افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، اطلاعیه و مصاحبه های کارگری


سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه                                                                           چهارشنبه ۳٠ مهر ۱۳۹۹ - ٢۱ اکتبر ۲۰٢٠


پیام اسماعیل بخشی:

کارگران و فعالین مستقل کارگری هفت تپه و درس شرافت و آزادگی

در سیستم «سرمایه داری و رانت و اختلاس، صحبت از حقوق بشر، حقوق شهروندی و حقوق کارگری، شوخیِ ای بیش نیست. اگر به زندگی و سرنوشت هزاران کنشگرِ عرصه های مختلف در کشور نگاهی بیاندازید، رنج و مشقت «معیشتی - امنیتی» که پس از فعالیت شان به صورت سیستماتیک به آنها و خانواده شان تحمیل شده است را خواهید دید و بر این مدعای من صحه می گذارید.
این شرایط را به کرات برای فعالین کارگری هفت تپه در این سال‌ها پیش آورده اند تا باعث بازدارندگی حق خواهی و حقگویی آنها شوند، امابه سود چه کسی؟ به سود کارفرمایی که تشت رسوایی و اختلاس هایش از بام افتاده است.
نمایندگان کارگران هفت تپه، از نظر فشارهای امنیتی بارها دستگیر شدند و چه شب ها که در بازداشتگاه نخوابیدند، علیه شان پرونده سازی کردند و چندین ماه آنها را مشغول راه پله های دادگاه کردند، به کرات از طرف عوامل کارفرما امنیت خود و خانواده شان تهدید شد، مورد حمله فیزیکی قرار گرفتند، حریم خانه شان را یا آتش زدند یا شبانه به گلوله بستند و هرگز ضارین و عاملین این دست اقدامات تبهکارانه و ضد کارگری توسط هیچ نیروی امنیتی و قضایی شناسایی نشد!
از نظر فشارهای معیشتی نیز بارها در این سال‌ها فعالین کارگری را به اشکال مختلف اخراج یا تعلیق از کار کردند. در مواردی که حتی این اقدامات با قانون موجود هم تضاد داشت باز هم این اقدامات با سکوت معنا دار مسئولین مواجه می شد.
کارفرمای بخش خصوصی هفت تپه پس از آنکه دید نمی تواند فعالین را جذب و با پول وعده وعید آلوده شان کند در یک حرکت عجیب و ضد انسانی و تازه اما با همان ماهیت سرکوبگرانه کارفرمایی، به قائم مقامش(آمیلی) دستور می‌دهد از پرداخت حقوق و مزایا و اضافه کار نمایندگان کارگران، با وجود اینکه سرکار بودند و تایم کارت برایشان پر شده است جلوگیری شود تا با اینکار علاوه بر فشارهای امنیتی با فشارهای معیشتی سنگین بر نمایندگان حق خواه آنها را از ادامه ی راه منصرف کند و مجبورشان کند تا با او بر سر میز مذاکره بنشینند!
اما نمایندگان شریف کارگران همچنان بر سر عهد خود با کارگران مانده اند. نمایندگان کارگری هفت تپه اصولا کارفرمای بخش خصوصی را به رسمیت نمیشناسند. این فعالین شریف هرگز تن به ذلت مذاکره با کارفرمای فاسد نخواهند داد تا درس شرافت و آزادگی را به چند دسته از آدمهای پیرامون خود بدهند:
اول به مسئولین و به مدیران بانکی که هیچ مشکل مالی نداشتند اما باز توسط رشوه و پول های کثیف اسدبیگی-رستمی شرف و زندگی خود را آلوده کردند.
دسته دوم مدیران شاغل در هفت تپه ست که برخی ادعای سواد و سابقه درخشان مدیریت نیشکری دارند بخصوص مهندس آمیلی که خود را پدر نیشکر ایران میداند اما آلوده ی چنین دم و دستگاه فاسدی می شود.
پول نداشتی؟ اعتبار نداشتی؟ کدام کمبود باعث شد در چنین دستگاه فاسدی آلوده شوید که اینهمه به دروغ از کارهای نکرده اسدبیگی ها تعریف و تمجید میکنید، بشدت ضد کارگری عمل میکنید و اولین طرح تان برای هفت تپه تعدیل و اخراج حداقل ۱۵٠٠ کارگر است و امروز دستور می‌دهید حقوق نمایندگان کارگری پرداخت نشود... آن نام گذشته را به باد دادی، با نام خودت با گذشته ات چه کردی؟ امروز ایشان در تمام اعمال ضد انسانی و غیر قانونی کارفرمای هفت تپه شریک است و باید پاسخگوی کارگران رنج دیده باشد.
دسته سوم متاسفانه نام کارگر را یدک می‌کشند هرچند تعدادشان اندک است اما در بدنه ی کارگری هفت تپه جای دارند؛ کسانی که صبح در اعتصاب کارگران حضور دارند و عصر در کنار کارفرما و تمام حجم فعالیت شان کوبیدن نمایندگان و کارگرانی بود که علیه کارفرما تجمع می‌کردند و در آخرین دور اعتصابات کارگران هفت تپه وقتی اسدبیگی را رفتنی دیدند بعد از پنج سال برای اعاده آبرو و جبران مافات در تجمعات شرکت کردند اما از یک تاریخ به بعد وقتی با عدم توجه و استقبال کارگران مواجه شدند به شکلی عجیب یکباره پلاکارد شان را عوض کرده و برای حمایت از کارفرما، به زدن انگ و تهمت علیه کارگران و نمایندگان مستقل کارگری پرداختند.
اما اسدبیگی ها و عواملش می روند و هفت تپه می ماند و کارگران سر افرازش... و رو سیاهی به زغال...
امروز به کارفرما و مدیران و عوامل خود فروخته اش اعلام می‌کنیم ما کارگران هفت تپه با تمام وجود از نمایندگان راستین خود حمایت می‌کنیم و نخواهیم گذاشت حق شان ضایع شود. اتحاد کارگران و نمایندگانشان و حمایتشان از هم باعث اجرایی شدن خلع ید از بخش خصوصی شد و این اتحاد و حمایت متقابل کماکان ادامه خواهد داشت!

اسماعیل بخشی - ٢۹ مهر ۱۳۹۹

منبع اینستا - بازنشر: کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

*************

تجمع اعتراضی جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه

جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه به دلیل عدم پرداخت اضافه کاری تیر ماه ودستمزد مرداد ماه آقایان:
حسن کهنکی - یوسف بهمنی - امید آزادی - ابراهیم عباسی - ومحمد امیدوار، امروز سه شنبه در مقابل دفتر مدیریت شرکت دست به تجمع زدند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن تقبیح این عمل کارفرما خواهان پرداخت تمامی مطالبات کارگران می‌باشد.
هر گونه کوتاهی وتعلل در پرداخت مطالبات این عزیزان نابخشودنی است !

و اما خطاب به سایر همکاران:
اگر نسبت به این عمل کارفرما بی تفاوت باشیم عواقب این کار دودش به چشم همه کارگران هفت تپه خواهد رفت.
وبه قولی این شتر طولی نخواهد کشید که در خانه همه ما زانوی ماتم خواهد زد.
پس لازم است که همه کارگران نسبت به این اقدام جدی باشند.

اتحاد رمز پیروزی است

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

*************

فوری، کارگران شریف نیشکر هفت تپه

کارفرمایان شکست خورده (اسدبیگی ورستمی ) دست به اقدامی کثیف وقبیح دیگر زده و به ۵ نفراز همکاران ما آقایان یوسف بهمنی - ابراهیم عباسی - امید ازادی - محمد امیدوار - وحسن کهنکی، از پرسنل شریف و فعال، که همواره بعنوان نماینده کارگری در جلسات مختلف برای دفاع از مطالبات کارگران در مجلس و دیگر نهادهای دولتی حضور داشته اند، حقوق مرداد ماه و اضافه کاری تیرماه را به این عزیران پرداخت نکرده اند.
این عمل شنیع و تفرقه افکنانه اسدبیگی و رستمی، نابخشودنی است و کارگران شریف و مبارز هفت تپه و دیگر کارگران و فعالین کارگری در ایران در مقابل این عمل تفرقه افکنانه و شارلاتانیزم اسدبیگی و رستمی ساکت نخواهند بود.
ما کارگران هفت تپه حمایت خود را از این فعالین عزیز، یک بار دیگر اعلام داشته و اعلام می داریم اگر تا فردا نتیجه حاصل نشود و حقوق و مزایای این عزیزان پرداخت نشود تمامی عواقب این کار به پای کارفرما و حامیان کاسه لیس اینها خواهد بود.

از طرف کارگران شریف کشت و صنعت نیشکر هفت تپه.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

*************

تیراندازۀ افراد ناشناس به ماشین های کاشت نیشکر

پنج شنبه شب ( دیشب ) چند نفر مسلح ناشناس به ماشین های کاشت نیشکر تیر اندازی کرده اند.
در اثر این تیر اندازی که کابین راننده را هدف قرار داده بودند شیشه های کابین ماشین شکسته شده که خوشبختانه به نگهبان ماشین آلات هیچ آسیبی وارد نشده است.
این تیراندازی زمانی انجام گرفته که خبر سلب مالکیت شرکت از بخش خصوصی ( اسدبیگی ورستمی) دارد متحقق می شود.
افرادی که دست به چنین اعمال کثیف زده اند، کاسه لیسان ومزدورانی هستند که با هدف نا امن جلوه دادن هفت تپه و ایجاد بهانه برای حضور نیروهای امنیتی بوده تا صدای کارگران را سرکوب کنند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن این عمل وقیح و شناسایی و معرفی این جانیان مزدور، خواهان پرداخت دستمزدهای عقب افتاده کارگران می باشد که سه ماه است به تعویق افتاده است.

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران


*************

حرکت اعتراضی کارگران هفت تپه در اعتراض به برخوردهای چکشی کارفرما

حرکت اعتراضی کارگران هفت تپه درمحوطه کارخانه نسبت به برخوردهای چکشی کارفرما با فعالین کارگری و سوء مدیریت کارفرما و عدم پرداخت مطالبات
از ساعت نه ونیم صبح آمروز شنبه شروع شد و تا ساعت ده و نیم ادامه داشت.
این حرکت اعتراضی کارگران با سخنرانی یوسف بهمنی و امید آزادی دو تن از کارگران فعال و از سخن گویان کارگران در بیش از هفتاد روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌ تپه وهمچنین حضور در جلسات متعدد با مسئولین در ارتبات با مطالبات کارگران، همراه بود.
سندیکای کارگران‌نیشکر هفت‌ تپه حمایت خود را از خواست های کارگران هفت تپه اعلام کرد وهرگونه برخورد و تهدید کارگران را محکوم میکند.


شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران‌ نیشکر هفت‌ تپه

*************

هشدار بسیار جدی از سوی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

هشدار بسیار جدی از سوی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، فعالین کارگری وهمه پرسنل غیور و همیشه در صحنه نیشکر هفت تپه به (دولتمردان و سازمان نا میمون خصوصی سازی).
اکنون که شرکت پر افتخار نیشکر هفت تپه با تلاش و همت پشتکار کارکنان حق طلبش که در راستای حق وحقوق قانونیمان بارها با حضور درصحنه های اعتراضی فریاد حق طلبانمان را به گوش همگان رسانیده ایم تا جایی که سازمان نا میمون خصوصی سازی ودولتمردان را مجبور به پذیرش فسادشان در واگذاری شرکت به مفسدینی چون اسدبیگی و رستمی وادار به عقب نشینی از مواضع نا صوابشان با همیاری تعدادی از دوستان در مجلس نموده ایم، تا جایی که مجبور به خلع ید این مفسدین به اصطلاح سهامدار گشته اند.
لازم به یاداوریست جهت جلوگیری از هرگونه شیطنت دولتمردان و سازمان خصوصی سازی و از چاه بیرون آمدن و به چاه انداختنمان از هم اکنون اعلان میداریم که از جایگزین نمودن شخص یا اشخاص دیگر بعنوان سهامدار جدید هفت تپه بصورت کاملآ جدی خوداری نمایید که این امر به هیچ عنوان برای ما کارکنان هفت تپه قابل پذیرش نخواهد بود.
در غیر اینصورت در مقابل چنین عملی بهیچ عنوان سکوت نخواهیم کرد و هر گونه عواقب پیش رو به صورت جدی بر عهده عاملان این سیاست خواهد بود و تنها راه سامان گرفتن شرکت هفت تپه با نظارت نمایندگان منتخب کارگران به دولت یا طرح های توسعه نیشکر خوزستان میباشد.

پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

*************

امید آزادی یکی از فعالان کارگری هفت تپه از کار اخراج شد.

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام هفت تپه اینجا مراجعه کنید.
امروز پنجشنبه امید آزادی به طور کاملآ غیر قانونی، از طرف مدیر کارخانه طی یک نامه عدم نیاز ایشان صادر شده است، که این عمل غیر قانونی و غیر اصولی از نظر روابط کار می‌باشد.
عدم نیاز می بایست از طرف رئیس کوره های بخار، به مدیر کارخانه ابلاغ بشود و بعدآ در ارتباط با آن تصمیم گیری شود.
لازم به یاد آوری است که مسئول کارخانه اعلام داشته که در تاریخ ۱۵ مهر، نامه ای از سرپرست کوره های بخار مبنی بر عدم نیاز امید آزادی دریافت کرده است، اما سرپرست کورهای بخار، امروز در جمع کارگران اعلام داشت که موضوع عدم نیاز از طرف ایشان تکذیب می باشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از کارگران نیشکر هفت تپه هرگونه تهدیدجانی، تهدید به اخراج و بیکار سازی، بازداشت و ارعاب کارگران را شدیدا محکوم می‌کند.

پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

*************

بیانه ی فعالین مستقل کارگری نیشکر هفت تپه در خصوص

شایعاتی که در فضای مجازی درباره مالک آینده شرکت منتشر میشود.

با توجه به اینکه اخیراً خبرها و شایعات متعددی درباره نحوه واگذاری شرکت و گمانه زنی های بسیاری در این خصوص در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده است و از طرفی با توجه به حجم پیامها و سوالات همکاران دلسوز و ارجمند لازم میدانیم موضع خود را همچون گذشته بطور کاملاً شفاف اعلام نماییم.
همچون همیشه جهت اطلاع تصمیم گیران به صراحت اعلام میداریم که با هرگونه بخش خصوصی یا خصوصی های به اصطلاح تعاونی مخالف بوده و تنها راه نجات هفت تپه و این صنعت عظیم را واگذاری آن به دولت یا نهادهای وابسته به دولت و در راس آنها شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان خوزستان میدانیم و این موضوع را بارها و بارها در تمام جلسات منجمله جلسات کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی مطرح کرده ایم و آنچه مسلم است این است که کارگران هفت تپه ۵ سال زحمت و مشقت و زجر و آنهمه هزینه را متحمل شدند تا این قطب تولید شکر کشور برای همیشه نجات پیدا کرده و به ساحل آرامش برسد.
طبق آخرین رایزنی ها و اطلاعات ما بر اساس پیشنهادی که توسط فعالین کارگری مطرح شده بود گزینه اول واگذاری شرکت تا این لحظه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان می باشد.
در پایان فارغ از اینکه این خبرهای مشکوک و شایعات متعدد صحت داشته باشد یا بمنظور ایجاد فضای رسانه ای و حتی در مواردی برای ایجاد ترس و وحشت در دل همکاران گرامی منتشر شده باشد آنچه مهم است این است که می بایست تا آخرین دقایق هوشیار بود تا جلوی تکرار اشتباهات ویرانگر گذشته گرفته شود و این قطب صنعتی که سهم عمده ای در تولید کشور دارد مجدداً احیا شده و امنیت شغلی و آرامش فکری از دست رفته کارگران هفت تپه باز پس گرفته شود.

فعالین مستقل کارگری

*************

زندانی کردن اعضای کانون نویسندگان را محکوم می کنیم

شنبه(۵) مهر ماه ۹۹ آقایان رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن از اعضای کانون نویسندگان ایران برای اجرای احکام صادره به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور. توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محکوم شده بودند و با تایید احکام بدوی در دادگاه تجدیدنظر به زندان اوین منتقل شدند. براساس این اتهامات که همواره متوجه کلیه فعالان صنفی وسیاسی مستقل بوده است، آقایان رضا خندان، بکتاش آبتین هر کدام به ۶ سال و کیوان باژن به ۳ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده‌اند.این احکام نا عادلانه.
در حالی است که کشور درگیر فقر فلاکت و بیکاری روز افزون و تورم افسارگسیخته و ویروس کرونا و فساد گسترده می‌باشد، حاکمیت به جای پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های بحق مردم و تشکل‌های صنفی دست به سرکوب و بازداشت زندانی کردن هر چه بیشتر نویسندگان فعالان تشکل‌های سندیکایی و تشکل‌های مستقل کارگری، معلمان و فعالان مدنی معترضان به فقر و فلاکت در کشور می‌زند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، زندانی کردن این سه عضو کانون نویسندگان ایران را سرکوب اهل قلم و، همچنین دفاع از آزادی اندیشه و بیان بوده است را محکوم می‌کند و خواستار آزادی بی‌قید و شرط آنها و تمام فعالان صنفی کارگری و معلمان و فعالین مدنی همچنین معترضان به فقر و فلاکت که زندانی شده‌اند، می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگران شرکت کشت و صعنت نیشکر هفت تپه.

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹

*************

خواست های فوری کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

بیش از هفتاد روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه برای خلع ید از کارفرما و خصوصی سازی، پرداخت دستمزد های عقب افتاده حق بیمه و سایر مزایای شغلی، بازگشت به کار کارگران اخراجی اسماعیل بخشی، ایمان اخضری، محمد خنیفر، سالار بیژنی و پافشاری بر خواست هایشان، به رغم زندان و تهدیدهایی که از سوی کارفرما، و نهادهای انتظامی و امنیتی علیه کارگران، پیشروان کارگری و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه انجام گرفت، مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان از موضع حمایت از اسد بیگی و رستمی که به عنوان مالکان شرکت نیشکر هفت تپه، عقب نشینی کردند و سلب مالکیت آنها را در دستور کار قرار دادند. در همین رابطه نمایندگان مجلس زیر فشار اعتصاب و اعتراضات خیابانی کارگران، نشست هایی برای بررسی مسائل شرکت نیشکر هفت تپه و خواست های کارگران با حضور نمایندگان مستقل کارگران گردیدند.
پس از یک روند طولانی بالاخره دولت و مجلس از اسدی بیگی و رستمی اعلام خلع نموده و برخی از خواست های کارگران از جمله اخراج مدیران بازنشسته که تحت حمایت کارفرما بودند، پذیرفتند.
بر همین اساس کارگران و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حفظ اتحاد و همبستگی، پیشبرد اعتراضات کارگران را با انجام خواست های زیر و اجرای بی قید و شرط آن از سوی مجلس، دولت و قوه قضائیه ممکن می دانند.
خواست های فوری کارگران نیشکر هفت تپه در طول بیش از ۷۰ روز مبارزۀ دشوار و پیگیری برای تحقق موارد زیر است:
۱- پرداخت فوری تمام حقوق ها و مزایای عقب افتاده
۲- بازگشت به کار همه کارگران اخراجی ازجمله کارگران غیرنیشکری ) به کار و پرداخت حقوق و مزایای دوران بازداشت و یا اخراج آنها
۳- به رسمیت شناختن تشکل های مستقل کارگری و به طور مشخص سندیکای کارگران هفت تپه از سوی دولت
۴- به رسمیت شناختن حق اعتراض، اعتصاب، تجمع و...
۵- به رسمیت شناختن نمایندگان مستقل منتخب کارگران در زمنیۀ نظارت بر شرایط ایمنی و بهداشت کار، جلوگیری از سوانح، رعایت ساعات کار و غیره
۶- خلع ید و سلب مسئولیت از تمام کارگزاران مدیریت سابق. مدیران شرکت باید مورد تأیید کارگران باشند.
برای جلوگیری از انواع اختلاس ها، دزدی ها و حیف و میل ها لازم است:
الف) کارگران برای نظارت نمایندگان منتخب خود بر تولید، استخدام، ماشین الات و مواد خام، انبار تولیدات، زمین های متعلق به شرکت برای جلوگیری از فروش زمین ها، منع اخراج تلاش کنند و بکوشند این موارد در شرکت هفت تپه تثبیت و نهادینه شود.
ب) حساب های شرکت شامل ترازنامه، حساب سود و زیان و حساب جریان نقدینگی یا تغییرات خزانۀ شرکت علنی باشند و نمایندگان کارگران حق بررسی اسناد مربوط به این حساب ها را داشته باشند.
اعلام این موارد که تنها بخشی از خواست های کارگران هفت تپه هستند. پافشاری برای تحقق آنها محصول مبارزات طولانی، تحمل سختی ها، اخراج ها و زندان و تجارب سال ها فعالیت حق طلبانه کارگران با سابقه و کارگران جوان بخش های مختلف شرکت هفت تپه است.
تنها اراده جمعیِ کارگران نیشکر هفت تپه و حمایت کارگران و فعالان کارگری در سراسر کشور به اجرای واقعی خواست های بالا منجر می شوند.

اتحاد ضامن پیروزی کارگران نیشکر هفت تپه است.

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران‌نیشکر هفت‌ تپه

*************

خبر تکمیلی در ارتبات با ابلاغیه از طرف پاسگاه انتظامی هفت تپه

کارگران احضار شده باید در روز پنج شنبه تاریخ ۱۰ مهر ماه، ساعت ۱۰ صبح، در محل پاسگاه انتظامی هفت تپه حضور داشته باشند.

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

*************

احضار هفت نفر از کارگران نیشکر هفت تپه

با شکایت شرکت نیشکر هفت تپه، هفت نفر از کارگران به پاسگاه مستقر در هفت تپه احضار شدند.
عنوان اتهام، تحریک کارگران در اول مهر برای اعتصاب بوده است.
کارگران نیشکر هفت تپه نسبت به عدم پرداخت کامل دستمزد در تیر ماه تجمع اعتراضی داشتند و خواهان پرداخت کامل دستمزد تیر ماه خود شدند.
لازم به یاد آوریست که اضافه کار و حق نوبت کاری یا (حق شیفت) تیرماه کارگران پرداخت نشده است، گفته شده درصورت تامین مالی، آبان ماه این مزایا پرداخت میشود.
از دستمزدهای مرداد و شهریور، هم هیچ خبری نیست این درحالی است که اسد بیگی طی مصاحبه ای که با خبرگزاری ایلنا داشته، مدعی شده که حقوق‌های کارگران به روز می‌باشد!؟
اسامی کارگران که امروز صبح سه شنبه به پاسگاه هفت تپه احضار شده اند عبارتند از:
محمد امین حجازی - احمد شلاگه - رحیم حمدانی - میلاد لطیفی - محمد عبدلخانی - عظیم الکثیر - قاسم کثیر
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه،پرونده سازی، احضار، تهدید و بازجویی از کارگران را شدیدا محکوم کرده و ضمن حمایت همه جانبه از کارگران، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به مطالبات کارگران می‌باشد.

تهدید کارگران محکوم است!

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران بر علیه ستم و استثمار

*************

تجمع اعتراضی کارگران بخش دفع آفات کشاورزی نست به وضعیت شغلی خود

کارگران بخش دفع آفات کشاورزی که به کشت نیشکر مشغول هستند، نسبت به وضعیت امنیت شغلی خود از پیمانی به قرار داری، در روز یکشنبه ۶ مهر ماه، در محل کار خود در زمینهای زیر کشت، دست به اعتراض زدند، که این اعتراض با دخالت نیروهای انتظامی مستقر در محوطه هفت تپه روبرو شد.
لازم به یاد آوریست که کارگران اخراجی بخش غیر نیشکر همچنان بعد از گذشت هفت ماه از سال ۹۹، بلاتکلیف میباشند، تعداد این کارگران بیش از صد و بیست نفر است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از مطالبات به حق این کارگران، خواستار رسیدگی فوری به خواستهای کارگران می باشد.

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه