افق روشن
www.ofros.com

از دستگیری تا آزادی فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک در کرج


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                           چهارشنبه ٢۹ شهریور ١٣٩١

علیرضا عسگری آزاد شد

عصر روز سه شنبه ٢٨/٦/١٣٩١ علیرضا عسگری فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بر اساس رای شعبه تجدید نظر دادگاه انقلاب کرج آزاد شد.
بر اساس رای دادگاه تجدیدنظر، یک سال حبس تعزیری این فعال کارگری به ۱ سال در ۳ سال حبس تعلیقی (با الزام به معرفی هر ماهه به مقامات امنیتی ) تبدیل شد.
کمیته ی هماهنگی ضمن تبریک آزادی علیرضا عسگری به خانواده ی این فعال کارگری وتمام کسانی که دل در گرو رهایی طبقه‌ی کارگر از مناسبات استثمارگرایانه‌ی سرمایه‌داری دارند، خواهان آزادی تمامی کارگران و فعالین کارگری در بند می باشد.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٢٨ شهریور ماه ۱۳۹۱

************

علیرضا عسگری با شرایط وخیم جسمانی در انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر

بنا بر اخبار رسیده وضعیت عمومی «علیرضا عسگری» فعال کارگری در بند و عضو کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری همچنان وخیم بوده و وی با شرایط نامناسب جسمی در انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر است. این فعال کارگری دربند از بیماری های متعددی رنج می برد: بیماری مزمن و حاد روده، آسیب دیدگی شدید لگن و مهره های تحتانی کمر، ناراحتی قلبی که بیشتر اوقات دست چپ او را تحت تاثیر قرار داده و بی حس می کند، کم خونی شدید که غالباً او را می آزارد و حتی ایستادن را برای او سخت می کند و بیماری های پوستی ( قارچ و دمل های چرکین زیر پوستی) که خارش بسیار آزاردهنده ای دارد، از جمله مشکلاتی است که ضرورت رسیدگی و معالجه ی جدی و فوری را در مراکز ویژه ی درمانی می طلبد.
گفتنی است «علیرضا عسگری» قبل از دستگیری و بازداشت حال عمومی مناسبی داشته است و این خود سندی محکم بر اعمال فشارهای شدید جسمی و روانی بر او و شرایط بسیار بد نگهداری اش است. ضمنا کادر پزشکی زندان نیز با توجه به وخامت حال «علیرضا عسگری» و نبود امکانات لازم جهت معالجه ی او در زندان، اعزام هر چه سریع تر ایشان را به مراکز درمانی جهت انجام معالجه های مربوطه و عمل های جراحی لازم و ضروری دانستند اما تا این لحظه هیچ گونه اقدامی از طرف کارگزاران مربوطه جهت رسیدگی به وضعیت وخیم ایشان صورت نگرفته است.
ما اعضای کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ضمن دعوت از تمامی تهادها و تشکل های مدافع حقوق کارگر و تمامی فعالان کارگری جهت اعلام همبستگی و حمایت از این فعال کارگری در بند، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط «علیرضا عسگری» و تمامی کارگران و فعالان کارگری زندانی هستیم.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۲۱ شهریورماه ۱۳۹۱

************

جلیل محمدی آزاد شد.

صبح روز پنج شنبه ۲۶/۵/٩١ جلیل محمدی فعال کارگری و عضو کمیته­ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل­های کارگری پس از گذراندن ۲ ماه زندان، به شهر سنندج بازگشت و در یکی از میدانهای شهر با حلقه گل و پخش گل و شیرینی و آزاد نمودن کبوتر، مورد استقبال گرم و پرشور صدها کارگر و فعال کارگری و مردم شریف شهر سنندج قرار گرفت و همچنین در مسیر بازگشت به منزل، توسط آنان همراهی شد.
لازم به ذکر است که نامبرده روز قبل در ساعت ۲٠ با اعلام حکم ١ سال در ٣ سال حبس تعلیقی (با الزام به معرفی هر ماهه به مقامات امنیتی) توسط دادگاه، از زندان مرکزی کرج آزاد شده بود.
کمیته‌ی هماهنگی ضمن تبریک آزادی جلیل محمدی به خانواده‌ی این فعال کارگری‌ و تمام کسانی که دل در گرو رهایی طبقه‌ی کارگر از مناسبات استثمارگرایانه‌ی سرمایه‌داری دارند، بار دیگر اعلام می‌دارد که به شدت نگران وضعیت جسمی علیرضا عسگری است که هنوز در زندان مرکزی کرج و در شرایط بسیار دشوار به سر می‌برد. اخبار رسیده حاکی از وخامت وضعیت جسمی علیرضا عسگری است به نحوی که دست او به مدت طولانی بی‌حس می‌شود و این امر به همراه تپش و درد قلب نگرانی احتمال مشکل قلبی حاد را در مورد وی افزایش داده است. همچنین او از مشکلات روده‌ای حاد نیز رنج می‌برد و این امر به همراه کوفتگی‌ها در ناحیه‌ی لگن توان نشستن را نیز از او سلب کرده است.
ما ضمن محکوم کردن احکام صادره برای تمامی اعضای خود از جمله علیرضا عسگری، پدرام نصراللهی، ریحانه انصاری ... خواستار آزادی بدون قید و شرط علیرضا عسگری و تمامی کارگران و فعالین کارگری در بند می باشیم.

۲۶مرداد ١٣٩١

************

صدور حکم علیه علیرضا عسگری، جلیل محمدی و ریحانه انصاری!

قاضی شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب اسلامی کرج برای جلیل محمدی، علی‌رضا عسگری و ریحانه انصاری، ۳ عضوی که در مجمع عمومی سالیانه‌ی کمیته‌ی هماهنگی بازداشت شده بودند، حکم صادر کرد.
وی علیرضا عسگری را به ۱ سال حبس تعزیری و ریحانه انصاری و جلیل محمدی را هر کدام به ۱ سال در ۳ سال حبس تعلیقی (با الزام به معرفی هر ماهه به مقامات امنیتی) محکوم کرد. دیروز علیرضا عسگری را به دادگاه آوردند و حکم را به وی ابلاغ کردند .
کمیته‌ی هماهنگی به شدت به صدور احکام صادره علیه این فعالان کارگری و اعضای خود معترض است و اعلام می‌دارد که این احکام ضدکارگری باید شکسته شده و این افراد فوراً و بی‌قید و شرط آزاد شوند.

۲۵ مردادماه ۱۳۹۱

************

دادگاه علیرضا عسگری، جلیل محمدی و ریحانه انصاری برگزار شد!

روز دوشنبه ۱۶ مردادماه دادگاه جلیل محمدی، علیرضا عسگری و ریحانه انصاری ۳ عضوی که در مجمع عمومی سالیانه‌ی کمیته‌ی هماهنگی بازداشت شده بودند در شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب اسلامی کرج برگزار شد.
اتهام این افراد «اقدام علیه امنیت ملی کشور از طریق تشکیل گروه غیرقانونی کمیته‌ی هماهنگی» مطرح شد که این اتهام از سوی آنان رد شد چرا که هیچ‌کدام‌شان از مؤسسان کمیته‌ی هماهنگی نبوده‌اند. در جریان این محاکمه هر سه نفر از اهداف کمیته‌ی هماهنگی که حرکت در مسیر کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری است دفاع کردند. همچنین در جریان دادگاه سعی شد که کمیته‌ی هماهنگی به یکی از احزاب سیاسی منتسب شود که این امر نیز با واکنش هر سه نفر مواجه شد و آنان بار دیگر بر استقلال کمیته‌ی هماهنگی از احزاب و جریانات سیاسی تأکید کردند.
علیرضا عسگری و جلیل محمدی پس از اتمام دادگاه به زندان مرکزی کرج بازگردانده شدند و همچنین ریحانه انصاری پیش‌تر با قید کفالت آزاد شده بود.
کمیته‌ی هماهنگی بار دیگر تأکید دارد که این سه عضوش هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و باید کاملاً تبرئه شوند. همچنین علیرضا عسگری و جلیل محمدی شرایط بسیار سختی را در زندان مرکزی کرج تحمل می‌کنند و دچار مشکلات جسمی زیادی شده‌اند و باید در اسرع وقت از زندان آزاد شوند.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

۱۶ مردادماه ۱۳۹۱

************

وضعیت جسمی نامناسب علیرضا عسگری و جلیل محمدی!

بر اساس مشاهدات یک زندانی که علیرضا عسگری را در بهداری زندان مرکزی کرج و در حالی که به او سرم وصل بوده دیده است، وی به هیچ‌وجه حال عمومی مناسبی نداشته و دارای تپش قلب شدید، درد در ناحیه‌ی قلب، بی‌حسی در دست چپ و ضعف و بی‌حالی شدید بوده است. این عوارض جسمی ناشی از فشارهای سنگین و صدماتی است که در دوره‌ی بازجویی به او وارد شده است. همچنین جلیل محمدی دیگر عضو کمیته‌ی هماهنگی که او هم دوره‌ی بازجویی سخت و طاقت‌فرسائی را از سر گذرانده است نیز شرایط جسمانی بدی دارد و به علت صدمات وارده دچار مشکلات حاد در ناحیه‌ی کمر و ستون فقرات شده است و لازم است به سرعت مورد معاینه‌ و مداوا توسط پزشکان متخصص قرار بگیرد.
کمیته‌ی هماهنگی اعلام می‌دارد که به شدت نگران سلامت این دو عضو خود است و مسئولیت هرگونه عوارض و مشکلات ناشی از فشارهای وارده و عدم رسیدگی به وضعیت آنان را متوجه نیروهای امنیتی و قضایی می‌داند. همچنین لازم به ذکر است که روز دوشنبه ۱۶ مردادماه قرار است این دوعضو کمیته‌ی هماهنگی در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی کرج محاکمه شوند و کمیته‌ی هماهنگی بدین‌وسیله بار دیگر بر عدم مجرمیت این دو عضوش تأکید می‌کند و خواهان تبرئه‌ و آزادی آنان به مانند تمامی اعضایی است که در مجمع عمومی کمیته‌ی هماهنگی در کرج حاضر بودند.

۱۴ مردادماه ۱۳۹۱

************

جلیل محمدی و علیرضا عسگری همچنان بلاتکلیف!

با گذشت حدود ۵٠ روز از بازداشت اعضای کمیته‌ی هماهنگی در کرج، هنوز 2 تن از آنان در بازداشت به سر می‌برند. این در حالی است که بازپرس پرونده در ابتدا برای هر کدام از آن‌‌ها ١٠٠ میلیون تومان وثیقه تعیین کرده بود و با وجودی که خانواده‌ی علیرضا عسگری و جلیل محمدی به صراحت اعلام کردند که توانایی پرداخت وثیقه را دارند، بازپرس از پذیرش وثیقه خودداری کرد و بعد از این که پرونده را به دادگاه فرستاد، عنوان کرد که «خانواده‌ها توانایی پرداخت وثیقه را نداشته‌اند» که سخنی خلاف واقع است!
کمیته‌ی هماهنگی بار دیگر اعلام می‌دارد که این دو عضوش به مانند دیگر اعضای کمیته هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و شعبه‌ی تعیین شده در دادگاه انقلاب اسلامی کرج باید در اسرع وقت آنان را آزاد کند. همچنین بنا بر اخبار رسیده مأموران قصد داشته‌اند به علیرضا عسگری نسبت دهند که ایشان فراخوان‌دهنده و برگزارکننده‌ی مجمع عمومی کمیته‌ی هماهنگی در کرج بوده است که حقیقت ندارد، زیرا کمیته‌ی هماهنگی از مدت‌ها قبل به دنبال پیدا کردن سالن مناسبی در تهران و حومه جهت برگزاری مجمع عمومی خود بود و پس از این که هیچ مکان مناسبی پیدا نشد از تمامی اعضا درخواست کرد که اگر مکان مناسبی سراغ دارند به کمیته معرفی کنند. در همین راستا علیرضا عسگری آدرس منزلی در کرج را در اختیار کمیته گذاشت و این کمیته نیز آدرس را به صورت گسترده به اعضای خود اعلام کرد تا در جمعه‌ی آخر خرداد ماه در این مکان گرد هم آیند و ایشان هیچ مسئولیت خاصی در برگزاری مجمع نداشته و اساساً برگزاری مجمع بر عهده‌ی تمام اعضا و به خصوص هیأت اجرایی کمیته‌ی هماهنگی است.

۱۳ مردادماه ۱۳۹۱

************

پخش تراکت تبلیغاتی در حمایت از جلیل محمدی و علیرضا عسگری در شهر سنندج

روز چهارشنبه ٢٨/۴/٩١ اعضای کمیته­ی هماهنگی و فعالین کارگری شهر سنندج اقدام به پخش تراکت­هایی در حمایت از اعضای بازداشت شده­ی کمیته­ی هماهنگی، «جلیل محمدی» و «علیرضا عسگری» در محله­های شهر سنندج نمودند. این فعالیت تبلیغی در محله­های فرح، جورآباد، فیض آباد، چهاراه چهارباغ، چهاراه سیروس، گلشن، پیر محمد، بلوار ٢٨ دی، کلکه جار، کانی کوزله، غفور، شهرک صنعتی و نایسر انجام گرفت.
کمیته­ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل­های کارگری بار دیگر با تاکید بر اینکه این فعالین کارگری مرتکب به هیچ جرمی نشده­­اند، بازداشت و در بلاتکلیفی نهادن این عزیزان را شدیدا محکوم نموده و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط این فعالین و دیگر کارگران و فعالین کارگری دربند می­باشد.

 

 

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱

************

آخرین خبر از وضعیت جلیل محمدی و علیرضا عسگری

بنا بر اخبار رسیده روز دوشنبه ٢٦ تیرماه ١٣٩١ «جلیل محمدی» و «علیرضا عسگری» به شعبه‌ی ٦ بازپرسی دادگاه کرج و سپس از آن‌جا به «ندامتگاه مرکزی کرج» منتقل شدند و اکنون در این زندان محبوس هستند. آنان که با دستبند و پابند به دادگاه منتقل شده بودند دارای روحیه‌ای بسیار خوب بوده‌اند اما از لحاظ جسمانی شرایط خوبی نداشته و شواهد نشان می‌داده که از هر لحاظ شرایط بسیار سختی را از سر گذرانده‌اند.
کمیته‌ی هماهنگی ضمن اعتراض شدید به رفتارهای غیرانسانی مأموران امنیتی با این دو عضو خود، یک‌بار دیگر تأکید می‌کند که این دو نفر نیز مانند بقیه‌ی افرادی که آزاد شدند هیچ جرمی مرتکب نشده و باید فوراً و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱

************

تعیین وثیقه‌ی ١٠٠ میلیون تومانی برای جلیل محمدی و علی‌رضا عسگری!

روز شنبه ٢۴ تیرماه هنگامی که پس از چند روز پی‌گیری مستمر، خانواده‌های «جلیل محمدی» و «علی‌رضا عسگری» به شعبه‌ی ٦ دادگاه انقلاب اسلامی کرج مراجعه کردند به آنان ابلاغ شد که برای هر کدام از این افراد مبلغ ١٠٠ میلیون تومان وثیقه تعیین شده است و آنان باید برای آزادی عزیزان‌شان سند ٦ دانگ با ارزش ١٠٠ میلیون تومان تهیه کنند!
همان‌طور که در اخبار قبلی نیز منعکس شده است روز جمعه ٢٦ خردادماه هنگامی که اعضای کمیته‌ی هماهنگی مشغول برگزاری مجمع عمومی سالیانه‌ی خود بودند با حمله‌ی نیروهای امنیتی به این نشست روبه‌رو شدند و پس از انجام برخوردهای بسیار زننده و توهین‌آمیز، تمامی افراد حاضر در نشست بازداشت شدند. در ادامه از آن‌جا که اعضای کمیته هیچ جرمی مرتکب نشده بودند، نیروهای امنیتی طی چند مرحله مجبور به آزاد کردن تمامی اعضای کمیته شدند و اکنون از این افراد تنها جلیل محمدی و علی‌رضا عسگری در زندان باقی مانده‌اند.
کمیته‌ی هماهنگی ضمن اعتراض شدید به تعیین مبلغ ١٠٠ میلیون تومان وثیقه برای علی‌رضا عسگری و جلیل محمدی، یک‌بار دیگر تأکید می‌کند که این دو عضوش نیز مانند دیگر اعضا هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و باید مانند دیگران فوراً و بدون وثیقه آزاد شوند.

کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

٢۴ تیرماه ١٣٩١

************

ریحانه انصاری و مازیار مهرپور آزاد شدند

بر اساس گزارش رسیده، روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه ریحانه انصاری و مازیار مهرپور دو تن از فعالین کارگری دستگیر شده شهر کرج آزاد شدند.
لازم به ذکر است که مازیار مهرپور با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد و ریحانه انصاری از همان ابتدای دستگیری، برای آزادی وی ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه صادر شده بود.
ما ضمن تبریک آزادی ریحانه انصاری و مازیار مهرپور خواستار خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط جلیل محمدی، علیرضا عسگری و کلیه کارگران دربند هستیم.

چهارشنبه ۱۴ تیر ماه ١٣٩١

************

فرامرز فطرت نژاد آزاد شد

بر اساس گزارش رسیده، روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ماه، فرامرز فطرت نژاد از فعالین کارگری دستگیر شده در شهر کرج با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی از زندان لاکان رشت آزاد شد.
لازم به ذکر است که روز شنبه ۱۰ تیر ماه، مسعود سلیم‌پور با قرار کفالت ٢۰ میلیون تومان و روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه سیروس فتحی باقرار کفالت ۳۰ میلیون تومان و همچنین روز دوشنبه ۱٢ تیر ماه، میترا همایونی و سعید مرزبان با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومان از زندان لاکان رشت آزاد شدند.
از ۹ نفر بازداشت شده هنوز مازیار مهرپور در زندان لاکان رشت به سر می‌برد و از وضعیت علیرضا عسگری، ریحانه انصاری و جلیل محمدی در زندان کرج خبری در دست نیست.
کمیته هماهنگی ضمن تبریک آزادی فرامرز فطرت نژاد، بار دیگر دستگیری فعالین کارگری را محکوم و خواستار آزادی بدون قید و شرط آنان می‌باشد

سه ‌شنبه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۱

************

آزادی فعالین کارگری به قید کفالت

روز یکشنبه ١١ تیر مسعود سلیم‌پور یکی از شش فعال کارگری در بند در زندان لاکان رشت، به قید کفالت ٢٠٠ میلیون ریالی آزاد شد و متعاقب آن در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تیر ماه سیروس فتحی، سعید مرزبان و میترا همایونی هر کدام با قید کفالت ۳٠٠ میلیون ریالی آزاد شدند.
لازم به ذکر است که آزادی این فعالین کارگری با حضور و استقبال خانواده و جمعی از دوستان آنها صورت پذیرفت.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱

************

سعید مرزبان و میترا همایونی آزاد شدند

روز دوشنبه ١٢ تیر ماه، میترا همایونی و سعید مرزبان از فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری که در تاریخ ٢٦ خرداد ماه در کرج بازداشت شده بودند، آزاد شدند.
ما ضمن تبریک آزادی این عزیزان، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط علیرضا عسگری، ریحانه انصاری، جلیل محمدی، فرامرز فطرت نژاد، مازیار مهرپور و کلیه کارگران زندانی هستیم

١٢ تیر ١٣٩١

************

آزادی مسعود سلیم‌پور و سیروس فتحی از فعالین کارگری دستگیر شده در شهر کرج

بر اساس گزارش رسیده، مسعود سلیم‌پور و سیروس فتحی دوتن از فعالین کارگری دستگیر شده آزاد شدند. مسعود سلیم‌پور روز شنبه ١٠ تیر و سیروس فتحی روز یکشنبه ١١ تیر ماه آزاد شدند.
لازم به ذکر است که روز جمعه ٢٦ خرداد، مسعود سلیم‌پور و سیروس فتحی که در جریان برگزاری مجمع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در شهر کرج دستگیر و زندانی شده بودند پس گذراندن دوهفته بازداشت در زندان لاکان رشت، آزاد شدند. این در حالی است که هنوز میترا همایونی، سعید مرزبان، مازیار مهرپور، فرامرز فطرت‌نژاد در زندان لاکان رشت به سر می‌برند و علیرضا عسگری، ریحانه انصاری و جلیل محمدی کماکان در زندان کرج هستند و از وضعیت آنها خبری در دست نیست.
ما ضمن تبریک آزادی این دو فعال کارگری، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط دیگر دستگیر شدگان و کلیه کارگران زندانی هستیم.

١١ تیر ١٣٩١

************

خبر آسیب دیدگی شدید محمود صالحی و دیگر اعضای کمیته هماهنگی در مجمع عمومی اخیر

مطابق اخباری که پیش تر منتشر شد، در جریان حمله نیروهای امنیّتی به مجمع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، اکثر بازداشت شدگان به صورت جدّی مضروب شده و آسیب دیده اند. از جمله سید خالد حسینی که به شدّت از ناحیه گوش صدمه دیده و شنوائی خود را از دست داده است وهمچنین محمود صالحی که از ناحیه لگن دچار شکستگی و آسیب جدّی شده است.
امروز پس از تحمّل چندین روز درد شدید و دشواری های حرکتی، با مراجعه به پزشک و طی کردن مراحل عکس برداری، مشخص شد که لگن محمود صالحی در اثر حمله نیروهای امنیتی و صربات وارده بر وی شکسته شده است. سایر افراد حاضر در نشست مجمع عمومی کمیته هماهنگی نیز به نحوی دچار جراحت و کوفتگی و آسیب های فیزیکی شده اند و این تعرّض به جسم و جان کارگران و فعالین کارگری غیر قابل تحمّل و بخشش است.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

۸ تیر ١٣٩١

************

تجمع خانواده های بازداشت شدگان در مقابل دادسرای رشت

بر اساس گزارش رسیده، روز پنج شنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۱، خانواده های بازداشت شدگان اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در مقابل دادسرای رشت دست به تجمع زدند.
این تجمع با حضور اعضای خانواده‌ی بازداشت شدگان و دیگر فعالین کارگری برگزار شد که بعد از چند ساعت تجمع، مسئولین دادسرا به تجمع کنندگان اعلام کردند که تا روز شنبه به وضعیت کارگران زندانی رسیدگی خواهد شد.
بر اساس همین خبر، تا کنون میترا همایونی در زندان لاکان، جلیل محمدی، ریحانه انصاری و علیرضا عسگری در زندان رجایی شهر با خانواده های خود ملاقات نداشته اند.
ما اعضای کمیته هماهنگی ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت عزیزان در بند، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنان بوده و ضروری است که به هر شکل ممکن به این بازداشت ها اعتراض کنیم.

" کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری "

۸ تیر ماه ۱۳۹۱

************

آخرین خبر از وضعیت بازداشت شدگان کمیته هماهنگی

بر اساس خبر های رسیده، روز یکشنبه چهارم تیر ماه مازیار مهر پور، سیروس فتحی، مسعود سلیم پور، فرامرز فطرت نژاد، سعید مرزبان و میترا همایونی از اداره اطلاعات به بند تشخیص( قرنطینه) زندان لاکان در رشت منتقل شده اند.بر اساس همین خبر امروز سه شنبه ٦ تیر ماه ١٣٩١ بازداشت شدگان به استثنای میترا همایونی توانستند پشت میله های زندان با بستگان درجه اول ملاقات داشته باشند. همچنان تا این لحظه از وضعیت دیگر بازداشت شدگان در زندان رجایی شهر هیچ خبری در دست نیست.
ما اعضای کمیته هماهنگی خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط اعضای کمیته هماهنگی و دیگر فعالین کارگری هستیم و از تمامی نهادها و تشکل های کارگری، فعالین کارگری و مردم آزادیخواه می خواهیم به هر وسیله ممکن اعتراض خود را نسبت به ادامه بازداشت و تهدید اعضای کمیته هماهنگی نشان دهند.

" کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری"

٦ تیر ١٣٩١

************

احضار کوروش بخشنده از فعالین کارگری به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج

بر اساس گزارش رسیده، روز دوشنبه ۵ تیر ماه ١٣٩١، کوروش بخشنده عضو کمیته هماهنگی برای کمک به تشکل های کارگری و از فعالین کارگری بازداشت شده شهر کرج طی تماسی تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج احضار شد. ستاد خبری از وی خواسته تا در روزسه شنبه ٦ تیر ماه خود را به اداره ی مربوطه معرفی نماید این در حالی است که آثار کبودی و جراحات بازداشت قبلی هنوز بر بدن وی قابل مشاهده است.
کمیته هماهنگی خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی فعالان کارگری به ویژه فعالین بازداشت شده درشهرکرج هستیم وهرگونه احضار و بازداشت فعالان کارگری را به شدت محکوم می کنیم.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۵ تیر ١٣٩١

************

احضار محمد عبدی پور به اداره اطلاعات سقز

امروز شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۱ محمد عبدی پور، یکی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به ادراه اطلاعات سقز احضار شد.
مامورین اداره اطلاعات از ساعت ۹ صبح تا ساعت ١٢ با ایجاد فضای رعب و و حشت و باز جویی چند ساعته به او گفته بودند که باید او از عضویت کمیته هماهنگی استعفاء داده و ایشان حق ندارد با هیچ رسانه ای مصاحبه نماید در غیر اینصورت به شدت با او برخورد خواهد شد. محمد عبدی پور در جواب ضمن دفاع ازحقانیت خود و کمیته هماهنگی یاد آور شده بود که وظیفه خود میداند که از حقانیت خود و دیگر کارگران دفاع نماید و هیچ وقت تسلیم این گونه فشارها نخواهد شد.
ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بارها اعلام کرده ایم و اعلام خواهیم کرد که ما کارگران و فعالین کارگری متشکل در کمیته هماهنگی وظیفه انسانی و طبقاتی خود می دانیم که از منافع خود و دیگر کارگران در برابر مناسبات سرمایه داری دفاع کنیم وبا اینگونه فشار های پلیسی به مبارزه به حق خود پایان نخواهیم داد.
ما ضمن محکوم کردن احضار و تهدید اعضای کمیته هماهنگی خواستار آن هستیم که میترا همایونی ، فرامرز فطرت نژاد، ریحانه انصاری ، سعید مرزبان ، مسعود سلیم پور ، مازیار مهرپوز، سیروس فتحی،جلیل محمدی و علیرضا عسگری هر چه سریعتر از زندان آزاد شوند

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۱

************

بلاتکلیفی ۹ تن از بازداشت‌‌شدگان مجمع عمومی کمیته‌ی هماهنگی!

پس از گذشت ۹ روز از بازداشت اعضای شرکت‌کننده در مجمع عمومی سالیانه‌ی کمیته‌ی هماهنگی در ٢٦ خرداد ماه ۱۳۹۱ در کرج، هنوز ۹ نفراز این عزیزان همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند و هیچ پاسخ روشنی درباره‌ی وضعیت آنان به خانواده هایشان داده نشده است.
٦ تن از آنان تحویل نیروهای امنیتی رشت شده‌اند و طی تماسی تلفنی با خانواده های خود گفته‌اند که در بازداشت اداره اطلاعات رشت هستند. «مسعود سلیم‌پور» و «فرامرز فطرت‌نژاد» دارای سابقه‌ی بیماری حاد هستند و خانواده و دوستان این دو عزیز به شدت نگران سلامتی‌آنان می باشند.
همچنین سرنوشت جلیل محمدی ، ریحانه انصاری، علیرضا عسگری که در کرج نگهداری می‌شوند نیز نامعلوم است. پیشتر نیروهای امنیتی گفته بودند که روز شنبه (۳ تیرماه) به دادگاه کرج مراجعه کنید، پرونده‌ها یشان را به آن‌جا فرستاده‌ایم. اما امروز که خانواده‌ی این ۳ تن به دادگاه شهرستان کرج مراجعه کردند با این جواب روبرو شدند که هیچ پرونده‌ای برای ما فرستاده نشده و آن‌ها هنوز در مرحله‌ی بازجویی هستند و فعلاً به این‌جا مراجعه نکنید. "علیرضا عسگری" و "ریحانه انصاری" با خانواده‌های‌شان تماس گرفته‌اند ولی تا کنون "جلیل محمدی" هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است. در ضمن امروز خواهر جلیل محمدی که همراه دیگر اعضای خانواده جلیل محمدی جهت پیگری پرونده نامبرده به دادگاه مراجعه کرده بودن با توهین و تحقیر و بی حرمتی شدید مامورین روبرو شدند و به شیوه ای غیر انسانی با خواهر و بستگان جلیل محمدی برخورد شده است.
ما اعضای کمیته‌ی هماهنگی ضمن محکوم کردن هتک حرمت و توهین و تهدید به خانواده جلیل محمدی ، ادامه بازداشت این ۹ نفر را غیر قانونی دانسته و سریعا و بدون هیچ قید و شرطی خواهان آزادی فوری این عزیرن از زندان می باشیم. ما از تمامی تشکل ها ، نهاد ها کارگری و تمامی کسانی که دل در گرو رهایی جنبش کارگری دارند می خواهیم به ادامه این بازداشت های اعتراض کرده و خواستار آزادی آنان شوند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

شنبه ۳ تیر ۱۳۹۱

************

لیست نهائی اسامی افراد بازداشت‌شده در مجمع عمومی کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در تاریخ ٣٦ خردادماه ١٣٩١:
١- رحمان ابراهیم‌زاده ٢- علی آزادی ٣- فرامرز احمدی ۴- رضا امجدی ۵- ریحانه انصاری ٦- عباس اندریانی ٧- یوسف آب‌خرابات ٨- کوروش بخشنده ٩- حسین پیروتی ١٠- هادی تنومند ١١- جواد ١٢- خالد حسینی ١٣- شیرکو حسینی ١۴- غالب حسینی ١۵- سید علی حسینی ١٦- جلال حسینی ١٧- علیرضا خباز ١٨- افشین خبررسان ١٩- صدیق خسروی ٢٠- جمیل راست‌خدیو ٢١ - حسن رسول‌نژاد ٢٢- ظهیر رضوی ٢٣- عمر سلیمانی ٢۴- فتاح سلیمانی ٢۵- مسعود سلیم‌پور ٢٦- ادیب سوره بومه ٢٧- واحد سیده ٢٨- جلیل شریفیان ٢٩- نظام صادقی ٣٠- مهرداد صبوری ٣١- محمود صالحی ٣٢- حاتم صمدی ٣٣- یدالله صمدی ٣۴- عادله ٣۵- ریبوار عبداللهی ٣٦- محمد عبدی‌پور ٣٧- حسن عزتی ٣٨- علیرضا عسگری ٣٩- سیروس فتحی ۴٠- فرامرز فطرت‌نژاد ۴١- وفا قادری ۴٢- رحمان کاردار ۴٣- کوکب ۴۴- جلیل محمدی ۴۵- شمس‌الله محمد‌پور ۴٦- فرزاد مرادی نیا ۴٧- سعید مرزبان ۴٨- ابراهیم مصطفایی ۴٩- چنورمکی ۵٠- محمد مولانایی ۵١- جمال مینا شیری - ۵٢- عباس هاشم‌پور ۵٣ - مازیار مهرپور ۵۴ - فردین میرکی ۵۵- افشین ندیمی ۵٦ - اسماعیل نیازی ۵٧ - میترا همایونی ۵٨- جمال مینا شیری - ۵٩- حسن رسول نژاد -٦٠ هادی تنومند

- ٩ نفر از این افراد به نام‌های سعید مرزبان، میترا همایونی، فرامرز فطرت‌نژاد، مسعود سلیم‌پور، سیروس فتحی، مازیار مهرپور، ریحانه انصاری، جلیل محمدی و علیرضا عسگری همچنان در بازداشت به‌سر می‌برند.

کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

٢ تیر ١٣٩١

************

نگرانی‌ و بی‌اطلاعی از وضعیت ۹ نفر از بازداشت‌ شدگان مجمع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک

پس از گذشت ۵ روز هنوز از سرنوشت ۹ نفر از بازداشت شدگان مجمع عمومی کمیته هماهنگی خبری در دست نیست و نگرانی ها در مورد وضعیت این فعالان کارگری و اعضای دربند کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری افزایش یافته است. این درحالی است که فرامرز فطرت نژاد به دلیل بیماری قلبی نیاز شدید و فوری به دارو دارد و همچنین باید تحت نظر مداوم پزشک متخصص باشد و همین امر سبب ایجاد نگرانی دوچندان در مورد وی شده است. همچنین دختر نوجوان ریحانه انصاری پدر ندارد و تنها سرپرست او مادر دربندش است و از آنجا که اقوام او نیز در شهرستان بسر میبرند نگرانی در مورد وضعیت این فرزند و مادر بسیار زیاد است. جلیل محمدی یکی دیگر از بازداشت شدگان تنها یک مادر پیر و ازکارافتاده دارد و اکنون که جلیل دربند است کسی نیست که از او مراقبت کند و از طرف دیگر کسی نیست تا کارهای قضایی جلیل را پیگیری کند.
همچنین کمیته هماهنگی به شدت نگران وضعیت دیگر زندانیان به نامهای سعید مرزبان، میترا همایونی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم‌پور، مازیار مهرپور و سیروس فتحی است.
کمیته هماهنگی ضمن تشکر از تمامی بیانیه ها و واکنش های تشکل های کارگری و اجتماعی که در مورد بازداشت شرکت کنندگان در مجمع عمومی این کمیته صادر شده است، از تمامی تشکل های کارگری، نهادهای کارگری و کسانی که دل در گرو جنبش کارگری دارند می خواهد که با تمام توان اعتراضات خود را به این اقدام نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اعلام کنند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۳۰ خرداد ۱۳۹۱

************

تجمع خانواده های فعالین کارگری بازداشتی در مقابل دادسرای انقلاب کرج

روز شنبه ٣٠خردادماه ١٣٩١ جمعی از خانواده های فعالین کارگری بازداشت شده در کرج در مقابل دادسرای انقلاب کرج واقع درخیابان آزادگان تجمع کردند. دو نفر از تجمع کنندگان پس از ساعت‌ها انتظار، موفق شدند تا به واحد بایگانی کامپیوتر دادسرا مراجعه کنند و از وضعیت زندانیان اطلاعی حاصل کنند .
بر اساس اظهارات مسئولین مربوطه، نام هیچ یک از بازداشت شدگان و حتی کسانی که قبلا آزاد شده اند در دادسرا ثبت نشده است. خانواده های کارگران بازداشتی مجبور شدند که به زندان رجایی شهر و اداره اطلاعات مراجعه کنند.
مسئولین زندان رجایی شهر پس از چند ساعت اتلاف وقت اظهار داشتند که عده یی از بازداشت شدگان به اداره اطلاعات شهر رشت منتقل شده اند و مابقی در اداره اطلاعات کرج بازداشت هستند.
باتوجه به نظر وکیل احتمال انتقال برخی از این فعالین به شهر رشت امکان پذیر است. لازم به ذکر است که میتراهمایونی ، سعیدمرزبان، فرامرزفطرت نژاد، مسعودسلیم پور و سیروس فتحی از کارگران و فعالین کارگری در شهر رشت می باشند که احتمالا به زندان شهر کرج منتقل شده‌اند.
همچنین امروز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه، مامورین اداره اطلاعات شهر رشت به منزل سیروس فتحی رفته و ضمن تفتیش منزل وی کامپیوتر و تعدادی از کتاب هایش را با خود برده اند. ما "اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" ضمن محکوم کردن آزار واذیت فعالین کارگری خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان هستیم. هرگونه تفتیش و ایجاد رعب و وحشت برای کارگران و فرزندان خردسال و پدر و مادران سالخرده شان را قویا محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این تعرض غیرانسانی هستیم.
کارگران و فعالین کارگری هیچ جرمی مرتکب نشده اند. ما از همه ی کارگران و هم طبقه ای هایمان در سراسر دنیا می خواهیم که با ایجاد کارزار وسیع بین المللی به دفاع از حقوق طبقه ی کارگر و فعالین این طبقه برخیزند و خواستار آزادی کارگران زندانی باشند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٣١خرداد ١٣٩١

************

خبر تکمیلی در رابطه با بازداشت فعالین کارگری در کرج

بر اساس گزارش رسیده، سیروس فتحی، علیرضا عسگری، جلیل محمدی، سعید مرزبان، مسعود سلیم‌پور، مازیار مهرپور، ریحانه انصاری، فرامرز فطرت نژاد و میترا همایونی همچنان در بازداشت به سر می‌برند و بقیه بازداشت شدگان آزاد شدند.
بر اساس این گزارش، قرار ۲٠ روز بازداشت و همچنین١٠٠ میلیون تومان وثیقه را برای ریحانه انصاری تعیین کرده‌اند.
لازم به ذکر است که ظهر جمعه ۲٦ خرداد، با هجوم نیروهای امنیتی به خانه ای در کرج، بیش از ٦٠ تن از فعالان کارگری بازداشت شدند. نیروهای امنیتی، مسلحانه به خانه هجوم آورده و حاضران در خانه را دستگیر کردند. دستگیری این افراد همراه با ایجاد رعب و وحشت در میان همسایگان صورت گرفت.
نیروهای امنیتی پس از ضرب و شتم حاضران، بدون ارائه حکم رسمی اقدام به بازداشت افراد حاضر در منزل کردند.
اسامی تعدادی از بازداشت شدگان که تا کنون قطعی شده عبارت است از:
میترا همایونی، وفا قادری، ریحانه انصاری، خالد حسینی، محمود صالحی، سعید مقدم، سیروس فتحی، غالب حسینی، محمد عبدی‌پور، جلال حسینی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم‌پور، عباس اندریانی، صدیق امجدی، فتاح سلیمانی، مازیار مهرپور، محمد مولانایی، واحد سیده، جلیل شریفیان، صدیق خسروی، یوسف آب‌خراباد، فرامرز فطرت‌نژاد، جلیل محمدی، نظام صادقی، افشین ندیمی، حسین پیلوتی، رحمان ابراهیم‌زاده، عباس هاشم‌پور ، فردین میرکی، سعید مرزبان، شیرکو حسینی، جواد معصومی، جمیل راست‌خدیو، ریبوار عبداللهی، ابراهیم مصطفایی، علی آزادی و فرامرز احمدی...
ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، ضمن محکوم کردن دستگیری و بازداشت فعالین کارگری، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه کارگران و فعالین کارگری زندانی هستیم. ما همچنین از همه کارگران و مردم شریف و آزادیخواه در سراسر جهان می‌خواهیم که به هر نحو که مقتضی می‌دانند، نسبت به این تعرض ، اعتراض کنند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

۲۷ خرداد ۱۳۹۱

************

آخرین خبر در مورد بازداشت فعالین کارگری در کرج

ظهر جمعه، ٢٦ خرداد، با هجوم نیروهای امنیتی به خانه ای در کرج، بیش از ٦٠ تن از فعالان کارگری بازداشت شدند.
نیروهای امنیتی، مسلحانه به خانه هجوم آورده و حاضران در خانه را دستگیر کردند. دستگیری این افراد همراه با ایجاد رعب و وحشت در میان همسایگان صورت گرفت.
نیروهای امنیتی پس از ضرب و شتم حاضران، بدون ارائه حکم رسمی اقدام به بازداشت افراد حاضر در منزل کردند.
با وجود پیگیری خانواده های بازداشت شدگان، تا کنون هیچ نهاد قانونی پاسخگو نبوده و از محل بازداشت این افراد خبری در دست نیست.
با توجه به نحوه بازداشت این افراد، نسبت به وضعیت نگهداری آنها نگرانی وجود دارد.
اسامی تعدادی از بازداشت شدگان که تا کنون قطعی شده عبارت است از:

میترا همایونی، وفا قادری، ریحانه انصاری، خالد حسینی، محمود صالحی، سعید مقدم، سیروس فتحی، غالب حسینی، محمد عبدی‌پور، جلال حسینی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم‌پور، عباس اندریانی، صدیق امجدی، فتاح سلیمانی، مازیار مهرپور، محمد مولانایی، واحد سیده، جلیل شریفیان، صدیق خسروی، یوسف آب‌خرابات، فرامرز فطرت‌نژاد، جلیل محمدی، نظام صادقی، افشین ندیمی، حسین پیلوتی، رحمان ابراهیم‌زاده، عباس هاشم‌پور ، فردین میرکی، سعید مرزبان، شیرکو حسینی، جواد معصومی، جمیل راست‌خدیو، ریبوار عبداللهی، ابراهیم مصطفایی، علی آزادی و فرامرز احمدی

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

************

خبر فوری در مورد بازداشت فعالین کارگری

دیروز جمعه ٢٦ خردادماه ساعت ١٢ ظهر حدود ٦٠ نفر از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری و تعدادی از فعالین کارگری در شهر کرج توسط مامورین اطلاعات بازداشت شدند.
بنا بر آخرین اخبار، میترا همایونی، وفا قادری، ریحانه انصاری، خالد حسینی، محمود صالحی، سعید مقدم، سیروس فتحی، غالب حسینی، محمد عبدی پور، جلال حسینی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم پور، عباس اندریانی، صدیق امجدی، فتاح سلیمانی، مازیار مهرپور، محمد مولانایی، واحد سیده، جلیل شریفیان، صدیق خسروی، یوسف آب خرابات، فرامرز فطرت نژاد و جلیل محمدی در میان بازداشت شدگان هستند. (در صورت دریافت اسامی جدید به لیست اضافه خواهد شد ).
بنابر اخبار رسیده، بازداشت شدگان به اداره اطلاعات کرج مستقر در زندان رجایی شهر منتقل شده وتا کنون از وضعیت آنها خبر ی در دسترس نیست.
ما اعضای کمیته هماهنگی برا ی کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم کردن بازداشت اعضای کمیته هماهنگی و دیگر فعالین کارگری، خواستار آزادی فوری انان بوده و از تمامی مدافعین کارگری انتظار داریم به این بازداشت ها اعتراض کنند.
خبر های تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٢٧ خرداد ١٣٩١

************

Urgent news about the arrests of labour activists in Iran.
Yesterday, Friday 15th of June at 12 noon 60 members of the Coordinating Committee to Help Form Workers' organizations and a number of labor activists were arrested by agents of the city of Karaj.
According to the latest news, Mitra Homayooni, Vafa Ghaderi, Reyhaneh Ansari, Khaled Hosseini, Mahmoud Salehi, Saeed Moghaddam, Cyrus Fathi, Ghaleb Hosseini, Mohammad Abdipour, Jalal Hosseini, Alireza Asgari, Masoud Salimpour, Abbas Andriyany, Sediq Amjadi, Fattah Soleimani, Maziar Mehrpour, Mhommad Molanai, Vahed Seyyedeh, Jalil Sharifian, Sediq Khosravi, Yusuf Ab Kharabad, Faramarz Fetrat Nejad Are among the detainees. (If new names appear they will be added to the list). According to the news, the detainees were transferred to Rajai Shahr prison in Karaj and until now no further news is available.
We, members of the Coordinating Committee to Help Form Workers' organizations, condemn the arrest of the members and other workers activists. We demand the immediate release of all workers activist. We expect all workers activists and organizations to protest against these arrestments.

Further news will be announced later
Coordinating Committee to Help Form Workers' organizations