افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای هفت تپه                                                                                                                        جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱


نرمش قهرمانانه قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی، قاطعیت در سرکوب کارگران!

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی
#نابود_باد_استثمار_و_کار_مزدی

"هنوز رای نهایی صادر نشده است"
این گفته معاون حقوقی سازمان خصوصی سازی در باره خلع ید از بخش خصوصی در هفت تپه است.
بر اساس گزارش منتشر شده توسط خبرگزاری فارس در تماس با محمد امین یوسفی، معاون حقوقی سازمان خصوصی سازی در باره خلع ید از بخش خصوصی در هفت تپه، ایشان گفته اند که " هنوز این رای به ما ابلاغ نشده و باید از قوه قضائیه و نمایندگانی که خبر را ذکر کرده اند سوال کنید".

قوه قضائیه و قاطعیت صدور رای!
قوه قضائیه قاطعیت در صدور رای را دارد، اما نه نسبت به غارتگران اموال مردم، قاطعیت در برخورد را دارد، اما نه نسبت به مفسدین اقتصادی و رانت خواران، قوه قضاییه قاطعیت دارد، اما نه در ارتباط با رانت خواران و زمین خواران و کوه خواران و...
قاطعیت قوه قضاییه در ارتباط با سرکوب هر صدای است که رنگ و بوی حق خواهی را دارد، قوه قضاییه قاطعیت دارد اما در صدور رای برای وکیل کارگران هفت تپه، قاطعیت دارد، برای صدور احکام شلاق، جریمه نقدی، زندان و اخراج کارگران، معلمان، زنان، هنرمندان و روزنامه نگاران معترض، برای خفه کردن صدای بازنشستگان و دیگر معترضین به بی حقوقی های موجود.
کفه ترازوی این قوه! همیشه به نفع صاحبان زور و سرمایه است، به نفع کسانی است که دست در جیب کارگران و مزد بگیران را دارند.
قوه قضاییه نمی تواند بی طرف و مستقل باشد.بی طرفی و مستقل بودن قوه قضاییه یک شوخی تلخ است.
آقای قوه قضائیه، کارگران هفت تپه مخالف خصوصی سازی هستند. بیشتر از این با زندگی ما بازی نکنید.
هیچ نیروی نمی تواند مقابل اراده ما کارگران ایستادگی کند. ما این خلع ید را تحمیل خواهیم کرد، آقای قوه قضائیه!.
پس از چهار ماه از اعلام خلع ید هفت تپه از بخش خصوصی، دّر همچنان بر همان پاشنه میچرخد وکارگران نیشکرهفت تپه نگران آینده و امنیت شغلی خود میباشند.
با گذشت بیش از شش ماه از سال ۱۴۰۰، کارگران هنوز دستمزد سه ماه تیر، مرداد و شهریور در یافت نکرده اند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواهان پرداخت هرچه سریعتر دستمزدهای عقب افتاده کارگران وتعین تکلیف شرکت می باشد.

جمعه ۲/مهر/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

************

تبریک برای آزادی امیرعباس آذرم‌وند.

امیر عباس آذرم وند،خبرنگار زندانی، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیونی از زندان اوین آزاد شده است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، آزادی موقت امیر عباس آزرم‌وند را تبریک می‌گوید و خواهان آزادی بی‌قید و شرط ایشان و دیگر فعالین کارگری و معلمی می‌باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

************

حکم زندان، شلاق و جزای نقدی علیه «اسماعیل گرامی» ظالمانه است، آزادش کنید!

مردمی که اسماعیل گرامی را می‌شناسند، به‌خوبی می‌دانند که او یک بازنشسته و معترض به شرایط ناگوار و سخت زندگی بازنشستگان است که نتیجه و ناشی از سیاست‌های نادرست اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که رنج آن بر‌ همه‌ی مردم تحمیل شده است!
همه‌ی مردم دریافته‌اند که برای بستن دهان‌ها و واداشتن آنها به سکوت و عدم مطالبه‌ی خواسته‌های برحق، احکام ظالمانه به استناد اتهامات ساختگی و رنگ‌باخته مانند «تبلیغ علیه نظام» و یا «اجتماع و تبانی به‌قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، دستگیر و محاکمه می‌شوند و ناروا به زندان و شکنجه محکوم می‌گردند. ... برای مطالعۀ متن کامل اینجا کلیک کنید.

************

توماج صالحی با قرار وثیقه آزاد شد 🌷

آزادی عقیده، اندیشه و آزادی بیان، "حق" همگان است. هیچ شخص، نهاد، سازمان و دولتی اجازه ندارد این "حق" را با تهدید، ارعاب و اتکاه به قوانین، زندان و شکنجه، سلب کند.
آزادی توماج صالحی را تبریک می گوییم و امید واریم که همچنان صدای اعتراض کارگران و فرودستان جامعه باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

************

زیلابی، وکیل کارگران هفت‌تپه در گفتگو با امتداد از شرح پرونده خود می‌گوید؛

من و وکلای پرونده به این احکام معترض هستیم/ این پرونده‌سازی تاوان دفاع از کارگران هفت تپه و فعالان کارگری بود/ من با دفاعم از کارگران روبروی یک مفسد اقتصادی ایستادم/ دادگاه‌ها باید ثابت کنند که ضابطان امنیتی، مانند سایر ضابطان دادگستری تحت امر دادگاه هستند، نه بالعکس!/ ضابطان امنیتی برای اتهام توهین به رهبری، پست فیسبوک شخص دیگری را پیوست پرونده من کرده بودند!
ضابطان امنیتی تا آن‌ جا پیش رفتند که در کمال تعجب، پذیرش وکالت موکلانم را «فعالیت‌های معاندانه در پوشش وکالت» عنوان کرده بودند.

امتداد-محمد جعفری: هفته گذشته، زرافشان از وکلای فرزانه زیلابی، وکیل کارگران شرکت هفت‌تپه در گفتگویی با امتداد از محکومیت این وکیل دادگستری به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور خبر داد.
در همین رابطه، فرزانه زیلابی، حقوقدان و وکیل کارگران هفت‌تپه در تشریح وضعیت پرونده خود به امتداد، گفت: پرونده اتهامی علیه من ابتدا در دادسرای شهرستان شوش مطرح شد پس از آن به درخواست دادستان شوش به دادسرای اهواز احاله شد. در مرحله دادسرا با دو اتهام؛ اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، احضار شدم. همچنین در جلسه شعبه دوازده بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز بود که سه عنوان اتهامی دیگر نیز به اتهامات من افزوده شد. این عناوین، عبارتند از توهین به رهبری، عضویت در گروه های معاند نظام و نشر اکاذیب. در مجموع پنج عنوان اتهامی به من تفهیم شد.
وی افزود: در همان جلسه، بلافاصله، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع اشتغال به وکالت به مدت شش ماه صادر شده بود. این قرار، پس از اعتراض، در شعبه ۱٠۱ دادگاه کیفری اهواز (به ریاست آقای ایمانی) و شعبه ۴ دادگاه انقلاب(به ریاست آقای ادیب مهر) ، نقض شد. در دادسرا، بازپرس حسین زاده، نسبت به هر پنج اتهام، بدون بررسی دلایل و ایرادات قانونی، کیفرخواست صادر نمود و با صدور قرار جلب به دادرسی، پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارجاع شد.
زیلابی، ادامه داد: پرونده به دو بخش تفکیک شده بود. برای رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری دو اهواز به ریاست باقریان و برای رسیدگی به چهار اتهام دیگر به شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست شاهین ارجاع شد.
این وکیل دادگستری، عنوان داشت: در خصوص اتهام نشراکاذیب در دادگاه کیفری به سه ماه و یک روز حبس محکوم شدم که اجرای آن به مدت یک سال معلق شد.همچنین در دادگاه انقلاب نیز، نسبت به سه اتهام اجتماع و تبانی، توهین به رهبری و عضویت در گروه های معاند حکم برائت صادر شد و به اتهام فعالیت تبلیغی به یکسال حبس و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدم.

من و وکلای پرونده به این احکام معترض هستیم
این وکیل کارگران هفت‌تپه، خاطرنشان کرد: من و وکلای پرونده به این احکام معترض هستیم بدون شک، این پرونده‌سازی تاوان دفاع از کارگران هفت تپه و فعالان کارگری بود. من با دفاعم از کارگران روبروی یک مفسد اقتصادی ایستادم. مفسد اقتصادی که همه می دانند، فسادش به کجاها رخنه کرده است.

دادگاه‌ها باید ثابت کنند که ضابطان امنیتی، مانند سایر ضابطان دادگستری تحت امر دادگاه هستند، نه بالعکس!
زیلابی، یادآور شد: در نهایت، هر حکمی در دادگاه تجدیدنظر صادر شود، خود را بازنده نمی دانم. چرا که به صورت آگاهانه، وظیفه وکالتی‌ام را در چارچوب قانون انجام داده بودم. آنچه در این میان مهم است، وکلای دادگستری باید از استقلال خود دفاع کنند و دادگاه‌ها باید ثابت کنند که ضابطان امنیتی، مانند سایر ضابطان دادگستری تحت امر دادگاه هستند، نه بالعکس!

ضابطان امنیتی برای اتهام توهین به رهبری، پست فیسبوک شخص دیگری را پیوست پرونده من کرده بودند!
این وکیل دادگستری، تاکید داشت: ضابطان امنیتی تا آن‌ جا پیش رفتند که پذیرش وکالت موکلانم را «فعالیت‌های معاندانه در پوشش وکالت» عنوان کرده بودند. آن‌ها حتی برای اتهام توهین به رهبری به صورت غرض‌ورزانه، پست فیسبوک شخص دیگری را پیوست پرونده من کرده بودند و بازپرس شعبه ۱۲دادسرا در کمال بی توجهی نسبت به آن، کیفرخواست صادرکرده بود که این مورد در دادگاه انقلاب مورد توجه قرار گرفت. وی در پایان نیز با بیان اینکه، من« تشریح» کردم، نه تبلیغ، عنوان داشت: فقط آن‌چه بر سر موکلانم آمده بود را شرح داده و عملکرد مسئولان ذی‌ربط را نقد کردم. گویا آقایان به قانون، جرم تشریح را هم افزوده‌اند و ما خبر نداریم.

************

توماج صدای کارگران است!

توماج صالحی کارگر جوشکار، صدای بی صدایان است، توماج را آزاد کنید!
آزادی بیان و اندیشه یک حق است!
از ژورنالیست بازاری تا مخبر.از سوپاپ اطمینان تا مامور و معذور و از بالا دستور، تا... دست به دست هم داده اند تا صدای کارگران را خاموش کنند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن بازداشت کارگر معترض توماج صالحی، خواستار آزادی فوری توماج صالحی می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

************

حکم شش سال زندان اسماعیل گرامی

کارگر بازنشسته ۶۷ ساله در دادگاه انقلاب شعبه ۳۶ تجدید نظر عینا تایید شد

اسماعیل گرامی از فعالین بازنشستگان تامین اجتماعی میباشد که خود کارگر کارخانه کارتن سازی بوده که در اعتراضات به وضعیت سخت معیشتی در دو سال گذشته بازنشستگان، حضور مستمر و پیگیرانه ای داشته و خواسته ها و مطالبات بازنشستگان را بطور مستمر پیگیری کرده است .
در همین زمینه آقای گرامی چندین بار از سوی عوامل امنیتی احضار و تهدید شده و یک بار هم در هفدهم اسفند ۹۹ بازداشت شده ، که پس از یکروز آزاد شده است.
اسماعیل گرامی از کارگران آگاه و پیشروی است که بخوبی شرایط اسفبار سخت معیشتی را درک و لمس کرده و همچنین بی توجهی عوامل حکومتی و دولتی را نسبت به شرایط موجود و مطالبات کارگران و بازنشستگان، به همین دلایل نه تنها تسلیم تهدیدها و فشار نگردیده است، بلکه اعتقاد داشته که بهترین راه پیگیری مطالبات بازنشستگان و کارگران در کف خیابان میباشد و این نوع تفکر خوشایند عوامل امنیتی و قضایی قرار نگرفته است.
این کارگر بازنشسته در ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با هجوم عوامل وزرات اطلاعات به منزلش بازداشت گردید و پس از ضبط کلیه تلفن های همراه خود و اعضای خانواده اش، به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید که بعد از چندین روز بازداشت به زندان فشافوئیه منتقل شد . بعد از ۵ ماه بازداشت در دادگاهی چند دقیقه ای بدون حضور وکیل درحکمی ظالمانه و ناعادلانه در مجموع به شش سال زندان وجزای نقدی و شلاق محکوم گردیده است.
این حکم بعد از گذشت چندین ماه که آقای گرامی در زندان هستند در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر انقلاب با رد تمام ادله و مدارک و مستندات، رای بدوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب را بطور کامل تایید کردند که با این وجود این بازنشسته ۶۷ ساله علیرغم اینکه دارای بیماری های زمینه ای وکهولت سن میباشد باید تا چندین سال درزندان دوران محکومیت را بگذراند که ادامه بازداشت ایشان میتواند صدمات جبران ناپذیر جسمی، برایشان به همراه داشته باشد
سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه محکومیت حکم ظالمانه و ناعادلانه این کارگر بازنشسته که صدای دادخواهی تمامی بازنشستگان درد مند بوده اعلام میدارد که با صدور اینگونه احکام هرگز نمیتوانید صدای دادخواهی کارگران و بازنشستگان فرودستان و دیگر اقشار محروم جامعه را خاموش کنید و قطعا این صداها با وضعیت اسفبار معیشتی وشرایط موجود فعلی بلند و بلندتر خواهد شد.

شنبه ۲۷/شهریور /۱۴۰۰

سنديکای کارگران نيشکر هفت تپه

************

خواستار دستمزدهای عقب افتاده و بازگشت به کار کارگران اخراجی

کارگران مبارز هفت تپه، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه جزء مجموعه هفت طرح (بانک ملی و بانک صادرات) قرار گرفته است و به زودی تیم مدیریتی جدید، سکان شرکت را به دست خواهد گرفت.
در اولین اقدام باید خواستار دریافت فوری دستمزدهای عقب افتاده تیر و مرداد بود و همچنین خواستار بازگشت به کار فوری و بی قید و شرط کارگران اخراجی، آقایان ‌ایمان اخضری، محمد خنیفر، اسماعیل بخشی و سالار بیژنی، باید باشیم.
بی شک بازگشت شرکت به بخش دولتی وخلع ید از بخش فاسد خصوصی "اسد بیگی " نتیجه اعتصابات متحد شما کارگران بوده است.

کارگران متحد هرگز شکست نمی خورند

زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

پنجشنبه ۲۵ شهریور۱۴۰۰

سنديکای کارگران نيشکر هفت تپه

************

پرونده سازی، بازداشت و تهدید مدافعین کارگران محکوم است

ادامه و تشدید فضای سرکوب فعالین اجتماعی از جمله مدافعین کارگری طی دو ماه گذشته بیشتر شده است.
بر اساس آمار ها و گزارشات منتشر شده، دولت جدید با اتکاه به قدرت دولتی و قضائی فشار بر فعالین اجتماعی را روز به روز بیشتر کرده است.
از جمله فعالین بازداشت شده امیر عباس آذرم وند، روزنامه نگار و فعال کارگری است که از طرف مامورین وزارت اطلاعات با اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شده است.
همچنین پیمان فرهنگیان شاعر و فعال کارگری که در دوران بازداشت مجبور به اعتراف اجباری شده در روزهای اخیر حکم‌ ۱۰ سال حبس به خاطر نوشته ها و شعرهایش از سوی دستگاه قضائی!! صادر شده است.
هم چنین محمد داوری یکی دیگر از زندانیانی است که تنها به دلیل اندیشه هایش به ۹ سال حبس محکوم شده است.
مازیار سید نژاد یکی دیگر از فعالان کارگری که به تازگی با وثیقه سنگین بطور موقت آزاده شده است و مجددا توسط نهادهای امنیتی از طریق پرونده سازی جدید احضار شده است
این در حالی است که هنوز احکام صادر شده و ادامه حبس سپیده قلیان در جریان است و فعالین و نمایندگان معلمان در بازداشت می باشند.
این شرایط بغایت غیر معقول در شرایطی اعمال می شود که فقر و نداری، تورم و بیکاری، استثمار کارگران و مزد بگیران، عدم پرداخت حقوق های ناچیز ماهانه وهمچنین عدم امنیت شغلی را شاهد هستیم.
در همین حال هر نوع تشکل یابی مستقل توسط نهاد های امنیتی و پلیسی سرکوب می شود . نبود آزادی بیان و اندیشه، نبود تشکل های مستقل کارگری، پرونده سازی و تهدید و فضای ارعاب و... نشان از آن دارد که جامعه در روال عادی خود نیست. متحدانه باید بر علیه تمام بی حقوقی ها به مبارزه برخواست.
با آگاهی، اتحاد و همبستگی، تشکل یابی را به نیروی خود ایجاد کنیم تا بتوانیم برای سرنوشت خود تصمیم گیرنده باشیم.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن بازداشت و تهدید فعالین کارگری و دیگر فعالین اجتماعی، خواستار آزادی بی قیدو شرط تمامی بازداشت شدگان می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

شنبه۲۰ شهريور/۱۴۰۰

************

تهدید و ارعاب کارگران، شدیدا محکوم است!

در تاریخ ۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۰ دو تن از کارگران نیشکر هفت تپه به اسامی مسلم چشمه خاور و محمد امید وار ابلاغیه الکترونیکی از طرف دادگاه!! دریافت کرده اند. در این ابلاغیه آمده است که آنها شاکی خصوصی !!؟ دارند.
تهدید و ارعاب کارگران در شرایطی ادامه دارد که با گذشت ۴ ماه از خلع ید بخش خصوصی و واگذاری شرکت به دولت هیچ اقدام جدی صورت نگرفته است و به هم چنین کارگران نیشکر هفت تپه حقوق های تیر و مرداد ماه خود را دریافت نکرده، اما کارگران هفت تپه هر روز با تهدید و پرونده سازی رو برو هستند!
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه احضار، تهدید و ارعاب کارگران را شدیدا محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این پرونده سازی ها می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰

************

مرگ بر اثر!؟

امروز ۱۹ شهریور ماه یکی از کارگران هفت تپه متاسفانه بر اثر سکته قلبی جان باخت.
مشتاق گُل گُلی یک از کارگران نیشکر هفت تپه موقع زدن کارت ورودی، دچار سکته قلبی شد و در بیمارستان هفت تپه جان باخت.
فشار و استرس های ناشی ازمحیط کار، دریافت نکردن حقوق های ناچیز ماهانه، دست و پنجه نرم کردن با گرانی و فقر و نداری، عدم امید وار بودن به آینده ای روشن و بهتر و هزار درد و مشقت روز افزون، بخشی از عواملی است که باعت چنین مرگ های می شود.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه جانباختن مشتاق گُل گُلی را به خانواده محترم این عزیز و کارگران هفت تپه، تسلیت می گوید.

یادش گرامی باد 🌷

************

آستین ها را بالا بزنیم!

تشکل های مستقل کارگری را ایجاد و متشکل شویم!

کارگران بدون داشتن تشکل های مستقل کارگری (مستقل از دولت، کارفرما، احزاب و نهادهای سرمایه سالار) نمی توانند در مقابل کارفرمایان، سرمایه داران و نهادهای مدافع صاحبان سرمایه ایستادگی کنند‌ و به خواسته ها و مطالبات خود دست یابند.
ایجاد تشکل های مستقل کارگری در محیط کار و عضو شدن کارگران در آن، امری است ضروری تا کارگران بتوانند متشکل ضمن کسب حق و حقوق خود، بتوانند دستاورد های به دست‌ آورده را تثبیت و تضمین کنند.
اعتصاب به درستی اسلحه ی کارگران بر علیه کارفرمایان وطبقه حاکم و مدافع سرمایه داران می باشد تا بتواند برای کسب خواسته های خود از این اسلحه استفاده کنند؛ از این اسلحه باید با دقت، با برنامه ریزی و سازماندهی استفاده شود؛ اما می دانیم که ادامه اعتصاب ربط مستقیمی به تشکل یابی دارد. به این معنی اگر تشکل مستقل کارگری در محیط کار وجود نداشته باشد، اگر کارگران به نیروی خود تشکل مورد نیاز را ایجاد نکنند در دراز مدت، کارفرما و دیگر عوامل مدافع سرمایه داری به طرق مختلف در اعتصاب نفود کرده و با عوامل خود اعتصاب را به بیراهه خواهند کشاند.
روند اعتصاب، داشتن مجمع نمایندگان، برگزاری مجمع عمومی و... هیچ کدام نمیتواند جایگزین تشکل یابی و ایجاد تشکل های مستقل و پایدار کارگران بشود.
برای سازماندهی و موفقیت یک اعتصاب و کسب خواسته ها و مطالبات کارگری، نیاز به تشکل یابی کارگران در محیط کار می باشد.

مجمع عمومی در هر تشکلی، بالاترین ارگان تصمیم گیرنده در تشکل می باشد.
در مجمع عمومی، نمایندگان کارگران توسط خود کارگران انتخاب می شوند، و در صورت عدم کارایی نمایندگان منتخب، دوباره توسط همین مجمع از مسئولیت خلع می شوند و نمایندگان دیگری انتخاب خواهند شد. تشکل مستقل کارگری با خرد جمعی کارگران ایجاد و با حضور کارگران در مجامع عمومی هدایت، سازماندهی و برنامه ریزی می شود و سیاست های تشکل توسط خرد جمعی کارگران تعیین و اجرایی می شود. در تشکل های مستقل کارگری، نمایندگان منتخب از هیچ امتیاز ویژه ای برخوردار نیستند و بر اساس وظائف تعیین شده در چهار چوب اساسنامه ( اساسنامه منتخب مجمع عمومی اعضای تشکل) عمل خواهند کرد.
در تشکل های مستقل، انتخاب و عزل نمایندگان با رای و تصمیم گیری اعضا در مجمع عمومی با مشورت و تصمیم گیری جمعی به سادگی باید امکان پذیر باشد.
تمام اهداف و سیاست های تشکل مستقل توسط اعضای تشکل تعیین می شود و کارگران بر اساس سیاست های تعیین شده برنامه های خود را در راستای دفاع از منافع کارگران در مقابل سرمایه داران‌ را سازماندهی، هدایت و رهبری می کنند.
آنچه در تشکل مستقل اهمیت دارد ماهیت و محتوای وجودی این‌تشکل در امر مبارزه می باشد. تشکل با هر عنوان و نامی که کارگران انتخاب کنند باید دارای حداقل دو ویژگی اولیه و بنیادی باشد، اول دخالتگری بی چون و چرای اعضای تشکل در تصمیم گیری ها ( بصورت شورایی) دوم رویکرد و ماهیت ضد سرمایه داری داشته باشد.
پس تشکل مستقل (با هر اسمی ) باید به نیروی کارگران ایجاد و با خرد جمعی و تصمیم شورایی کارگران هدایت شود. این تشکل باید بتواند تمام سیاست های ضد کارگری نظام سرمایه داری را افشا کند و با کار روتین و آگاهگرانه ماهیت نظام سرمایه را روشن سازد و با داشتن افق کارگری بر نامه ها و سیاست های دور و نزدیک خود را تدوین کند.
با ایجاد تشکل های مستقل در محیط کار این امکان فراهم خواهد شد تا با ارتباط با دیگر تشکل ها، شرایط و بستر ایجاد تشکل های سراسری کارگران ایجاد شود. ایجاد تشکل سراسری کارگران بدون داشتن تشکل محیط کار، بدون حضور نیرومند کارگران در تشکل های خود ساخته، امکان پذیر نخواهد شد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۷ شهریور ۱۴۰۰

************

باز نشر

پیش روی کارگران هفت تپه در گروی متشکل شدن هر چه بیشتر است!

سازماندهی هر چه بهتر کارگران، شرایط بهتر، دخالت بیشتر و تاثیر گذاری موثرتردر تمامی عرصه های زندگی و مبارزه را بهمراه خواهد داشت.
گام اول را با موفقیت به اتمام رسانده ایم، گامهای بیشماری در مقابل ما قرار دارد.
موفقیت تاکنونی ما درهفت تپه مدیون اتحاد و همبستگی کارگران و حمایت دیگر هم طبقه ای هایمان میباشد.
صاحبان سرمایه و حاکمان کاملا متشکل اند.
کارگران بدون تشکل یابی، فعالیت جمعی و تصمیات جمعی نمیتوانند در مقابل سرمایه داران متشکل مقابله کنند و دوام زیادی بیاورند.
از بدو تاسیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، سرمایه داران ، نمایندگان و حاکمان ریز و درشت برعلیه آن از هر ابزار و حربه ای استفاده کردند تا آنرا لکه دار و یا از میدان بدر کنند و یا منحل نماینند. اما موفق نشدند و موفق هم نخواهند شد که سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه را به زانو در آورند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواب راحت را از سرمایه داران گرفته است، آنچنان وحشتی در میان آنان به راه انداخته است که دیوانه وار با تهدید، با ابزارهای نظامی و امنیتی، با دستگیری و حکم صادر کردن، با استفاده ازجاسوسان، با استفاده از دوستان نادان کمر به مقابله علیه تشکل کارگران، سندیکای کارگران هفت تپه بسته اند.
سرمایه داران، کارفرمایان، دولتشان و تمامی حامیانشان به وحشت افتاده اند، چون شبح سندیکای کارگران هفت تپه در آسمانهای هفت تپه، در آسمان ایران در گشت و گذار است.

کارگران هفت تپه!
به سندیکای خود، تشکل مستقل خود، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بپیوندید تا متحد و متشکل با تصمیات جمعی، مبارزه را تا پیروزی نهایی علیه ستمگران، استثمارگران برای منافع جمعی مان به بهترین شکل ادامه دهیم.

کارگران ایران!
با همبستگی و حمایت و ادامه راه کارگران هفت تپه، در هر محل کار، کارخانه و کارگاه، تضمینی برای آلترناتیو کارگران که چیزی جز رفع فقر، بیکاری، بی خانمانی، بی امکاناتی و یک زندگی تامین و انسانی برای تمامی کارگران و تمامی مردم در ایران است، یاری رسانید.

پیروزی ما در گروی تشکل یابی هر چه بیشتر

کارگران و سازماندهی هر چه بهتر جمعی ما کارگران است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

************

احضاریه‌ محبوبه فرح‌زادی

امروز ۱۴۰۰/۶/۱۳ طبق احضاریه‌ای که برایم از شعبه‌ی هفت شهید مقدس اوین آمده بود به اوین رفتم. بازپرس برگه‌ای دال بر اتهامات (۰۰۰ و تشویش اذهان عمومی و ۰۰۰ به دستم داد) و من دفاع کردم:
من معلم انقلابم در اعتصاب معلمان در سال ۵۶ نقشی اساسی داشتم. من عاشق وطنم هستم و کلیه‌ی اتهامات را رد می‌کنم و امضا و انگشت زدم. تمام    محبوبه فرح‌زادی

به نقل‌ از کانال اتحاد بازنشستگان

شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

سنديکای کارگران نیشکر هفت تپه

************

عدم اجرای واکسیناسیون فوری، رایگان، عمومی و استاندارد جنایت است!

مردم را فورا واکسینه کنید!
اکنون ایران به یمن وجود حاکمیتی غیر مسئول و ناکارآمد به قتلگاهی تبدیل شده است که طبق آمار رسمی روزانه بیش از ٧٠٠ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند. کشتاری با چنین وسعت تنها بخش کوچکی از مصیبت های وارد شده بر خانواده ها و شهروندانی است که به سوگ عزیزان خود می نشینند. این کشتار کرونایی شهروندان در کنار ده ها معضل دیگر از جمله کمبود دارو و مراکز درمان، ضعف مالی بیماران و عدم توانایی خرید داروها، هزینه بالای تست کرونا و سی تی اسکن، گرانی ویزیت پزشکان بویژه مراکز درمانی خصوصی و ... مهم تر از آن اعمال تبعیض و شکاف طبقاتی در درمان و بهداشت و امر واکسیناسیون مردم محروم، نشان دهنده ابعاد دیگر سیاست های حاکم می باشد. ... برای مطالعۀ متن کامل اینجا کلیک کنید.

************

وکالت و دفاع از حقوق کارگران جرم نیست.

محاکمه فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت تپه را محکوم می‌کنیم

امضاهای تکمیلی در حمایت از فرزانه زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه
بیانیه مشترک در محکومیت محاکمه فرزانه زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه از طرف تشکل ها ی کارگری، بازنشستگان و تشکل فعالین کارگری.

مردم آزاده ایران!
چنانکه می دانید شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به استناد اتهاماتی بی اساس فرزانه زیلابی را به دادگاه فراخوانده است.خانم زیلایی در مردادماه ۱۴۰۰ برای دومین باراست که محاکمه می گردد. پنجم مرداد در شعبه ۱۱۳و .-۳۱ مرداد به اتهاماتی چون «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «عضویت در گروههای معاند» و «توهین به رهبری» اتهاماتی است که قوه قضایی سالهای طولانی برای خفه کردن صدای حق خواهی معترضان، مطالبه گران و کنشگران به کار بسته اند‌‌. ما حصل این اتهامات خفه کردن صدای اعتراض به فقر و بیکاری، بهره کشی، زورگویی، فساد، غارتگری و نقض آشکار حقوق شهروندی و استقلال رای وکیل می باشد. وارد کردن این اتهامات به فرزانه زیلابی با هدف هر چه دشوارتر کردن پیگیری حقوقی حق خواهی کارگران و انتقام جویی از کارگران نیشکر هفت تپه صورت می گیرد.
ما اعلام می کنیم که وکالت و دفاع از حقوق کارگران جرم نیست. اتهامات دستگاه قضایی به فرزانه زیلابی را اتهامی نخ نما و بی پایه می دانیم و همراه با کارگران هفت تپه حمایت خود را از این وکیل مردمی اعلام می داریم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران شرکت واحد تهران ‌وحومه

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

گروه اتحاد بازنشستگان

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران

اتحاد بازنشستگان

سه شنبه دوم شهریور ۱۴۰۰

************

دریافتی: *بیانیه فعالین مستقل کارگری در مورد ادامه اعتصاب و آینده شرکت*

ضمن تبریک مجدد به کلیه همکاران عزیز در خصوص پیروزی های اخیر، طبق هماهنگی انجام شده امروز مورخ ۱۴۰۰/۵/۳۱ در اعتصاب که با خرد جمعی تصمیم گرفته شد اعتصاب تا پرداخت حقوق مابقی همکاران مدیریت بازرگانی و اداری و مالی ادامه یابد با توجه به اینکه این موضوع محقق شده است و حکم قطعی خلع ید نیز ابلاغ شده است و از طرفی وضعیت بسیار سرنوشت سازی در پیش رو داریم و می بایست با اتحاد موضوعات را برنامه ریزی کنیم پس تا زمان تعیین مدیریت جدید ضمن تعلیق موقتی اعتصابات موارد زیر جهت اطلاع همه عزیزان اعلام میشود که می بایست با جدیت مورد توجه همه قرار گیرد:
۱- از فردا مورخ ۱۴۰۰/۶/۱ ثبت ورود و خروج و حضور در محل کار برای تمامی کارکنان الزامی می باشد.
۲- حراست از کلیه اموال شرکت برای تمامی ما کارگران الزامی بوده و همکاران هر بخش در قسمت های خود با دقت از اموال شرکت حراست نمایند.
۳- باتوجه به اینکه رسما مالک شرکت دولت می باشد پس به استناد قانون ادامه فعالیت و دستورات مدیران بازنشسته و وابسته به کارفرمای مخلوع چه کتبی و چه شفاهی غیرقانونی است.
۴- در خصوص سایر مطالبات صنفی نیز بطور قانونی تمامی موارد پیگیری میشود و لیست مطالبات در روز نخست ورود مدیریت جدید روی میز ایشان قرار میگیرد و باید مشخص شود مدیریت جدید با حسن نیت رفتار میکند و قصد تعامل با کارگران و احترام به حقوق آنان را دارد یا خیر و در غیر اینصورت ما کارگران نیز با خرد جمعی مطالبه گری جمعی را از سر میگیریم.
۵- صراحتاً اعلام میکنیم واگذاری شرکت به هرگونه بخش خصوصی را نمیپذیریم و همچون گذشته اعلام میکنیم تنها گزینه ای که میتواند هفت تپه را نجات دهد شرکت توسعه نیشکر (هفت طرح) استان خوزستان است با نظارت کارگران.

*لیست اهم مطالبات*
✅ بازگشت بکار همکاران اخراجی مطالبه گر
✅ تعیین تکلیف قراداد همکاران دفع آفات و غیرنیشکری و پرسنل فصلی بخش صنعت و تجهیزات و..
✅ مختومه نمودن پرونده سرکار خانم زیلابی وکیل کارگران هفت تپه
✅ پرداخت مزایای صنفی برابر و بدون تبعیض همچون حق نوبتکار ۳۰ درصد ، حق تردد ، حق همسر ،۳ بدی اب و هوا و...
✅افزایش مبلع حق غذا و حق همسر و حق بدی آب و هو ا
✅ به روز رسانی و افزایش ضریب طرح طبقه بندی مشاغل
✅ واکسیناسیون کلیه کارگران و...

فعالین مستقل کارگری هفت تپه