افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب دستفروشان، تجمع ملوانان

مقابل استانداری بوشهر و اعتراض جمعی از معلمان


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                  یکشنبه ١ خرداد ١٣٩٠

اعتصاب دستفروشان در شورای شهر سنندج

اعتصاب دستفروشان در شورای شهر سنندج منجر به لغو طرح جمع‌آوری دستفروشان شد
صبح امروز شهرداری سنندج بعداز توجه نكردن به طرح‌ها و پیشنهادات انجمن حمایت از دستفروشان كردستان مبنی بر شناسایی و ساماندهی دستفروشان به منظور حفظ حریم پیاده‌روها و نیز اسكان این قشر از كسبه ، اقدام به جمع‌آوری ضربتی دستفروشان از سطح معابر شهر كرد كه در نتیجه با مخالفت و اعتراض دستفروشان و نیز تجمع آنان در شورای شهر روبرو گردید.
در رابطه با همین موضوع فرزاد هلالی از اعضای شورای شهر سنندج به دستفروشان در حال تحصن قول داد كه در اسرع وقت نسبت به وضعیت حاد و مطالبات این قشر ترتیب اثر داده و به صورت فوری برای مطرح كردن آن در جلسات شورا اقدامات لازمه صورت گیرد.
لازم به ذكر است كه تحسن دستفروشان در حالی خاتمه یافت كه اجناس توقیف شده‌ی آنان به آنها بازپس گردانیده شد.

افشین ابراهیمیان

چهارشنبه ٢٨ اردیبهشت ١٣٩٠

-------------------------

تجمع ملوانان مقابل استانداری بوشهر "گشنه ایم، گشنه ایم"

خلیج فارس: شماری از ملوانان استان صبح امروز مقابل استانداری تجمع كرده و خواستار رسیدگی به مشكلات شان در پی محدود شدن ورود ته لنجی شدند.
خلیج فارس: شماری از ملوانان استان صبح امروز (شنبه) مقابل استانداری تجمع كرده و خواستار رسیدگی به مشكلات شان شدند كه در پی محدود سازی ته لنجی ایجاد گردیده است.
به گزارش «خلیج فارس»؛ این گروه پس از پایان جلسه شورای اداری، همزمان با خروج برخی مدیران از استانداری مانع آنها شده و خواستار انتقال مشكل شان به مسئولان مربوطه شدند.
برپایه این گزارش، ملوانان علاوه بر پارچه نوشته ای كه در اختیار داشتند، شعار "استاندار محترم، گشنه ایم گشنه ایم" سر داده و خواستار رسیدگی به مشكل شان شدند.
گزارش «خلیج فارس» می افزاید: استاندار بوشهر نیز در دیدار با نماینده این گروه وعده داد تا در جلسه این هفته با رحیمی معاون اول رییس جمهور دیدگاه ملوانان بوشهری درباره ته لنجی را به اطلاع وی برساند.
پیش از این شنبدی معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینكه ته لنجی حذف نشده بلكه مصوبه قانونی دولت درباره سقف آن در حال اجراست، به «خلیج فارس» گفته بود: پیشنهاد استان درباره افزایش ٣.۵ برابری میزان واردات كالای ملوانی به دولت ارائه شده و منتظر تصمیم گیری نهایی آْنها هستیم.
هم اكنون براساس مصوبه دولت در سفر دوم خود به استان، ملوانان بوشهری ٦ سفر در سال و هر بار ١.۵ میلیون تومان حق واردات كالا به استان را دارند كه برخی مسئولان از جمله نیروی انتظامی از برخی تخلفات رخ داده در جریان این موضوع خبر داده و می گویند: محدودیت های اخیر نیز با هدف اجرای مصوبه دولت و به خاطر واردات مشروبات الكی و كالاهای ممنوعه و نیز وارد كردن بیش از سهمیه كالا به كشور در قالب ته لنجی است

-------------------------

اعتراضی جمعی از معلمان و مربیان پیش دبستانی در مقابل مجلس

جمعی از معلمان قراردادی و نیز مربیان پیش دبستانی برای روشن شدن وضعیت استخدامی خود مقابل درب مجلس شورای اسلامی تجمع كردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به گفته تجمع‌كنندگان آنها علی‌رغم داشتن بیش از ١٠ سال یا بعضا ١۵ سال سابقه كاری هنوز به صورت رسمی استخدام نشده‌اند.
براساس این گزارش، نقوی حسینی و موسوی نماینده مباركه با حضور در میان تجمع‌كنندگان به اعتراضات و سوالات آنها پاسخ دادند.

به نقل از سایتهای دیگر: کمیته هماهنگی برای کمک

یكشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۰