افق روشن
www.ofros.com

ممانعت از مداوای بهنام ابراهیم زاده - تجمع فعالین کارگری و خانواده ها در سنندج


كمیته هماهنگی برای كمك                                                                                 سه شنبه ٢۷ دی ماه ١٣٩٠

بر اساس خبر ارسالی به کمیته هماهنگی، بهنام(اسعد) ابراهیم زاده فعال کارگری عضو کمیته پیگیری و فعال جنبش لغو کار کودک که در بند ٣۵٠ زندان اوین محبوس است، مدت هاست که درخواست انجام معالجات پزشکی میکند اما از انجام معالجات برای وی ممانعت به عمل آمده است.
بهنام که پیش از دستگیری مشکل جسمی نداشته به هنگام بازجویی ها در بند ٢٠٩ اوین و در اثر ضرب و شتم برای اعتراف دچار مشکلات در ناحیه ی گوش چپ شده است و اکنون نیز به شدت از درد گوش و مشکلات در پرده ی گوش رنج میبرد.وی همچنین در اثر سو تغذیه و مشکلات جسمی دیگری که در زندان بر او عارض شده است از سر درد شدید نیز رنج میبرد.
ابراهیم زاده بارها در مورد وضعیت جسمی اش اطلاع داده و درخواست معالجه کرده اما پاسخی که به او داده اند این بوده که بعد از آزادی خودت دنبال مداوا خواهی رفت ! این در حالی است که مشکلات جسمی در زندان و در زمان بازجویی ها برای بهنام پیش آمده است و او بیش از سه سال دیگر برای اتمام محکومیت ۵ ساله ی خود در زندان خواهد بود.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم کردن این برخورد غیر انسانی با بهنام ابراهیم زاده خواهان پیگیری فوری مراحل مداوای او و اعزام بهنام به بیمارستان تخصصی می باشد.

********************

تجمع اعتراضی فعالین کارگری و خانواده های فعالین کارگری دربند در سنندج

بنا به خبر رسیده به کمیته هماهنگی، امروز دوشنبه ٢٦/١٠/٩٠ جمعی از فعالین کارگری به همراه خانواده های شریف ساعدپناه و مظفر صالح نیا فعالین کارگری دربند در ادامه اعتراض به بازداشت آنان برای دومین روز متوالی با تجمع در جلوی ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج خواستار آزادی نامبردگان شدند.در همین راستا با توجه به حضور خانواده ها مامورین اطلاعات با فشار بر فعالین کارگری، شریف ساعدپناه را مجبور به تماس تلفنی با خانواده خود ساخته تا حاضرین را تشویق به متفرق شدن نمایند.
شایان ذکر است که مامورین اطلاعات با وعده آزادی این فعالین تا روز پنجشنبه در صورت عدم مراجعه مجدد خانواده‌هایشان، قصد فریب آنان را دارند. لذا کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری خواستار آزادی بی قید و شرط این فعالین کارگری و دیگر فعالین در بند در اسرع وقت می باشد.

كمیته هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكلهای كارگری- ٢٦ دی ماه