افق روشن
www.ofros.com

جان باختن یک کارگر و مجروح شدن کارگری دیگر در محل کار


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                  سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٨٩

عدم رعایت مسائل ایمنی و بی توجهی از طرف کارفرمایان، هر از گاهی کارگران را به کام مرگ می‌کشاند. بر اساس گزارش رسیده روز سه‌شنبه دهم اسفند ماه سال٨٩ یک کارگر ساختمانی با نام "حسین عزیزیان" هنگام کار در یک ساختمان چند طبقه، به دلیل عدم مسائل ایمنی سقوط کرد و فورا جان باخت.
"حسین عزیزیان" ٣٠ ساله اهل روستای آخکند از توابع شهرستان سقز، به عنوان کارگر فصلی در شهر تهران مشغول به کار بود. جسد این کارگر در میان غم و اندو مردم زیادی از شهر سقز و روستاهای اطراف سقز و بوکان به خاک سپرده شد.
گزارشی دیگر حاکی از آن است که روز پنجشنبه ١٢ اسفند ماه سال جاری، یکی از کارگران شرکت‌های بخش خصوصی کردستان بر اثر استفاده غیر مجاز مواد منفجره دچار سوختگی شد. این کارگر "هادی مصطفائی" نام دارد و برای شرکت توزیع برق کردستان با دستگاه کمپرسور جهت حفر چاله‌های دکل برق کار می‌کرد. بر اساس این گزارش کارفرما برای پیشبرد سود بیشتر نامبرده را وادار به استفاده از "تی‌ان‌تی" کرده است که به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی از ناحیه دست به شدت دچار سوختگی شده است. لازم به ذکر است که نامبرده فاقد بیمه تامین اجتماعی است و در خانه خود بستری شده است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

١٧/١٢/٨٩