افق روشن
www.ofros.com

بازداشت و آزادی همسر علی نجاتی و

!تعطیلی پروژۀ‌ سدهای «كانی گویژان» و «چومان» بانه


کمیتۀ‌ هماهنگی برای کمک                                                                                 دوشنبه ۷ آذر ماه ١٣٩٠

همسر نجاتی با قرار کفالت آزاد شد

بنا بر اخبار رسیده، شهناز نجاتی (سگوند) همسر كارگر زندانی علی نجاتی که توسط مامورین امنیتی ظهر روز یكشنبه ۶ آذرماه در منزل اش بازداشت شده بود، ظهر روز دوشنبه ۷ آذرماه با قرار کفالت آزاد شد.
در شرایطی که علی نجاتی از مشکل حاد قلبی رنج می برد و طبق نظر پزشکی قانونی توان تحمل زندان را ندارد، مأموران امنیتی به جای رسیدگی به وضعیت او، به خانواده اش فشار می آورند.
كمیته ی هماهنگی ضمن محکومیت هر نوع فشار بر خانواده های کارگران زندانی، خواستار آزادی فوری علی نجاتی و دیگر کارگران زندانی در بند است.

۷ دوشنبه آذرماه۱۳۹۰

***************

همسر علی نجاتی بازداشت شد

شهناز نجاتی، همسر علی نجاتی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ظهر امروز یکشنبه ششم آذرماه توسط ماموران اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.
مامورین امنیتی ظهر امروز یکشنبه ۶ آذرماه برای دستگیری شهناز نجاتی، همسر کارگر زندانی علی نجاتی به منزل وی در روستای «عمله سیف» در شهر شوش مراجعه کردند و وی را بازداشت کردند.
مامورین امنیتی اعلام کرده‌اند که شهناز نجاتی تا ۲۴ ساعت تحت بازداشت اطلاعات نیروی انتظامی خواهد بود.
این اتفاق در حالی است که علی نجاتی در شرایط وخیم جسمی در زندان دزفول محبوس است و مطابق تایید پزشکان متخصص و نیز پزشک قانونی باید فوری از زندان آزاد شود.
فرزندان نجاتی که تلاش داشتند از بازداشت شهناز نجاتی که دچار بیماری هایی مانند سردرد شدید و میگرن است ممانعت به عمل آورند، توسط یکی از مامورین تهدید به بازداشت شدند. اعضای خانواده ی نجاتی اظهار داشته اند که از بازداشت هراسی ندارند زیرا اکنون چند سال است که آنها در بدترین شرایط و در اوضاع وخیم به سر میبرند و زندگی کنونی آنها هیچ تفاوتی با زندان ندارد.
کمیته ی هماهنگی ضمن محکومیت بازداشت شهناز نجاتی، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط وی است.

یكشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۰

***************

تعطیلی پروژه‌ی سدهای «كانی گویژان» و «چومان» بانه!

بنا بر گزارش رسیده به كمیته‌ی هماهنگی، پروژه‌های مطالعاتی دو سد به نام‌های «كانی گویژان» و «چومان» واقع در منطقه‌ی مرزی بانه، از تاریخ ۴ آذر ١٣٩٠ تعطیل شده است. این پروژه‌ها از سه سال پیش شروع شده بود و شركت‌های پیمان‌كاری «ساحل» و «گمانه كاو» مسئولیت مطالعات این سدها را بر عهده داشتند.
مسئولین مربوطه اعلام كرده‌اند كه به دلیل عدم پرداخت بودجه‌ی كافی از طرف دولت، این پروژه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از چند ماه پیش حقوق و مزایای كارگران را پرداخت نكرده‌اند. با تعطیلی این دو پروژه، تعداد ٣٠ نفر كارگر شاغل در آن‌ها و هم‌چنین كاركنان نظارت بر پروژه های مذكور بیكار شده‌اند.

کمیتۀ‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

۵ آذرماه ١٣٩٠