افق روشن
www.ofros.com

تمديد مرخصی منصور اسانلو و تجمع کارگران فرنخ، مه نخ و نازنخ


رهانا - مهر                                                                                                   سه شنبه ٢۴ خرداد ١٣٩٠

تمديد مرخصی منصور اسانلو به مدت يک‌ماه

فرشته اسانلو، همسر فعال تشکل های کارگری و زندانی عقيدتی گفت: « به طور شفاهی مسولان گفتند که آقای اسانلو يکماه مرخصی گرفته اند. حالا ما در تلاش هستيم که نامه کتبی اين مرخصی را هم بگيريم تا خيالمان راحت شود.»
به گزارش کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ايران، هفته گذشته به خانواده منصور اسانلو که از بيماری قلبی در رنج است گفته شده بود او با قرار وثيقه آزاد خواهد شد. اما پس از تهيه مبلغ وثيقه پنج شنبه شب مسولان زندان به خانواده ش گفتند که او فقط به مرخصی چهار روزه می آيد و دوباره پس از تعطيلات بايد به زندان برگردد.
همسر منصور اسانلو با اظهار خوشحالی از اينکه همسرش اکنون در خانه است، گفت: «آقای اسانلو در اين چند روز تحت رژيم غذايی درست است وخانواده برای بهبود وضعيت روحيه وی تلاش ميکنند. »
پيش از اين خواهر منصور اسانلو گفته بود: « صبح چهارشنبه از زندان با ما تماس گرفتند که بيايد برای آزادی منصور وثيقه بگذاريد. از صبح به دنبال وثيقه بوديم و تا يازده و نيم شب منتظر آمدنش بوديم که گفتند نمی شود و فردا بگرديد. دوباره فردا دنبال کفالت برايش بوديم تا اينکه شب تماس گرفتند و گفتند آزاده شده و دنبالش برويم. وقتی به آنجا رسيديم گفتند او فقط به مرخصی می آيد وبايد پس از تعطيلات دوباره به زندان برگردد.»
منصور اسانلو رهبر سنديکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه شرکت واحد سوم تيرماه ۸۶ در نزديکی منزل خود توسط ماموران امنيتی دستگير شد و پس از محاکمه به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و تبليغ عليه نظام حکم ۵ سال زندان قطعی را دريافت کرد. او که کمتر از چند ماه از اتمام دوران حبسش باقی نمانده است بارها از سوی پزشکان به دليل بيماری قلبيش عدم تحمل حبس گرفت. او چندين بار به دليل گرفتگی سه رگ قلبش مجبور به بستری شدن در بيمارستان شده است.

----------------

تجمع اعتراضی کارگران فرنخ،مه نخ ونازنخ قزوین مقابل سازمان صنایع ومعادن استان

امروز شنبه حدود ٢٠٠ نفر از کارگران شرکت های فرنخ، مه نخ و نازنخ با حضور در مقابل سازمان صنایع و معادن استان خواستار حل مشکلات خود شدند.
خبرگزاری مهرطی گزارشی بتاریخ ٢١ خرداد ضمن پخش خبر تجمع اعتراضی امروز کارگران این کارخانه ها نوشت:
کارگران دوواحد صنعتی خواستار حل مشکل بازنشستگی و پرداخت حقوق معوقه خود شدند.
کارگران عملی نشدن مصوبات دور دوم سفر استانی ریئس جمهور به قزوین را موجب بروز مشکلات عدیده برای خود دانستند و اعلام کردند که در سفر رئیس جمهور پس از اعتراض کارگران شرکت های یاد شده با تصویب هیئت دولت مقرر شد با تزریق نقدینگی نسبت به پرداخت حقوق معوقه این افراد اقدام شود.
قرار بود مشکلات این واحدهای بحرانی با بازنشسته کردن پیش از موعد کارگران آنها حل شود که این وعده نیز هنوز عملی نشده است.
محمد باقر آقاعلیخانی رئیس سازمان صنایع و معادن استان قزوین با حضور در جمع کارگران کارخانه های یاد شده برای پیگیری و حل مسائل مطرح شده قول مساعد داد.
این دو واحد تولید کننده انواع نخهای ریسندگی و بافندگی هستند و از خط تولید نسبتا قدیمی برخوردارند.