افق روشن
www.ofros.com

فشارهای اقتصادی بر كارگران نازنخ، کارگران شهرداری

مشهد چندین ماه بدون دستمزد و اعتصاب عمومی تاکسی داران دهگلان


ایران خبر - هرانا                                                                                             سه شنبه ٢٦ مرداد ١٣٨٩

فشارهای اقتصادی طاقت فرسا وعدم پاسخگویی به كارگران كارخانه نازنخ قزوین

به ١٢٠ نفر از كارگران كارخانه ناز نخ قزوین كه در اعتصاب سه روزه در مقابل مجلس خواستار حقوق معوقه خود بودند وعده داده شد بود كه :”اعتصاب خود را بشكنید حتما مطالباتتان داده خواهد شد ” .
این كارگران هفت ماه حقوق طلب دارند و دروضعیت بسیار بد معیشتی به سرمیبرند.
به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــربه رغم وعده های پوچ برای پرداخت حقوق, اما همچنان كارگران نسبت به مطالبات خود بی پاسخ رها شده اند.
یكی ازكارگران گفت :” سفره های ما كارگران هم سر افطار وهم سر سحرخالی است . كسی به فكر مانیست وبه ماوعده ها ی پوشال دادند”. كارگران مصمم هستند كه مجددا به تهران بروند و مطالباتشان را هرطورشده بگیرند .

----------------

كارگران شهرداری مشهد از فروردین ماه تاكنون حقوق نگرفته اند

کارگران شهرداری مشهد در بخش خدمات شهری از فروردین ماه تاكنون حقوقی نگرفته اند ومشكلات معیشتیشان فشار زیادی روی آنها می آورد به طوری كه به گفته كارگران در ماه رمضان از پس تهیه یك غذای ساده نیز برای سحری برنمی آیند.
یكی از كارگرا ن دراین رابطه گفت : ”برای تامین نان وپنیر هم از بستگان همسرم پول قرض میگیرم . شرمنده آنها هستم . چطور ازیك كارگرشهرداری انتظار دارند كه خوب كاركند درحالیكه چند ماه است حقوق نداده اند”.

----------------

اعتصاب عمومی تاکسی داران شهرستان دهگلان

صبح روز شنبه کلیه ی تاکسی داران شهرستان دهگلان با تجمع در دوبانده ی منتهی به ترمینال بلبان آباد دست به اعتصاب زدند و با پارک تاکسی های خود در حاشیه ی این خیابان خواستار حل هر چه زودتر مشکلات سوختی خود شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این اعتصاب که از ساعت ۸ صبح روز گذشته آغاز شده است به دلیل اختلال ۲۰ روزه در شبکه توزیع CNG در این شهرستان است، رانندگان تاکسی برای دریافت این سوخت می بایست به شهر قروه بروند.
گفتنی است، مسئولان مربوطه تاکنون هیچ اقدام موثری را برای حل مشکل سوختی تاکسی رانان انجام نداده اند.