افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


کانال منشور آزادی، رفاه برابری                                                                                                    یکشنبه ۲٧ اسفند ۱۴۰۲ - ۱٧ مارس ۲۰۲۴


ادامه تجمع و راه پیمایی کارگران، شاغل و بازنشسته

برای مشاهده تصاویر و مطالعه مطالب کانال منشور آزادی، رفاه، برابری اینجا کلیک کنید.
امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ کارگران ارکان ثالث شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات بر حق خود در محوطه این شرکت دست به تجمع زدند.
رفع تبعیض در پرداخت ها به ویژه پرداختی نفت کارت برابر با سایر ارکان استخدامی نفت، حذف کامل شرکتهای پیمانکاری واسطه تامین نیروی انسانی، تخصیص بن کارت همراه با بک پی یکساله، واریز مبالغ مناسبتی به طور کامل از اهم خواسته های کارگران ارکان ثالث است.
امروز همچنین کارگران راه آهن کرج در اعتراض به پرداخت نشدن ارزاق خود دست به اعتصاب زدند. دخالت نیروی انتظامی موجب درگیری مختصری میان ماموران و کارگران اعتصابی شد.
کارگران و کارکنان ابنیه فنی راه آهن قم نیز امروز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و عیدی و بن ها و پرداختی های مناسبتی اعتصاب کردند.
امروز همچنین بازنشستگان فولاد در شهرهای مختلف از جمله تهران، اهواز، اصفهان در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد تجمع اعتراضی برگزاری کردند. در اصفهان بازنشستگان فریاد زدند: فولادی معدنی اتحاد اتحاد
همچنین بازنشستگان تأمین اجتماعی در اراک و اهواز و شوش تجمع و راه پیمایی اعتراضی برگزار کردند.
در اراک بازنشستگان از مقابل دفتر محمد حسن آصفری نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی تا ساختمان تامین اجتماعی راه پیمایی کردند و شعار دادند "حاصل کار دولت، غارت جیب ملت". در شوش، بازنشستگان شوش، کرخه، هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش ضمن پیگیری خواسته های معیشتی خود با شعار "وکیل با شرافت، حمایتت می کنیم" از فرزانه زیلابی وکیل مدافع کارگران هفت تپه حمایت کردند. بازنشستگان همچنین فریاد زدند "نابود باد بندگی، زنده باد زندگی" بازنشستگان اهوازی نیز با شعار "دولت سرسپرده، فقر و فساد آورده" اعتراض خود را به وضعیت فلاکت‌بار معیشتی خود و فساد دولتمردان فریاد کردند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۷ اسفند ۱۴۰۲

*************

درهای خاوران همچنان به روی خانواده ها بسته است

امروز جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ جمعی از خانواده های دادخواه زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ به رسم دیرین جمعه آخر سال و برای بزرگداشت یاد عزیزان خود به گلزار خاوران رفتند. اما ماموران امنیتی باز هم درهای گلزار را به روی خانواده ها بستند و اجازه ورود ندادند. خانواده ها با تجمع در مقابل درهای بسته گلزار خاوران عکس های عزیزان خود را بیرون در گذاشتند و گل ها را به پای عکس ها ریختند تا یاد و خاطره عزیزان خود را زنده و گرامی بدارند.
بیش‌از ۴۰ سال از شروع اعدام زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ می گذرد. در تمام این سال ها خانواده های خاوران با انواع محدویت و محرومیت و اذیت و آزار روبه رو بوده اند. در طول همه این سال ها خانواده ها به روش های گوناگون به این اعمال فشارها اعتراض کرده اند. از جمله ۱۰ روز پیش خانواده ها با حضور در حراست بهشت زهرا و طی نامه ای اعتراض خود را به ادامه این فشارها و محدودیت ها بیان کردند. آنان به ممانعت از ورود خانواده ها به گلزار و حضور بر مزار عزیزان خود و جلوگیری از گل باران مزار و بزرگداشت یاد عزیزان خود اعتراض کردند. همچنین خانواده ها خواهان توقف دفن درگذشتگان بهایی در قطعه گورهای دسته جمعی زندانیان سیاسی اعدام شده در تابستان ۶۷ شدند. پیش از این نیز بارها با بولدوزر خاک خاوران را زیر و رو کرده اند تا آثار جنایت و کشتار زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ را نابود کنند. دفن درگذشتگان بهایی در خاوران و بر روی گورهای دسته جمعی زندانیان سیاسی اعدام شده در تابستان ۶۷ شيوه دیگری برای از بین بردن آثار این جنایت است. خانواده های خاوران بارها هر گونه تخریب و تغییر در خاوران را محکوم کرده اند و آن را بی حرمتی به پیکر عزیزان به خون خفته خود دانسته اند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۵ اسفند ۱۴۰۲

*************

کمون پاریس، شکل ابتدایی دموکراسی شوراییِ سرمایه‌ستیز

(به‌مناسبت سالگرد برپایی کمون پاریس در ۱۸ مارس ۱۸۷۱)

دموکراسی شوراییِ سرمایه‌ستیز آفرینندۀ اعتماد به نفس در میان کارگران است و آنان را چنان بار می‌آورد که نیرویی را که از جسم و جان‌شان بیرون کشیده شده و به‌صورت قدرت سرمایه و دولتِ آن در می‌آید به‌عنوان نیروی خویش بازشناسند و بدین‌سان بر احساس ضعف و ناتوانیِ خود غلبه کنند، روی پای خود بایستند و فقط به نیروی خویش اتکاء کنند.
اتکای کارگران به نیروی خویش از مهم‌ترین اصول دموکراسی شوراییِ سرمایه‌ستیز است، زیرا تنها این امر مهم است که زمینۀ بیگانگی کارگران را با خود، با کار، و با طبیعت از میان بر می‌دارد و جرئت مبارزه با سرمایه و ایدئولوژیِ آن را به آنان می‌دهد...
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

بند ۱٨ منشور آزادی، رفاه، برابری:

تعیین حداقل دستمزد ماهانۀ کارگران بر اساس ثروتی که آنان برای جامعه تولید کرده اند

و اختصاص مقدار هر چه بیشتری از این ثروت به ارتقای سطح زندگی و رفاه کل مزدبگیران

*************

تجمع های کارگران، شاغل و بازنشسته

برای مشاهده و مطالعه مطالب کانال منشور آزادی، رفاه، برابری اینجا کلیک کنید.
امروز سه شنبه ۲۲ اسفند جمعی از پرستاران و کادر درمان رفسنجان در مقابل دانشگاه علوم پزشکی و سپس فرمانداری شهرستان رفسنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند. این تجمع در اعتراض به اضافه کاری اجباری و شبه رایگان و حقوق و مطالبات معوقه مزدی پرستاران برگزار شد.
امروز همچنین بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری(فرهنگیان) در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری و در اهواز در مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
بازنشستگان با سردادن شعارهایی نظیر "شورای عالی کار، خیانت نکن این بار" ، "یا مرگ یا زندگی، مرگ بر این بندگی" اعتراض خود را به شرایط اسف بار زندگی خود فریاد کردند.
همچنین دیروز دوشنبه ۲۱ اسفند کارکنان بانک ها در اعتراض به مشکلات معیشتی و استثنا شدن بانک ها در قانون جدید کاهش ساعت کار کارکنان دولت و تعطیلی دو روزه، با اعتصاب دو ساعته در مقابل بانک مرکزی تجمع کردند. کارکنان بانک ها پیشتر هشدار داده بودند که در صورت عدم رسیدگی به خواسته های خود در مرحله اول اعتصابی دو ساعته را در ۲۱ اسفند به اجرا خواهند گذارد.
تجمع کنندگان بانکی با سردادن شعارهای "بانکی داد بزن، حقتو فریاد بزن" ، "وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه" اعتراض خود را به وضعیت معیشتی و حقوقی خود فریاد زدند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۲ اسفند ۱۴۰۲

*************

تجمعات اعتراضی و راه پیمایی بازنشستگان مخابرات

امروز دوشنبه ۲۱ اسفند بازنشستگان مخابرات در ادامه دوشنبه های اعتراضی خود در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، اردبیل، تهران، تبریز در برابر ساختمان شرکت مخابرات تجمع و راه پیمایی کردند.
بازنشستگان شرکت مخابرات به پایمال شدن حقوق خود از جمله اجرا نشدن آئین نامه استخدامی و رفاهی ۱۳۸۹، تاخیر در پرداخت هزینه های درمانی توسط بیمه طرف قرارداد مخابرات و تاخیر در پرداخت جیره غیر نقدی اعتراض کردند.
بازنشستگان با شعار "نه گرما، نه سرما، نیست جلودار ما" ، "اجرای آیین نامه حق مسلم ماست" ، "شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد" بر پیگیری مطالبات خود تاکید کردند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۱ اسفند ۱۴۰۲

*************

ادامه تجمع ها و اعتصاب های کارگران، شاغل و بازنشسته

امروز یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری برای پیگیری خواسته های خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.
برکناری مدیران نالایق، حذف کامل سقف حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد، و عدم ادغام و دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان از جمله خواسته‌های این کارگران معترض است.

همچنین امروز پرستاران و کادر درمان بوشهر در اعتراض به حقوق های ناچیز، اضافه کار اجباری و شرایط سخت کاری خود دست به تجمع زدند.
پرستاران بیمارستان کهنوج نیز در اعتراض به دستمزدهای ناچیز و عدم پرداخت حقوق معوقه و مطالبات خود با نوشتن و امضای شکایت نامه به مسئولان بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی استعفای دسته جمعی خود را اعلام کردند.

همچنین کارگران کاشی تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و مزایای قانونی خود دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب در طول چند روز گذشته ادامه داشته و کارگران پیگیر خواسته های خود بوده اند.

کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن آذربایجان شرقی نیز طی چند روز گذشته در اعتراض به وضعیت حقوقی و شغلی خود دست از کار کشیدند و در محدوده ایستگاه تبریز تجمع کرده اند. شماری از کارگران نیز به نمایندگی از سایر کارگران به استانداری و فرمانداری آذربایجان شرقی مراجعه کرده اند، اما استاندار و فرماندار تا کنون پاسخی به خواسته های کارگران نداده اند.

امروز همچنین بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، اهواز، شوش و اراک تجمع اعتراضی برگزار کردند.
در اصفهان نیز بازنشستگان فولادی همراه خانواده های خود به خیابان آمده و به وضعیت اسفبار معیشتی خود اعتراض کردند.
جمعی از بازنشستگان تبریز نیز با انتشار نامه ای مطالبات حداقلی خود را اعلام کردند.
حقوق طبق سبد معیشت و افزایش آن مطابق نرخ تورم، درمان رایگان، پرداخت مطالبات دولت به صندوق بازنشستگی از جمله خواسته های حداقلی این بازنشستگان است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۰ اسفند ۱۴۰۲

*************

اعتراض خانواده های خاوران به حراست بهشت زهرا

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ که عزیزانشان در خاوران دفن شده اند، برای اعتراض به محدودیت ها و آزارهای نماینده حراست بهشت زهرا به این سازمان مراجعه کردند.
خانواده های خاوران در نامه ای که به حراست تحویل دادند اعتراض خود را به محدودیت ها و آزارهای این سازمان به شرح زیر اعلام کردند:
- ممانعت از ورود خانواده ها به گلزار خاوران
- ممانعت از بردن گل به داخل خاوران و گلباران مزار عزیزان خود
- درخواست کارت ملی برای اجازه ورود به گلزار خاوران
- ایجاد محدودیت زمانی برای حضور خانواده ها بر سر مزار
همچنین در این نامه خانواده های خاوران به دفن درگذشتگان بهایی در محل دفن عزیزانشان در قطعه گورهای دسته جمعی در خاوران اعتراض کرده و این اقدام را موجب آزار خانواده های خاوران و همچنین خانواده های بهائی دانسته اند. آنها خواهان توقف این اقدام و رفع همه محدودیت های اعمال شده در گلزار خاوران شده اند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۵ اسفند ۱۴۰۲

*************

سمیه خمسه

زندانیان سیاسی را به یاد آوریم

سمیه خمسه، ۴۵ ساله ساکن تهران، در ۲۰ مهر ۱۴۰۱ در موج دستگیری‌ها همزمان با جنبش سراسری «زن، زندگی، آزادی» در میدان آریاشهر تهران با اعمال خشونت و ضرب و شتم توسط نیروهای انتظامی دستگیر شد.
او ابتدا به زندان اوین و سپس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.
سمیه خمسه در شعبۀ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۵ سال زندان و ۲ سال منع خروج از کشور محکوم شد. همزمان با تداوم بازداشت او شعبۀ ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران او را به ۳ سال زندان محکوم کرده است.
آخرین خبرها حاکی از آن است که سمیه خمسه به رغم تشدید بیماری اش در زندان کماکان بدون دسترسی به خدمات درمانی کافی و مؤثر محبوس است. پیگیری‌های خانوادۀ او و اراءۀ سوابق پزشکی مبنی بر نیاز سمیه خمسه به مراقبت و رسیدگی پزشکی تاکنون بی‌نتیجه مانده و مقامات قضایی استان تهران از آزاد کردن او خودداری می‌کنند.
از شهریور ۱۴۰۱ و در جریان جنبش سراسری "زن، زندگی، آزادی" نیروهای امنیتی بیش از ۲۰ هزار شهروند معترض را بازداشت کرده‌اند. بسیاری از بازداشت شدگان با گذراندن مدت های طولانی در بازداشت موقت از داشتن وکیل و دادرسی عادلانه محروم بوده اند و اکنون با احکام سنگین در زندان به سر می‌برند. در میان این ۲۰ هزار شهروند تنها عده معدودی از افراد شناخته شده در مورد پرونده شان اطلاع رسانی شده است. اکثریت این محکومان هیچ صدایی در بیرون از دیوار های بلند زندان نداشته اند.

ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی از جمله سمیه خمسه هستیم.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۴ اسفند ۱۴۰۲

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت مخابرات

امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ بازنشستگان مخابرات در برخی از شهرهای کشور طبق روال دوشنبه های گذشته تجمعات اعتراضی خود را برگزار کردند.
در کرمانشاه بازنشستگان مخابرات با شعار "معیشت، خواروبار به روز باید گردد" در خیابان حاضر شدند.
در تبریز نیز با شعار "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن" و با در دست داشتن پارچه نوشته هایی مطالبات بر حق خویش را فریاد کردند.
همچنین در شهر سنندج بازنشستگان شرکت مخابرات با سر دادن شعارهایی نظیر "سهامدار دروغگو، اجرای وعده هات کو؟!" به وضعیت فلاکت بار صندوق بازنشستگی مخابرات و چپاول این صندوق اعتراض کردند.
در تهران نیز بازنشستگان با حضور در خیابان سردار جنگل و سر دادن شعار "سهامدار خیانت می کند، وزیر حمایت می‌کند" به دست درازی و غارت صندوق بازنشستگی شرکت مخابرات و اجحاف در پرداخت حقوق خود اعتراض کردند.
در شهر اهواز هم بازنشستگان مخابرات با راه‌پیمایی و سر دادن شعار "اتحاد، اتحاد، علیه ظلم و فساد!" به اجرا نشدن آیین نامه استخدامی و رفاهی سال ۱۳۸۹ اعتراض کردند.
سیه روزی و فقر و فلاکت بازنشستگان در حالی است که طبقه سرمایه دار و جیره خواران آنها در نهادهای دولتی در زیر سایه استبداد دینی به غارت و چپاول ثروت تولید شده توسط طبقه کارگر مشغولند و هر گونه صدای اعتراضی به این فاصله عظیم طبقاتی و نابرابری اقتصادی و اجتماعی با سرب داغ پاسخ می گیرد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۴ اسفند ۱۴۰۲

*************

ادامه تجمع و اعتراض بازنشستگان

امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ و تنها دو روز بعد از برگزاری انتخابات فرمایشی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگر بازنشستگان برای احقاق حقوق از دست رفته خویش و مطالبات بر حقشان دست به تجمع اعتراضی در بسیاری از شهرهای کشور زدند.
در خوزستان بازنشستگان تأمین اجتماعی با راه پیمایی در خیابان تا میدان فرهنگ شهر اهواز و همچنین حضور در مقابل ساختمان اداره کل سازمان تأمین اجتماعی این شهر به وضعیت فلاکت بار و نابسامان خود و همچنین مشکلات معیشتی جاری در کشور اعتراض کردند.
در کرمانشاه نیز بازنشستگان تأمین اجتماعی با همراهی بازنشستگان کشوری تجمع اعتراضی متحد خود را برگزار کردند.
جمهوری اسلامی که در روزهای اخیر سرگرم برگزاری انتخابات فرمایشی و دستوری دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بوده دیر زمانی است که مشروعیت حداقلی خود را در میان مردم از دست داده است. فساد سیستماتیک، فاصله طبقاتی و نابرابری اقتصادی و اجتماعی، کشتار مردم معترض و آزادی خواه، ظلم مضاعف به زنان و دختران و ... ماهیت آزادی ستیز و ضد مردمی این رژیم را برای مردم روشن و عیان ساخته است. نتیجه انتخابات اخیر به خوبی نشان داد که اکثریت مطلق مردم این رژیم مستبد و استثمارگر را نمی خواهند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

*************

تجمع و اعتصاب کارگران ارکان ثالث

امروز شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکت‌های پیمانکاری در پالایشگاه‌های شماره ۳، ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲ مجتمع گاز پارس جنوبی در اعتراض به عدم تحقق مطالبات بر حق خود و مشکلات انباشته شده از گذشته طبق روزهای قبل دست به تجمع و اعتصاب زدند.
کارگران ارکان ثالث بارها اعلام کرده اند که
- تغییر سیستم اقماری نیروهای اداری و پشتیبانی به چهارده روز کار و چهارده روز استراحت
- بهره‌مندی از نفت کارت و بن کارت
- رفع تبعیض در پرداخت مزد و حقوق و مزایا و رفاهیات برابر و یکسان با سایر ارکان نفت
- اجرای کامل و عادلانه‌ی طرح طبقه‌بندی مشاغل
- ساماندهی وضعیت رانندگان استیجاری مجموعه
- حذف شرکت‌های پیمانکاری واسطه‌ی تامین نیروی انسانی
از خواسته های اصلی آنان است و تا وصول و اجرایی شدن آن از طرف مسئولان شرکت و کارخانه دست از اعتراض و اعتصاب نخواهند کشید.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۲ اسفند ۱۴۰۲

*************

تداوم تجمعات اعتراضی بازنشستگان

امروز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ بازنشستگان صندوق های مختلف در برخی از شهرهای کشور تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
در کرمانشاه بازنشستگان تأمین اجتماعی و مخابرات علی رغم وضعیت بد آب و هوایی و سرمای شدید در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری این شهر حضور پیدا کردند.
در خوزستان نیز تجمع متحد و مشترک بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری (فرهنگیان) در مقابل ساختمان استانداری اهواز برگزار شد.
بازنشستگان در آستانه سال نو مانند بسیاری دیگر از مردم با مشکلات زیاد معیشتی دست و پنجه نرم می کنند و حاکمیت با بی توجهی به مطالبات بر حق آنها می کوشد با پاک کردن صورت مسئله، مشکلات این بخش از طبقه کارگر را به فراموشی کامل بسپارد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۸ اسفند ۱۴۰۲

*************

تجمع پرستاران، کارگران صنعتی و بازنشستگان در اعتراض به فقر و فلاکت و خفقان

امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ تعدادی از پرستاران و کادر درمان در شیراز در اعتراض به وضعیت اسفبار شغلی خود که شامل تعرفه های پایین و اضافه کاری های اجباری می شود دست به تجمع اعتراضی زدند.
آنها در این تجمع شعار "تو کرونا جنگیدیم حمایتی ندیدیم" را به نشانه اعتراض به مدیران فاسد حکومت فریاد کردند. حقوق های پایین و تبعیض بسیار زیاد در بین پرسنل و کادر درمان و پزشکی از مشکلات اصلی پرستاران است.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز نیز اعتصاب و اعتراض خود را در این دور و در هفتمین روز متوالی ادامه دادند و امروز هم در اعتراض به تعلیق و ممنوع الورودی همکاران معترض خود به کارخانه و همچنین اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل با شعار "ننگ ما مدیر الدنگ ما! برو!" کنترل درهای ورود و خروج شرکت را در اختیار گرفتند.

امروز همچنین کارگران ارکان ثالث پالایشگاه ششم پارس جنوبی گرد هم آمدند و با صدور بیانیه ای اعلام کردند:
ما اینجا با اعتراضات خود در همبستگی با همه کارگران معترض نفت، با کارگران گروه ملی فولاد اهواز که هم اکنون در خیابان هستند، و با همه کارگران و مزدبگیران اعلام می کنیم؛ دوره دستبوسی ها و انتظار لطف و مرحمت از بالا به پایان رسیده، ما همچنان به اعتراضات خود تا تحقق کامل خواسته هایمان ادامه داده و کارگران سایر بخش های نفت را به این اعتراضات فرا می خوانیم.
مهمترین خواسته های کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی عبارتند از: حذف شرکت های پیمانکاری، اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل، و افزایش مزد و مزایا.

بازنشستگان مخابرات نیز امروز در برخی از شهرهای کشور طبق روال دوشنبه هر هفته تجمعات اعتراضی خود را برگزار کردند. در ارومیه بازنشستگان شرکت مخابرات با شعار "مخابرات اسیر شده، اسیر قلدرا شده" و در تهران با شعار "سلطانی شرمت باد، شرمت باد" در خیابان حضور یافتند.
شهرهای اراک، بندرعباس، خرم آباد، اردبیل، مریوان، سنندج و اهواز نیز امروز شاهد حضور اعتراضی بازنشستگان شرکت مخابرات در خیابان برای فریاد کردن مطالبات بر حقشان بود.

در اوج فقر و فلاکت و سیه روزی و فشار روز افزون بر مردم به ویژه بخش های مختلف طبقه کارگر از جمله کارگران صنعتی، بازنشستگان، معلمان، پرستاران و جوانانی که با شغل های کاذب و درآمد بسیار ناچیز مشغول گذران زندگی هستند، حکومت آدمکش و آزادی کش جمهوری اسلامی که مدافع سرمایه داری است و فساد سیستماتیک در تمام ارکان آن ریشه دوانده است مشغول برگزاری انتخابات دستوری و فرمایشی است. انتخابات با هر شکل و عنوانی چه در گذشته و چه اکنون هیچ تاثیری در زندگی مردم نداشته است و ندارد. بدون شک اگر جمهوری اسلامی جرات، اعتماد به نفس و احتمال پیروزی آن را می دید اصل نظام خویش یا دست کم موضوع حجاب اجباری را به همه پرسی مردم می گذاشت و با این گونه انتخابات فرمایشی دست به فریب مردم نمی زد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۷ اسفند ۱۴۰۲

*************

ادامه اعتصاب و اعتراض های کارگری

امروز شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ کارگران گروه ملی فولاد، اعتصاب خود را در اعتراض به تعلیق و ممنوع الورودی همکاران معترض خود و اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل ادامه دادند. کارگران با کنترل تمامی درهای شرکت مانع ورود مدیران و خروج محصولات شدند.
همچنین کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری، پالایشگاه‌های پنجم، ششم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی نیز اعتراض های خود را ادامه دادند.
مطالبات اصلی این کارگران بازگشت به کار فوری رانندگان تعلیقی شرکتهای پیمانکاری، حذف کامل شرکتهای پیمانکاری واسطه تامین نیروی انسانی، اصلاح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، تنظیم قراردادهای مستقیم با رانندگان شرکتهای پیمانکاری توسط پیمانکاران و اصلاح مفاد آن، اجرای مرخصی دو به دو کارگران پشتیبانی است.

کانال تلگرام منشور، آزادی، رفاه، برابری

۵ اسفند ۱۴۰۲

*************

بستن درهای خاوران به روی خانواده ها

امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ جمعی از خانواده های دادخواه زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ برای بزرگداشت یاد عزیزان خود به گلزار خاوران رفتند. ماموران امنیتی با بستن در ورودی گورستان مانع ورود خانواده های خاوران شدند و از آنان کارت ملی خواستند. این خواسته با مخالفت خانواده ها رو به رو شد. در نهایت خانواده های خاوران با گذاردن و پرپر کردن گل های خود پشت درهای خاوران یاد عزیزان خود را گرامی داشتند.
خانواده های خاوران بیش از ۴۰ سال است که با اذیت و آزار نیروهای امنیتی و نظامی برای حضور بر سر مزار عزیزان خود و گلباران آن، و گذاردن هرگونه نشانه و برگزاری مراسم بزرگداشت رو به رو هستند. اکنون بیش از ۲ سال است که با وجود مقاومت خانواده های بهائی و مخالفت خانواده های خاوران درگذشتگان جامعه بهائی را در قطعه گورهای دسته جمعی در خاوران دفن می کنند و خانواده های خاوران بیم آن دارند که با ادامه این روند هر گونه آثار جنایت قتل عام زندانیان سياسی در تابستان ۶۷ از بین برود. خانواده های خاوران بارها هر گونه تخریب و تغییر در خاوران را محکوم کرده اند، آن را بی حرمتی به پیکر عزیزان به خون خفته خود دانسته و خواهان توقف دفن درگذشتگان بهائی در خاوران شده اند.

کانال تلگرام منشور، آزادی، رفاه، برابری

۴ اسفند ۱۴۰۲

*************

سومین روز دور جدید اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد

امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ کارگران گروه ملی فولاد اهواز در ادامه اعتصاب و اعتراض به ممنوع الورود شدن تعدادی از کارگران و همچنین اجرای ناقص طرح طبقه بندی، تمامی درهای شرکت را بستند و کنترل آنها را در دست گرفتند.
از اوایل هفته مدیرعامل و حراست شرکت از ورود تعدادی از کارگران به کارخانه جلوگیری کرده بودند که این موضوع باعث شکل گیری اعتصاب و اعتراض جاری شده است. از روز گذشته نیز شمار دیگری از کارگران معترض با حکم ممنوع الورودی خود مواجه شدند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۳ اسفند ۱۴۰۲

*************

اعتصاب و تجمع کارگران، شاغل و بازنشسته

امروز سه‌شنبه اول اسفند ۱۴۰۲ کارگران همه بخش های گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز بار دیگر اعتصاب کردند. این اعتصاب در اعتراض به دستور مدیریت برای اخراج شماری از کارگران صورت گرفته است. در چند روز گذشته و در پی اعتراض کارگران فولاد به نحوه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل دستور اخراج تعدادی از کارگران از سوی مدیر عامل و مدیر حراست شرکت صادر شده است. کارگران اخراجی از روز گذشته با برپایی چادر در مقابل در ورودی شرکت تحصن کرده اند. امروز همچنین بازنشستگان نیز در اهواز و کرمانشاه تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند.
در اهواز، بازنشستگان کشوری (فرهنگیان) به همراه بازنشستگان تأمین اجتماعی و در همراهی و اتحاد با خانواده های ساکن کوی غدیر-کیانشهر این شهر در اعتراض به نبود امکانات و عدم اجرای ظالمانه دولتمداران برای امکانات رفاهی اولیه زندگانی مانند آب، برق، گاز و سیستم دفع فاضلاب این شهرک مسکونی تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند. این تجمع در مقابل ساختمان استانداری خوزستان برگزار شد.
در کرمانشاه نیز بازنشستگان با حضور در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری اعتراض خود را نسبت به وضعیت نابسامان معیشتی اعلام کردند. این تجمع به صورت متحدانه و با همراهی بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی و مخابرات کرمانشاه صورت گرفت.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱ اسفند ۱۴۰۲
کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری
*************

زهرا فراهانی

زندانیان سیاسی را یاد آوریم

زهرا فراهانی، ۳۳ ساله ساکن تهران، در ۳۰ مهر ۱۴۰۱ در موج دستگیری ها همزمان با جنبش سراسری "زن، زندگی، آزادی" توسط ماموران وزارت اطلاعات در خانه اش بازداشت شد. ماموران همزمان با دستگیری این شهروند، دو خواهر او را نیز بازداشت و آنها را به زندان اوین منتقل کردند.
زهرا فراهانی پس از طی مراحل بازجویی در بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک منتقل شد. او همزمان با تداوم بازداشت در این زندان، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به پنج سال زندان محکوم شد. به گفته یک منبع مطلع، زهرا فراهانی، علی‌رغم بیماری و تشخیص پزشک معالج مبنی بر نیاز به مراقبت پزشکی، کماکان در زندان قرچک بدون دسترسی به خدمات درمانی محبوس است و با آزادی او به قید وثیقه مخالفت می‌شود.
ماه ها است که هیچ خبر جدیدی از وضعیت این زندانی سیاسی منتشر نشده و اطلاعات بیشتری از او در دسترس نیست.
از شهریور ۱۴۰۱ و در جریان جنبش سراسری "زن، زندگی، آزادی" نیروهای امنیتی بیش از ۲۰ هزار شهروند معترض را بازداشت کرده‌اند. بسیاری از بازداشت شدگان با گذراندن مدت های طولانی در بازداشت موقت از داشتن وکیل و دادرسی عادلانه محروم بوده اند و اکنون با احکام سنگین در زندان به سر می‌برند. در میان این ۲۰ هزار شهروند تنها عده معدودی از افراد شناخته شده در مورد پرونده و شرایط حبس و وضعیت جسمی و روحی شان اطلاع رسانی شده است. اکثریت این محکومان هیچ صدایی در بیرون از دیوار های بلند زندان نداشته اند.

ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی از جمله زهرا فراهانی هستیم.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱ اسفند ۱۴۰۲

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف

امروز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ بازنشستگان مخابرات طبق روال هفته های گذشته دست به تجمع اعتراضی زدند.
در تهران بازنشستگان با راه‌پیمایی و تجمع در مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات واقع در خیابان سردار جنگل اعتراض خود را به اجرایی نشدن آیین نامه استخدامی و رفاهی سال ۱۳۸۹ اعلام کردند. آنها همچنین شعار "اتحاد اتحاد علیه ظلم و فساد" را در این راه پیمایی سر دادند.
همچنین امروز در کرمانشاه بازنشستگان مخابرات این شهر علی رغم وجود سرما و شرایط بد جوی گرد هم آمدند و با شعار "نه گرما نه سرما نیست جلودارمان" نسبت به شرایط نابسامان و وضعیت بد صندوق بازنشستگی شرکت مخابرات و دست اندازی سهام دار عمده آن اعتراض کردند.
در کردستان نیز بازنشستگان مخابرات با شعار محوری "سهامدار ظالم قانون نمی پذیرد" در شرایط بد جوی و سرمای هوا تجمع این هفته خود را برگزار کردند.
در تبریز نیز بازنشستگان با حضور خود در خیابان و با شعار "شرکت شده صد پاره بخور بخور تو کاره" اعتراض شدید خود را نسبت به چپاول و غارت شرکت مخابرات اعلام کردند.
در اردبیل هم با وجود سرمای شدید، بازنشستگان جهت اعتراض به وضعیت موجود تجمع این هفته خود را پر شور برگزار کردند.
سهامدار اصلی و عمده مخابرات ستاد اجرایی فرمان امام است که مستقیما زیر نظر بیت رهبری فعالیت می کند و به هیچ جایی پاسخگو نیست و نهادی کاملا فرا قانونی است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

*************

ادامه تجمعات کارگری، شاغل و بازنشسته

امروز ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ کارگران ارکان ثالث شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، کارگران شرکت شکلات سازی تبریز، کارگران شهرداری ایلام، کارگران شرکت آرین فولاد بوئین زهرا در اعتراض به وضعیت اسفبار معیشتی و مزدی شرایط سخت کاری و حقوق معوقه خود دست به اعتراض و تجمع زدند.
امروز همچنین بازنشستگان صنایع فولاد خوزستان، در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان، بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز و شوش و بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری، بازنشستگان فرهنگی، مخابرات و بهداشت و درمان کرمانشاه در مقابل سازمان اجتماعی تجمع اعتراضی برگزار کردند.
بازنشستگان در تجمعات خود با سردادن شعارهای زیر اعتراض خود را فریاد کردند:
- حقوق نصفه نیمه، سکوت کنیم همینه
- از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم
- رئیسی دروغگو، حاصل وعده هات کو
- نوبت ما که میشه، خزانه خالی می شه
- مجلس سرسپرده، نمی خوایم نمی خوایم
- عامل فقر ایران، بخشش پول ایران
- اتحاد اتحاد، علیه فقر و فساد
- نابود باد بندگی، زنده باد زندگی
- شاغل و بازنشسته، اتحاد اتحاد
- فقط کف خیابان به دست میاد حقمان
- درمان رایگان حق مسلم ماست
- خط فقر بالای ۲۸ میلیون تومان

این تجمعات بار دیگر نشان داد که تا زمانی که کارگران اعم از شاغل و بازنشسته شوراهای ضد سرمایه داری خود را برپا ندارند و حلقوم سرمایه را زیر فشار سازمان یافته خود نگذارند، از طرف سرمایه داران و دولت آنها مورد بی اعتنایی قرار خواهند گرفت. بنابراین راه واداشتن جمهوری اسلامی و طبقه سرمایه دار به پاسخگویی این است که از یک سو سطح مبارزه کنونی خود را به مبارزه سیاسی ارتقا دهند و از سوی دیگر در شوراهای ضد سرمایه داری خود متشکل شوند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

*************

برگزاری چند تجمع کارگری

کارگران کارخانه ذوب آهن فولاد خزر گیلان امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ با تجمع در مقابل در ورودی کارخانه نسبت به تعطیلی کارخانه و عدم پرداخت حقوق معوقه خود اعتراض کردند.
همچنین کارگران ارکان ثالث و پیمانکاری وزارت نفت از سراسر کشور در مقابل نهاد ریاست جمهوری در شهر تهران حضور یافتند و تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
کارگران ارکان ثالث شرکت ملی حفاری نیز در محل کار خود با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی اعتراض خود را نسبت به وضعیت وخیم شغلی و معیشتی اعلام کردند.
با نزدیکتر شدن به پایان سال معوقات کارگران و اختلاف فاحش دستمزدها و تورم کمر شکن و فقر و فساد و گرانی روز افزون کالاهای اساسی بیش از پیش به طبقه کارگر فشار وارد آورده است، طبقه ای که خود تولید کننده ثروت جامعه است ولی از آن نصیبی نمی برد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

*************

تجمع پرستاران در چند شهر

امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲، پرستاران در چندین شهر کشور دست به تجمع اعتراضی زدند. پرستاران در بوشهر مقابل استانداری این شهر و در اعتراض به اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری و شرایط بد کاری تجمع کردند.
در اهواز نیز پرستاران با حضور در مقابل استانداری خوزستان اعتراض خود را نسبت به وضعیت بد معیشتی و تبعیض اعمال شده نسبت به خود در وزارت بهداشت اعلام کردند.
همچنین در استان البرز پرستاران با حضور در مقابل استانداری این استان در شهر کرج اعتراض خود را نسبت به اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری و دیگر مشکلات پرستاران اعلام کردند. در استان قم نیز پرستاران با اعتراض و تحصن در بیمارستان بهشتی شهر قم رسیدگی به خواسته ها و مطالبات بر حق خود را خواستار شدند. در شهر یزد نیز پرستاران در مقابل استانداری این شهر تجمع کرده و نسبت به وضعیت خود اعتراض کردند.
پرستاران مانند معلمان و کارگران صنعتی وضعیت اسفناک معیشتی، اضافه کاری های زیاد، معوقات پرداخت نشده، تبعیض حاکم بر سیستم پرداخت حقوق و مزایا، و بسیاری دیگر از مشکلات را تحمل می کنند. فشار کاری شدید و مسئولیت شغلی زیاد در مقابل مشکلات معیشتی و بیمه ای که از جانب حاکمیت بر پرستاران تحمیل می شود تنها با اعتصاب و اعتراض های گسترده و حمایت های همه گروه های تحت ستم حل خواهد شد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

*************

فاطمه جمال پور

زندانیان سیاسی را یاد آوریم

فاطمه (فروغ) جمال پور، ۳۷ ساله و تنها سرپرست ۲ فرزندش، چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات جنبش "زن، زندگی، آزادی" در گوهردشت کرج بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.
او که بیش از یک سال در وضعیت بلاتکلیف و در شرایط بسیار نامناسب بهداشتی همراه تعداد بسیار زیادی از زنان دستگیر شده در جریان اعتراضات زندانی و از حق داشتن وکیل محروم بود، در ۱۰ دی ماه ۱۴۰۲ همراه ۱۵ تن از زنان هم بند خود در اعتراض به این شرایط غیرانسانی دست به اعتصاب زد.
سرانجام چند روز پس از این اعتصاب در اواسط دی ماه فاطمه جمال پور توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی آصف الحسینی محاکمه و بابت "اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی" به ۵ سال حبس و ۲ سال تبعید به شهرستان بابل محکوم شد.

ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط فاطمه جمال پور هستیم.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۷ بهمن ۱۴۰۲

*************

ادامه اعتراضات کارگری شاغل و بازنشسته

امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ کارگران تمامی بخش ها در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با ادامه اعتصاب و توقف فعالیت‌های کارخانه مقابل دفاتر اداری تجمع کردند. خواست کارگران در این اعتصاب همسان سازی دستمزدها برابر با دیگر شرکت های فولادی و نیز اعتراض به ایرادات برطرف نشده در طرح طبقه بندی مشاغل است. قابل ذکر است که از صبح امروز تولید در تمامی بخش ها متوقف، حرارت کوره ها پایین و درحالت مشعل نگه داشته شد. فعالیت تخلیه و بارگیری نیز متوقف گردید.
امروز همچنین کارگران شرکت پتروشیمی فارابی در بندر ماهشهر دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند.
بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و فرهنگیان بازنشسته در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، اهواز، یزد، اراک تجمعات اعتراضی خود را برگزار کردند.
بازنشستگان با سردادن شعارهای
- یا مرگ یا زندگی، ننگ بر این بردگی
- عدالتی ندیدیم، فقط دروغ شنیدیم
- ننگ ما ننگ ما مخبر الدنگ ما
- اتحاد اتحاد علیه فقر و
- کارگر زندانی آزاد باید گردد
- معلم زندانی آزاد باید گردد
اعتراض خود را به فقر و سیه روزی و سرکوب فریاد زدند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

*************

درباره مجازات اعدام

مجازات اعدام به گناه آدم کشی، به مراتب وحشتناک تر از خود آدم کشی است.
کشته شدن به حکم دادگاه به قدری هولناک است که هیچ تناسبی با کشته شدن به دست تبهکاران ندارد.
آن کسی که مثلا شب، در جنگل یا به هر کیفیتی به دست دزدان کشته می شود تا آخرین لحظه امیدوار است که به طریقی نجات یابد، هیچ حرفی در این نیست.
مواردی بوده است که کسی که سرش را گوش تا گوش می بریده اند هنوز دلش به فکر فرار گرم بوده یا التماس می کرده است که از خونش بگذرند. حال آنکه اینجا همین امیدی که تا آخرین دم دل را گرم می دارد و مرگ را ده بار آسان تر می کند بی چون و چرا از محکوم گرفته می شود.
اینجا حکم صادر شده و همین که حکم است و قطعی است و اجباری است، هولناک ترین عذاب است و بدتر از آن چیزی نیست. سربازی را در میدان جنگ جلو توپ بگذارید و شلیک کنید. او تا آخرین لحظه امیدوار است.
ولی حکم "قطعی" اعدام همین سرباز را برایش بخوانید، از وحشت ناامیدی دیوانه می شود یا به گریه می افتد.
چه کسی گفته است که انسان قادر است چنین عذابی را تحمل کند و دیوانه نشود؟ این تجاوز ناهنجار و بی حاصل برای چه؟

فیودور داستایفسکی، ابله، ترجمه سروش حبیبی

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

*************

جمهوری اسلامی یک چیز است، انقلاب چیزی دیگر

(به‌مناسبت سالگرد ۲۲ بهمن ۱۳۵۷)

سلطنت‌‍‌طلبان و ناسیونالیست‌های آریایی و ایران‌پرستانی که حسرت دوران مجد و عظمت امپراتوری پارس را می‌خورند سلطنت محمدرضاشاه را حکومتی برحق می‌دانند که نمی‌بایست سرنگون می‌شد.
پاسخ این «نمی‌بایست» را البته تاریخ داده است و نیازی به بحث ندارد. چرا‌که اگر شق دیگری جز سرنگونی وجود می‌داشت همان متحقق می‌شد. همین که سرنگونی، و نه هیچ شق دیگری، به وقوع پیوسته گواهی است بر این‌که جز سرنگونی...
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور

امروز سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲، بازنشستگان کرمانشاه در مقابل صندوق بازنشستگی این شهر تجمع و خواسته ها و مطالبات خود را اعلام کردند. این تجمع در حالی برگزار شد که شرایط جوی در شهر کرمانشاه مساعد نبود. با این حال بازنشستگان با ادامه حضور خود در هر شرایطی، تجمعات اعتراضی را قوت و تداوم بخشیدند.
بازنشستگان فرهنگی در یزد نیز مقابل ساختمان کانون‌ بازنشستگان آموزش و پرورش این شهر تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
همچنین در خوزستان بازنشستگان کشوری (فرهنگی) و تأمین اجتماعی با حضوری متحد در مقابل استانداری خوزستان و با سر دادن شعارهایی خواستار تغییر در وضعیت نابسامان معیشتی بازنشستگان شدند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۷ بهمن ۱۴۰۲

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در دوشنبه اعتراضی دیگر

امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ و طبق روال دوشنبه های هفته های قبل بازنشستگان مخابرات تجمعات اعتراضی خود را در چندین شهر برگزار کردند.
در کرمانشاه بازنشستگان معترض به وضعیت نابسامان شرکت مخابرات با شعار هایی چون "این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی" و "عدالتی ندیدیم، ما دیگه رای نمی دیم" در خیابان حضور پیدا کردند.
در اهواز نیز بازنشستگان مخابرات با راه پیمایی در خیابان و تجمع و حضور در مقابل ساختمان شرکت مخابرات استان خوزستان و سر دادن شعارهایی نظیر "تا حق خود نگیریم، طوفان به پا می کنیم" و "از خوزستان تا تهران، مرگ بر مدیران" خشم و خواسته های بر حق خود را بر سر حاکمان مردم ستیز فریاد زدند.
همچنین در شهرهای ارومیه، اراک و قروه، مریوان و بیجار در کردستان تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات صورت گرفت.
شرکت مخابرات از زمانی که به بخش خصوصی با سهامداری حداکثری سپاه پاسداران واگذار شد دچار نابسامانی های گسترده ای هم در خدمات به مردم و هم در پاسخگویی به بازنشستگان خود شده است. چپاول صندوق بازنشستگی این شرکت توسط سهامداران عمده آن یعنی سپاه و دست اندازی به منابع آن از نتایج خصوصی سازی در حاکمیت جمهوری اسلامی است که منابع ملی را به نهادها و نورچشمی ها واگذار می کند تا بدین وسیله پایه های حکومت خویش را جهت بقا استحکام ببخشد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان در یکشنبه ای دیگر

امروز یکشنبه نیمه بهمن ماه ۱۴۰۲، بازنشستگان در سراسر کشور دست به تجمع و راه پیمایی اعتراضی زدند.
در کرمانشاه تجمع متحد بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی در مقابل ساختمان کانون‌ بازنشستگان تأمین اجتماعی این شهر برگزار شد. تجمع کنندگان با شعارهایی نظیر:
-معیشت، منزلت، حق مسلم ماست
-از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی دیم
-نه سرما، نه گرما، نیست جلودارمان
و همچنین سخنرانی چند بازنشسته مطالبه گر حقوق از دست رفته و خواسته های خود را بیان کردند و مقامات فاسد دولتی و مدیران نجومی بگیر را مورد بازخواست قرار دادند.
در اصفهان نیز بازنشستگان فولاد با شعار "آقازاده ها آمریکا، گرونی اش مال ما" در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد حضور یافتند.
در شوش-هفت تپه نیز بازنشستگان تأمین اجتماعی با شعار "عیدی کارگری، حق مسلم ماست" همچون یکشنبه های اعتراضی گذشته امروز نیز حضور یافتند تا در این هفته های مانده به پایان سال صدای اعتراضات بر حق بازنشستگان را زنده نگاه دارند.
در خوزستان نیز بازنشستگان طبق روال یکشنبه های گذشته با حضور پر شور خود در مقابل ساختمان اداره کل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان-اهواز تجمع کرده و تا میدان فرهنگ شهر (کارگر) راه پیمایی کردند.
چپاول صندوق های بازنشستگی، غارت صندوق ذخیره ملی، افزایش سن بازنشستگی، خدمات ناچیز بیمه درمانی و سلامت، تورم افسارگسیخته، گرانی اقلام دارویی و بسیاری دیگر از معضلات و مشکلاتی است که نظام سرمایه‌داری و نماینده آن یعنی حاکمیت جمهوری اسلامی مسبب و عامل اصلی پدید آمدن آن است، نظامی که بخش های مختلف طبقه کارگر اعم از شاغل و بازنشسته را زمین گیر و ناتوان کرده است. این در حالی است که مدیران و وابستگان حاکمیت و فرزندان آنان از بهترین شرایط مادی و رفاهی برخوردارند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۵ بهمن ۱۴۰۲

*************

و آزادی
جنون شیرینی بود
که هر روز
از ما
قربانی تازه‌ای می‌گرفت…
بکتاش آبتین

*************

مهران بهرامیان - رضا رسایی - منصور دهمرده - مجاهد کورکور - عباس دریس - جواد وفایی - فاضل بهرامیان

به اعدام پایان دهید!


*************

یادآر!

پژمان فاتحی

تولد ۲۳ آبان ۱۳٧٧ - قتل ٩ بهمن ۱۴۰۲

*************

یادآر!

محمد فرامرزی

تولد ١۵ آبان ۱۳٧۲ - قتل ٩ بهمن ۱۴۰۲

*************

یادآر!

محسن مظلوم

تولد ١٧ بهمن ۱۳٧۱ - قتل ٩ بهمن ۱۴۰۲

*************

یادآر!

وفا آذربار

تولد ۲۰ فروردین ۱۳٧۴ - قتل ٩ بهمن ۱۴۰۲

*************

محمد جواد وفای ثانی

به اعدام پایان دهید!

*************

تجمع اعتراضی متحد بازنشستگان در خوزستان

امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، بازنشستگان کشوری (فرهنگیان) و بازنشستگان تأمین اجتماعی در تجمعی متحد در مقابل ساختمان استانداری خوزستان-اهواز گزد هم آمدند و رسیدگی به خواست ها و مطالبات معیشتی و حقوقی خود را با در دست داشتن پلاکاردها و فریاد کردن شعارهایی خواستار شدند.
دیروز دوشنبه نیز در استان کرمانشاه و دیگر شهرهای کشور بازنشستگان شرکت مخابرات طبق روال هر هفته تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
حاکمیت جمهوری اسلامی با افزایش روند اعدام ها در روزها و هفته های اخیر، دهن کجی، سرکوب و بی توجهی خویش را بیش از پیش به اعتصابات کارگران بویژه گروه ملی فولاد اهواز، اعتراض های بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی و وضعیت نابسامان جامعه در حوزه های مختلف نشان داده است‌ که‌ این اعدام ها بی تردید نشان از ترس و وحشت حاکمیت از نارضایتی روز افزون مردم در داخل کشور از شرایط حاکم کنونی است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۰ بهمن ۱۴۰۲

*************

عباس دریس

به اعدام پایان دهید!

*************

محمد فرامرزی، محسن مظلوم، وفا آذربار و پژمان فاتحی

یاد آر!

*************

بیانیه

به اعدام معترضان آزادی‌خواه پایان دهید

اعدام این جوانان ادامۀ همان سیاست سرکوبگرانه و آزادی‌ستیزانه ای است که جمهوری اسلامی از بدو به قدرت رسیدن در برخورد با معترضان و مخالفان خود به پیش برده است.
عزیزان ما در دهۀ ۶۰ و تابستان ۶۷ در دادگاه های فرمایشی چند دقیقه ای بدون حق داشتن وکیل و فرصت دفاع از خود محاکمه و دسته دسته به جوخه های اعدام سپرده شدند و مخفیانه در گورستان خاوران و دیگر گورستان های بی نام و نشان در سراسر کشور دفن شدند... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

حضور بازنشستگان اهواز در خیابان در یکشنبه ای دیگر

امروز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲، بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز-خوزستان طبق روال هفته های گذشته در اعتراض به وضعیت دشوار معیشتی بازنشستگان و دست درازی حاکمیت به صندوق های بازنشستگی و شرایط ناگوار و بد معیشتی مردم بویژه بازنشستگان در مقابل ساختمان سازمان تأمین اجتماعی اهواز حضور پیدا کردند و تا میدان فرهنگ شهر (کارگر) راه پیمایی خود را ادامه دادند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۸ بهمن ۱۴۰۲

*************

به اعدام پایان دهید!

اعدام تصمیم نقشه مند و برنامه ریزی شده برای گرفتن جان انسان است، و این امر هیچ معنایی جز قتل عمد ندارد.
حتی انسان هایی که مرتکب جنایت شده اند مستحق اعدام نیستند.
هم اکنون حتی در همین دنیای سرمایه داری بسیاری از حکومت ها مجازات اعدام را لغو کرده اند و فقط وحشی ترین حکومت ها از نوع جمهوری سلامی انسان ها را اعدام می کنند.
باید در هر جایی هستیم هرگونه اعدام را محکوم کنیم و این حکومت های وحشی را نیز مجبور کنیم که از این انسان کشی عمدی دست بردارند.

*************

ششمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد در خیابان های شهر اهواز

امروز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲، کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز با حضور در خیابان های اهواز دست به اعتصاب، راه پیمایی و تجمع زدند.
این کارگران در مناطق مختلف اهواز همچون پل سفید معلق، چهار راه نادری به سمت بازار و خیابان امام و دیگر خیابان های مرکزی شهر دست به راه پیمایی زدند. حضور در مقابل ساختمان استانداری، فرمانداری و ساختمان مرکزی بانک ملی از دیگر نقاطی بود که کارگران معترض در آنجا تجمع کردند.
آنها شعار هایی چون:
- دشمن ما همین جاست دروغ می گن آمریکاست - همشهری به گوش باش ما کارگریم نه اوباش - فولادی داد بزن حقتو فریاد بزن - مشکل ما حل نشه اهواز قیامت می شه را در تجمع امروز خود سر دادند.
حاکمیت فاسد، سرکوبگر و استثمارگر جمهوری اسلامی با چپاول و دست اندازی به کارخانه ها و صنایع کشور، کارگران را در بدترین وضعیت معیشتی و اقتصادی قرار داده است. بدون شک راه مبارزه و غلبه بر وضعیت موجود همبستگی و سازمان یابی شورایی تمام مزدبگیران برای مبارزه با سرمایه‌داری استبدادی حاکم است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۸ بهمن ۱۴۰۲

*************

ادامه اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز و حضور در خیابان

هیئت مدیره کارخانه فولاد اهواز با خلف وعده و زیر پا گذاشتن توافقات قبلی با کارگران اعتصاب کننده، اجرای طرح طبقه بندی را منتفی اعلام کردند و همچنین پیشنهاد پرداخت ۵ درصد به جای ۵۰ درصد از طرح طبقه بندی از ابتدای بهمن ماه را به کارگران اعلام کردند.
کارگران و کارکنان کارخانه پس از برگزاری مجمع عمومی خود در محوطه کارخانه درباره پیشنهادهای وقیحانه و خلف وعده هیات مدیره تصمیم به حضور و راه پیمایی در خیابان گرفتند.
کارگران گروه ملی فولاد بارها اعلام کرده اند که خواستار اجرای کامل طرح طبقه بندی هستند و این مطالبه بر حق خود را در اعتصابات پر شور دی ماه اعلام داشته اند. اما هیئت مدیره کارخانه و شرکت که از عوامل دست نشانده و وابسته به حاکمیت جمهوری اسلامی هستند با زیر پا گذاشتن تعهدات خود بار دیگر چهره کثیف و وقیح سرمایه داری استبدادی حاکم بر صنعت کشور را نشان دادند.
کارگران گروه ملی فولاد امروز با حضور خود در مقابل ساختمان های استانداری، فرمانداری، دادگستری و بانک ملی اعتراض و خشم خود را نسبت به تصمیمات هیئت مدیره شرکت و وضعیت نابسامان کارخانه نشان دادند.
بی تردید، همبستگی تمام بخش های طبفه مزدبگیر اعم از کارگران صنعتی، خدماتی، کشاورزی، پرستاران، معلمان، بازنشستگان، بیکاران و... و برپایی شوراهای سرمایه ستیز و ارتقای مبارزه طبقه کارگر به سطح مبارزه سیاسی می تواند با به زیر کشیدن استبداد حاکم و تحقق آزادی، رفاه، و برابری، راه را برای نابودی نظام انسان ستیز سرمایه داری هموار سازد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۷ بهمن ۱۴۰۲

*************

شرایط دشوار پیمان فرهنگیان زندانی سیاسی و فعال کارگری در زندان

ندا فرهنگیان خواهر پیمان فرهنگیان شاعر، فعال کارگری و زندانی سیاسی از شرایط بد وی در زندان ازبرم لاهیجان خبر می دهد.
به گفته خواهر این فعال کارگری، وی در بند عمومی و در میان زندانیان جرایم خطرناک نگهداری می شود.
همچنین خواهر این زندانی سیاسی در متنی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است درباره وضعیت برادر خود چنین می نویسد:
«برادر عزیزتر از جانم پیمان فرهنگیان فعال کارگری و شاعر اهل بندر کیاشهر در استان گیلان که روز ۱۲ دی ماه برای اجرای حکم به زندان ازبرم لاهیجان منتقل شد، در بند جرایم عمومی در شرایط دشواری قرار دارد. جرم او دفاع از کارگران و مخالفت با استثمار و استبداد است.»
شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان پیمان فرهنگیان را بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و مسدود شدن صفحه اینستاگرام محکوم کرده است که در حال حاضر وی در حال سپری کردن دوران حبس خود است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۷ بهمن ۱۴۰۲

*************

حضور خانواده های دادخواه بر مزار عزیزانشان در گلزار خاوران

صبح جمعه ۶ بهمن جمعی از خانواده های خاوران برای بزرگداشت یاد عزیزان خود بر سر مزار عزیزان خود در خاوران حاضر شدند.
گرچه نگهبان با دستور مقامات امنیتی در ورودی خاوران اجازه بردن گل به داخل را نمی داد، برخی از خانواده ها توانستند شاخه ها و برگچه های سرگل را داخل کیف های خود و به طور پنهانی به داخل بیاورند و مزار عزیزان خود را گل باران کنند.
در سالگرد اعدام زنده یادان بهروز جهاندار و علیرضا سپاسی آشتیانی در بهمن ۱۳۶۰، خانواده ها با گل باران مزار آنان و خواندن سرود یاد آنان گرامی داشتند. همچنین خانواده های خاوران از شدت گرفتن اعدام مخالفان سیاسی ابراز نگرانی و خشم و نفرت خود را نسبت به صدور و اجرای احکام اعدام ابراز و با خانواده های مخالفان سیاسی اعدام شده در روزهای اخیر و برهه های مختلف حاکمیت اسلامی ابراز همدردی می کردند.
همچنین به رغم مخالفت خانواده های بهایی و اعتراض خانواده های خاوران دفن درگذشتگان بهایی در خاوران ادامه دارد. در قطعه مربوط به گورهای دسته جمعی زندانیان سیاسی اعدام شده در تابستان ۶۷ یک ردیف کامل از درگذشتگان بهایی پر شده و ردیف دوم کنده و آماده شده است. این روند چیزی جز تلاش جمهوری اسلامی برای پاک کردن آثار جنایت خود در دهه ۶۰ به ویژه تابستان ۶۷ نیست و بارها خانواده های دادخواه خاوران در مورد آن هشدار داده و آن را محکوم کرده اند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۶ بهمن ۱۴۰۲

*************

اعدام و جنگ دو روی یک سکه برای سرکوب و خفقان بیشتر

سحرگاه سه شنبه سوم بهمن ۱۴۰۲ دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با اجرای احکام ظالمانۀ اعدام جان ۲ زندانی دیگر محمد قبادلو و فرهاد سلیمی را گرفت. حکم اعدام محمد قبادلو از دستگیر شدگان جنبش «زن، زندگی، آزادی» در حالی اجرا شد که پیشتر...
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

تجمع باشکوه بازنشستگان کرمانشاه و خوزستان

امروز سه‌شنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۲، طبق وعده بازنشستگان استان کرمانشاه تجمع و گردهمایی بزرگ آنان در اعتراض به وضعیت حاکم برگزار شد.
در این تجمع که بخشی از آن در مقابل ساختمان استانداری کرمانشاه برگزار شد بیش از پانصد نفر از بازنشستگان با اتحاد و همبستگی حضور داشتند. مسئولان استانداری برای اینکه تجمع و حضور پر شکوه بازنشستگان در مقابل ساختمان استانداری مشخص نشود در حرکتی مذبوحانه تابلوی این استانداری را خاموش کردند. در گردهمایی امروز بازنشستگان کرمانشاه شعارهایی نظیر:
- عزا عزاست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز
- فقط کف خیابان بدست میاد حقمان
- معیشت منزلت حق مسلم ماست
سر داده شد. همچنین بازنشستگان کشوری و سایر صندوق ها نیز همراه با بازنشستگان تأمین اجتماعی در تجمع بزرگ امروز شرکت داشتند. در تجمع امروز قطعنامه ای توسط بازنشستگان کرمانشاه منتشر شد که به شرح زیر است:

قطعنامه پایانی تجمع بازنشستگان استان کرمانشاه، ۳ بهمن ۱۴۰۲
متاسفانه اجرای سیاستهای اقتصادی دولت؛ معیشت را آنچنان برای آحاد مردم خصوصا دستمزدبگیران، سخت تر کرده که باید عنوانی فراتر از خط فقر بر آن نهاد. مزید بر سیاستهای اقتصادی، سیاستهای مالیاتی دولت است که بجای گرفتن مالیات از نهادها و موسساتی که دارای سرمایه های عظیم وثروت های کلان هستند و از پرداخت مالیات معافند، می خواهد کسری بودجه خود را با افزایش بی رویه و غیر معقول مالیاتها و بردن دست در جیب مردم زحمتکش جبران نماید.
ماحصل تمام این سیاستها، بیکاری گسترده، تورم سرسام آور، پولی شدن آموزش و پرورش، نابسامانی درمان، بی مسکنی و اجاره های سنگین است که نفس مردم را به شماره انداخته و خیل عظیم کودکان کار، پدیده زشت زباله گردی، عدم امکان ازدواج و تشکیل خانواده برای جوانان، آمار بالای طلاق و از هم گسیختگی بنیان های خانواده، رواج خشونت، عصبیت و پایین آمدن آستانه تحمل جامعه و در یک کلام عدم توجه به منزلت و کرامت انسانها، از نمودهای عینی آن است. لذا ما بازنشستگان صندوق های مختلف کشور مطالبات عاجل و فوری که در شرایط فعلی قابل تحقق است را خواستاریم:
۱- تامین معیشت و درمان جامعه حقوق بگیر و بازنشستگان که به مدت ۳۰ سال بیمه پردازی کرده اند، مطابق با استانداردهای یک زندگی در خور انسان و نیز تامین ملزومات زندگی شرافتمندانه برای اقشار نیازمند و آسیب پذیر و فاقد شغل از محل درامدهای عمومی.
۲- سپردن اداره امور صندوق های بازنشستگی بدست خود بازنشستگان به عنوان صاحبان اصلی سرمایه های این صندوق ها و کوتاه نمودن دست دولت و سایر مراکز قدرت از صندوق های بازنشستگی.
۳- تأمین آموزش رایگان مطابق (با اصل۳۰ قانون اساسی) و درمان رایگان (مطابق باماده ۸۵ ق م خ ک) مطابق با استانداردهای روز دنیا برای کلیه آحاد مردم و خارج نمودن این دو مقوله از زیر سیطره روابط پولی و بازار.
۴- با توجه به اینکه کودکان سرمایه های انسانی آینده کشورند، عدم دخالت و کوتاه نمودن دست نهادها و افراد غیر متخصص از آموزش و پرورش و سپردن اداره امور و سیاست گذاری های آموزشی بدست نیروهای متخصص و معلمان زحمتکش.
۵- ما بازنشستگان، زمزمه افزایش تحقیر آمیز ۲۰ درصدی حقوق ها از سوی دولت را در شرایط تورم های بالای ۱۰۰ و ۲۰۰ درصدی در بسیاری از اقلام کالاهای اساسی که ماحصل سیاستهای اقتصادی همین دولت است را، توهین به کرامت انسانی خود دانسته و خواستار تعیین حقوق ها مطابق هزینه های واقعی سبد معیشت و مطابق با نرخ واقعی تورم که در قانون اساسی و مواد ۱۲۵ (ق م خ ک) و ماده ۹۶ تامین اجتماعی و ۸۹ صندوق مخابرات و نیز مواد قانونی مربوط به سایر صندوق ها به صراحت آمده است میباشیم و تاکید می نماییم تا حق خود نگیریم، از پای نمی نشینیم!

"بازنشستگان مطالبه گر استان کرمانشاه"

در اهواز- خوزستان نیز تجمع متحدانه بازنشستگان کشوری (فرهنگیان) و تأمین اجتماعی در مقابل ساختمان استانداری خوزستان طبق روال هفته های قبل برگزار شد. در این تجمع بازنشستگان مطالبات بر حق خود را همچون تجمعات گذشته در خلال شعارهای فریاد کردند و حاکمیت جمهوری اسلامی را مسئول وضعیت نابسامان کنونی در جامعه دانستند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۳ بهمن ۱۴۰۲

*************

اعدام نفرت انگیز محمد قبادلو را محکوم می کنیم.

محمد قبادلو

تولد ۱٣٧٩ - قتل ٣ بهمن ۱۴۰۲

اعدام جوانان آزادی خواه نه تنها جمهوری اسلامی را از منجلاب کنونی نجات نمی دهد بلکه او را بیش از پیش در این منجلاب فرو می برد.
اعدام نفرت انگیز محمد قبادلو را محکوم می کنیم.

*************

تداوم تجمعات اعتراضی مزدبگیران شاغل و بازنشسته،

امروز دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲، تعدادی از کارگران شاغل در شرکت مناطق نفت خیز برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند.
اعتصاب کارگران شیرین عسل در تبریز که از ظهر یکشنبه اول بهمن آغاز شده همچنان ادامه دارد. کارگران خواهان رسیدگی به تبعیض در خصوص حقوق دریافتی و حذف بی عدالتی ها هستند.
امروز همچنین بازنشستگان مخابرات و تأمین اجتماعی در شهرهای تهران، سنندج، اردبیل، رشت، اصفهان، کرمانشاه، تبریز، اراک، زنجان و اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند. شعارهای این تجمعات عبارت بودند از:
- از بس دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمیدیم
- سهامدار خیانت می کند وزیر حمایت می کند
- سهامدار عمده حق ماها رو خورده (لازم به ذکر است منظور از سهامدار عمده ستاد اجرایی فرمان امام است)
- چهارده سال خیانت، مخابرات خجالت
- شرکت شد صد پاره بخور بخور تو کاره
- تا حق خود نگیریم هر دوشنبه می آییم
- سهامدار دروغگو حاصل وعده هات کو

اکانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲ بهمن ۱۴۰۲

*************

ادامه تجمعات اعتراضی مزدبگیران، شاغل و بازنشسته

امروز یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲ کارگران ارکان ثالث شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از حضور در محل کار خود اجتناب کردند و در مقابل ساختمان مدیریت تجمع کردند. در این تجمع کارگران ضمن طرح خواسته هایشان تاکید کردند تا پاسخ گو کردن مسئولان و مدیران به شرایط موجود در نفت و تحقق تمامی خواسته ها تجمعات هفتگی خود را برگزار خواهند کرد و گسترش خواهند داد. مهمترین خواسته های کارگران ارکان ثالث عبارتند از:
- حذف کامل شرکت‌های پیمانکاری
- بازنگری، اصلاح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل
- تخصیص نفت-گاز کارت و بن کارت
برخورداری از شرایط کار ایمن و مزایای رفاهی
امروز همچنین بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور مانند هفته‌ ها و ماه های گذشته دست به تجمع زدند.
در دامغان بازنشستگان صنعت فولاد کشور در برابر ساختمان این صندوق تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
در اهواز نیز بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در جلو ساختمان این سازمان در استان خوزستان گردهم آمدند. همچنین امروز در شوش بازنشستگان تأمین اجتماعی برای پی گیری مطالبات برحق خود در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.
در شهر اصفهان نیز بازنشستگان صنعت فولاد در مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد این استان با شعار "حاصل کار دولت غارت جیب ملت" اعتراض خود را به وضعیت موجود حاکم بر این صندوق اعلام کردند.
همچنین در تهران بازنشستگان فولاد در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد کشور حضور یافتند. بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در مقابل پارک سازمان برنامه و بودجه در اطراف میدان بهارستان و مجلس تجمع کردند.
ماموران نیروی انتظامی، لباس شخصی، پلیس های یگان ویژه و... با باتوم، دستبند و مسلح به گاز اشک آور و اسلحه در مقابل و میان تجمع کنندگان حضور یافتند و با برخورد خشن مانع از تجمع بازنشستگان و معلولان معترض در خیابان و اطراف مجلس شدند.
بازنشستگان استان کرمانشاه نیز در روز سه‌شنبه سوم بهمن ساعت ۱۰ صبح با حضور در مقابل استانداری این شهر گردهمایی و تجمع بزرگ خود را برگزار خواهند کرد.
در تجمعات اعتراضی امروز در شهرهای مختلف فساد حاکم بر دستگاه اداری، سیاسی و اقتصادی کشور در شعارها مورد توجه قرار گرفت و فاصله طبقاتی و زندانی کردن فعالان به شدت محکوم شد. زندگی سیه روزانه اکثریت عظیم مردم، چپاول صندوق های بازنشستگی و دست درازی حکومت به آنها و فساد سیستماتیک حاکم بر دستگاه های دولتی و تبعیض بین شهروندان در تقسیم و اختصاص منابع ملی و ثروت های کشور از مهمترین دغدغه های بازنشستگان معترض بود.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱ بهمن ۱۴۰۲

*************

فقر، فساد، تورم      بلای جان مردم

گردهمآیی بزرگ بازنشستگان استان کرمانشاه

زمان: شنبه سوم بهمن ماه ساعت ده صبح

مکان: مقابل استانداری کرمانشاه

*************

باز نشر

مبارزۀ اقتصادی کافی نیست؛ مبارزۀ سیاسی لازم است.

خیابان کافی نیست؛ سازمان‌یابی شورایی لازم است.

مسئله این است که کارگران ایران دهه‌ها است که مبارزۀ صنفی را پشت سر گذاشته‌اند و در صنایع مختلف جای گرفته‌اند، برای خواست‌های اقتصادیِ مشترک مبارزه کرده‌اند، و در مقاطعی حتی در راه مبارزه برای خواست‌های سیاسیِ مشترک جان خود را از دست داده‌اند.
به عبارت دیگر، سال‌های سال است که اصناف جای خود را به صنایع داده‌اند؛ سال‌های سال است که کارگاه‌ها و مانوفاکتورها جای خود را به صنایع بزرگ داده‌اند... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

************

به اعدام پایان دهید!

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف کشور

تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به ستم سیستماتیک حاکمیت
امروز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲، جمع زیادی از بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به ستم سیستماتیک حاکمیت که در چند سال اخیر در حق آنان و دیگر بخش های طبقه کارگر مانند کارگران صنعتی، کشاورزی، خدمات، معلمان، پرستاران، بیکاران و ... اعمال شده است دست به تجمع زدند.
بازنشستگان کرمانشاه که در هفته ها و ماه های اخیر حضور پر رنگ و پر شوری داشتند، امروز با تجمع در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری، فریاد حق خواهی خود را دگربار سر دادند و با شعار "تا حق خود نگیریم از پای نمی نشینیم" خشم خود را بر سر حاکمان فریاد کردند. بازنشستگان کشوری که با همراهی بازنشستگان تأمین اجتماعی و مخابرات در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری کرمانشاه تجمع کرده بودند، بخشی از شعارهای خود را در اعتراض به نمایندگان سرمایه داری در مجلس بیان داشتند.
شعار "بچه ما آس و پاس، انگل زاده آمریکاس" بویژه در تجمع امروز کرمانشاه خطاب به مدیران فاسدی گفته شد که فرزندان آنها در کشورهای غربی با چپاول و غارت ثروت مردم ایران به زندگی خود در رفاه و آزادی مشغولند.
در اهواز-خوزستان نیز تجمع متحد بازنشستگان کشوری (فرهنگیان) و تأمین اجتماعی در مقابل ساختمان استانداری خوزستان طبق روال هفته ها و ماه های گذشته صورت گرفت. بازنشستگان استان خوزستان با حضور مداوم و بدون وقفه خود و تداوم در پیگیری مطالبات بر حق خویش در طی ماه های اخیر، به یکی از صداهای رسا و بلند حق طلبیِ بازنشستگان در کشور تبدیل شده اند.
در تجمع امروز خوزستان بی توجهی جمهوری اسلامی به خواست های مردم و بویژه بازنشستگان مورد اعتراض قرار گرفت. همچنین نابسامانی در وضعیت معیشت، سلامت، بهداشت، کرامت و منزلت که مسئول اصلی آن حاکمان و مدیران فاسد جمهوری اسلامی هستند بار دیگر در شعارهای آنها فریاد زده شد. افزون بر این ها در تجمع امروز یاد یکی از معلمان درگذشته و زحمتکش، اقبال تامرادی، گرامی داشته شد.
در شهر یزد و همدان نیز بازنشستگان تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
در کردستان، بازنشستگان در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری سنندج تجمع و نسبت به وضعیت موجود اعتراض کردند.

شورای نگهبان با همدستی مجلس و دولت سن بازنشستگی را افزایش داده است. از طرف دیگر صندوق های بازنشستگی به یغما رفته است و ثروت مردم خرج انگل زاده های مدیران دولتی و وابستگان سرمایه دار آنها در خارج از کشور می شود. بخشی از این ثروت نیز از طریق پروژه های ضد فرهنگی در سینما و موسیقی پولشویی می شود و مابقی صرف نظامی گری در داخل و خارج و سرکوب صدای مردم آزادی خواه بویژه زنان در داخل کشور می گردد. تعرفه پزشکی در سال ۱۴۰۳، ۴۶ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و این پیشنهاد نظام پزشکی دیروز تصویب شد. طبق روال نظام سرمایه داری حاکم طبقه پردرآمد هر روز ثروتمندتر و طبقه کم درآمد هر روز فقیرتر می شود.
بدون شک تنها راه مقابله و زیر و رو کردن این مناسبات ستم گرانه، همبستگی تمام بخش های طبقه کارگر با یکدیگر است. تنها با قدرت شورایی، ضد سرمایه داری، و اراده متکی به خود می توان از ستم جمهوری اسلامی خلاص شد و به سوی رهایی از بند بردگی مزدی پیش رفت.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۶ دی ۱۴۰۲

**************

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف کشور

امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲، جمع زیادی از بازنشستگان سازمان مخابرات در شهرهای مختلف کشور دست به تجمع و راه پیمایی زدند.
در خوزستان این تجمع و راه پیمایی برای پیگیری مطالبات بر حق بازنشستگان سازمان مخابرات شامل اجرای کامل آیین نامه استخدامی، پرداخت هزینه های درمانی و سلامت، بیمه تکمیلی بازنشستگان و دیگر خواسته ها برگزار شد. شعار هایی مانند "نوبت ما که می شه خزانه خالی می شه" در این تجمع سر داده شد که اعتراض بازنشستگان به تبعیض و ستم حاکمیت سرمایه داری به بخش های مختلف طبقه کارگر از جمله کارگران صنعتی، کشاورزی، خدماتی، معلمان، بازنشستگان و پرستاران را بیان می کند.
همچنین در شهرهای اراک، ارومیه، هرمزگان و مریوان نیز به دلیل عدم اجرای آیین نامه ۸۹ و مشکلات ناشی از سودجویی مالکان شرکت مخابرات تجمعات اعتراضی مانند هفته های گذشته برگزار شد.
در شهر کرمانشاه، بازنشستگان مخابرات با تجمع خود نسبت به بی عدالتی موجود در ارکان این سازمان و مشکلات و نابسامانی هایی که مدیریت و مالکان شرکت در چند سال اخیر برای بازنشستگان مخابرات بوجود آورده اند دست به تجمع اعتراضی زدند.
در زنجان نیز بازنشستگان مخابرات با شعار "بازنشسته بیداره از وعده ها بیزاره" آگاهی و خشم خود را نسبت به وضع موجود بیان داشتند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۵ دی ۱۴۰۲

**************

تجمع مزدبگیران شاغل و بازنشسته در یکشنبه های اعتراضی

امروز یکشنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲،
کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و کارکنان شرکت نفت فلات قاره، منطقه سیری برای پیگیری خواسته های خود تجمع اعتراضی برگزار کردند. مهمترین خواسته های آنان به شرح زیر است:
- برکناری مدیران نالایق
- حذف کامل سقف‌حقوق
- حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی
- عودت کسورات مازاد مالیات - اجرای کامل ماده ۱۰ و پرداخت بک-پی
- عدم ادغام صندوق بازنشستگان با سایر صندوق ها
همچنین امروز طبق روال هفته های گذشته بازنشستگان در سراسر کشور تجمعات اعتراضی خود را برگزار کردند.
در کرمانشاه بازنشستگان تأمین اجتماعی با حمایت و همراهی جمعی از بازنشستگان کشوری و با سر دادن شعارهایی نظیر "چه اشتباه کردیم چه اشتباه کردیم مملکتو دو دستی تقدیم دزدها کردیم"، "معیشت درمان بدتر از هر زمان"، "بازنشسته بپا خیز علیه فقر و تبعیض"‌، و "شورای عالی کار حامی سرمایه دار" مطالبات بر حق خود را فریاد کردند.
در اصفهان نیز بازنشستگان فولاد در خیابان نشاط و در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد تجمع خود را برگزار کردند.
آنها با سر دادن شعار "فولادی داد بزن حقتو فریاد بزن" و "عدالتی ندیدیم دیگه رای نمی دیم" همچون تجمعات گذشته در مقابل دست درازی های حاکمیت به ذخایر صندوق بازنشستگی اعتراض کردند.
بازنشستگان فولاد در تهران نیز با تجمع و حضور در مقابل ساختمان این صندوق در خیابان وزرای تهران مطالبات و خواسته های خود را اعلام کردند.
در قائمشهر در استان مازندران نیز بازنشستگان فولاد تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند و نسبت به تاراج صندوق های بازنشستگی و دست درازی حاکمیت به اموال و ثروت مردم و بازنشسته ها فریاد اعتراض را سر دادند.
همچنین در خوزستان کارگران بازنشسته
با حضور در مقابل ساختمان اداره کل سازمان تأمین اجتماعی خوزستان و راه پیمایی تا میدان کیان شهر (میدان کارگر) و سپس با حضور در سالن اداره کل تأمین اجتماعی به وضعیت بد معیشتی بازنشستگان و فاصله طبقاتی بسیار زیاد در جامعه و ... اعتراض کردند.
در شوش نیز بازنشستگان با سر دادن شعارهایی چون "ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه" تجمع اعتراضی این هفته خود را برگزار کردند.

صندوق های بازنشستگی توسط دولت های مختلف چپاول شده اند و ثروت مردم خرج سیاست های نظامی و مذهبی حاکمیت و نورچشمی ها شده است و اینک حاکمیت برای جبران خالی شدن صندوق ها سن بازنشستگی را افزایش داده است تا به این صورت همین مقدار ناچیز را هم در پرداخت به مردم به تعویق بیندازد. شورای نگهبان امروز با افزایش سن بازنشستگی موافقت کرده است و آن را خلاف موازین شرع و قانون اساسی ندانسته و این در حالی است که تصویب این قانون خود چپاول و زورگویی مطلق به تمام مردمی است که در حال پرداخت حق بیمه بازنشستگی هستند و باید جور فساد حاکمیت در به یغما رفتن ثروتشان در صندوق ها را با افزایش سن بازنشستگی بکشند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲۴ دی ۱۴۰۲

**************

باز نشر

تا حق خود نگیریم، یکشنبه ها می آییم!

با همصدایی و همبستگی؛ تجمعات را دست کم نگیریم.
ما بازنشستگان در وضعیت بغرنجی قرار داریم و در اعتراض به:
۱- برنامه هفتم توسعه ی فلاکت
۲- سکوت کانونی ها مخصوصا کانون عالی بازنشستگان در چنگ اندازی و کودتای اقتصادی اخیر دولت بر علیه بانک رفاه کارگران و صندوق تامین اجتماعی، که فصل جدیدی از تجاوز به حقوق کارکنان مشمول قانون کار است.
۳- عدم اجرای ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی در رابطه با خدمات درمانی رایگان
۴- عدم اجرای مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی
و سایر خواسته های بر زمین مانده، حضور بهم خواهیم رساند.
وعده دیدار هفتگی ما مطالبه گران خستگی ناپذیر:

یکشنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲     زمان: ساعت ۱۰ صبح

مکان: تهران مقابل مجلس شورای اسلامی

لشگری، کشوری، تامین اجتماعی اتحاد، اتحاد...

**************

چرا آزادی بیان نباید قید و شرط داشته باشد؟

نوشته رضا خندان (مهابادی)، از کتاب «یادداشت‌های زندان پیرامون سانسور و آزادی بیان»
در یکی از جلسات بازجویی بابت پرونده فعالیت من در کانون نویسندگان ایران که منجر به اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت کشور» شد، نظر بازجو پیرامون بند اول منشور کانون مبنی بر «آزادی بیان بی‌هیچ حصر و استثنا» این بود که آزادی بیان بی‌قید و شرط موجب فساد، گمراهی و هرج ‌و مرج می‌شود، بنابراین لازم است که دولت با اعمال ممیزی (سانسور) جلوی تبعات منفی آن را بگیرد.... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

**************

سه شنبه های اعتراضی و پافشاری متحدانه مزدبگیران شاغل و بازنشسته بر خواسته های برحق خود

امروز سه شنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۲، مزدبگیران از شاغل و بازنشسته در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع زدند و خواسته های برحق خود را فریاد زدند. شهرهای کرمانشاه، اهواز، سنندج، همدان، تهران، قزوین، ایلام و یزد عرصه اعتراض مزدبگیران به وضعیت معیشت سه برابر زیر خط فقر آنان بود.
اعتراض مزد بگیران به کل حکومت جمهوری اسلامی است که تا کنون جز سرکوب برای مردم ستم کشیده زیر بار فقر و تبعیض هیچ پاسخی نداشته است. سرکوبی که در روزهای اخیر برای درهم شکستن روحیه مقاومت مردم معترض به صورت داغ و درفش قرون وسطایی از نوع شلاق و قطع دست تشدید شده است.
در کرمانشاه بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری (فرهنگیان) در تجمع متحدانه خود فریاد زدند:
- دولت شش کلاسه، غرق در اختلاسه
- فقر، فساد، گرانی، بلای هر ایرانی
- معلم زندانی آزاد باید گردد
در قزوين بازنشستگان در مقابل صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی شعار دادند:
- نه وعده، نه بازی، اجرای همسان سازی
در سنندج بازنشستگان در تجمع خود شعار دادند:
- دولت دروغگو! حاصل وعده هات کو؟
بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری در اهواز شعار های زیر را فریاد زدند:
- هزینه ها دلاریه، حقوق ما ریالیه
- مکر و فریب کافیه، سفره ما خالیه
همچنین روز گذشته کارگران شرکت دلتا پیمانکار آب شیرین کن سایت آب نیرو پتروشیمی نگین مکران در چابهار در اعتراض به عدم پرداخت معوقات حقوق خود از سوی کارفرما دست به اعتصاب زدند.
نیروهای پیمانکاری شرکت دلتا از شهریورماه تاکنون حقوق خود را دریافت نکرده اند و کارفرما هم به رغم اطلاع داشتن از مشکلات زندگی کارگران اقدامی انجام نداده است.
دیروز کارکنان ارکان ثالث نیز در مقابل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگران صنعت نفت خواستار تحقق مطالبات خود از جمله نفت کارت، بن کارت، بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل شدند.
همچنین دیروز کارگران معادن زغال سنگ طزره از زیرمجموعه واحد زغال سنگ البرز شرقی در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مدیران برای افزایش حقوق دست به تجمع زدند. مدیران شرکت زغال سنگ البرز شرقی وعده داده بودند همراه با حقوق آذرماه، افزایش حقوق برای همه کارگران اعمال می‌شود اما روز گذشته کارگران پس از دریافت حقوق آذر متوجه شدند که افزایش حقوقی برای کارگران صورت نگرفته است.
کارگران خواستار بازنگری در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نزدیک کردن حقوق خود به کارگران دیگر شرکت‌های معدنی هستند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۹ دی ۱۴۰۲

**************

بچه های اکباتان در خطر اعدام

**************

ادامه اعتراضات جمعی مزدبگیران، شاغل و بازنشسته، و یادآوری دو نکته اساسی

امروز یکشنبه ۱۷ دی ماه، کارکنان رسمی و عملیاتی شرکت نفت فلات قاره در منطقه سیری و کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز در آغاجاری با برگزاری گرد همایی دست به اعتراض زدند.
خواسته‌های کارکنان معترض صنعت نفت و گاز به شرح زیر است:
- برکناری مدیران نالایق
- حذف کامل سقف‌حقوق
- حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی
- عودت کسورات مازاد مالیات
- اجرای کامل ماده۱۰ با وجود ظرفیت‌های قانونی و اختیاراتی مانند افزایش درصد گرید و اپریزال
- عدم ادغام و دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان
- اجرای کامل ماده ۱۰ و پرداخت بک-پی

امروز همچنین بازنشستگان تأمین اجتماعی، کشوری و فولادی در شهرهای مختلف کشور از جمله کرمانشاه، اهواز، شوش، اصفهان، قائمشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
مزدبگیران در این تجمعات با سردادن شعارهایی از جمله شعارهای زیر دیدگاه ها، اعتراضات و مطالبات برحق خود را بیان
- دولت سرمایه دار، علیه نیروی کار
- شورای عالی کار، حامی سرمایه دار
- معیشت و درمان بدتر از هر زمان
- گرانی و تورم بلای جان مردم
- چای دبش عالیه، حساب ما خالیه
- فقط کف خیابان به دست میاد حقمان
- بازنشسته به پا خیز، علیه فقر و تبعیض
- فقر فساد تورم بلای جان مردم
- اجاره های سنگین در این دولت ننگین
- اتحاد اتحاد علیه فقر و فساد
- نابود باد بندگی زنده باد زندگی
- حسین حسین شعارشون، دروغ و دزدی کارشون

درضمن روز گذشته نیز کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی و نیز کارگران مجتمع فولاد پارس هفت تپه در شوش برای پیگیری مطالبات مزدی خود و بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل اعتصاب و تجمع کردند.
با توجه به اینکه مزدبگیران شاغل و بازنشسته هر هفته در شهرهای مختلف گرد هم می آیند و مطالبات اقتصادی خود را فریاد می زنند، اما متأسفانه هیچ گوش شنوایی در حکومت جمهوری اسلامی حتی برای شنیدن این مطالبات اقتصادی وجود ندارد، ضرورت افزایش قدرت این تجمعات اعتراضی در دو سطح زیر کاملا احساس می شود:
۱- ارتقای مبارزه اقتصادی موجود به مبارزه سیاسی علیه حکومت جمهوری اسلامی
۲- سازمان یابی شورایی برای پیگیری و تداوم مبارزه ضد سرمایه داری تمام مزدبگیران کشور اعم از کارگران صنعتی و خدمات، معلمان، پرستاران، بیکاران و کل بازنشستگان سراسر کشور

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۷ دی ۱۴۰۲

**************

یاد آر!

محمد حسینی

تولد ۲ اسفند ۱۳٦۱ - قتل ۱۷ دی ۱۴۰۱

**************

یاد آر!

محمد مهدی کرمی

تولد آبان ۱۳۸۰ - قتل ۱۷ دی ۱۴۰۱

**************

رضا رسایی       مجاهد کورکور

به اعدام پایان دهید!

**************

یاد آر!

بکتاش آبتین

تولد ۲۵ آذر ۱۳۵۳ - قتل ۱۸ دی ۱۴۰۰

برای بکتاش آبتین که راز سنگر و ستاره را می‌دانست:

باید استقامت صدایت را
از ریسه‌ی سیم‌های خاردار در بیاورم
فریادها را الک کنم
و با نم نجواها بپزم
عصاره‌اش را بریزم پای جنگل
که درختانش در ضخامت سکوت
خوابیده دار می‌شوند و
ایستاده بر دار
با چکه‌های این معجون در آوندها
هر برگ در هجوم حنجره دهان باز می‌کند
و هر جوانه به «صد» زخم تمنا
سرود سر می‌دهد:

آزادی، آزادی، آزادی

محبوبه ابراهیمی

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۶ دی ۱۴۰۲

**************

پیمان فرهنگیان، فعال کارگری راهی زندان شد

پیمان فرهنگیان، فعال کارگری و شاعر اهل بندر کیاشهر استان گیلان است که روز چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ازبرم لاهیجان منتقل شد. او پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب آستانه اشرفیه توسط ماموران و ضابطین قضایی بازداشت شد.
این فعال کارگری در تاریخ ۲ مهر ماه ۱۳۹۹، در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان آستانه اشرفیه توسط قاضی سیدصادق حسینی به ۳۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که نهایتا این حکم در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در شعبه ۱۸ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان به ریاست قاضی علی اصغر پورقاسم و مستشاری حسین قلی زاده سرچشمه به ۱۰ سال زندان کاهش پیدا کرد که ۷ سال از این محکومیت به مدت ۵ سال آن به حالت تعلیق درآمد.
بعدها پیمان فرهنگیان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، برای تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان ازبرم لاهیجان شد اما در نهایت در آذرماه سال گذشته به صورت مشروط از این زندان آزاد گردید.
شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان نیز آقای فرهنگیان را بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و مسدود شدن صفحه اینستاگرام محکوم کرد که در نهایت درخواست تجدید نظر وکلای او نیز در شعبه مذکور رد شد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۴ دی ۱۴۰۲

**************

بازنشستگان در سه شنبه اعتراضی دیگر

امروز سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲، بازنشستگان کشوری شهر کرمانشاه در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری این شهر تجمع کرده و با شعارهایی اعتراض خود را نسبت به شرایط بغرنج معیشتی و نابسامانی موجود در صندوق های بازنشستگی اعلام کردند.
حضور چشمگیر زنان در این تجمع و تجمعات هفته های گذشته از نکات مهم و در خور توجه است که نشان دهنده پیشرو بودن بانوان در عرصه های مطالبه گری در چند سال اخیر است.
شعارهایی نظیر "فقط کف خیابان به دست میاد حقمان" و تاکید بر اجرای کامل همسان سازی از موارد ذکر شده در تجمع امروز بازنشستگان کرمانشاه بود.
همچنین در اهواز- خوزستان، بازنشستگان کشوری، فرهنگیان و تأمین اجتماعی با تجمع متحدانه خود، مطالبات مشترک خویش را پی گیری کردند و مسئولان بی کفایت و فاسد جمهوری اسلامی را عامل وضعیت بد معیشتی مردم و بازنشستگان دانستند.
این بازنشستگان که به صورت مداوم و پیگیر تجمعات خود را در طول هفته ها و ماه های اخیر برگزار کرده اند، کماکان خواهان رسیدگی به مطالبات بر حق خود هستند و از مواضع درست خویش پا پس نمی کشند. بازنشستگان در تجمع خود شعارهایی سردادند از جمله:
"فریاد ما بلند است و از ته دل ای ناخدا کجایی کشتی نشسته بر گل"، "عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم"، "ما دیگه رای نمی دیم"، " کشور را غارت کردند ما را بیچاره کردند"، " دولت بی کفایت دستش تو جیب ملت"، " دولت حاج رئیسی سخت افتاده به پیسی"، " دولت مثل کژدم نیش می زنه به مردم"، "ننگ بر این زندگی ننگ بر این بردگی"، " زیر بار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی"، " گرانی تورم بلای جان مردم"، " کارگر زندانی آزاد باید گردد"، "معلم زندانی آزاد باید گردد"، "زیلابی زیلابی وکیل باشرافت حمایتت می کنیم".
در یزد نیز بازنشستگان کشوری در برابر ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری استان تجمع اعتراضی برگزار کردند. حضور زنان در این تجمع نیز چشمگیر بود. بازنشستگان فریاد می زدند "گرانی تورم بلای جان مردم"، "ما می گیم حقوق کمه قیمت نان گرون میشه"، "دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند!"
در تهران نیز امروز گردهمایی بازنشستگان کشوری در برابر صندوق بازنشستگی کشوری، در اعتراض به اجرا نشدن "همسان سازی"، کالایی شدن درمان و فقر و فساد و تورم برگزار شد.
همچنین امروز در قزوین بازنشستگان کشوری در برابر صندوق بازنشستگی کشوری استان، گرد هم آیی برگزار کردند و به اجرا نشدن "همسان سازی"، سختی گذران زندگی و پایمال شدن حقوق خود اعتراض کردند. کارگران در گرد هم آیی خود شعار دادند: "اجرای همسان سازی حق مسلم ماست"، "عدالت کجایی! غریب این روزایی"

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۲ دی ۱۴۰۲

**************

مریم اکبری منفرد و محکومیتی جدید

مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی که بیش از ۱۵ سال از عمر و جوانی خود را در زندان های مختلف جمهوری اسلامی گذرانده است، در حکمی جدید از سوی قوه قضائیه فاسدِ حاکمیت به ۳ سال حبس قطعی دیگر محکوم شد.
این زندانی سیاسی که هم اکنون در زندان سمنان به سر می برد در تیر ماه سال ۱۴۰۱ به اتهام "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی"، "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور"، "نشر اکاذیب"، "توهین به رهبری" و "تشویق مردم به برهم زدن نظم عمومی کشور" در دادسرای اوین مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود. مصداق این اتهام ها نامه های اکبری منفرد از داخل زندان در مورد اعدام‌های دهه شصت و نوشتن بیانیه هایی درباره جنبش "زن، زندگی، آزادی" بوده است.
مریم اکبری منفرد در روز ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ به دست ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و سپس در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام "محاربه" به ۱۵ سال زندان محکوم شد و از آن زمان تا کنون بدون حتی یک روز مرخصی در حال سپری کردن دوران حبس خود است.
اکبری منفرد در طول این دوران شکنجه های روحی و جسمی بسیاری را متحمل شده و از خدمات پزشکی معمول در داخل زندان نیز محروم بوده است.
مقاومت و صبر و ایستادگی او مانند دیگر زندانی سیاسی زن، زینب جلالیان به واقع مثال زدنی است، که در سکوت خبری و بدون کمترین توجه از طرف مجامع حقوق بشری در جهان، همچنان در حال مبارزه و ایستادگی در برابر نظام استبدادی جمهوری اسلامی هستند.
ما بدون اظهار نظر له یا علیه دیدگاه های سياسي زندانیان، خواهان آزادی تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم و بر این باوریم که باید بیش از پیش صدای زندانیان گمنام و کسانی باشیم که رسانه های جریان اصلی توجه کمتری به آنها می کنند. به ویژه زندانیان محبوس در زندان های شهرستان ها که وضعیتی بسیار اسفناک تر از زندانیان محبوس در زندان های پایتخت دارند و نیز زندانیان گمنام و کمتر شناخته شده که شایسته توجه بیشتر افکار عمومی هستند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۲ دی ۱۴۰۲

**************

برای مشاهده و مطالعه مطالب کانال منشور آزادی، رفاه، برابری اینجا کلیک کنید.
نگار کورکور، خواهر مجاهد کورکور، در ویدئویی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است از مردم و سازمان‌های حقوق بشری می‌خواهد تا صدای برادرش باشند.
پرونده‌ مجاهد کورکور و رضا رسایی، دیگر معترض محکوم به اعدام، اخیرا به اداره‌ اجرای احکام ارسال شده است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۲ دی ۱۴۰۲

**************

احضار پیمان فرهنگیان جهت اجرای حکم

پیمان فرهنگیان، فعال کارگری و شاعر اهل شهرستان کیاشهر با دریافت احضاریه‌ای از طرف شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آستانه اشرفیه، برای اجرای حکم زندان خود احضار شده است.
این فعال کارگری قبلا از سوی شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان به ۱ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و مسدود شدن حساب اینستاگرام خود محکوم شده بود.
همچنین احتمال به جریان افتادن حکم ۷ سال حبس تعلیقی وی نیز کماکان وجود دارد، که در این صورت این فعال کارگری مجبور به تحمل ۸ سال زندان خواهد شد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۲ دی ۱۴۰۲

**************

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته

امروز دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲، کارگران شرکت فولاد پارس شهرک صنعتی هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگران به وضعیت قراردادها، پایین بودن دستمزدها و واریز نکردن سنوات بیمه ای خود اعتراض کردند.
امروز همچنین بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، اردبیل، اراک، ارومیه، تبریز، سنندج، مریوان، قروه، خرم آباد، اصفهان و شیراز برای پیگیری خواسته های خود تجمع اعتراضی برگزار کردند. اجرای بدون تنازل بند ۶ و ۹ مصوبه اسفند سال ۸۵ هیئت وزیران، آیین نامه استخدامی و رفاهی ۸۹/۲۴ مرداد سال ۸۹ هیئت مدیره وقت شرکت مخابرات، تبصره ۱ ماده ۲۱ مدیریت خدمات کشوری، پرداخت رفاهیات و خواربار ماهانه از جمله خواسته های بازنشستگان شرکت مخابرات است.
بازنشستگان با سردادن شعارهایی نظیر "بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن"، "شرکت پردرآمد چه بر سر تو آمد"، "وزیر خیانت می کند مجلس حمایت می کند"، "دولت ورشکسته دشمن بازنشسته"، "بازنشسته می میرد ذلت نمی پذیرد" اعتراض خود را به وضعیت معیشت نابسامان خود اعلام کردند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۱ دی ۱۴۰۲

**************

کارگران شاغل و بازنشسته بار دیگر در کف خیابان مطالبات خود را فریاد زدند

امروز یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲، بسیاری از بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع و اعتراض زدند تا مطالبات بر حق خویش را از حاکمیت فاسد جمهوری اسلامی طلب کنند.
در اهواز- خوزستان بازنشستگان تأمین اجتماعی با گرد آمدن در مقابل ساختمان اداره کل این سازمان و راه پیمایی تا میدان فرهنگ شهر (فلکه کارگر) خواسته های خود را با سر دادن شعارهایی نظیر "حاصل کار دولت غارت جیب ملت"، "معیشت منزلت حق مسلم ماست" فریاد زدند و تمامی مشکلات و نابسامانی ها را متوجه حکومت ضد کارگری جمهوری اسلامی دانستند.
در شهر شوش در استان خوزستان نیز بازنشستگان تأمین اجتماعی و مستمری بگیران با تجمع در مقابل فرمانداری اعتراض خود را به وضعیت موجود بیان کردند. آنها شعارهایی نظیر "چایی دبش عالیه سفره ما خالیه"، فقر فساد گرونی چایی زعفرونی" را در تجمع خود سر دادند.
در شهر قائمشهر در استان مازندران نیز بازنشستگان شرکت فولاد البرز مرکزی مقابل صندوق بازنشستگی فولاد و در اعتراض به اجرا نشدن کامل همسان سازی و مشکلات معیشتی و تبعیض در پرداخت مستمری ها دست به تجمع زدند.
در اصفهان نیز بازنشستگان فولاد با راه‌پیمایی از خیابان نشاط تا استانداری اصفهان و با سر دادن شعارهایی نظیر "از بس دروغ شنیدیم به مجلس رای نمی دیم"، "عامل این شلوغی وعده های دروغی" اعتراض خود را به فسادهای سیستماتیک در نظام جمهوری اسلامی و وضعیت نابسامان اقتصادی ابراز کردند.
همچنین در شهر کرمانشاه بازنشستگان تأمین اجتماعی با همراهی بازنشستگان کشوری تجمع اعتراضی این هفته خود را نیز برگزار کردند. در این تجمع بازنشستگان علاوه بر سردادن شعارهایی نظیر "این همه بی تفاوتی هرگز ندیده ملتی" از اعتصاب و اعتراض کارگران ملی فولاد اهواز نیز حمایت و قدردانی کردند. اتحاد بازنشستگان کرمانشاه متنی در این راستا منتشر کردند که‌ بدین شرح است:

"اطلاعیه همبستگی
درود بیکران به کارگران شجاع و آگاه فولاد خوزستان، که با هشتمین روز اعتصاب متحدانه خود ثابت کردید که با اتحاد و همبستگی می توان در مقابل ظلم و زور کارفرمای ظالم و حامیان حکومتی شان ایستاد. و بخشی از مطالبات برحق خود را بدست آورده و از حقوق خود دفاع کنید.
به اخراج همکارانتان تن ندادید و برای بازگشت آنها به سر کارهایشان نهایت تلاش‌تان را بکار گرفتید.
ما به عنوان اتحاد بازنشستگان و کارگران کرمانشاه به نمایندگی از طرف کارگران و بازنشستگان این استان از مبارزه شما در راه مطالبه گری و تلاش برای رسیدن به خواسته های عدالت خواهانه شما پشتیبانی و حمایت خود را اعلام می‌داریم.
ما همیشه و تا آخر در کنار شما و با شما هستیم."
همچنین امروز کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌های‌شان مجدداً دست به تجمع زدند.

اعتراض کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در مراکز عملیاتی نسبت به عدم رسیدگی به خواسته‌های زیر است:
- حذف کامل سقف‌حقوق
- حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی
- عودت کسورات مازاد مالیات
- اجرای کامل ماده ۱۰ و پرداخت بک‌پی
- عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت

امروز کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران، شاغل در جزیره سیری نیز در اعتراض به عدم توجه و‌ رسیدگی به خواسته‌هایشان تجمع کردند. کارکنان خواسته های خود را به شرح زیر اعلام کرده اند:
- حذف کامل سقف‌حقوق
- حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی
- عودت کسورات مازاد مالیات
- اجرای کامل ماده۱۰ با وجود ظرفیت‌های قانونی و اختیاراتی مانند افزایش درصد گرید و اپریزال
- عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی نفت

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۰ دی ۱۴۰۲

**************

آخرین وضعیت اعتصاب کارگران فولاد اهواز

امروز یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز گزارشی از آخرین تحولات اعتصاب خود به شرح زیر منتشر کردند:
"همانگونه که در اطلاعیه قبلی اشاره شد، پس از توافق صورت گرفته با مقامات استانی و بانک ملی مبنی بر واریز ماهانه مبلغ ده میلیون تومان بصورت علی الحساب بابت اجرای طرح طبقه بندی مشاغل تا اجرای کامل این طرح، شب گذشته کارگران بدلیل شکایت مدیریت شرکت از تعدادی از همکاران، تصمیم بر ادامه اعتصاب گرفته شد. متعاقب این تصمیم جمعی کارگران، فشارهای بیرونی و تماس های تهدیدآمیز نهادهای مختلف با شماری از همکارانمان آغاز و عنوان شد برابر توافق انجام گرفته، تنها در صورت آغاز بکار خطوط تولیدی مبلغ مورد توافق با حقوق آذرماه پرداخت خواهد شد.
اکنون و بنا بر تصمیم جمعی، فعالیت تولید از سر گرفته شد مشروط بر این که به مدت ۳ روز به مدیریت مهلت میدهیم تا نسبت به بازپس گیری شکایت از کارگران، اقدام نماید.
بدیهی است چنانچه در این سه روز اقدام عملی در جهت پس گرفتن شکایت صورت نگیرد، بلافاصله اعتصاب خود را آغاز و تمامی خطوط تولید بخش ها را متوقف کرده و به خیابان باز میگردیم.

ما اینجا ایستاده ایم و همه توطئه ها و ترفندها را از بین خواهیم برد.

صبوری و استقامت ما را محک نزنید ما فولاد گداخته ایم."

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱۰ دی ۱۴۰۲

**************

باز نشر

اطلاعیه

با توجه به مذاکرات صورت گرفته در هشتمین روز از اعتصاب قدرتمند ما، نمایندگانی که به واسطه خرد جمعی و با پشتوانه قدرت اتحاد سه‌هزار نفره در جلسه شرکت کرده بودند، توانستیم تاکنون بخش مهمی از مطالبات اعتصاب را به شرح زیر به‌دست آوریم:
- اجرای تقریبا نیمی از طرح طبقه‌بندی مشاغل برای تمام کارگران به ارزش ده میلیون تومان ماهانه بصورت علی الحساب تا اجرای کامل طرح.
- رفع انسداد کارت‌ها و بازگشت به‌کار ۳۸ نفر از همکاران حق‌طلب تعلیقی .
- اختصاص مبلغ یاد شده به کارگران شرکت شفق.
رسیدن به این دستاوردهای بزرگ و تحقق بخش قابل توجهی از حق و حقوقمان را مدیون همبستگی مثال‌زدنی و اعتصاب یکپارچه کارگران شریف و زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز می‌دانیم.
با وجود آنکه امروز و پس از جلسه با مقامات درهای ورودی شرکت موقتا و برای تشکیل مجمع عمومی درباره ادامه اعتصاب باز شد، اما همچنان خطوط تولید راه‌اندازی نشده و اکنون کارگران مجددا شرکت را ترک کرده و به پشت درهای کارخانه بازگشتند. دلیل این تصمیم، شکایت مدیرعامل از شمار زیادی از همکاران است و تا بازپس گیری این شکایت، ما همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهیم داد.
علاوه بر این موضوع ما کماکان بر باقی مطالبات خود پافشاری می‌کنیم:
"تبدیل وضعیت همکاران شفق از پیمانی به قراردادی
بازگشت به کار کریم‌سیاحی همکار اخراجی
خلع مالکیت شرکت از بانک‌ملی و مشارکت کارگری در مدیریت"
همکاران عزیز! با توجه به این بخشی از مطالبات همچنان معوق مانده و مقدار توافق شده نیز به صورت علی‌الحساب می‌باشد، ما همچنان و همچنان بر پیگیری مطالبات اعتراضی خود پافشاری می‌کنیم.

به امید پیروزی بر مافیای بزرگ صنعتی و تحقق کامل مطالبات کارگران.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز

۹ دی ۱۴۰۲

**************

ادامه اعتصاب و اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

امروز شنبه ۹ دی ماه ۱۴۰۲، هشتمین روز از اعتصاب، اعتراض و تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز است. این کارگران با مسدود کردن تمامی درهای ورودی و خروجی شرکت راه پیمایی اعتراضی خود را برگزار کردند.
شعارهایی نظیر:
- کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد
- اجرای همسان سازی بدون حقه بازی
در تجمع امروز سر داده شد.
همچنین ماشین های نیروی انتظامی در داخل محوطه شرکت و در میان کارگران در حال تردد بودند.
همبستگی، اتحاد و تداوم در اعتراض ها و یکپارچگی در میان تمامی کارگران در سراسر کشور راه پیروزی بر سرمایه داری استبدادی و فلج کردن آن است.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۹ دی ۱۴۰۲

**************

تحمیل فقر و فلاکت بیشتر به جای افزایش دستمزد

بخش های مختلف طبقه کارگر ایران اعم از کارگران صنعتی و خدمات، معلمان، بازنشستگان، بیکاران، ... دیرزمانی است که به دلیل هزینه های بالای درمان و دارو ترجیح می دهند که با بیماری های خود کنار بیایند و دردهای خود را فراموش کنند یا به جای استفاده از بیمارستان ها و مراکز تخصصی درمانی با هزینه های بالا به... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

**************

دی ۵۶ تا دی ۹۶، فراز و فرود یک حکومت دینی

جنبش دی ۹۶ را می‌توان آغازی بر پایان جمهوری اسلامی قلمداد کرد، آغازی که جنبش‌های آبان ۹۸ و «زن، زندگی، آزادی» را در پی داشت. بی‌تردید، این سلسله جنبش‌ها ادامه خواهد یافت، زیرا جمهوری اسلامی هیچ پاسخی برای خواست‌های مردم یعنی آزادی، رفاه، و برابری ندارد جز سرکوب، که آن هم بر اساس تجربه‌های مکرر خاصیت خود را از دست داده است. بنابراین، استبداد دینی نیز همچون استبداد سلطنتی رفتنی است... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

**************

بازنشستگان و اعتراض در کف خیابان در سه شنبه ای دیگر

امروز سه شنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۲، جمعی از بازنشستگان کشوری (فرهنگیان) و تامین اجتماعی خوزستان-اهواز مانند هفته ها و ماه های گذشته و در ادامه حضور پر رنگ خود جهت مطالبه خواسته های برحق بازنشستگان کشور، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان-اهواز تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
آنها خواستار همسان سازی، تامین معیشت، منزلت، سلامت و درمان رایگان هستند.
در کرمانشاه نیز مانند هفته های گذشته حضور پرشور و مداوم بازنشستگان این بار مقابل صندوق بازنشستگان کشوری و با شعار محوری همبستگی و شعار "لشکری، کشوری، تامین اجتماعی، اتحاد اتحاد" برگزار شد. اینجا کلیک کنید.
در تجمع بازنشستگان کشوری، تامین اجتماعی و لشکری در مقابل ساختمان سازمان مدیریت و برنامه و بودجه، یکی از بازنشستگان پیرامون خیانت دولت و حمایت مطلق مجلس از آن سخنرانی کرد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۵ دی ۱۴۰۲

**************

تجمعات پرشور کارگران، شاغل و بازنشسته

امروز دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲، پرستاران بیمارستان مهدیه تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. پرستاران به کارانه های ناچیز و عدم اجرای صحیح قانون تعرفه گذاری و فوق العاده خاص و اضافه کاری اجباری و شبه رایگان خود اعتراض دارند.
امروز همچنین بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی در بسیاری از شهرهای کشور گرد هم آمدند و به معیشت زیر خط فقر خود اعتراض کردند.
تعدادی از بازنشستگان کشوری مقابل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام تجمع کردند و خواستار رسیدگی سریع به مطالبات بر حق خود شدند.
فرهنگیان بازنشسته در قزوين نیز در اعتراض به عدم اجرای قانون همسان سازی و مشکلات دیگر معیشتی خود تجمع کردند.
بازنشستگان شرکت مخابرات در تهران نیز همراه با بازنشستگان دیگر صندوق ها همچون بازنشستگان فولادی، کشوری و تامین اجتماعی در مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه و در اعتراض به عملی نشدن آئین نامه استخدامی و رفاهی سال ۱۳۸۹ و پایمال شدن حق و حقوق خود دست به تجمع زدند. آنها با شعار "اتحاد اتحاد علیه ظلم و فساد" که یکی از محوری ترین شعارهای این تجمع بود مطالبه های خود را فریاد زدند.
در شهر مریوان نیز بازنشستگان شرکت مخابرات در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند. این تجمع در تبریز، بیجار، زنجان، خرم آباد، همدان، ساری، اراک، ارومیه، شیراز، رشت، شهرکرد، اردبیل، اهواز، اصفهان و کرمان نیز برگزار شد. در ضمن حضور فعال زنان در اکثر این تجمعات چشمگیر بود.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۴ دی ۱۴۰۲

**************

ادامه اعتصاب کارگران فولاد اهواز

امروز دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای سومین روز در اعتصاب هستند.
کارگران همچنان درهای ورود و خروج شرکت را در کنترل خود دارند و از محل شرکت تا میدان بقایی اهواز راه پیمایی کردند. کارگران هم اینک در میدان بقایی تجمع اعتراضی برگزار کرده اند.
کارگران اعتصابی خواسته های خود را به شرح زیر اعلام کرده اند:
- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت های فولادی همجوار.
- اجرای کامل و فوری طبقه‌بندی مشاغل.
- برکناری مدیرعامل فاسد و خلع مالکیت از بانک ملی.
- مشارکت کارگران در امر مدیریت شرکتی که متعلق به خود ما است.
کارگران تاکید کرده اند:
ما هزاران بار فریاد زده ایم که اگر کارت یک نفر مسدود شود، درهای شرکت را خواهیم بست. ما مرعوب تهدید و فشار نخواهیم شد. تازه در آغاز راهیم؛ نبردی دشوار که وسوسه تسلیم در آن راه ندارد.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۴ دی ۱۴۰۲

**************

تجمع اعتراضی بازنشستگان کرمانشاه

امروز ۳ دی ۱۴۰۲، بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری در کرمانشاه در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی تجمع اعتراضی برگزار کردند. بازنشستگان در پایان تجمع اعتراضی خود خواسته هایشان را در قطعنامه ای به شرح زیر اعلام کردند:

قطعنامه پایانی تجمع مشترک بازنشستگان کرمانشاه سوم دیماه ۱۴۰۲
ما بازنشستگان بدنبال فشارهای معیشتی و تورم افسار گسیخته ناشی از ناکارامدی سیاستهای اقتصادی دولتها، مدتهاست که برای بیان مطالبات خود و از سر ناچاری به تجمعات خیابانی روی اورده ایم، اما با وجود فریادهای مکرر جهت رساندن مطالبات قانونی و برحقمان به گوش مجلس و دولت، تا کنون نه تنها واکنش در خوری از طرف مسئولین مرفه و بی درد که بسیاری از شماها دغدغه اصلی تان ثروت اندوزی از راه فشار بر اقشار آسیب پذیر است، دریافت نکرده ایم، بلکه روز به روز با اعمال سیاستهای خانمان براندازتان عرصه زندگی رل بر ما تنگتر نموده اید!
تورم افسارگسیخته و زندگی به مراتب زیر خط فقر که جامعه با آن دست به گریبان است، نه تنها مشکل امروز بازنشستگان و حقوق بگیران، بلکه درد مشترک تمام اقشار آسیب پذیر جامعه ایران است!
طرحها و قوانین تحمیلی شما در برنامه هفتم توسعه و بودجه ۱۴۰۳ نیز به جز ریاضت کشی، زندگی زیر خط فقر، استرس و نگرانی و یاس و ناامیدی بیشتر از قبل، برای اکثریت مردم دستاوردی نخواهد داشت .
ما بازنشستگان مطالبه گر چون به امید برخورداری از منزلت و معیشت و درمان مناسب و ارامش در کنار خانواده در دوران میانسالی و کهولت، به مدت ۳۰ سال، ۳۰٪ حاصل تلاشمان را به صندوق های بازنشستگی سپرده ایم، تا آخر ایستاده و بارها اعلام کرده ایم که این شرایط خفت‌بار و توهین آمیز را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.
ما بر پیمان خود که همانا ادامه تجمعات سراسری در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه های اعتراضی است، متحدانه و گسترده تر از همیشه ایستاده ایم و همواره بر این باوریم که:

فقط کف خیابان، بدست میاد حقمان!
خواست های ما که در واقع مطالبات اکثریت جامعه ایران است در شرایط فعلی بدین شرح میباشد:
۱- تامین معیشت برای همه، مطابق با استانداردهای روز دنیا که از ضروریات مسلم یک جامعه ی سالم است، اما دولت و نهادهای ذیربط ، با طرح لوایحی مانند افزایش ۱۸ و ۲۰ درصدی حقوقها علیرغم تورم سرسام آور ، به زندگی مردم بشکل تمسخر امیزی تعرض نموده و ماوعلیه این سیاست تبعیض آمیز و ستمگرانه تا دستیابی به مطالبه ی خود، ساکت نخواهیم نشست.
۲-اجرای با کیفیت آموزش و درمان کار آمد و رایگان که مطابق اصول ۳۰،۲۹،۳ و ۴۳ قانون اساسی حقی همگانی است، ما خواستار خارج نمودن این دو نیاز اساسی جامعه، از معادلات پولی و بازار می باشیم.
۳- ما خواهان اجرای بی کم و کاست ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۹۶ تامین اجتماعی، مبنی بر افزایش حقوق ها مطابق با نرخ واقعی تورم و نه نرخ غیر غیر واقعی تورم اعلام شده توسط دستگاهای ذیربط و همچنین اجرای آیین نامه استخدامی و رفاهی ۸۹ مخابرات می باشیم.
۴-افزایش غیر معقول و کارشناسی نشده مالیات های آشکار و پنهان که نام دیگرش غارت بیشتر از جیب مردم است، حاصلی بغیر از ناکارآمدی و فساد ندارد و تورم زا دانستن افزایش حقوقِ ما مزدبگیران اعم از شاغل و بازنشسته، توهین به شعور جامعه است و به هیچوجه قابل قبول نمی باشد،
۵- هر گونه پرونده سازی و تهدید علیه کنشگران و فعالین مستقل، محکوم بوده و خواست ما خاتمه ی پرونده سازی ها و آزادی بی قید وشرط تمامی فعالین دغدغه مند زندانی از جمله معلمان و کارگران زندانی است .
۶- بر اساس اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی؛ تشکل یابی مستقل و آزادی تجمعات اعتراضی حق مسلم ماست و اعلام میداریم که اعضای تشکلات زرد و وابسته که با بی تفاوتی خود عملا در راستای منافع ما بازنشستگان، سکوت کرده و حامی این وضعیت فلاکت بارند، نمایندگان واقعی ما نمی باشند. زیرا اگر غیر از این بود، ما در کف خیابان نبودیم.
در خاتمه ما بازنشستگان، تا محقق شدن تمامی مطالبات بر زمین مانده مان، به تجمعات خود که به عنوان تنها ابزار اعتراضی از طرف دولت به ما تحمیل شده و جز آن هیچ چاره ای نداریم، ادامه داده و هم چنان فرباد می زنیم:

"تا حق خود نگیریم، آرام نمی نشینیم‌".

برای دیدن ویدئو کلیپ ها اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۳ دی ۱۴۰۲

**************

ادامه اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

امروز یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در دومین روز اعتصاب خود در اعتراض به تعلیق ۳۸ تن از همکاران خود و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل تمامی درهای ورودی و خروجی شرکت را بستند و از مقابل شرکت تا میدان بقایی اهواز راه پیمایی کردند.
گارگران اعتصابی با سردادن شعارهایی نظیر "مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه" و "سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه" ، "ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می جنگیم می جنگیم" اعتراض و پیگیری خود را برای رسیدن به خواسته های برحق خود بیان کردند.
همچنین نیروهای سرکوبگر یگان ویژه برای سرکوب کارگران اعتراضی در محل اعتصاب و تجمع کارگران مستقر شده اند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۳ دی ۱۴۰۲

**************

اعتصاب و تجمع کارگران ملی فولاد اهواز

روز شنبه دوم دی ماه ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در همه بخش ها با توقف خطوط تولید دست به اعتصاب، تجمع و راه پیمایی زدند. شب گذشته مدیرعامل فاسد این کارخانه مانع ورود ۲۱ نفر از کارگران این مجموعه به محل کار شده بود. کارگران اعتصابی خواهان بازگشت به کار همکاران خود و نیز تحقق اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل هستند.
تجمع در مقابل دفتر مدیریت شکل گرفت و راه پیمایی تا میدان بقایی در ابتدای جاده اهواز-خرمشهر ادامه پیدا کرد. در مقابل معاونت فنی شرکت نیز تجمع دیگری برگزار شد.
در ادامه اعتراضات کارگران "علی محمدی" مدیرعامل فاسد و دست نشانده حکومتی از دفتر خود گریخت و در یکی از اتاق های ساختمان معاونت فنی مخفی شد. کارگران او را از مخفیگاه خود بیرون کشیدند و از شرکت بیرون انداختند.
کارگران سپس در مقابل دفتر حراست به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند.
اتحاد و همبستگی تمام کارگران در سراسر کشور تنها راه مبارزه و پیروزی بر استبداد سرمایه است. کارگران نیاز به آقا بالاسر و کفیل و قیم ندارند‌. آنها با آگاه شدن نسبت به وضعیت خود و با اراده جمعی خویش و سازمان یابی در شوراهای خود می توانند خود را از بردگیِ سرمایه داری و انواع آن از جمله سرمایه داری استبدادی نجات دهند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲ دی ۱۴۰۲

**************

گرامیداشت جان باختگان چند سال اخیر در شب یلدا

بسیاری از خانواده‌های دادخواه و کشته شدگان اعتراضات و قیام های چند سال اخیر در حاکمیت جمهوری اسلامی، یاد عزیزان به قتل رسیده خود را در شب یلدا با حضور بر سر مزار آنها و یا در منزل خود گرامی داشتند.
همچنین بسیاری از مردم و دوستان و آشنایان این جوانان به قتل رسیده با ذکر خاطرات و پخش ویدئوهایی از این کشته شدگان در فضای مجازی یاد آنها را در شب یلدای امسال زنده نگه داشتند.
خانواده های مهسا امینی، غزاله چلاوی، کیان پیرفلک، یلدا آقافضلی، روزبه خادمیان، محمد جامه بزرگ، جواد رضایی، ابولفضل مهدی پور و تعداد دیگری از جان باختگان قیام های چند سال اخیر، یلدای امسال خود را با زنده نگه داشتن یاد و خاطره کشته شدگان خود سپری کردند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۲ دی ۱۴۰۲

**************

راه پیمایی سکوت در زاهدان در فضای شدید سرکوب

امروز جمعه اول دی ماه ۱۴۰۲، نیروهای نظامی مستقر در یکی از پایگاه های نظامی زاهدان، به سمت مصلای مکی این شهر حرکت کردند.
همچنین این نیروها با همکاری نیروهای امنیتی، معابر و مسیرهای منتهی به مسجد مکی را مسدود کردند و مانع حرکت مردم به سمت این مسجد شدند.
مردم بعد از خروج از مصلی، راه پیمایی سکوت برگزار کردند. فضای شهر بسیار سرکوبگرانه گزارش شده است.
در شهرهای راسک، خاش و ایرانشهر نیز فضا به شدت نظامی و سرکوبگرانه است و بالگردهای نظامی در حال گشت زنی و پرواز بر فراز آسمان این شهرها هستند. همچنین بسیاری از جوانان این شهرها به ویژه خاش با ضرب و شتم شدید به همراه موتورهای خود بازداشت و به مکان های نامعلومی منتقل شدند.
احتمال اعدام پنج زندانی بلوچ در روزهای آینده نیز شدت گرفته است. در سال جاری تعداد زیادی از زندانیان بلوچ با جرایم مختلف با حکم اعدام مواجه و به چوبه دار آویخته شدند.

کانال تلگرام منشور آزادی، رفاه، برابری

۱ دی ۱۴۰۲


_____________________________

برای مطالعه و مراجعه به اخبار، گزارشات و مطالب کانال تا ۲٨ آذر ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه و مراجعه به اخبار، گزارشات و مطالب کانال تا سی شهریور ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید.