افق روشن
www.ofros.com

غلام رضا شیردم پناهنده ای است که سالها در بلا تکلیفی


حمید رضا موسوی                                                                                             پنجشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٠

پناهنده سیاسی که از سال ٢٠٠٦ به همراه همسر و فرزندش منتظر تعیین کشور از جانب سازمان ملل میباشد
غلام رضا شیردم پناهنده ای است که سالها در بلا تکلیفی و خطر جانی به سر میبرد پناهنده ای که در اثر بی کفایتی مدیران و کارکنان سازمان ملل سالهاست که آواره این کشور و آن کشور است و به علت زخمی شدن در درگیری با سپاه پاسداران از ناحیه پا قادر به کار کردن و راه رفتن نیست.
غلام رضا شیردم به مدت ٢٠ سال به همراه همسرش در بیداد گاه اسلامی در دفاع از حقوق کارگران به مبارزه پرداختند که امروز حاصل زندگی این زوج دختری ١.۵ ساله است که در زندان اوین به دنیا آمده که امروز به دلیل بلاتکلیفی در ترکیه این کودک حتی شیر برای غذای روزانه خود ندارد.
و حقوقی که سازمان ملل برایشان در نظر گرفته ماهانه مبلغ ١۴٠ لیر ترکیه میباشد که صرف اجاره یک اتاق سه در چهار میشود و مسولین سازمان ملل ترکیه هیچ جواب خاصی برای این نابسامانی ندارند.
تقاضای این کمیته از رفقا این است که با تماس با دیدبان جهانی حقوق بشر و سازمان ملل ژنو که آدرس و تلفن آن در زیل ذکر شده باعث رهایی این رفقا از زندان دوم جمهوری ننگین اسلامی( ترکیه) شوید.

با سپاس از شما یاران حمید رضا موسوی
دیدبان حقوق بشر: Geneva
51, Avenue Blanc
1202 Geneva
Switzerland
Tel: +41-22-738-0481
Fax: +41-22-738-1791
Contact Geneva Office
Website
دفتر سازمان ملل:
http://www.unhcr.org/pages/4a324fcc6.html

مدرک قبولی غلامرضا شیردم