مدیریت گروه ملی اقدام به بستن کارت شمار دیگری از کارگران معترض کرده است. اینجا کلیک کنید.

**************

دومین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران - اهواز

کارگران بخشهای مختلف گروه ملی فولاد، روز چهارشنبه دوم اسفند ماه ۱۴۰۲، در اعتراض به تعلیق از کار شماری از کارگران معترض و نیز در اعتراض به اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل، برای دومین روز متوالی دست به اعتصاب زدند.
هم اکنون راهپیمایی کارگران گروه ملی از محوطه شرکت آغاز و تا میدان بقایی واقع در ابتدای جاده خرمشهر، ادامه خواهد داشت.
برای دیدن کلیپ ها اینجا و اینجا کلیک کنید.

**************

صدای مستقل ما کارگران از تشکل‌های کارگری جهانی

بعد از آنکه مردم اهواز و گروه‌های کارگری و مطالبه‌گر و افکار عمومی با اعتصاب ما همراه شدند، اکنون صدای ما به همه دنیا رسیده و بازتاب جهانی یافته است اما دریغا که کارگر صدا و تریبون واقعی در صداوسیما یا روزنامه‌های کشور خودش ندارد و آنها هم در اختیار منافع کارفرما و دولت و طلایه‌داران امنیتی قرار گرفته است. گزارشی از وضعیت کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران-اهواز در بخش انترناسیونال(بین‌الملل) از اتحادیه سندیکای سولیدر (همبستگی) فرانسه؛ دارای بیش از صد اتحادیه و سندیکای کارگری از اروپا و آسیا منتشر شده است. وقتی سرمایه‌داران بر گرده کارگر نشسته‌اند و مسئولان کشور با خیال آسوده در خواب زمستانی‌اند، صدای مستقل ما کارگران از تشکل‌های کارگری جهانی به زبان‌های مختلف منعکس می‌شود.
در بخش‌هایی از این گزارش آمده است:
از آنجایی که گردش مالی بالای صنایعی مانند فولاد برای صاحبان خصوصی یعنی دسترسی به اعتبارات بانکی کلان، امکانات و بستر گسترده مالی، و از طرف دیگر نقش فولاد اهواز در تولید مواد اولیه تولید در قطعه سازی، ماشین‌سازی، ساختمان‌سازی و صنعت نفت و از همه مهمتر تامین قطعات استراتژیک نظامی برای سپاه پاسداران، مالکیت این گروه صنعتی تحت سیطره مشترک الیگارشی قدرتمند فولاد ایران و سپاه پاسداران، بارها بین دستگاه‌ها و اشخاص حکومتی دست به دست شد. در این بین عدم پرداخت مطالبات معوقه مزدی، اعتراض گسترده و اعتصابات طولانی مدت کارگران گروه ملی را در سالهای متمادی در یک دهه گذشته در پی داشت و برخورد تند امنیتی و صدور احکام زندان و شلاق برای کارگران معترض، زندگی، معیشت و کرامت انسانی بیش از سه هزار خانوار کارگری مشغول در این واحد با خطر جدی مواجه کرد. هرچند هرگز سرکوب و ارعاب کارگران به سکوت کارگران فولادین اهواز نینجامید و شعار «نه‌تهدید نه زندان دیگر فایده ندارد» به شعاری پر تکرار در تجمعات کارگران بدل شد.
کارگران طی سه دوره اعتصاب قدرتمند و منسجم در ماه‌های نوامبر، ژانویه و فوریه سال جاری، با اتکا به مجمع عمومی کارگران، یکی از اصلی‌ترین و پیشروترین کانون‌های مبارزه‌ی طبقاتی در ایران بودند. کارگران معترض در اقدامی متحدانه و جسورانه مدیرعامل مافیایی شرکت را که علاوه بر عدم انجام تعهدات، با همکاری فرمانداری و تیم حراست حکم به تعلیق کارگران داده بود با زور از شرکت بیرون انداخته و کنترل ورود و خروج کارخانه را به طور کامل در دست گرفتند.
خلف وعده کارفرما یعنی مدیریت بانک ملی در انجام تعهدات، خشم کارگران معترض را چنان برانگیخت که بنا بر تصمیم جمعی با رای اکثریت کارگران مانند اعتصاب‌های سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ اعتراض را به تمام خیابانهای اهواز کشاندند. حمایت گسترده مردم اهواز از اعتراض خیابانی کارگران و همدلی وسیع در دیگر مراکز صنعتی در سراسر ایران منجر به عقب‌نشینی در مقابل قسمتی از مطالبات کارگران شد اما پرونده‌سازی امنیتی رژیم ایران با هدف پیشگیری از تسری اعتراضات فولاد به صنایع دیگر رخ داده است. این کارگران نسبت به پایین‌ بودن سطح دستمزد و همچنین تبدیل وضعیت شغلی هزار نفر از کارگران شرکت پیمانکاری شفق راهیان به حالت قراردادی، معترضند و در این بین، فشارها و تهدیدهای امنیتی علیه آنها خطری جدیست و مویدی بر لزوم حمایت گسترده طبقاتی در سطح ملی و بین‌المللی از هر کارگر معترض در ایران است. کارگرانی که حق تشکل‌یابی مستقل و حق بدیهی و قانونی سازماندهی اعتراض و اعتصاب را ندارند...
گزارش کامل در این سایت منتشر شده است: اینجا کلیک کنید.

**************

خط قرمز ما اخراج همکاران و مطالباتمان

گفته بودیم که خط قرمز ما اخراج همکاران است. امروز فولادگران شجاع و تاریخ‌ساز نشان دادند که گروه ملی فولاد کانون اعتصاب و دستاورد کارگری است و قصد دارد دست مافیای فولاد را در این شرکت قطع کند.
آقایان فاسد در مدیریت و حراست لازم است دوربین‌ها و چشم‌ها و مخبرهای دیگری قرض کرده تا متوجه شوند که مطالبات اعتصابی را سه هزار کارگر مبارز طلب می‌کنند و یاوری که اطلاعیه‌های تهدیدآمیز در کانال مدیریت درج می‌کند و بنی‌نعمه که خبرچین نهاد امنیتی در نیروی انسانی شده است، جایگاه واقعی‌شان پشت درهای شرکت است. علی محمدی دیگر جایی در این شرکت ندارد و فسادهای مالی و اخلاقی و ماهیت ضدکارگری‌اش مثل روز روشن است. مدیر رانده شده که جرات حضور در جمع اعتصابی را از ترس خردشدن استخوان‌هایش ندارد، حاجی‌پور نوکر مواجب بگیر خود را به برنامه سه ساعته جلوی دوربین خبرنگاران امنیتی فرستاده تا با توجیه دروغین بدهکاری و زیان شرکت، نیم نگاهی هم به تجدید رانت‌های حاکمیت و وام‌های کلان بانک داشته باشد.
حاشا و کلا ما حیرت زده‌ایم از حجم بی‌شرمی آقایان که بدون پشت گرمی به بالاترین لایه از قدرت امکان پذیر نیست و اگر مانند پرسنل زحمتکش به فکر شرکت و تولید بودند با تحقق مطالبات جلوی اعتصاب و توقف خطوط را می‌گرفتند.
آمده‌ایم تا بساط استثمار و ستم بر کارگر گروه ملی را جمع کنیم و همکاران مطالبه‌گر را به شرکت بازگردانیم و مدیران نالایق و زیان‌آور را اخراج کنیم.
نشان داده‌ایم که بر سر مطالبات خود با احدی سازش نخواهیم کرد چون ما کارگران آهنیم ریشه ظلمو می‌کنیم.
▪️اهم مطالبات:
بازگشت به‌کار همکاران تعلیقی
اجرای همسان‌سازی بدون حقه‌بازی
اخراج مدیران فاسد و مشارکت کارگری
تبدیل وضعیت همکاران شفق
اصلاح آیتم‌های طبقه‌بندی مشاغل
حق بدی آب و هوا

**************

از همکارانی که کارتشان مسدود شده حمایت می کنیم

واقعیت این است که این شرکت در تاریخ خود با چنین مدیرانی به این اندازه غارتگر و فاسد و ضدکارگر که پشتیبانی قدرتمند از سوی ارگان های حاکمیت دارند مواجه نبوده است.
گروه ملی فقط به دست کارگر فولادی است که پایدار مانده و به کانون حق طلبی و دستاوردهای کارگری تبدیل شده است.
ما با همکاران خود دست برادری داده ایم و با اتحاد و تمام توان خود از چهار عضو شریف و باشهامت گروه ملی که مدیرعامل خودفروخته کارتشان را مسدود کرده حمایت و قدردانی میکنیم و اگر اقدامی برای رفع این اقدام وقیحانه صورت نگیرد بدون شک پاسخ درخوری را به حراست، مدیریت فاسد و عوامل امنیتی که محافظین و جیره‌خواران مافیای غارتگر شده اند خواهیم داد.
سخنی داریم با همه پرسنل شجاع و فهیم گروه ملی که ماه هاست بیرق مطالبه گری را زمین نگذاشته‌اند تا هم گامی بزرگ برای رفاه خودشان بردارند و هم نظام تولید را از این مسیری که به قهقرا می‌رود با همت کارگر نجات دهند.
در رابطه با مشکلات ما، آنچه بر همه اعضای شرکت و جامعه عظیم کارگری و مردم کشور روشن شد همان ریشه فاسد شده و از کار افتاده ای است که درخت پربار صنعت را به تباهی و خشکی کشانده است.
بانک ملی و مدیریت با حیف و میل کردن درامدهای فراوان شرکت، عملکرد زیان آور خود را به گردن کارگر اعتصابی می‌اندازند و به درامدها و همسان‌سازی او دستبرد می‌زنند. درحالیکه با توافق ضدکارگری قبلی مخالف بودیم اما بنا به حسن نیت با آن پیش رفتیم و شاهدیم که همچنان منابع مالی در بده بستان های بزرگ کارفرما با شرکای خود در بالاترین حلقه مافیایی به سادگی چپاول می‌شود و در عوض با چماق تهدید و سرکوب به مطالبات اعتصابی پاسخ میدهند.
با اینکه حق مان از طبقه بندی را بطور کامل نگرفتیم اما همچنان مطالبه همسان سازی و تبدیل وضعیت همکاران شفقی را در اولویت نگاه خواهیم داشت، اراده و اتحادمان را تقویت خواهیم کرد و یقین داریم همانطور که گفته بودیم باز هم می‌آییم و با موجی سهمگین‌تر باز می‌گردیم تا یک بار برای همیشه بساط ظلم و ستم را از سفره زحمت‌کشان شرکت جمع کنیم و این صنعت را به دست صاحبان و مدیران اصلی آن یعنی کارگران شریف گروه ملی برسانیم.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

**************

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد همچنان ادامه دارد

امروز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲، اعتصاب در گروه ملی صنعتی فولاد همچنان ادامه دارد.
از روز گذشته، کارگران همه فعالیتهای شرکت در تمامی بخشها را متوقف کرده اند.
دلیل این دور از اعتصاب، وجود نواقص و ایرادات اساسی در برخی آیتم های طرح طبقه بندی مشاغل و مطالبه همسان سازی دستمزدها با شرکت های فولادی مشابه و همجوار است.

**************

اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ادامه دارد

روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه ۱۴۰۲, کارگران تمامی بخشها در گروه ملی صنعتی فولاد با ادامه اعتصاب و توقف فعالیتهای کارخانجات، مقابل دفاتر اداری تجمع کردند.
این اعتصاب با خواست همسان سازی دستمزدها برابر دیگر شرکتهای فولادی و در واکنش به ایرادات برطرف نشده در طرح طبقه بندی مشاغل صورت گرفته است.

گزارش تکمیلی
امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، با توقف کلیه فعالیتهای شرکت اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ادامه یافت.
از صبح امروز تولید در تمامی بخشها متوقف، حرارت کوره ها پایین و در حالت مشعل نگه داشته شد و فعالیت تخلیه و بارگیری نیز متوقف گردید.
باور داریم بار دیگر می‌توانیم ثابت کنیم که به اتحاد، صبوری و استقامت ما نمی‌توانند لطمه بزنند چون فولاد گداخته‌ایم.

**************

اعتراض گروهی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد

صبح امروز دوشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۲، گروهی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد با توقف تولید خطوط تولید برخی بخشها و تجمع مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی دست به اعتراض زدند.
این اعتراض در پی مهلت چند روزه کارگران به مدیریت شرکت برای اصلاح ایرادات موجود در برخی آیتم های مربوط به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و همینطور خواست همسان سازی دستمزدها برابر دریافتی شرکتهای فولادی همجوار صورت گرفته است.
روز شنبه بیست و یکم بهمن نیز در اعتصابی اخطاری، کارگران بخشهای مختلف برای ساعاتی تولید را متوقف کرده بودند.

**************

اعتراض در گروه ملی با اراده و خرد جمعی شکل میگیرد

مجمع عمومی برای چاره‌جویی و همفکری و همدلی، برای رسیدن به اتحاد عمل بر اساس منافع تمام پرسنل است.

مجمع عمومی تالار اجتماعات شنبه ۲۱ بهمن

- اخراج مدیرعامل و مشارکت کارگری در مدیریت
- اصلاح فیش های حقوقی مطابق طرح طبقه بندی
- اجرای همسان سازی بدون حقه بازی
- تبدیل وضعیت همکاران شفق

**************

اطلاعیه

مدیریت شرکت با ایراداتی که در فیش‌های صادر شده اعمال کرده روشن کرد که قصد دارد کار و زندگی ما را بار دیگر به بازی بگیرد.
با آنکه تاکنون به مرحله اجرای طرح طبقه‌بندی رسیده‌ایم، اما امروز و پس از صدور فیش ها، باز هم اثرات فساد و تبعیض در ارقام فیش‌ها و برخی آیتم‌ها داد می‌زند و مدیریت عامدانه در روند اجرای طرح و به حق ما دستبرد زده است. داد از اینهمه بیداد!

همکاران گرامی و ارجمند
همانطور که در جریان اوضاع ملتهب و آشفته‌ای که مدیران شیاد و حیله‌گر بوجود آورده‌اند هستید، امکان ادامه تولید به این شکل به معنای رضایت از منافع کارفرما و حتی عقب‌نشینی نسبت به آخرین توافقی است که چندان هم رضایت بخش نبود و و وعده داده بودیم در صورت فریبکاری و دغلبازی به زودی با اتحاد قدرتمندتر تمام شک و تردیدهای همکاران از بین خواهد رفت. گروه ملی تا زمانیکه در چنگال این ام‌الفسادهای مافیایی است روی خوش نمی‌بیند و اعتراضات ما ادامه خواهد داشت.
با توجه به بازیچه قرار گرفتن کار و معیشت و مطالبات ما، تمامی پرسنل گروه ملی و شفق را به مجمع عمومی جهت تصمیم‌گیری در وضعیت فعلی فرا می‌خوانیم. دیگر هیچ توافق و مذاکره‌ای را به رسمیت نمی‌شناسیم. طبقه‌بندی را بدون اخلال و دستکاری می‌خواهیم و همسان‌سازی و تغییر مدیریت را همین امروز طلب می‌کنیم و اینبار کوتاه نخواهیم آمد. مدیریت منابع انسانی و امور تشکیلات و روشها اگر نمی‌خواهند مانند بلایی که بر سر محمدی نالایق آمد تکرار شود، بهتر است در مجمع ما حاضر شده و فورا ایرادات را حل و فصل کرده و فیشها را مطابق انتظار و برابر آنچه که به عنوان نمونه منتشر شد اصلاح نمایند.
اگر به درد این کار هم نمی‌خورند پس وظیفه دیگری در شرکت برایشان تعریف نشده و چاره‌ای نیست که خودمان دست به کار شویم. شنبه آخرین فرصت ما به شما خواهد بود.

این کارگر گروه ملی و این میدان عمل.
اگر تمام فیش‌ها در تمام بخش‌ها اصلاح نشود، هیچ مدیر و مسئول و مزدوری نمی‌تواند پیش‌بینی کند که دامنه خشم کارگر تا به کجا خواهد کشید و خیابان‌های شهر پذیرای چه طوفانی خواهد بود!
بنا بود که این صنعت و مزایای آن نصیب زحمتکشان و مردم گردد اما حلقه‌های مافیای قدرت و ثروت همگان را به بازی گرفته‌اند و همه حقوق و بهره‌ها را تصاحب کرده‌اند. منافعتان را به آتش می‌کشانیم و خاکستر آن را در تک به تک خیابان‌های این شهر پخش خواهیم کرد اگر بار دیگر ما را وادار به اعتصاب کنید.
اهواز ثابت کرد که همراه ماست و گروه ملی فولاد آبدیده و پرحرارت ایستاده تا ضرب شستی به این غارتگران نشان دهد.
به گوش باشید که پرچم مطالبه گری را از زمین برمی‌داریم و آن را در مرکز شهر می‌کوبیم تا صدایش کل خوزستان و کشور را به رعشه درآورد.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد -۱۸بهمن۱۴۰۲

**************

پیام‌های همبستگی که در اعتصاب‌های دوره‌های اخیر چه به شکل رسمی و آنهایی که برایمان ارسال شده گسترده و همدلانه و نشان‌دهنده زمینه‌های اتحاد در جنبش کارگری است. به ویژه در اعتصاب اخیر ما به لیستی از حمایت‌گران و متحدین برمی‌خوریم که به شکل‌های مختلف با کارگران گروه ملی همراهی کردند:
مردم اهواز که در کف خیابان کنار ما و در صف کارگر ایستادند، نوشته‌هایی که با عنوان کارکنان ارکان ثالث بدست ما رسید، پیام‌هایی را هم از پرستاران مازندران دریافت کردیم با این مضمون که شجاعت پرسنل گروه‌ملی را سرلوحه خود قرار داده‌اند و همینطور شورای صنفی تشکل‌های فرهنگیان ایران که در بخشی از پیام معلمان نوشت کارگران فولاد خیابان‌های شهر را با شعارهای پیشروانه و هوشمندانه به مردم برگرداندند. جمعی از کارگران ذوب‌آهن اصفهان و تعدادی از کارگران نیشکر هفت تپه را شاهد بودیم از برادران خود در اهواز حمایت کردند ، بازنشستگان معترض و محترم که دردها و شعارهای مشترک را دیدند و اعتصاب‌کنندگان در کردستان به اعتصاب قدرتمند گروه‌ملی افتخار نمودند. به این موارد اضافه می‌کنیم پشتیبانی که از طرف دیگر گروه‌های کارگری و رسانه‌های مستقل و برخی از هنرمندان انجام گرفت.
صدای مستقل گروه ملی فولاد در اهواز از تمام کارگران و انسان‌های شریف و حق‌طلب که نوری در دل شب سیاهند و ما را برای استمرار در مطالبه‌گری همراهی می‌کنند تشکر می‌کند و پیام کارگران مستقل گروه ملی فولاد را با صدای حقیقی و آزاد به نشانه همبستگی متقابل اظهار می‌دارد.

**************

شکایت علیه همکاران را پاسخ خواهیم داد

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد با تمام توان از برادران غیور و مبارزی که به واسطه حق‌طلبی در دادسرای انقلاب اهواز علیه‌شان پرونده‌سازی صورت گرفته حمایت می‌کند.
وضعیت گروه‌ملی مثل آتش زیر خاکستر است که کارفرما هرازگاهی آن را باد می‌دهد و حالا شرکت خودمان از خودمان به مرجعی ناعادل شکایت برده است!
این پرونده‌سازی که فقط برای انتقام و تلافی از دستاوردهای اعتصاب است را تاب نمیاوریم. تا زمانیکه صدای هیهات کارگر شهر را تسخیر کرده بود در لانه‌های خود پنهان شده و مقهور اتحاد ما بودند. جلسات امنیتی و تهدید و تطمیع کافی نبود و مجدداً با فشار به همکاران مطالبه‌گر قصد دارند عظمت گروه ملی را به آزمون بگذارند که از این اشتباه درس نگرفته‌اند چون ما نیز فقط چشمه‌ای از وعده‌مان را عملی کرده‌ایم!
نمایندگان که فقط موجب بدنامی نماینده شده‌اند اگر شرف دارند زیر امضایی بزنند که اینچنین مدیرعامل فاسد را در مقام شاکی نشانده است.
ارگان‌های امنیتی و قضائی هم که از همبستگی گروه‌ملی حیرت کرده و با نگرانی خرشان را از پل گذرانده بودند، دست در دست مدیریت اکنون پا را هم از گلیم خود فراتر برده و ۲۴ نفر از پرسنل شریف گروه ملی را بازخواست و احضار کرده‌اند. یعنی کارگر در یک طرف ایستاده است و روبرویش لشگری از مافیا و مدیر و مزدور و قاضی و نماینده قرار گرفته‌اند. دولت به خران دادیم و حشمت به سگان!
بله سهم کارگر از رشد چشمگیر صنعت و قله‌های پیشرفت همین‌قدر است. چون در هیچ جای دنیا نیست که هم اعتراض کارگر را محق دانسته و مطالبه‌اش را بدهند و هم بابت آن برایش پرونده قضایی ثبت کنند.
اتهامات وارده به همکاران بی‌اساس و فاقد مبانی قانونی و حقوقی است.
اعتصاب و تجمع حق ماست و این شرکت و صنعت متعلق به زحمتکشان آن است پس اتهام ممانعت از حق هیچ مصداقی ندارد.
خیال نکنید با این ابلاغیه‌ها و احضاریه‌ها می‌توانید برای کارگر فولادی خط و نشان بکشید.
گروه ملی رد خمپاره و شکنجه و زندان و شلاق را بر تن و پیکر خود دارد و به تهمت‌ها و اتهام‌زنی عده‌ای فرومایه پوزخند می‌زند.
قوه قضائیه که در واگذاری نگون‌بخت شرکت به بانک ملی متهم ردیف اول است چه حقی برای پیگیری شکوائیه دارد؟
اکنون که برخلاف خواست بسیاری از کارگران اعتصاب پایان یافته و بخش‌ها کار می‌کنند آمده‌اید که انتقام بگیرید؟ پس چرا از هر سه‌هزار نفر شکایت نکردید؟!

حق‌خواهی جرم نیست.

ما را محک نزنید ما فولاد گداخته‌ایم

**************

افزایش دستمزد کلیه سطوح شغلی نتیجه مستقیم همبستگی و اتحاد عمل و خردجمعی

افزایش دستمزد کلیه سطوح شغلی بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل برای تمام همکاران استوار اعم از پرسنل قراردادی گروه ملی فولاد و کارگران شرکت شفق راهیان اکسین؛ نتیجه مستقیم همبستگی و اتحاد عمل و خردجمعی در میان تمام کارگران شرکت عظیم گروه ملی صنعتی فولاد ایران-اهواز است که زیر بار زور و فشار و تهدید نرفتند و اعتصاب قدرتمندی را در برابر چشم مردم به نمایش گذاشتند. این دستاوردها را مغتنم می‌شماریم و باور داریم به بقیه مطالبات زیر سایه عزم فولادین گروه ملی خواهیم رسید.

رمز پیروزی ما همدلی و اتحاد جمعی است.

ما کارگران فولاد علیه ظلم‌و بیداد می‌جنگیم می‌جنگیم

**************

اعتصاب پرسنل شفق گروه ملی امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن

امروز صبح به‌دنبال مطالبه تبدیل وضعیت کارگران شفق به قراردادی، با وجود عدم امنیت شغلی آنها اعتصاب را ادامه دادند که با برخورد تیم حراست با پشتوانه نهادهای امنیتی مواجه شدند.
همکاران شفق می‌گویند: وقتی کسی ما را نمی‌بیند. هیچ کس مارا یاری نمیکند و ترس ما را فرا گرفته است، حجت بر ما تمام شد چون هیچ پشتوانه‌ای نداریم. امروز مدیر حراست آقای پاژنگی در کمال بی‌شرمی و وقاحت بین شفقی‌ها اعلام کرد: همتون رو مثل آب خوردن اخراج میکنیم میریم از سر فلکه کارگر میاریم!
محمدی و پاژنگی و دریکوند و دوستان ارازل و اوباش که به کارگر و زحماتش حقیرانه نگاه می‌کنند بدانند پاسخ این توهین و تهدید را به وقتش خواهیم داد.

صدای مستقل گروه ملی فولاد اهواز

**************

کلیپی از دوستان همراه کارگران؛ از اعتراضات گروه ملی فولاد. تقدیم به کارگران استوار اهواز و شکوه مبارزه فولادقامتان اینجا کلیک کنید.

**************

اطلاعیه

از ابتدا می‌دانستیم قدم در راه طولانی و پر مخاطره گذاشتیم و برای رسیدن به مطالبات چاله‌های زیادی در مسیر است. هربار که اعتصابی را سازمان می‌دهیم و قدرت بی‌همتای گروه ملی را به نمایش می‌گذاریم، مسئولین و عوامل تحت امرشان به هر طریقی ما را پای مذاکره می‌برند و از طریق فشار و تطمیع نمایندگان، پیشنهادی را مطرح می‌کنند که باعث ایجاد دودستگی از طریق موافقت یا مخالفت با آن می‌شود.
این‌بار با اعمال تغییراتی در فیش‌های حقوقی تمام پرسنل قراردادی و پیمانکاری و خروج آیتم‌های فریزشده، گروهی از همکاران را دیشب در شیفت شب به سر کار برگرداندند. ضمن محافظت از دستاوردهای این دوره، لازم است نکاتی را خاطر نشان کنیم:
هرگونه توقف یا تعلیق در اعتصابات به‌حق کارگران، تنها با تصمیم‌ جمعی و اراده خود کارگران انجام می‌گیرد.
لیستی از مطالبات معوق موجود است که هربار با تمام همکاران عهد می‌بندیم تا تحقق آنها اعتراض را ادامه دهیم. اما همواره گروهی از همکاران محافظه‌کار، با پذیرش حیله‌ها و ابهامات مدیریت و کارفرما، با درصدی از مطالبات اعلام رضایت می‌کنند و به کار و تولید بازمی‌گردند. تولیدی که عایدش برای ما رنج‌ها و اعتراضات پی‌درپی و برای مدیران سود و مزایا و بریز‌ و بپاش بوده است. از این دوستان همکار باید پرسید کسانیکه خواهان ادامه اعتصاب قدرتمند در حد و اندازه تمام مطالبات هستند، مگر درد معیشت و خانواده ندارند؟ مگر کریم‌سیاحی در همین خیابان‌های اهواز به‌دنبال حق کارگر نبود؟
امنیت شغلی برادران شفق چه شد؟ که به‌دنبال فریب‌خوردن برخی همکاران برای اتمام اعتصاب، پاژنگی حراست با تهدید و توهین به استقبالشان رفت؟
با وجود پایان مشروط و موقت اعتصاب درخشان گروه ملی در این نوبت، همچنان پای عهد خود می‌مانیم. ما ایستادیم تا وسوسه‌ها و فریب‌ها را شناسایی کنیم و امید داریم که در آینده نزدیک با اعتصاب‌های دیگری در کف خیابان‌، جای هیچ تردیدی در دل همکاران باقی نماند.

صدای مستقل گروه ملی فولاد اهواز - سه‌شنبه ۱۰بهمن

**************

به چه دلیل اعتصاب میکنیم؟

دور جدیدی از اعتصاب را در گروه ملی پشت سر می‌گذاریم که در نتیجه وعده های توخالی و فریب کارگران از سوی مالک و مدیرعامل شکل گرفته و نشان میدهد در برابر مطالبات ما هیچ فریادرسی نیست.

بالای هفتاد درصد از کارگاه‌های کارگری در کشور هیچ بهره ای از طرح طبقه بندی مشاغل نبرده اند و عدم اجرای آن ناشی از سیاست های «امنیت زدایی مشاغل» و «موقتی­‌سازی نیروی کار» بوده است. اجرای این سیاست ها از سوی دولت منجر به سرکوب مطالبه گری شده است چون کارگر را در معرض اخراج و بی­حقوقی قرار می دهد و هزینه مطالبه گری را به شدت بالا می برد. وضعیتی که برای همکارمان کریم سیاحی پیش آمده را ذیل همین سیاست میتوان دید. یکی از اهداف اعتصاب های ما برهم زدن معادله بیکاری سازی و موقت سازی نیروی کار است. به همین دلیل دو مطالبه اساسی را مطرح کرده ایم یعنی «اجرای کامل طرح طبقه بندی» و «تبدیل وضعیت پرسنل شرکت شفق» و به همین دلیل بر اتحاد کامل میان نیروهای قراردادی و پیمانکاری تاکید داریم.

یکی دیگر از مطالبات مهم ما «مشارکت کارگری در امر مدیریت» است. از سال ۹۷ که در جلسات مجمع عمومی و برای تشکل‌یابی شورایی قیام کردیم و به اتفاق نظر رسیده بودیم، تاکنون نتوانستیم به آن دست یابیم و درعوض با استمرار برای همبستگی جمعی میان دریایی از اختلاف‌ها، توانستیم پتانسیل بالای پرسنل گروه ملی را در اعتصاب ها به نمایش بگذاریم. واضح است که هیچ کارفرمایی زیر بار تشکل کارگری نمی رود و فقط به شورای اسلامی کار اکتفا می کنند که نهادی مدافع سرمایه دار و نهایتا بی خاصیت شده است که ما نیامده زیر بساطش زدیم. اما در قبال نحوه مدیریت شرکت تاکنون نقش ما رسوایی این مدیر و آن کارفرما بوده و در مواردی هم کارفرما را مجبور به تعویض برخی مدیران کرده ایم. در اعتصاب‌ها هم به روشنی قدرت واحد ما بر شرایط میان کارگر و کارفرما مسلط می‌شود. ولی بانک ملی با هدایت مافیای قوی فولاد همچنان مهره های فاسد را بالای سر کارگر نگه می‌دارد. تا زمانیکه پرسنل توانایی عزل و نصب مدیران و سرپرستان را کسب نکند، گروه ملی در همین سراشیبی قرار دارد. شرکت را کسی اداره می‌کند که آن را می‌چرخاند ولی آقایان با اختیارات حقوقی و نظامی آنرا غصب کرده‌اند. بسیارخب! اما سهم کارگر در امور شرکت با سازوکار خودشان باید "علی‌الحساب" حفظ شود. تا وقتیکه نتوانیم کنترل ورود و خروج شرکت و سرویس‌های خدمات و حراست را برای همیشه با حضور فعال نیروهای شریف تحت نظارت خودمان درآوریم مجبوریم بردگی کارفرما را بکنیم. مشارکت ما در اداره محیط کار به معنای اشغال کارخانه نیست چون این شرکت متعلق به خود ماست و مدیریت ناکارآمد و فشل است که دست به اشغال کارخانه زده پس مشارکت ما در مدیریت برای بیرون کشیدن گروه ملی از زنجیره مافیای فولاد و بالاتر بردن سهم و اختیار کارگر از درآمدها و از رونق تولید است.

اما مطالبه دیگر ما در قالب «همسان سازی» عنوان شده که کاملا منطقی و قانونی است. شرکت فولاد اکسین خوزستان سه سهامدار عمده دارد یعنی صندوق بازنشستگی کشوری، شستا و شرکت گروه ملی که با ۴۱٪ بزرگترین سهامدار آن است. پرسنل فولاد اکسین با متوسط اضافه کاری بالای ۳۵ میلیون ماهانه دریافت میکنند که مورد مشابه در گروه ملی به زحمت به ۲۰ میلیون میرسد. پس عدم اجرای همسان سازی طبق شرکتی که متعلق به خود ماست توهینی آشکار به خانواده ها و زحمات به شمار می­آید. دستمزدهای فعلی با توجه به تورم کمرشکن و لوکس شدن کالاهای زندگی و سر به فلک کشیدن هزینه های درمان و آموزش و سوخت و مالیات، زندگی های ما را رو به نابودی کشانده درحالیکه زیرپای ما در خوزستان پر از معادن ارزشمندی است که به تنهایی برای رشد اقتصادی یک کشور کافیست.

«خلع ید از بانک ملی» به معنای دل‌بستن به کارفرمای دولتی نیست و برای کارگری که هیچ خیری از مالک خصوصی و دولتی ندیده است تغییرات مالکیتی شرکت‌ها به معنای از این جیب به آن جیب می‌باشد! سالهاست از استثمار کارگر فولادی برای ارزآوری و رونق صنعت موشکی و تانک و نفت بهره برده‌اند و درامدهای نجومی را بدون هیچگونه شفافیت مالی ناپدید می‌کنند. خلع ید اگر با کنترل فعالین کارگری بر تمام امور از منابع اولیه تا فروش محصولات همراه نباشد، حاصلش برای ما باز هم فقر بیشتر و تضعیف قدرت خرید و چانه‌زنی ‌است. این چرخه‌ی تکراری ضدکارگری را در مبارزه‌ای مستمر و هماهنگ با سایر نیروهای فولادی و صنعتی می‌توان شکست به شرط آنکه مستقل از نهادهای وابسته به حاکمیت و واسطه‌های ریز و درشت آن باشد. نمی‌توانیم بدون آنکه کلیت فساد سیستماتیک را تکانی دهیم، واحدی از آن را به نفع کارگر پیروز کنیم.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد- ۹بهمن۱۴۰۲

**************

ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می ایستیم

تا تحقق کامل مطالبات می‌ایستیم:
اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل
تبدیل وضعیت کارگران شفق
بازگشت به کار کریم سیاحی و همکاران اخراجی و رفع شکایت‌ها
همسان‌سازی‌با شرکت‌های فولادی و اعمال در فیش‌ها
خلع ید از بانک‌ملی و مشارکت کارگری در مدیریت

**************

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد در هفتمین روز خود با قدرت و اتحاد ادامه دارد

دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲، تصاویر مربوط به تجمع هم اینک کارگران گروه ملی فولاد مقابل شرکت میباشد.
شب گذشته مدیریت شرکت در اطلاعیه ای پر ابهام و با انتشار چند فیش حقوقی که بصورت نمونه تهیه شده اند، از تصویب طرح طبقه بندی مشاغل خبر داد و گفته است از ابتدای دی ماه این طرح اجرایی و محاسبه شده است.
امروز و بنا بر تصمیم جمعی همکاران، تا برطرف شدن ابهامات در خصوص چگونگی محاسبات صورت گرفته و نیز اجرای این طرح برای همکاران شرکت شفق، اعتصاب با تجمع مقابل درهای ورودی شرکت ادامه خواهد یافت.

**************

هشدار به مدیریت شرکت، بانک ملی، نمایندگان کارگری

و همه کسانی که در صف دشمنی و مقابل کارگران قرار دارند

ما توافق صورت گرفته پشت درهای بسته را با علی‌محمدی فاسد و نمایندگان حاضر در مذاکره که جای سه هزار کارگر تصمیم می‌گیرند و به فکر سفره همکاران و مطالبات بر زمین مانده نیستند و به خرد جمعی پشت می‌کنند را نمیپذیریم.
نماینده‌ای که مصالح و منافع پرسنل را در نظر نگیرد در صف حق‌طلبی نیست و نماینده کارفرماست تا صدای درد همکارش.
ما این اعتصاب را سازماندهی کردیم برای مطالبات معوق نه مذاکرات بی‌نتیجه و فریب‌کارانه.
تصمیم گرفته ایم دست از کار بکشیم‌ و به حساب‌های بانکی آنهایی که جلوی اجرای طرح طبقه‌بندی و باقی مطالبات را گرفته‌اند رونق ندهیم.
کارگر اعتصابی بیشتر از هرکس به فکر تولید و شرکت است اما بالاتر از آن به حقوق خودش وفادار است.
به اعتلای گروه ملی آن مدیریت و بانک بی‌کفایت ضربه زده است که با وعده‌های پوچ ماهانه برای خود وقت می‌خرد.
فردا خیابان‌های اهواز و مردم شهر پذیرای کارگران فولاد و گام‌های استوار آنان است.

**************

از کارگران و همکاران و بازنشستگان صنایع فولادی در تمام اهواز و ایران می‌خواهیم همصدا با ما دربرابر مافیای فربه و سرمایه‌پرست فولاد بایستند. درد یکی است و درمان آن با اتحاد فراگیر و متحدانه میسر خواهد بود. کارگران و برادران صنعتگر در شرکت‌های فولاد کاویان و لوله‌سازی خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان و فولاد اکسین و فولادمبارکه و... ما یک تن واحدیم در برابر دزدان و زورگویانی که زحمات و دشواری‌های پرسنل شرکت‌های بزرگ و سودآور را اینچنین حیف و میل می‌کنند.
روزی شما به اعتراض برخاستید و امروز ما در کف اهواز با صدای رسا می‌گوییم: فولادی داد بزن حقتو فریاد بزن!
تا وقتی چرخ زندگی کارگر نمی‌چرخد نباید چرخ این صنعت هم بچرخد. ما به عنوان کارگران مستقل در گروه ملی فولاد باور داریم در صفی متحد از کارگران حق‌طلب گروه‌های فولادی به خواسته‌های اساسی که زندگی شرافتمند برای طبقه کارگر است می‌رسیم.
اعتراضمان را بر کف خیابان حک می‌کنیم و با قدرت واحد ریشه ظلمو می‌کنیم.

**************

ایستگاه همکاران

با احترام و سلام به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران؛

ضرورت دارد چند نکته از سوی ما، کارگرانی که از شرکت شفق راهیان اکسین پناهنده هستیم، را به کارگران قراردادی گروه ملی ایران اعلام نمایم.
هنگامی که نماینده‌ی کارگران خبرهای مثبتی از جلسات و توافقات را مطرح می‌کند و هیچ گونه توجهی به ما، کارگران شفق، نشده است، صدای او قلب‌های ما را می‌شکند. حتی زمانی که از نماینده‌ی کارگران در مورد تغییر وضعیت ما، کارگران شفق، سوال می‌شود، او پاسخ می‌دهد: "ما نماینده‌ی کارگران قراردادی هستیم و نماینده شما، کارگران شفق، نیستیم."
باید تاکید کنم که ما بی‌پناه‌تر از هر کارگری هستیم. حتی همکاران قراردادی خودمان، با وجود مشاهده زحمات ما در سایت‌های کارخانجات و دریافت حقوقی کمتر و بسیار ناچیزتر از حقوق کارگران قراردادی در حال حاضر، حتی یک حرف کوچک از ما نمی‌زنند و حمایت نمی‌کنند. بسیاری از شما مشاهده کرده‌اید که در ۹۰ درصد از موارد، کارهای دشواری که قراردادی‌ها نمی‌پذیرند، و بهانه ای همچون که می‌گویند: "ما ۱۵-۱۶ سال زحمت کشیدیم و این کار شما تازه‌واردان است."
در این دنیا احساس می‌شود که هیچ کس تا برایش سودآوری نداشته باشد به کسی یاری نمی‌رساند. اما ما از این خوشحالیم که می‌توانیم به شما کمک کنیم تا به اهدافتان دست یابید. هرچند قرار نیست کاملاً با شما برابر شویم، اما پا به پای شما برای حق خودمان که برای حق شما نیز می‌جنگیم، قرار داریم.
این نه گلایه است نه چیز دیگری ، سپاسگزاریم از اینکه در ذهنتان از ما حمایت کردید ، عملا حمایت شود یا نشود ما چیزی که در ذهنتان بود را دوست داشتیم

ارادتمند شما، کارگران بی پناه شرکت شفق

**************

این شرکت عظیم‌ با نیروهایش را به این وضع انداخته‌اند که برای اجرای مصوبه قانون و حق و حقوق بدیهی کارگر هر ماه اعتصاب و تجمع می‌کنیم و هر بار کارفرمای غارتگر کمتر دستش را دراز میکند و مجبور به عقب نشینی می‌شود و دوباره مثل سگ هار به حاصل دسترنج ما حمله می‌کنند. تمام ایران گروه ملی فولاد را به شرافت و مبارزه اسم می‌برند اما ندیدیم یک نفر از در لعنتی استانداری و بانک و فرمانداری بیرون بیاید. البته به وقتش صدها جلسه شورای تامین و مذاکره می‌گذارند و همکاران را تهدید می‌کنند و در همین جلسات هر دوز و کلک و ترفند ضدکارگری که به ذهن جیره‌خوارشان خطور کند اجرا می‌کنند.
برای همین است که با هر اعتصاب قدرتمند و یکپارچه ما تن و بدنشان می‌لرزد و تمام ارگان‌های حاکمیت به خط می‌شوند تا حیات هولدینگ‌های مافیایی مانع از حیات آبرومند و مرفه کارگر زحمتکش گروه ملی بشود. هر کاری می‌کنند تا صفوف متحد ما از هم بپاشد و با پیاده‌نظام سرمایه‌داران در لباس حامی کارگر رخنه می‌کنند. همین خبرنگاران بسیجی که با القاب عدالتخواهی و پایداری و مقاومت کمین کرده‌اند تا این شور و حرارت اعتصابی ما از حدی فراتر نرود که نتوانند کنترلش کنند بلکه آن را حرارتی کنند برای تنور سرد انتخاباتی که در راه است.
ترفندی دیگری که مالک شرکت در این زمینه بکار گرفته زمزمه فروش سهام ۴۱درصدی فولاد اکسین به فولاد خوزستان است تا مثلا از زیر بار همسان‌سازی فرار کنند. حقوق ما را بازیچه خود کرده‌اند اما ما هر ثانیه می‌گوییم که طبقه‌بندی را می‌خواهیم و به ذره‌ای کمتر رضایت نمی‌دهیم. بانک ملی با علی‌محمدی ها و دریکوند‌ها معیشت خانواده کارگر را بازیچه دست‌های آلوده به فساد خود کرده‌اند تا از محل درامدها و وام‌های شرکت بیشتر به جیب بزنند. جواب اعتراض را هم با شکایت و اخراج می‌دهند و رفقای شفق را تبدیل وضعیت نمی‌کنند تا نداشتن امنیت شغلی آنها را در معرض خطر بیشتری قرار دهند. ما با اتحاد بین تمام پرسنل و پافشاری بر مطالبات، کوره اعتصاب را داغ نگه می‌داریم و ایستادیم تا تمام ترفندها را یک به یک از بین ببریم.
این شرکت قبل‌از هر چیز متعلق به ماست و بلایی که دولت‌ با واگذاری‌ها بر سر این صنعت آورده عامل اصلی فساد و سومدیریت‌ها است. خود دولت در پولشویی‌هایی که از سودهای کلان گروه ملی و شفق و اکسین صورت می‌گیرد مسئول است. بانک ملی عرضه اداره شرکت را ندارد چون اینجا را گاوصندوق خودش می‌داند. فقط ما دلسوز و نگهدار این کارخانه‌‌ایم و توانایی مدیریت بخش‌ها و راه‌اندازی خطوط را داریم. اینبار اعتصاب کردیم تا رسیدن به مطالبات ثابت قدم می‌مانیم و مردم عزیز اهواز را با خود همراه می‌کنیم. پنجه استثمار بر گلوی کارگران که تنگ شود نه تقلا و دست‌وپا زدن که مبارزه آغاز می‌شود.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

**************

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد در ششمین روز خود با قدرت و اتحاد ادامه دارد

مروز یکشنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲، کارگران اعتصابی گروه ملی فولاد اهواز با تجمع مقابل استانداری خوزستان، به عدم تحقق خواسته های خود اعتراض کردند. این تجمع اعتراضی هم اینک با راهپیمایی اعتراضی از محل ساختمان استانداری به سمت فرمانداری اهواز و سپس ساختمان مرکزی بانک ملی استان در جریان است. اینجا کلیک کنید.
کارگران اعتصابی گروه ملی صنعتی فولاد ایران، دقایقی پیش با تجمع مقابل ساختمان مرکزی بانک ملی استان خوزستان، با سردادن شعارهایی اعتراض خود را به بی توجهی بانک ملی نسبت به خواسته های خود نشان دادند. اینجا کلیک کنید.
راهپیمایی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد هم اینک در خیابان های مرکزی شهر اهواز اینجا و اینجا کلیک کنید.
راهپیمایی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد خیابان های اهواز زیر گام های استوار کارگران معترض فولاد به لرزه در آمد اینجا و اینجا کلیک کنید.
راهپیمایی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد از چهارراه نادی به بازار خیابان امام اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید.
پایان راهپیمایی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد - پل سفید (معلق). اینجا و اینجا کلیک کنید.

ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد میجنگیم میجنگیم

یکشنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲

**************

گزارش تکمیلی

ما‌ه‌هاست که ما کارگران گروه ملی و شرکت خواستار اجرای کامل طرح طبقه بندی هستیم که پس از اعتصاب پرشور دی ماه، بانک ملی و مافیای کارفرمایی متعهد شدند به پرداخت ۵۰ درصد از طرح طبقه بندی از ابتدای بهمن. اما امروز وقیحانه اعلام میکنند که حاضر به پرداخت تنها پنج درصد بعلاوه یک و نیم میلیون!! از طرح طبقه‌بندی هستند که البته آنهم پس از کسر مالیات به معنای فریب کامل ماست.
در ادامه اعتصاب پنج روز گذشته به دلیل عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی، صبح امروز جلسه‌‌ای عمومی با حضور تعداد کثیری از کارگران گروه ملی و شرکت شفق محوطه‌ کارخانه برگزار شد و طبق نظر جمعی، تجمعات پرشور و خروشی برای اعتراض و هشدار جدی به چپاولگران فولاد،مقابل استانداری، فرمانداری، دادگستری و بانک ملی برگزار کردیم.

هشدارجدی به کارفرما
اگر دست‌های پشت پرده مافیایی قصد دارد با تحریک خشم کارگران منافع مالی و فاسد خود را دنبال کند،پاسخ این تعرض و سواستفاده را مثل همیشه با لرزاندن اهواز خواهیم داد.

ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می‌جنگیم می ‌جنگیم

**************

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد در پنجمین روز خود با قدرت و اتحاد ادامه دارد

پاسخ فریبکاری و خلف وعده را در خیابانهای اهواز خواهیم

هیت مدیره‌ مافیایی کارخانه نه تنها حاضر به اجرای طرح طبقه بندی نیست بلکه علیرغم توافقات قبلی اکنون با پیشنهاد پرداخت ۵ درصدی به جای ۵۰ درصد آشکارا به کارگران و پرسنل شریف گروه ملی و خانواده‌هایمان توهین میکند.
بارها قاطعانه نشان دادیم که ما کارگران گروه ملی بر سر منافع و حقوق خود ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.
اینبار نیز پس از برگزاری جلسه عمومی در محوطه کارخانه در خصوص پیشنهاد وقیحانه هیات مدیره تصمیم به حضور در خیابان گرفتیم.

ما را محک نزنید ما فولاد گداخته‌ایم

**************

در هیات مدیره چه خبر است؟

بارها گفته ایم که ما در خط مقدم جنگ علیه مافیای بزرگ صنعتی ایستاده ایم. بانک ملی که این روزها تظاهر میکند که شرکت گروه ملی ضررده و دردسرساز است و آن را نمیخواهد، شش دانگ حواسش به مدیریت گروه ملی جمع است. زنجیره فولاد کشور بخش علنی از زنجیره مافیایی فولاد است که با هدایت اتاق های بازرگانی در تمام تیم های مدیریتی دخالت و نفوذ دارند و مالک گروه ملی نیز تحت امر آن است. در همین راستا «رضا دریکوند» طی جلسه تودیع و معارفه مورخ ۱۹ دیماه، توسط مدیرعامل بانک ملی ابوالفضل نجارزاده به عضویت موظف هیات مدیره شرکت درآمد و در همین جلسه از فسادهای نادرجعفر یوسفی(مدیرعاملی که با دستان پرتوان ما خلع شد) نیز تقدیر به عمل آمد و به همراه علی محمدی و بیژن نصرتی (رئیس اداره کل شرکتهای بانک ملی) عکس یادگاری نیز انداختند. وقتی از نفوذ مافیای فولاد در شرکت حرف میزنیم، منظورمان مهره چینی های اینچنینی برای غارت و دزدی است. حالا که بازار فلزات گرانبها حسابی سکه است، این مهره ها مجددا چینش می شوند تا مبادا قطره ای از اقیانوس سودها و درآمدهای فولادی نصیب کارگر نشود. انتصابات و تغییراتی که اخیرا در شرکت های تابعه و صندوق بازنشستگی فولاد ایجاد شده نیز به همین منوال است.

رضا دریکوند که مهره ای امنیتی-نظامی محسوب میشود دوستان پرقدرتی در هیات دولت و فرمانداری و امامان جمعه دارد و فرمانداری شهر دلفان بدون کارت پایان خدمت را در سابقه خود دارد. سابقه ای خراب و غیرمردمی که حتی نتوانسته رضایت کارکنان و مدیران ادارات خود را هم کسب کند. همانطور که میدانید اخیرا گروهی از کشتی گیران استان لرستان نظیر برادران عبدولی به بهانه تیم کشتی به شرکت آمده اند که پوششی از اولین اقدامات ضدکارگری رضادریکوند برای تقویت تیم حراست می باشد. دریکوند که از ستاد انتخاباتی احمدینژاد شروع بکار کرده بود به عنوان فردی مورد اعتماد به موقعیت های حساسی در لرستان دست یافت، در سرکوب اعتراضات مردمی و فسادهای بیشمار مالی و اخلاقی نقش مهمی ایفا کرده تا بتواند به عنوان مدیری متعهد، وارد هولدینگ ها و مافیاهای اقتصادی نیز بشود. سابقه مدیریت در شرکت هایی مثل آهن و فولاد توس، فولاد آذربایجان، آهن و فولاد کاوه و تهیه و تولید مواد معدنی ، آن هم بدون ذره ای تجربه و شناخت از همین دست است. در حقیقت مافیای فولاد با انتصاب او در هیات مدیره گروه ملی سعی دارد علاوه بر تحکیم نفوذ خود، پرسنل شریف گروه ملی را هم تحت نظارت بیشتر قرار دهد.

به بانک ملی و تمام مهره های فاسدش در مدیریت نظیر محمدی و دریکوند اعلام میکنیم کارگر گروه ملی در برابر مطالباتش از هیچ احدی نمیترسد و هیچ خط قرمزی را در برابر اعتراضات و اعتصاب هایمان به رسمیت نمی شناسیم. تیم کشتی و فرماندار سابق که هیچ، تمام فدراسیون کشتی و تمام فرمانداران کشور را هم بیاورید نمیتوانید جلودار قدرت متحد ما شوید. رمز ما همبستگی و خرد جمعی است.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

**************

گزارش تکمیلی از آخرین تحولات اعتصاب قدرتمند کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

همانگونه که در اطلاعیه قبلی اشاره شد، پس از توافق صورت گرفته با مقامات استانی و بانک ملی مبنی بر واریز ماهانه مبلغ ده میلیون تومان بصورت علی الحساب بابت اجرای طرح طبقه بندی مشاغل تا اجرای کامل این طرح، شب گذشته کارگران بدلیل شکایت مدیریت شرکت از تعدادی از همکاران، تصمیم بر ادامه اعتصاب گرفته شد. متعاقب این تصمیم جمعی کارگران، فشارهای بیرونی و تماس های تهدیدآمیز نهادهای مختلف با شماری از همکارانمان آغاز و عنوان شد برابر توافق انجام گرفته، تنها در صورت آغاز بکار خطوط تولیدی مبلغ مورد توافق با حقوق آذرماه پرداخت خواهد شد.
اکنون و بنا بر تصمیم جمعی، فعالیت تولید از سر گرفته شد مشروط بر این که به مدت ۳ روز به مدیریت مهلت میدهیم تا نسبت به بازپس گیری شکایت از کارگران، اقدام نماید.
بدیهی است چنانچه در این سه روز اقدام عملی در جهت پس گرفتن شکایت صورت نگیرد، بلافاصله اعتصاب خود را آغاز و تمامی خطوط تولید بخش ها را متوقف کرده و به خیابان باز میگردیم.

ما اینجا ایستاده ایم و همه توطئه ها و ترفندها را از بین خواهیم برد.

صبوری و استقامت ما را محک نزنید ما فولاد گداخته ایم.

**************

مطلب زیر پیامی است که از همکاران عزیز شرکت شفق دریافت کرده ایم:

محترمانه خدمت کارگران گرامی گروه ملی صنعتی فولاد ایران

با سلام و احترام
ما کارگران شرکت شفق راهیان اکسین، این نامه را با امید و دوستی نگاشته‌ایم تا صدای خود را به گوش شما برسانیم. همانطور که مستحضر هستید، یکی از خواسته‌های بزرگ ما کارگران، قراردادی شدن در شرایط کاری برابر با شماست. این خواسته، نه تنها به خاطر بهبود شرایط کاری ما، بلکه به منظور برقراری عدالت و برابری در محیط کار می‌باشد.
با خبر شده‌ایم که برای شما همکاران گرامی، مبالغی حدود ۱۰ میلیون تومان بابت طبقه‌بندی و مزایای دیگر در نظر گرفته شده است. بی شک، این پیشرفت‌ها نتیجه تلاش‌های مستمر شما می‌باشد و ما از این بابت خرسندیم.
اما در این لحظات حساس، لازم می‌دانیم یادآور شویم که ما، کارگران شفق راهیان اکسین، همچنان در انتظار تحقق خواسته‌های برحق خود هستیم. در طول این مسیر، بارها شاهد تبعیض و نابرابری بوده‌ایم و گاهی احساس کرده‌ایم که نگاه‌ها از بالا به ما دوخته شده است. با این حال، همواره در کنار شما ایستاده‌ایم و به همکاری و همدلی باور داشته‌ایم.
لذا، از شما دوستان و همکاران گرانقدر تقاضا داریم که ما را در این مسیر حمایت کنید. یادمان باشد که همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و رفاه و پیشرفت هر یک از ما، به سود جمع است. با همکاری و پشتیبانی متقابل، می‌توانیم به محیط کاری عادلانه‌تر و پایدارتری دست یابیم.

با احترام و امید به درک متقابل،

از طرف کارگران شرکت شفق راهیان اکسین

**************

اعتصاب در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز همچنان ادامه دارد

امروز شنبه نهم دی ماه ۱۴۰۲ هشتمین روز اعتصاب ما، با ادامه مسدود کردن و کنترل تمامی درهای ورود و خروج شرکت، تجمع و راهپیمایی اعتراضی در جریان است.
ما اینجا ایستاده ایم و همه توطئه ها و ترفندها را از بین خواهیم برد. صبوری و استقامت ما را محک نزنید ما فولاد گداخته ایم.

**************

هشدار جدی به تمام همکاران شرکت!

در پی حضور تیم خبرنگاران امنیتی در اهواز و میان کارگران اعتصابی، روز گذشته پاسخ مناسبی به آنان داده شد.
اما این فعالان فاسد رسانه‌ای گویا دست‌بردار نیستند و برنامه‌ریزی جدی برای اخلال در روند اعتصاب به‌حق ما دارند و در حال دسیسه‌چینی های پنهان و یارگیری از بین پرسنل شریف گروه ملی می‌باشند.
این افراد چهره‌های شناخته شده‌ای در میان بسیجیان عدالتخوار بحساب میایند و هرکه آنها را می‌شناسد از وابستگی آنها به دستگاه امنیتی و از فسادهای اخلاقی‌شان باخبر است.
لطفا به تمام همکاران اطلاع بدهید با این کفتارهای رسانه‌ای ارتباط نگیرند.
خطاب به تیم رسانه‌ای مزدور یعنی اسماعیل محمدولی،سعید خلیفه و محسن صباغی، دست از کثافت‌کاری و مزدوری برداری.
شرم کنید از اینکه به اسم حمایت از کارگر او را به نشست‌های خصوصی دعوت می‌کنید.
سمتی که ایستادید رسوایی و تحقیر نصیبتان می‌گردد و طرف کارگر مملو از شرافت و انسانیت است. ما را مجبور نکنید تا علاوه بر درهای شرکت درهای دهان شما را هم ببندیم. خائنان را همه‌جا رسوا و طرد می‌کنیم.

**************

اعتصاب در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز همچنان ادامه دارد

امروز جمعه هشتم دی ماه ۱۴۰۲ هفتمین روز اعتصاب ما، با ادامه مسدود کردن و کنترل تمامی درهای ورود و خروج شرکت در جریان است. ما اینجا ایستاده ایم و همه توطئه ها و ترفندها را از بین خواهیم برد.

**************

همکاران عزیز و ارجمند

از همان ابتدا برای اکثریت ما مثل روز روشن بود که جلسه امروز هم به مانند مذاکرات قبلی نتیجه ملموس و قابل قبولی برای ما نخواهد داشت. با وجود پافشاری برخی دوستان بر استدلال‌های خود نمایندگانی را انتخاب کردیم اما باز هم با رفتن همکاران‌مان به این جلسه مخالف بودیم درحالیکه گروهی راهی جلسه شدند.
ساعتها گفتگو در جلسه مضحک امروز و نمایش تمام و کمال سرمایه‌پرستی و تبهکاری طرف‌های مقابل، حجت را این‌بار بر همه ما تمام کرد.
در هفته اخیر تنها با اتکا به قدرت جمعی، همفکری گروهی و اتحاد عمل توانستیم سنگرهای بزرگی را فتح کنیم و شرکت را به کنترل خود درآوریم که باعث شد مدام برای مذاکره بیایند و تمام توانشان را برای انحراف در اعتصاب درخشان ما به کار بگیرند و هر روز همکاران حق‌طلب را احضار کنند تا اراده ها تضعیف شود. تلاشی که در آخرین نمونه‌اش همین جلسه‌ی طولانی با جرثومه‌های فساد بر سر هیچ بود!
دیدیم و محاسبه کرده بودیم که شرکای نشسته بر خوان و سفره گسترده این صنعت کارگری و ملی حاضر نخواهند شد حتی به اندازه نان خشکی هم نصیب کارگران شود.
آنچه که امروز در جلسه درباره حقوق ما مطرح شده چیزی فراتر از توهین به کارگران شریف گروه ملی و عملکردی وقیحانه و برخاسته از مجموعه‌ای سراسر فاسد و کلاش است.
پاسخ این بیشرمی را با ادامه اعتصاب خرد کننده خواهیم داد.
اعتصاب را با بی‌توجهی به مذاکرات فریبکارانه و بدون ‌واهمه از تهدیدهای امنیتی ادامه خواهیم داد.
تمام اهواز را با خود همراه می‌کنیم.
اگر مطالبات‌مان زمین بماند زمین زیر پایتان را می‌لرزانیم.
ما کارگران آهنیم و بازیچه بانک ملی و اداره کار و اداره اطلاعات و امام جمعه نیستیم. کجای خواسته‌های ما ابهام دارد که این همه گره و تفرقه ایجاد می‌کنید؟
پیشنهادات و درصدهای مطرح شده در جلسه امروز به هیچ عنوان مورد پذیرش ما کارگران نبوده و نخواهد بود.

همچنان بر:
اجرای کامل طرح طبقه‌بندی، همسان‌سازی حقوق مشابه فولاد اکسین، قراردادی شدن کارگران شرکت شفق، مشارکت در مدیریت و خلع مالکیت از بانک ملی و بازگشت به کار همکاران اخراجی تاکید و پافشاری داریم.
اگر اعتصاب ما در نظرتان شوخی است و برای خودتان وقت می‌خرید و خیال می‌کنید بدون حق و حقوقمان پایان می‌گیرد، باید منتظر سیل خروشان فولاد در تمام خیابان‌های اهواز باشید.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

**************

برای مشاهده و مطالعه مطالب کارگران گروه ملی فولاد اینجا کلیک کنید.
امروز فرد فرصت طلب و خبرنگار نمایی با نام «اسماعیل محمدولی» و تیم همراهش در جمع ما کارگران حاضر و اقدام به تهیه گزارش از اعتصابمان کردند.
این فرد که همه جا خود را دغدغه مند کارگران نشان میدهد، گرگی در لباس میش است و قبلا هم در میانه اعتراضات قدرتمند کارگری در هفت تپه و اراک و عسلویه نیز مثل رعد ظاهر شده و با حضور خودش، سعی کرده که علاوه بر تهیه گزارشات دروغ و مورد پسند کارفرمایان و دستگاههای امنیتی، کارگر را به جای مطالبه‌گری درگیر دورهمی‌های مذهبی و نماز جمعه و مناسک دولتی کند و مقدمات نفوذ عوامل فاسد را در میان اعتراضات فراهم آورد.
آقای محمدولی، شما امروز پای در یکی از سنگرهای مهم و محکم جنبش کارگری یعنی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز گذاشتید.
جایی که کارگران آگاه و آبدیده آن شهره هستند.
شما و اقدامات ضد کارگری ات برایمان شناخته شده است.
در این میان ممکن است برخی همکاران شما را نشناخته و تصور کرده اند تریبونی برای بیان خواست های به حق شان یافته اند و به همین دلیل با دوربین ضد کارگری شما و همراهانت گفتگو کرده باشند اما صدای حق خواهی ما آنقدر رساست که نیازی به گزارش از جانب تو و تهیه مستندات سفارشی امنیتی تو نیست.
اعلام میکنیم که حق بهره برداری از هیچکدام از تصاویر و گفتگوهای ضبط شده را نداری و به صراحت هشدار میدهیم دیگر اطراف جمع اعتصابی ما دیده نشوی که در غیر این صورت تبعات آن متوجه شخص خودت خواهد بود.

**************

اطلاعیه

اعتصاب باشکوه ما در فصل جدیدی از همبستگی و اتحاد میان کارگران این مجموعه عظیم با قدرت ادامه دارد.
در این شش روز تمام ارگان‌های حاکمیت بنا بر سهم خود از غارت شرکت، چشم به اعتراض ما دوخته‌اند و از هر راه و روشی بهره بردند تا مطالبات­مان را با ایجاد تفرقه، سست کردن اراده آهنین پرسنل از طریق وعده های توخالی و فشارهای امنیتی و نظامی به حاشیه ببرند.
در مقابل این ما بودیم که با برپایی تجمعات پرشور و اقدامات هماهنگ و تشکیل مجمع عمومی و همفکری و همدلی جمعی، به تمام این حربه ها و وعده‌های پوچ پشت پا زدیم و اعلام می­‌داریم اگر قرار باشد گروه ملی را به گره‌ ملی تبدیل کنید، با صدای رساتر و سازماندهی مشخص خود از طریق تصمیم جمعی سه هزار نفره مان، اهواز و خوزستان را به لرزه درخواهیم آورد.

بازنشستگان و کارگران عزیز!
شما نیز با خواسته ها و دغدغه‌های مشترک راهی جز اعتراضات در سطح خیابانها و شهرها نمی­‌بینید.
دولت ناکارآمد و مافیای اقتصادی دست در دست هم به معیشت ما از طریق دست درازی در منابع ملی و صندوق های مالی هجوم بی­‌سابقه­‌ای آورده­‌اند.
ما برای پیشبرد مطالبات کارگری به حمایت برادران و خواهران شاغل و بازنشسته نیاز داریم و مانند تمام اعتصابات سابق آماده­‌ایم تا در صورت تداوم تهدیدها و بی­‌توجهی مسئولان، شانه به شانه دیگر کارگران و همکاران صنعتگر و بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی طوفانی از حق­‌خواهی بپا کنیم.

همانطور که می‌دانید ما کارگران فولاد علیه ظلم وبیداد می­‌جنگیم.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز

۷ دی ۱۴۰۲

**************

سومین روز اعتصاب، تجمع و راهپیمایی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

دوشنبه چهارم دی ماه ۱۴۰۲ اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز وارد سومین روز خود شد.
درهای ورود و خروج شرکت همچنان در کنترل کارگران قرار دارد و راهپیمایی اعتراضی از محل شرکت تا میدان بقایی صورت پذیرفت. تجمع کارگران هم اکنون در میدان بقایی-ابتدای جاده خرمشهر در جریان است.

**************

دومین روز تجمع و راهپیمایی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

امروز یکشنبه سوم دی ماه ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای دومین روز متوالی دست به اعتصاب زدند.
شب گذشته مدیریت فاسد شرکت و حراست مزدور اقدام به مسدود کردن کارت ورود ۱۷ نفر دیگر از کارگران نموده و بدین ترتیب تاکنون ۳۸ نفر از کارگران به دلیل اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی از کار تعلیق شده اند.
در واکنش به این اتفاق، کارگران تمامی بخشها امروز صبح از ورود به محل کار خودداری کرده و تمامی درهای ورودی و خروجی شرکت را مسدود نمودند.
در ادامه تصاویری از بستن درهای شرکت و نیز راهپیمایی اعتراضی کارگران که تا میدان بقایی ادامه یافت بارگذاری میشود.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد در اعتراض به تعلیق ۳۸ نفر از کارگران و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در دومین روز اعتصاب خود تمامی درهای ورودی و خروجی شرکت را مسدود نمودند.

**************

مشت آهنین کارگران گروه ملی بر دهان مدیرعامل مافیایی

محمدی امروز و به دنبال فوران خشم کارگران اعتصابی از دفتر خود گریخت و در یکی از اتاق های ساختمان معاونت فنی مخفی شد. کارگران گروه ملی فولاد اهواز اینگونه مخفی گاه مدیرعامل را فتح و به وعده‌هایشان عمل کردند!
پنجه‌ی استثمار بر گلوی کارگران که تنگ شود، نه تقلا و دست و پا زدن که مبارزه آغاز می‌شود.

**************

ادامه اعتصاب فراگیر در همه بخشها و خطوط تولیدی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

در ادامه اعتصاب فراگیر در همه بخشها و خطوط تولیدی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، دقایقی پیش کارگران شرکت اقدام به بیرون کردن «علی محمدی» مدیرعامل از شرکت نمودند. قبل از این اقدام به مدیرعامل فرصت داده شد تا ضمن لغو ممنوعیت ورود همکاران، اجرای کامل طبقه بندی را اعلام نماید که وی از انجام این موضوع سرباز زد. هم اکنون تجمع بزرگ همکاران مقابل حراست شرکت برای لغو ممنوع الورودی همکاران ادامه دارد.

گفته بودیم می آئیم    این آغاز راه است.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

۲ دی ۱۴۰۲

**************

فصل تازه ای از اتحاد و همبستگی ما کارگران گروه ملی فولاد برای پیگیری خواسته هایمان

گزارشی از تجمع اعتراضی امروز:
کارگران گروه ملی فولاد ایران-اهواز، روز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ برای سومین روز متوالی با اعتصاب چند ساعته، در محل شرکت و مقابل ساختمان مدیریت تجمع کردند.
همسان سازی حقوق مطابق دریافتی شرکتهای مشابه، اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و بازگشت به کار تمامی کارگران اخراجی، مهمترین خواسته های عنوان شده هستند. اینجا کلیک کنید.

«ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می جنگیم می جنگیم»

گفته بودیم می آییم    این آغاز راه است.___________________________

برای مشاهده و مطالعه اخبار، گزارش و مطالب قدیمی کانال اینجا کلیک کنید.