افق روشن
www.ofros.com

اخراج دو تن از كارگران كاشی كسری

خطر تعطیلی احیاء صنعت، حمله مامورین به دستفروشان


کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                                سه شنبه ٧ شهریور ١٣٩١

خطر تعطیلی كارخانۀ احیاء صنعت سنندج!

كارفرمای كارخانه ­ی احیاء صنعت سنندج مدت دو هفته است كه به دلیل نامشخصی تمامی كارگران خود را كه حدود ۴٠ نفر می­باشد به مرخصی اجباری فرستاده است. این سیاست در حالی از طرف كارفرمای این كارخانه اجراء می­شود كه به كارگران اعلام شده، روزهایی كه به مرخصی اجباری فرستاده شده­اند از مرخصی سالانه­ ی كارگران کم می شود.
همچنین تمامی كارگران شاغل در این كارخانه به صورت قراردادی مشغول به كار می­ باشند كه مدت چند ماهی است كه قرارداد كارگران به صورت یك ماهه منعقد می­ گردد؛ كارگران نگران آن می­ باشند كه كارخانه تعطیل شود و آنها نیز به ارتش ذخیره­ ی كار بپیوندند.
لازم به ذكر است كه كارخانه احیاء صنعت در زمینه­ی تولید قطعات پلاستیكی اتومبیل در شهرك صنعتی شماره­ ی یك سنندج مشغول به فعالیت می­ باشد.

*****************

حمله مامورین سد معبر به دست فروشان و میوه فروشان میدان کارآموزی سنندج

به گزارش رسیده، روز یکشنبه ۵/٦/٩١ ماموران سد معبروابسته به شهرداری سنندج ساعت ۵ بعد از ظهر با چندین ماشین پر از افراد چماق و قمه به دست جهت جمع آوری کاسب کاران در میدان کارآموزی سنندج به آنها حمله کردند و میان ماموران چماق به دست و میوه فروشان زدو خورد در گرفت.
اقدام به ضرب و شتم دست فروشان توسط ماموین سد معبر شهرداری، با عکس العمل متحدانه دست فروشان و میوه فروشان روبرو شد و مامورین با بردن مقداری از وسایل میوه فروشان و ریختن میوه های آنها در خیابان، مجبور به ترک محل شدند.

*****************

اخراج دو تن از كارگران كارخانه كاشی كسری سنندج

بنا به خبر دریافتی روز پنج شنبه ۹۱/۶/۲ کارفرمای کارخانه کاشی کسری به دو تن از کارگران شاغل در این کارخانه به اسامی مختار محمدی و سامان معروفی که هر کدام به ترتیب هشت و پنج سال سابقه ی کار داشتند اعلام کرد که دیگر نمی توانند در این کارخانه به کار خود ادامه دهند.
این دو کارگر بدون اینکه سه ماه دستمزد معوقه­ و دیگر حقوق و مزایای خود را دریافت کنند، اخراج شدند. همچنین دویست نفر از کارگران شاغل در این کارخانه دستمزد ماههای خرداد ، تیر و مرداد را دریافت نکرده ­اند. کارخانه کاشی کسری در بیست و پنج کیلومتری جاده سنندج -دهگلان واقع شده است.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۵ شهریور ماه ١٣٩١