افق روشن
www.ofros.com

ITIشورای اسلامی کار و مبارزات کارگران

و کارگران معادن شرق گلستان ٦ ماه بدون دستمزد

ایلنا - مهر                                                                                                      سه شنبه ۴ اسفند ۱٣٨٨


دربیانیه كانون شوراهای‌اسلامی‌كار استان فارس مطرح شد: كارگران ITI را دریابید

ضمن محكوم كردن ماجراهای مربوط به حواشی اجتماع روزگذشته كارگران ITI كه درمقابل ساختمان استانداری برگزارشد، از مسوولان انتظار رسیدگی به مشكلات كارگران چشمه بناب، مجتمع گوشت فارس، آزمایش و لامپ فارس را داریم.
ایلنا: به دنبال تجمع چند روز گذشته جمعی از كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) كه تاكنون در مجاورت محل كارخانه و مقابل استانداری فارس،برگذار شده‌است؛ كانون شوراهای اسلامی كار این استان بیانیه‌ای را صادر كرد.
به‌گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است: كانون شوراهای اسلامی كار استان فارس به عنوان بالاترین ركن تشكیلات كارگری استان، بدین وسیله ابراز نگرانی خود را نسبت به وضع كارگران و ساختارهای صنعتی موجود در استان اعلام می‌كند.
همچنین این تشكیلات از مسوولان انتظار دارد تا از خواسته‌های قشر آسیبب‌پذیر و عین حال ایثارگر‏، جانباز و ولایت مدار كارگر حمایت كنند.
این كانون استانی ضمن محكوم كردن ماجراهای مربوط به حواشی اجتماع روزگذشته كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران(ITI) كه درمقابل ساختمان استانداری برگزارشد، خواستار پرداخت ١٤ ماه مطالبات معوقه ۶٠٠ كارگر باقیمانده این كارخانه است.
همچنین از مسوولان استانی انتظار داریم تا دركوتاه‌ترین زمان ممكن به مشكلات كارگران چشمه بناب، مجتمع گوشت فارس، آزمایش و لامپ فارس رسیدگی كنند.

------------------

کارگران معادن شرق گلستان از ٦ ماه قبل حقوق نگرفته اند

کارگران معادن آزادشهر و رامیان حقوق شش ماه سال جاری را دریافت نکرده اند.
در حالیکه کارگران معادن شرق گلستان می گویند شش ماه از سال جاری حقوق نگرفته اند، مسئولان استان از پیگیری برای بررسی مسائل و مشکلات معادن شهرستانهای آزادشهر و رامیان خبر می دهند.
به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، پرداخت نشدن حقوق بیمه، کمبود امکانات ایمنی در داخل معدن، کمبود امکانات بهداشتی، کم توجهی مسئولان از جمله مشکلات کارگران معدن آزادشهر و رامیان اعلام شده است.
به گفته جمعی از کارگران، پرداخت نشدن شش ماه از حقوق موجب بروز مشکلاتی برای کارگران شده و موجب شد تا فرزندان برخی از کارگران از مدرسه ترک تحصیل کنند.
وجود این مشکلات در حالی است که رحمت الله نوروزی، مدیرکل کار و امور اجتماعی گلستان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات معادن آزادشهر و رامیان، اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل را تشریح کرد.
در این جلسه مقرر شد، سازمان تأمین اجتماعی استان نسبت به تمدید دفترچه های درمانی کارگران شاغل در معادن استان تا زمان حل مشکل نقدینگی موجود حل شود، اقدام کند.
همچنین کارفرمایان و پیمانکاران معادن نیز در هنگام ارائه لیست بیمه کارگران نسبت به واریز ١٠ درصد حق بیمه اقدام نمایند.
با توجه به ایام پایانی سال مقرر شد کارفرمایان معادن استان مطالبات کارگران تحت پوشش خود را در اولویت مسائل کاری خود قرار دهند.