افق روشن
www.ofros.com

ادامه اعتراضات کارگران مخابرات راه دور و ۵٠ واحد بحران‌زده قزوین

خبرگزاری کار ایران                                                                                    شنبه ۱٦ آبان ۱٣٨٨


كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران تجمع كردند

ایلنا: درحالی‌كه مطالبات معوقه‌كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران درآستانه هشت ماهه‌ شدن قرار دارد،این كارگران مدعی هستند كه كارفرمای موقت آنها ماهانه بابت اداره كارخانه حقوق و مزایای خود را به موقع دریافت می‌كند.
به‌گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران صبح امروزدر اعتراض به پرداخت به پرداخت ٨ ماه مطالبات معوق خود و نیز توقف فعالیت كارخانه برای چندمین مرتبه در محل كارخانه تجمع كردند. برگزاری این تجمع آرام در حالی صورت گرفته كه به گفته كارگران، مسوولان اداری استان از آنها خواسته‌اند تا از هرگونه تجمع و یا حركت اعتراضی دیگر در بیرون‌كارخانه خودداری كنند.
یكی از كارگران گفت: از بعد سفر رئیس‌جمهور به استان فارس كه در اردیبهشت‌ماه انجام شد، اداره‌كارخانه بطور موقت به هیاتی مركب از سه نفر محول شد، اما تاكنون این هیات بدون آنكه هیچ اقدامی درجهت راه‌اندازی مجددكارخانه و یا پرداخت مطالبات كارگران انجام داده باشد ماهانه حقوق و مزایای خود را بطوركامل دریافت كرده است.
كارخانه ITI كه در زمینه تولید كارت‌های سوخت فعالیت داشته است از بعد خصوصی‌سازی درسالهای نخستین دهه ٨٠ دچار بحران شده است. كارگران این كارخانه می‌گویند، چندی پیش هیاتی از اعضای كمیسیون اجتماعی مجلس دربازدید از این كارخانه به آنها وعده پیگیری و رسیدگی داده بودند.

استان قزوین ۵٠ واحد بحران‌زده دارد

رئیس هیات مدیره كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار استان قزوین از وجود ۵٠ واحد بحران‌زده در این استان خبر داد.
محمداحمدی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به قدیمی بودن صنایع استان قزوین افزود: متاسفانه مدیران درگذشته توجهی به نوسازی صنایع نكردند و نتیجه آن امروز باعث شده تا برخی صنایع استان بابحران مواجه شود.
وی بوشینه بافت، ناز نخ و كارخانه چینی البرز را از جمله واحدهای بحران‌زده استان قزوین برشمرد و خاطر نشان كرد: مسئولان سعی می‌كنند تا مشكل این واحدها مهار شود اما با این وجود هنوز مشكلاتی وجود دارد و مساله به‌طوركامل حل نشده است.
احمدی با بیان این‌كه هر ١۵ روز جلسات كمیسیون كارگری استانداری قزوین تشكیل می‌شود، تصریح كرد: مشكل برخی از واحدها بستگی به همكاری سازمان خصوصی‌سازی دارد و مسئولان استان به تنهایی قادر به حل آن نیستند.