افق روشن
www.ofros.com

تلاش کارفرمایان سقز سازی برای جلوگیری

کارگران از شرکت در مراسم اول مام مه و جان باختن دو کارگر


كمیتۀ هماهنگی برای كمك                                                                             دوشنبه ٢۵ اردیبهشت ١٣٩١

تلاش کارفرمایان شرکت سقز سازی کردستان برای جلوگیری از برگزاری اول ماه مه

به گزارش رسیده کارفرمایان شرکت سقز سازی کردستان (وَن)، یک هفته قبل از روز اول ماه مه، به تمامی کارگران اعلام کرده بودند که روز جهانی کارگر به هیچ وجه تعطیل نخواهد بود، و تمامی کارگران ملزم به حضور بر سر کارهای خود می باشند. در غیر این صورت، هر کارگری به هر عنوانی در آن روز بر سر کار خود حاضر نشود، با ٣ روز کسر حقوق تنبیه خواهد شد.
لازم به ذکر است کارفرمایان شرکت سقز سازی کردستان، سالهاست که با اعمال فشار بر کارگران، مانع تعطیلی شرکت شده، و چندین بار هم با کارگرانی که قصد تعطیلی کار را داشته بودند، به شدت برخورد نموده¬اند.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

************

در اثر ریزش تونل دو كارگر جان باختند

بر اساس خبر دریافتی روز شنبه مورخ ٢٣ اردیبهشت ١٣٩١ دو كارگر با نام های حبیب الله امانی و عادل بهرامی در اثر ریزش تونل واقع در جاده مریوان جان خود را از دست دادند.
كارگران جان باخته از اهالی روستای لایه ن از توابع شهرستان كامیاران بودند . همچنین یكی از كارگران نیز زخمی شد كه به بیمارستان انتقال دادند . پروژه مذكور به پیمانكاری شركتی با نام معتبر می باشد .
كمیته هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل ها ی كارگری ضمن اعلام اینكه فقدان شرایط ایمنی و استاندارد در محیط های کار عامل این گونه حوادث بوده و منفعت طلبی کارفرمایان را مسئول مستقیم حوادث ناشی از کار برای کارگران می داند ، مرگ این عزیزان را به خانواده و دوستان این دو كارگرتسلیت گفته و خود را در غم این عزیزان شریك می داند .

كمیتۀ هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری