افق روشن
www.ofros.com

تایید حکم زندان افشین ندیمی و

وضعیت کارگران زندانی شرکت واحد


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                       شنبه ٢٩ آبان ١٣٨٩


تایید حکم زندان افشین ندیمی

روز دوشنبه ٢۴/٨/٨٩ افشین ندیمی فعال کارگری شهرستان کامیارن و یکی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج احضار و به ۴ ماه زندان تعزیری محکوم شد.
طبق این گزارش افشین ندیمی که از طرف اداره اطلاعات کامیاران به عضویت در کومه له و اقدام علیه امنیت ملی از طریق نوشتن مقاله متهم شده بود، با مراجعه به دادگاه انقلاب سنندج از اتهام عضویت در کومه له تبرئه، اما به دلیل دفاع از مقالات و نظرات خود برای پروندۀ اقدام علیه امنیت ملی ازطریق نوشتن مقاله به ۴چهارماه حبس تعزیری محکوم گردید.
اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری حکم صادره برای این فعال کارگری، افشین ندیمی، عضو کمیته هماهنگی را محکوم کرده و همچنین خواهان آزادی بدون قید و شرط تمامی کارگران و فعالین کارگری در بند می باشیم. ما باردیگر اعلام میداریم که احضار، بازداشت و محاکمه فعالین کارگری آنان را از پیگیری خواست ها و مطالبات برحق کارگران بازنخواهد داشت.

٢٩ آبان ١٣٨٩

-----------------

آخرین خبرها از وضعیت کارگران زندانی شرکت واحد

بر اساس خبری که برای ما ارسال شده، غلامرضا غلام حسینی از اعضای سندیکای شرکت واحد تهران، پس از ضرب و شتم در بازجویی اکنون در بند ٨ زندان رجایی شهر کرج و بدون اعلام هیچ گونه اتهامی و در شرایط غیر انسانی محبوس می باشد.
هم چنین همایون جابری به دلیل همراهی کردن خانواده غلام حسینی در رفت و آمدشان به مراجع انتظامی و قضایی، توسط مامورین امنیتی دستگیر شد و در بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بسر می برد و مقام های قضایی برای آزادی وی وثیقه ی ٣٠ میلیون تومانی صادر کرده اند. جابری و خانواده اش اعلام نموده اند که تهیه ی این وثیقه از عهده ی آنها خارج است.
این در حالی است که رضا شهابی کارگر شرکت واحد، کماکان در وضعیت بلاتکلیفی در بند امنیتی ٢٠٩ زندان اوین بسر می برد. او علاوه بر ناراحتی های کمر و گردن و کتف، دچار ناراحتی های عفونی در لثه و دهان شده و مقام های زندان از نظر درمانی به او توجهی ندارند.
لازم به یادآوری است که پیشتر دادیاری ویژه امنیت برای آزادی رضا وثیقه ی ٦٠ میلیون تومانی صادر کرده بود که خانواده ی وی تودیع وثیقه نمودند، اما او آزاد نشد. شهابی در تماس با خانواده اعلام کرده است که درست در روز ١٩ مهرماه که خانواده ی وی را برای تودیع وثیقه ٦٠ میلیون تومانی خبر کرده بودند، در اثر اعتراض بازجو به کم بودن مبلغ وثیقه، ابلاغیه ی لزوم تودیع وثیقه ی ١٠٠ میلیون تومانی به طور کتبی به اطلاع اش رسیده است.
از سوی دیگر دادیاری ویژه ی امنیت در اوین اعلام کرده که مدت هاست پرونده ی رضا شهابی را به دادگاه انقلاب در خیابان معلم ارسال کرده، در حالی که دادگاه انقلاب از وجود چنین پرونده ای، اعلام بی خبری می کند. به نظر می رسد این اقدام ها در راستای سرگردان نمودن رضا و خانواده اش و اعمال فشار بیشتر بر او و قبول اتهامات واهی است.
بر اساس گفته ی خانواده ی رضا شهابی، او نیاز فوری به درمان دارد. با این وجود، رضا از روحیه ی بسیار بالایی برخوردار بوده و خواستار پیگیری خانواده، وکیل اش و کارگران و فعالان کارگری برای فشار هرچه بیشتر بر مقامات قضایی و امنیتی برای آزادی فوری خود شده است.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایحاد تشکل های کارگری ضمن اعلام همدردی با خانواده اعضای زندانی سندیکای واحد تهران، بار دیگر خواهان آزادی همه ی کارگران زندانی می باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٢٧ آبان ١٣٨٩