افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب تاکسیرانان کامیاران و کارگران سد ورا، چهار ماه بدون دستمزد


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                               دوشنبه ٢٦ اردیبهشت ١٣٩٠

کارگران سد ورا، چهار ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

بر اساس گزارش رسیده، کارگران سد ورا، حدود ٤ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.
سد ورا در ٣٠ کیلومتری شهرستان پاوه واقع شده است و ده‌ها کارگر در آنجا مشغول به کار هستند. لازم به ذکر است که تنها ٥٠ نفر از این کارگران که سابقه کار طولانی دارند، بیمه شده‌اند.
گزارش مذکور حاکی است که کارگران سد ورا قرار بود که تاریخ ٢٥ فروردین ماه حقوق و مزایای خود را دریافت کنند، اما تا به حال حقوق آنها پرداخت نشده است.

**********

اعتراض و اعتصاب تاکسیرانان شهرستان کامیاران

بر اساس گزارش رسیده، صبح روز یکشنبه ٢٥ اردیبهشت ماه، تاکسیرانان شهرستان کامیاران در اعتراض به درآمد کم و هزینه زیاد، دست به اعتراض و اعتصاب زدند و از جابجایی مسافران خود داری کردند.
این گزارش حاکی است که تاکسیرانان از چهار راه اصلی شهر تا پل شیروانه، تاکسی‌های خود را خاموش کردند که موجب تجمع مسافران و نیز جلب توجه مردم واقع گردید. یک ساعت پس از اعتصاب تاکسیرانان، رئیس تاکسیرانی و عوامل شهرداری در محل حاضر شدند و به ناچار قول دادند که به مشکلات و مسائل آنان رسیدگی خواهند کرد.
لازم به ذکر است که مسئولین دولتی، یکی از نمایندگان رانندگان معترض را به فرمانداری شهرستان کامیاران فراخواندند تا در جلسه‌ایی به مشکلات تاکسی رانان رسیدگی شود.
شهرستان کامیاران با وجود حدود ٢٥٠ دستگاه تاکسی، بیش از دو برابر ظرفیت خود، دارای تاکسی میباشد. به خاطر وجود تاکسی های زیاد، روزانه چهار صف طویل تشکیل میشود که همگی در انتظار مسافر هستند.
در مسیر شهرک بعثت بطور میانگین حدود ٦٠ دستگاه و جاده سنندج و کرمانشاه هر کدام ۴٠ دستگاه تاکسی در طول روز در انتظار نوبت هستند. قابل ذکر است که درآمد کم و هزینه های زیاد تاکسیرانان از جمله هزینه تامین معاش زندگی و انواع هزینه های دیگر، رانندگان را در فشار و تنگنا قرار داده است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۰