افق روشن
www.ofros.com

،اعتراض كارگران نساجی كردستان

اخراج در آرد سنبل مهاباد و تجمع کارگران پروژه سد بنیر


كمیتۀ هماهنگی برای كمك ای                                                                              دوشنبه ٢٨ فروردین ١٣٩١

اعتراض كارگران نساجی كردستان به عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور

به گزارش رسیده به كمیته ی هماهنگی، در روز یكشنبه مورخ ٩١/١/٢٧حدود ٣٠ نفراز کارگران اخراجی نساجی کردستان در مقابل اداره کار و تامین اجتماعی سنندج دست به تجمع اعتراضی زدند.
این تجمع در اعتراض به عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور صورت گرفته است. لازم به توضیح است كه اداره كار و تامین اجتماعی در مورد بازنشستگی این كارگران با ا ستفاده از این قانون كارشكنی كرده و هیچ جوابی به كارگران داده نشده است.

٢٨ فروردین ٩١

*********

اخراج تعدادی از كارگران كارخانه آرد مهاباد

طی چند روز گذشته کارفرمای کارخانه آرد سنبل مهاباد واقع در ١٠ کیلومتری جاده مهاباد - ارومیه تعداد ۵ نفر از كارگران بخش تولید را اخراج نموده است.
از زمان اجرای طرح به اصطلاح هدفمند کردن یارانه ها این چندمین بار است که کارخانه مذبور اقدام به تعدیل نیروی کاری خویش نموده و کارگران را اخراج می نماید. کارفرمای کارخانه مذكور دلیل اخراج این کارگران را ناتوانی در خرید گندم اعلام و گفته است که فعلا گندم کافی برای شروع به کار مجدد این کارگران موجود نیست .

٢٧ فروردین ٩١

*********

تجمع اعتراضی کارگران پروژه سد بنیر

در تاریخ ٩١/١/٢٧ حدود ٧٠ نفر از کارگران اخراجی موسسه یونس وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا که در پروژه سد بنیر در قسمت تونل توار مشغول به کار بوده¬اند از ساعت ٨ صبح در مقابل اداره کار سنندج دست به تجمع اعتراضی زدند. این کارگران كه در تاریخ ٩٠/١١/١۵ از کار بیکار شده و به صورت قراردادی کار می کردند، ۵ ماه است كه حقوق نگرفته اند . كارگران معترض از مسئولین اداره کار خواستند که به مشکلاتشان رسیدگی کند اما اداره کار پاسخ به آنان اعلام كرده که شکایت کنید تا رسیدگی شود.
در پی این جواب اداره كار، کارگران اعلام كرده اند كه در صورت عدم رسیدگی به خواسته هایشان در تاریخ ٩١/١/٢٨ مجددا در مقابل اداره كار تجمع خواهند نمود.

كمیتۀ هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری

٢٧ فروردین ٩١