افق روشن
www.ofros.com

پایان محکومیت علی نجاتی، احضار فرهاد ابراهیمی و جانباختن یک کارگر


کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                                         شنبه ٨ مهر ١٣٩١

مرگ یک کارگر در سنندج

طبق گزارش رسیده از شهر سنندج، روز سه شنبه چهارم مهر ماه، کارگری به نام داریوش روحانی، ٢۴ ساله، اهل روستای کاشتر از توابع شهرستان کامیاران، در حین انجام کار (نماکاری) در ساختمانِ در حال احداث دادسرای انقلاب اسلامی شهر سنندج، واقع در بلوار هادی ضیاالدینی، به دلیل نبود امکانات ایمنی، از طبقه چهارم ساختمان سقوط کرده و در دم جان سپرد.
کمیته­ ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل­ های کارگری، ضمن عرض تسلیت به خانواده­ی این کارگر، نبود شرایط ایمنی و استاندارد در محیط­ های کار را عامل اصلی این گونه حوادث ناگوار می­ داند.

۷ مهرماه ١٣٩١

***************

احضار فرهاد ابراهیمی به دادگاه انقلاب سنندج!

بنا به گزارش ارسالی، فرهاد ابراهیمی فعال کارگری و عضو کمیته ی هماهنگی که چندی پیش به مدت ٢ روز بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود به دادگاه انقلاب شعبه یک سنندج احضار شده است. نام برده بر اساس این احضاریه می باید شنبه ٨/٧/١٣٩١ به دادگاه مراجعه نماید.
کمیته ی هماهنگی ضمن محکوم کردن احضار این فعال کارگری، بازداشت و احضار فعالان کارگری را محکوم کرده و خواهان آزادی کلیه فعالین و کارگران در بند می باشد.

۷ مهرماه ١٣٩١

***************

پایان محکومیت علی نجاتی!

بر اساس خبر ارسالی به کمیته ی هماهنگی، حکم یک سال حبس تعزیری علی نجاتی روز دوشنبه سوم مهر به پایان رسید. نجاتی توسط شعبه ١٣ دادگاه تجدید نظر اهواز بابت اتهامی که قبلا در دادگاه بدوی شوش از آن تبرئه شده بود به یک سال زندان محکوم شده بود که او این مدت را با وجود ناراحتی شدید قلبی و تأکید پزشکان مبنی بر عدم توان تحمل کیفر در زندان به سر برد.
کمیته ی هماهنگی ضمن تبریک آزادی این کارگر مبارز به خانواده ی وی و فعالان کارگری، خواهان آزادی کارگران و فعالین کارگری در بند است.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٦ مهرماه ١٣٩١