افق روشن
www.ofros.com

وضعیت زندگی کارگران نازنخ، اخراج در

میراث فرهنگی و ابوالفضل عابدینی دو هفته دیگر ممنوع الملاقات


ایران خبر - هرانا                                                                                                دوشنبه ٢٨ تیر ١٣٨٩


كارگران كارخانه نازنخ قزوین: ”ازعید تا الان رنگ گوشت را ندیده ایم”

کارگران نازنخ قزوین كه بالغ بر ٣٠٠ نفر میشوند حقوق ٦ ماه گذشته خود را دریافت نكرده اند، به گزارش ایران كارگر این كارگران هفته گذشته ٤ روز از قزوین به تهران رفته و مقابل مجلس تحصن داشته اند كه نهایتا بعد از وساطت ها و صحبت ها به آنها وعده داده شد كه ”در اسرع وقت حد اقل حقوق یك ماه از شش ماه حقوق معوقه كارگران به شما پرداخت میشود تا از این وضعیت اسفبار در بیایید بقیه حقوق عقب مانده را نیز در آینده نزدیك به شما خواهیم داد”.
یكی از كارگران ضمن بیان نكات فوق افزود : ”اما با اینكه یك هفته از این وعده داده شده میگذرد تا كنون حتی یك راله به ما پرداخت نشده و كا رگران هر روز در مقابل این كارخانه و یا ارگانهای دیگر محلی برای پیگیری مطالبات خود مراجعه و تجمع دارند”.
وی ضمن شرح وضعیت سخت زندگی خانوداگی اش گفت كه :”خدا گواه هست كه از شب عید تا كنون حتی به اندازه یك كیلو میوه نتوانستم برای خا نواده و بچه هایم بخرم.
آخر مگر ما انسان و شهروند این مملكت نیستیم ؟ از عید تا حالا گوشت نخورده ایم ، به كجا برویم و به چه كسی این دردها را بگوییم ؟ پسرم كه مدرسه میرود در این فرصت تعطیلات تابستانی ، بجای تفریح و استراحت و شنا و ... از صبح علی الطلوع برای بنایی سر كار می رود تا كمك هزینه زندگی ما باشد . من شرمسار زن و فرزندانم هستم. مملكت ما كه این همه سرمایه ها و نعمات خدا دادی دارد، چرا ما باید این همه در فقر باشیم ...
در شروع انتخابات به ما وعده داده شده بود كه نفت سر سفره شما می آ وریم ، نفت نخواستیم اما چرا ما باید به این وضعیت دردناك مواجه باشیم ؟”

-------------------

تجمع اعتراضی كارمندان سازمان میراث فرهنگى در مقابل مجلس

شماری از كارمندان سازمان میراث فرهنگى در اعتراض به اخراج خود به دلیل مخالفت با مهاجرت از تهران در مقابل مجلس تجمع كردند. كارمندان سازمان میراث فرهنگی با تحصن در مقابل مجلس خواهان رسیدگی به وضعیت پیش آمده شدند.

-------------------

ابوالفضل عابدینی تا دو هفته دیگر ممنوع الملاقات است

خبرگزاری هرانا - معاون زندان کارون اهواز از ملاقات ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر تا دو هفته دیگر جلوگیری کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شب گذشته با مراجعه معاون زندان کارون اهواز به محل نگهداری ابوالفضل عابدینی به وی اعلام شد که تا دو هفته دیگر اجازه ملاقات با خانواده اش را ندارد.
این عمل در حالی صورت میگیرد كه عابدینی هفته گذشته نیز از دیدار با مادر خود منع شده بود.
گفتنی است، تا كنون هیچ دلیلی از سوی مدیریت زندان در خصوص ممنوعیت ملاقات به وی داده نشده است.
ابوالفضل عابدینی در حال سپری كردن ایام محكومیت ١١ ساله خود است كه پیش از این فقط می توانست از پشت كابین با خانواده خود ملاقات كند. این خبرنگار جوان به شدت از ناراحتی قلبی رنج میبرد و تا كنون ٢ بار با درخواست مرخصی اش مخالفت شده است.