افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگرانِ مخابرات راه دور شیراز مقابل مجلس


مهر - ایلنا                                                                                                    یکشنبه ٢ مرداد ماه ١٣٩٠


تجمع ۳۵۰ نفری کارگرانِ مخابرات راه دور شیراز مقابل مجلس

۳۵۰ نفر از کارگران صنایع مخابراتی راه دور (ITI) شیراز، صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت ۲۴ ماه حقوق مقابل مجلس تجمع کردند.
پیش از آغاز جلسه رسمی مجلس در روز یکشنبه ۳۵۰ نفر از کارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز با حضور مقابل مجلس سعی کردند اعتراض خود نسبت به دریافت نکردن حقوق ۲۴ ماهه را به گوش نمایندگان مجلس برسانند.
این کارگران با سر دادن شعارهای "مصوبات دولت اجرا باید گردد"، "حق و حقوق کارگر پرداخت باید گردد"، "زندگی معیشت، حق مسلم ماست" نارضایتی خود از وضعیت زندگی و کار را بیان کردند.
به گزارش مهر، پلاکاردهای همراه این کارگران حاوی نوشته‌هایی از جمله "کمک به ITI یا تعطیلی ITI"، "چرا مصوبات سفرهای استانی اجرایی نمی‌شود؟"، "بعد از گذشت ۲۶ ماه از مصوبات هیئت دولت و رئیس جمهور کارگر بدون حقوق است" بود.
غلامحسین بامنشی رئیس شورای اسلامی کار شیراز و اکبری مدیر امور ایثارگران صنایع مخابرات راه دور شیراز که در این تجمع حضور داشتند، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، تاکید کردند ۷۵ درصد جمعیت حاضر مقابل مجلس جانباز و ایثارگر هستند و این برای سومین بار است که برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق به تهران می‌آییم. آن‌ها تاکید کردند ۵ مصوبه هیئت دولت و همچنین مصوبات کارگروه حمایت از گروه تولید وزارت صنعت و ستاد تسهیل وزارت صنایع هنوز اجرایی نشده است و این کارگران ۲۴ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.
بامنشی گفت: بیمه ما از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۸۸ با مصوبه دولت تحت پوشش هیئت حمایت از صنایع قرار گرفت و این از مصوبه دور دوم سفرهای استانی بود اما تا کنون حق بیمه ما توسط دولت به تامین اجتماعی پرداخت نشده و تامین اجتماعی از ارائه خدمات بیمه‌ای، رفاهی و تامین اجتماعی امتناء می‌کند.
اکبری یادآور شد: ۷۰ درصد کار مخابرات ایران و همچنین ساخت کارت هوشمند سوخت توسط این کارخانه انجام شده است و این کارخانه بزرگ‌ترین کارخانه مخابراتی کشور است اما کار مخابرات کشور هم اکنون به دو شرکت تیمی ZTE و هوباوی سپرده شده است.
این دو مسئول کارگران معترض یادآور شدند: تا کنون نامه نگاری‌های زیادی در خصوص وضعیت کارگران صنایع مخابرات راه دور ایران به رئیس جمهور، استاندار، فرماندار و سایر مسئولان مربوطه انجام شده است اما تا کنون جوابی دریافت نکرده‌اند.

------------------------------

تجمع كارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز در مقابل مجلس

ایلنا: بیش از ٢٠٠ تن از كارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز در اعتراض به عدم دریافت ٢٠ ماهه حقوق خوددر مقابل مجلس شورای اسلامی‌تجمع كردند. به گزارش خبرنگارایلنا، بیش از ٢٠٠ تن از كارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی‌خواستار پرداخت حقوق و رسیدگی به وضعیت خود شدند.
این كارگران با اعتراض به عدم دریافت ٢٠ ماهه حقوق خود همین با حمل بنرهایی خواستار استیضاح وزرای كارو مخابرات شدند. همچنین عده از مال باختگان سایپا دیزل نیز امروز در مقابل مجلس تجمع كردند.
در این تجمع ٢٠ تا ٣٠ نفری مال باختگان معتقد بودندكامیون‌های دانگ فنگ تحویل نشده به آنان با مشكلات فنی عدیده روبرو شده كه منجر به تحمیل ضرر و زیان هنگفت به آنان شده است.