افق روشن
www.ofros.com

٣٠٠روز کار بدون مزد در معادن مینودشت


خبرگزاری مهر                                                                                                    یکشنبه ۱٦ آبان ١٣٨٩


مسئولان درجریان نیستند

٣٠٠روز کار بدون مزد در معادن مینودشت

گرگان - خبرگزاری مهر: کارگران معادن روستاهای رودبار و قشلاق مینودشت واقع در شرق گلستان عنوان می کنند که در ١٠ ماه گذشته حقوقشان پرداخت نشده است. به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، به اظهار برخی کارگران مسئولان این معادن بجای پرداخت حق الزحمه کارگران به سرمایه گذاری در بخشهای غیر از هدف اولیه در جاهای دیگر پرداخته اند.
این درحالیست مسئولان صنایع و معادن گلستان از این قضیه اظهار بی اطلاعی می کنند همچنین برخی کارگران زغال سنگ البرز شرقی در هفته های اخیر چند روز به دلیل پرداخت نشدن حقوق ماه های گذشته، سرکارشان حاضر نشدند.
پرداخت نشدن حقوق کارگران معادن شرق گلستان درحالیست که برخی مسئولان مرتبط نظیر متولیان صنایع و معادن نیز از این قضیه چندان اطلاع مناسبی ندارند.
علاوه براین کار در معدن با مشکلات مخاطرات زیادی روبروست و پرداخت نشدن حقوق خستگی را بر تن کارگران محروم نشانده است.
گلستان ٢١ معدن فعال دارد و در نیمه نخست سال جاری بیش از ١٧٩ هزار تن مواد معدنی استخراج شده است که بیشتر آن مربوط به زغال سنگ بوده است.
در حالیکه کارگران معادن شرق گلستان با مشکلات عدیده ای از جمله نگرفتن حقوق مواجه هستند، مسئولان صنایع و معادن گلستان با اظهار بی اطلاعی گفتند: حتما کارگران ١٠ ماه حقوق نگرفته اند که می گویند.