افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران نازنخ جلو کارخانه و بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل مجلس


ایلنا - ایران خبر                                                                                                 یکشنبه ٢٧ تیر ١٣٨٩


تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل مجلس

در سومین روز از هفته تامین اجتماعی، جمعی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی اعتراض خود را نسبت به اقدامات اخیر مدیران این سازمان و وزارت رفاه و تامین اجتماعی اعلام كردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز جمعیت چند صد نفری از كارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم افزایش قانونی مستمری سال ٨٩ و دریافت فرانشیز از كارگران و بازنشستگان در مراجعه به مراكز درمانی ملكی سازمان تامین اجتماعی انتقاد كردند. در این تجمع حاضرین پلاكاردهایی در دست داشتند كه روی آنها خواسته‌های تجمع‌كنندگان نوشته بود.
برگزاری این تجمع در حالی است كه پیشتر بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام كرده بوند در صورت عدم تحقق خواسته‌های آنها در هفته تامین اجتماعی واكنش‌های خود را نشان خواهند داد.

خبر فوری: شمار كارگران بازنشسته معترض درجلوی مجلس به ٣٠٠٠ تن رسید

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــر شمار كارگران بازنشسته در جلوی مجلس بالغ بر ٣٠٠٠ نفر شد. این كارگران برای دریافت حق و حقوق پایمال شده خود جلوی مجلس تجمع كرده اند.
این كارگران خواهان افزایش حقوق وتامین اجتماعی میباشند. این كارگران در حال حاضردر وضعیت بد معیشتی به سر میبرند وبرای رساندن فریاد دادخواهی خود به جلوی مجلس آمده اند.

------------------

تجمع اعتراضی كارگران كارخانه نازنخ قزوین

آژانس ایران خبر: روز شنبه ٢٦ تیر بیش از ۵٠ تن از كارگران كارخانه نازنخ قزوین برای پیگیری مطالبات خود از ساعت ٨ صبح جلوی این كارخانه تجمع كردند .به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـر این كارگران هفته گذشته علی رغم همه مشكلات خود از قزوین به تهران رفته و به مدت ۴ روز در مقابل مجلس تجمع وتحصن كرده بودند وباقول حل مشكلات به قزوین برگشته بودند، اما از آنجا كه هیچكدام از وعده ها عملی نشده بود مجددا دست به تحصن زدنند.
یكی ازكارگران در این رابطه گفت: ”وضعیت معیشتی ما بسیار خراب است ، با ما صادق نبودند وعده های پوشالی به ما دادند. ما هم مجبوریم تا گرفتن حق خود دست به تحصن بزنیم”.