افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای کارگران واحد                                                                                     چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱


تبعیض میان کارکنان ستادی و توقفگاه شرکت واحد

با رانندگان زحمت‌کش در مورد میزان اشتغال بکار در شرایط کرونایی

برابر بخشنامه دورکاری کارکنان شهرداری تهران در شرایط کرونا، با توجه به عدم امکان تعطیلی خطوط اتوبوسرانی مقرر شده بود کلیه رانندگان خطوط بجای عدم استفاده از دورکاری روزانه یک ساعت کمتر اشتغال یابند. با وجود اینکه این بخشنامه تا پایان بهمن ماه ۹۹ تمدید شده است، اما مدیریت شرکت واحد در تبعیض آشکار، اشتغال یک ساعت کمتر رانندگان را از اول بهمن ماه لغو کرده است. این در حالی است که کلیه کارکنان شهرداری همچنین کارکنان ستادی و توقفگاه‌های شرکت واحد در بهمن ماه نیز همچنان از دورکاری بهره‌مند هستند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه تبعیض در میان کارکنان ستادی و توقفگاه‌ها را با رانندگان زحمت‌کش خطوط که بیشترین بار شرکت بر دوش آنان هست را محکوم می‌کند و اعلام می‌دارد نتیجه قطعی اینگونه‌ تبعیض‌ها نارضایتی عمومی در بین رانندگان خواهد بود و اعتراضات این زحمت‌کشان را درپی خواهد داشت.

***********

دشواری کار رانندگان شرکت واحد در خاموشی خیابان‌ها

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
تصمیم به خاموشی خیابان‌ها به دشواری کار رانندگان شرکت واحد افزوده است و ریسک تصادف با عابر را بیشتر کرده است. رانندگان شرکت واحد با وجود همه این دشواری‌ها در حد توان به ارائه خدمت حداکثری به شهروندان می‌کوشند اما مدیریت ناکارآمد شرکت واحد مطالبات رانندگان را پرداخت نمی‌کند و بسیاری از مطالبات‌شان معوق شده است.

***********

واکسیناسیون کرونا باید فوری و رایگان برای همه افراد کشور انجام شود

نزدیک به یکسال از شیوع ویروس کرونا (کوید-۱۹) در کشور سپری شده است و بسیاری از هم‌وطنان جان‌شان را از دست داده‌اند و بیشتر فوت‌شدگان از طبقه کارکر و فرودستان می‌باشند. چراکه عمدتا مشاغلی دارند که روزانه با افراد زیادی در تماس هستند و توانایی مالی تهیه تجهیزات بهداشتی و پیشگیری و انجام تست و آزمایشات برای تشخیص بموقع ابتلا به کرونا را ندارند و در صورت ابتلا به کرونا نیز توان پرداخت هزینه‌های بیمارستان‌ و دارو را ندارند.
در این مدت کادر درمان در مقابله با کرونا جان‌فشانی کرده است و علی‌الخصوص کادر درمان غیر پزشکی که با وجود همه کاستی‌ها و حقوق ناچیز و عدم امنیت شغلی، تلاش حداکثری خود را در حفظ جان بیماران کرده‌اند و خسته و فرسوده شده‌اند که از آنان تقدیر و تشکر می‌کنیم. رانندگان زحمت‌کش شرکت واحد اتوبوسرانی نیز از جمله مشاغلی هستند که روزانه تماس حضوری با مسافران زیادی دارند و در شرایط کرونایی به شهروندان خدمت‌رسانی کرده‌اند و متاسفانه تعداد زیادی از رانندگان به کرونا مبتلا شده‌اند و شماری هم جان‌شان را از دست داده‌اند.
چند ماه پیش از شیوع کرونا تورم افزایش بسیار شدید داشت و طبقه کارگر حدود هفتاد درصد قدرت خریدش را از دست داد و با شیوع کرونا به رغم اینکه بخشی از طبقه کارگر بیکار شد و درآمد بخش وسیع‌تری از طبقه کارگر کاسته شد اما تورم سیر صعودی داشته است و هیچ رمقی برای طبقه کارگر نمانده که در انتظار واکسن ساخت کشور بماند که هنوز میزان تاثیرش و زمان تولیدش مشخص نیست.
از ابتدا امید همگانی برای نجات از این شرایط، تولید واکسن کرونا بوده است. اما به رغم اینکه واکسن تولید شده و بسیاری از کشورها مدتی است واکسیناسیون سراسری را آغاز کرده‌اند، شاهد آن هستیم مسئولان کشور شعار تو خالی می‌دهند و با تعلل بسیار هنوز حتی تصمیم‌گیری نهایی در مورد نوع و چگونگی واکسیناسیون همگانی را انجام نداده‌اند. این روند غلط موجب از دست رفتن جان بسیاری دیگر خواهد شد و نگرانی و استرس عمومی در کشور را افزوده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، خواهان آغاز فوری واکسیناسیون رایگان با واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت با اولویت قرار دادن افراد آسیب‌پذیر و بدون تبعیض می‌باشد. سندیکا همچنین خواهان رسیدگی جدی و مناسب به معیشت طبقه کارگر و فرودست و مراقبت و حمایت‌های بهداشتی و درمانی از این طبقه آسیب‌پذیر در این شرایط سخت و اسف‌بار می‌باشد.

چاره زحمت‌کشان وحدت و تشکیلات است


***********

پرونده‌سازی قضایی برای کارگران پیشرو شرکت نیشکر هفت‌تپه را محکوم می‌کنیم

در ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به لغو خصوصی‌سازی و فساد مدیریت، نه‌تنها تاکنون با وجود محرز بودن فساد کارفرمای خصوصی شرکت نیشکر هفت‌تپه اقداماتی راستای خلع ید از کارفرما صورت نگرفته، بلکه هنوز مطالبات و خواسته های این کارگران تحقق نیافته است. اما در مقابل با شکایت اسدبیگی ازکارگران، مجددا برای ۲۸ تن از این کارگران معترض و پیشرو شرکت نیشکر هفت‌تپه در دادگاه پرونده‌سازی شده است که طی پیامکی که از سوی دادگستری بدست وکیل کارگران رسیده است، پرونده کارگران با اتهامات اخلال در نظم و آسایش عمومی به شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش ارجاع شده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن برسمیت شناختن تمام مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، هر گونه پرونده‌سازی و تهدید و تعقیب قضایی برای آنها را محکوم می‌کند و خواستار شنیده شدن فریاد دادخواهی کارگران و خلع ید از بخش خصوصی و رسیدگی به فساد مدیریت هفت‌تپه که یکی از خواسته‌های کارگران است می‌باشد.

***********

فشار و اجبار مدیریت سامانه دو بی‌آرتی به رانندگان برای کارکرد شش نیم‌راه در هشت ساعت

بنابر گزارشات تعدادی از رانندگان خط دو بی‌آرتی، مدیران بهره‌برداری این سامانه، امینی و سلمانی، رانندگان سامانه دو خط بی‌آرتی (ترمینال آزادی - ترمینال خاوران) را با ابزارهای قطع اضافه کار، تغیر شیفت ثابت‌کاری به شیفت گردشی و ... مجبور می‌کنند تا در طول هشت و نیم ساعت کاری، شش نیم راه در خط مسافر جابجا کنند، که در این زمان کم و با طول بسیار زیاد مسیر این خط و شلوغی منطقه تردد اتوبوس‌ها این کار ریسک تصادف را افزایش می‌دهد و برای شهروندان و رانندگان بسیار پرخطر می‌باشد. به اضافه اینکه رانندگان متحمل فشارهای زیادی از نظر جسمی و روحی می‌شوند. با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، رانندگان زحمتکش شرکت واحد که دچار استرس و نگرانی از ابتلا به کرونا هستند باید نگران پر کردن شش نیم راه نیز باشند.
این فشارها درحالی برای رانندگان از سوی مدیران بهره‌برداری سامانه دو ایجاد می‌شود که درحال حاضر به دلیل بازنشسته شدن رانندگان و عدم استخدام راننده جدید از سوی شرکت واحد و تعداد کم اتوبوس‌ها، فشار و سختی کار بروی رانندگان بسیار بالاست و این فشارها ازسوی مدیریت به رانندگان برای پرکردن کمبودهای اتوبوسرانی باعث تصادفات و مشکلات جدی برای رانندگان شده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام می‌دارد، وادار کردن رانندگان برای پرکردن نیم راه‌های بیشتر در جابجایی مسافر نه تنها در مقرارات راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب می‌شود بلکه باعث حوادث غیر قابل جبران هم برای رانندگان و هم شهروندان خواهد شد.
مدیریت شرکت واحد بجای فشار به رانندگان شرکت واحد بهتر است فکری به حال کمبود راننده و اتوبوس‌های از رده خارج خود بکند. ادامه این فشارها به رانندگان قطعا مدیریت را با اعتراضات رانندگان روبرو خواهد کرد.

***********

مدیریت ناکارآمد شرکت واحد به کارگران شیر تاریخ گذشته داد!

بعنوان میان‌وعده می‌بایست به رانندگان و کارگران شرکت واحد روزانه یک عدد شیر و کیک پرداخت شود ولی در دو سال گذشته شیر و کیک دائما برای ماه‌ها معوق می‌شود. رانندگان و کارگران سامانه چهار شرکت واحد شش ماه هست که شیر و کیک‌شان معوق شده و وضعیت در دیگر سامانه‌ها نیز به همین منوال است.
مدیریت شرکت واحد پس از شش ماه تاخیر شروع به دادن شیر تاریخ گذشته به رانندگان و کارگران سامانه چهار کرده است و سهمیه هر کارگر تا پایان مهر ماه را بطور میانگین ۶۰ شیر تاریخ گذشته داده است! شیری که تاریخ آن گذشته به چه درد کارگر می‌خورد؟ قابل ذکر هست کیک این ایام را هم نداده است.
چرا مدیران ارشد شهرداری و نمایندگان شورای شهر نسبت به این سوء اقدامات مدیریت شرکت واحد واکنشی نشان نمی‌دهند؟ چرا وزارت بهداشت وظیفه نظارتی خود را انجام نمی‌دهد؟ و با این وسعت شیر تاریخ گذشته بین کارگران توزیع می‌شود.
در هفته‌های گذشته رانندگان و کارگران شرکت واحد با امضای طوماری نسبت به معوقه شدن بسیاری از مطالبات خود از جمله شیر و کیک روزانه اعتراض کردند و این طومار اعتراضی در دبیرخانه شهرداری تهران، شورای شهر تهران و وزارت کار ثبت شد. و پس از آن رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران به شهردار تهران، نسب به معوق شدن مطالبات کارگران شرکت واحد تذکر کتبی داد.

***********

صحبت‌های داود رضوی عضو در تجمع اعتراضی بازنشستگان در مقابل مجلس

صحبت‌های داود رضوی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در تجمع اعتراضی بازنشستگان در مقابل مجلس
با فراخوان تشکل‌های مستقل بازنشستگان، امروز ۲۱ دی در تهران بازنشستگان در مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.
چند تن از اعضای سندیکا نیز در تجمع اعتراضی بازنشستگان در مقابل مجلس حضور داشتند.
تجمع اعتراضی امروز بازنشستگان به جز تهران درچندین شهردیگر نیزدرمقابل استانداری‌ها و فرمانداری‌ها برگزار گردید.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه وضعیت معیشتی تاسف‌بار تحمیلی به بازنشستگان را محکوم می‌کند و خواهان رسیدگی فوری به خواسته‌های بازنشستگان و پرداخت مستمری مطابق با تورم واقعی کشور می‌باشد.

***********

استخدام دوباره راننده در شرکت واحد تهران پس از پانزده سال

بن‌بست خصوصی‌سازی در اتوبوسرانی

با توجه به شکست خصوصی‌سازی در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که موجب سیه‌روزی رانندگان بخش خصوصی شده است و از طرفی شهروندان هم هیچ رضایتی از خدمات‌دهی خطوط خصوصی ندارند، مدیریت شهری را بر آن داشته تا پس از پانزده سال مجددا برای خطوط شرکتی (دولتی) راننده استخدام کند.
بنابر اعلام مدیریت شرکت واحد: شرکت واحد خود استخدام را انجام نمی‌دهد و ما پیشنهاد کردیم که راننده‌ها را یکی از زیرمجموعه‌های شهرداری استخدام کند و در اختیار ما قرار دهد. این یعنی اینکه یکی از شرکت‌های پیمان‌کاری تامین نیروی انسانی که با شهرداری قرارداد دارد رانندگان را استخدام و در اختیار شرکت واحد قرار دهد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، تامین کارگر و راننده توسط شرکت‌های واسطه‌ای تامین نیروی انسانی را قویا محکوم می‌کند و خواهان استخدام رانندگان توسط شرکت واحد و بصورت قرارداد دائم می‌باشد. شرکت‌های تامین نیروی انسانی که ماهیتا زائد هستند موجب چپاول بیشتر دسترنج رانندگان خواهند شد و از طرفی با توجه باینکه این رانندگان قراداد موقت خواهند داشت و مجبور خواهند بود تا انواع دستورات فراقانونی مدیریت را اجراء کنند و هر آنچه را که تا امروز مدیریت می‌خواسته به رانندگان تحمیل کند اما موفق نشده است، با دوگانه استخدامی رانندگان جدید با رانندگان قدیمی (قرارداد دائم)، انواع فشار مضاعف و بهره‌کشی از رانندگان برای مدیریت میسر خواهد شد. سندیکا همه رانندگان را فرامی‌خواند تا در مخالفت با این طرح چپاول‌گرانه همراه شوند.

***********

پیرو ثبت طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد در

شورای شهر توسط اعضای سندیکا، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا به شهردار تهران تذکر داد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری به حناچی درباره مطالبات کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی اظهار داشت: خط مقدم خدمت‌رسانی در حمل و نقل عمومی کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی هستند تعدادی از این افراد بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و خانواده‌هایشان با بحران جدی مواجه هستند که باید فکر عاجل در این زمینه کرد.
وی افزود: پس از جلسه کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل با نمایندگان کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی همچنین هنگام بررسی دقیق مشکلات، عدم پرداخت به موقع حق بیمه جاری تأمین اجتماعی یکی از اصلی‌ترین نگرانی و مطالبات رانندگان بوده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: همچنین واریز نشدن به موقع ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور که اجحاف در حق رانندگان است نیز از دیگر مطالبات کارگران و رانندگان شرکت واحد محسوب می‌شود.
علیخانی تصریح کرد: مطالبه کارگران جهت افزایش حق جذب از دیگر مطالبات آنها بوده و متأسفانه حق جذب کارگران شرکت واحد در سال جاری فقط ۱۰ درصد بوده که این مصداق بارز بی‌عدالتی بوده و آنها را با مشکل معیشتی مواجه ساخته است.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه‌ها به حناچی شهردار تهران تذکر می‌دهم و باید با اتخاذ تدابیر مؤثر، هر چه سریع‌تر مطالبات این قشر مورد توجه قرار گیرد.
یاد آور می‌گردد طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد روز دو شنبه ۲۴ آذر در دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و وزارت کار ثبت شده است و در روز یکشنبه ۷ دی با تماس تلفنی کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر چند تن از اعضای سندیکا برای مذاکره به شورای شهر رفتند. همچنین پس از مذاکرات اعضای سندیکا، پاکزادیان معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد هم تلفنی به شورای شهر فراخوانده شد که در خصوص طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد با ایشان صحبت شد.

***********

تجمع سراسری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف!

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

پرونده‌سازی قضایی برای پانزده تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه را محکوم می‌کنیم

در حالی که پرونده شركت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه برای تصمیم در مورد خلع ید از بخش خصوصی در هیات داوری در حال بررسی می‌باشد، در توطئه‌ای دیگر علیه کارگران، براى پانزده تن از فعالین کارگری این شرکت پرونده‌سازی قضایی صورت گرفته است این در حالی است که بخش خصوصی رانت‌خوار و اختلاس‌گر "اسدبیگی" همچنان آزاد می‌باشد. ولی کارگران رنجبر این شرکت با اتهامات واهی و پرونده‌سازی اخراج از کار یا بازداشت و زندانی می‌شوند.
ارزیابی می‌شود پرونده‌سازی اخیر برای کارگران جلوگیری از هرگونه تجمع اعتراضی در روز برگزاری جلسه هیات داوری پیش‌رو می‌باشد.
کارگران نیشکر هفت‌تپه از سال ۹۷ در اعتراض به معوقه شدن حقوق‌شان برای ماه‌هاى متمادی، خلع ید از بخش خصوصی، عدم پرداخت حق بیمه کارگران، بیکار سازی کارگران، عدم بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل، بازگشت بکار کارگران اخراجی و... اعتراضات و اعتصابات زیادی برگزار کرده‌اند اما برای فریاد حق‌طلبی و ظلمی که بر کارگران رفته است گوش شنوایی وجود ندارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهر ان و حومه ضمن همراهی و حمایت از کارگران نیشکر هفت تپه، خواهان خلع يد از بخش خصوصی و نظارت نامحدود کارگران بر اداره شرکت می‌باشد و مطالبات و خواسته‌های کارگران باید هر چه سریع‌تر برآورده شود. ما همچنین، تهدید، ارعاب و پرونده‌سازی و فشار فراقانونی بر کارگران را قویا محکوم می‌کنیم.

" گردهمایی، اعتراض و اعتصاب حق مسلم کارگران است"

چاره زحمتکشان وحدت و تشکیلات است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۰ دی ۹۹

***********

پیرو ثبت طومار اعتراضی کارگران شرکت واحد در شورای شهر،

یکشنبه هفتم دی جمعی از اعضای سندیکا با کارشناسان کمیسیون حمل و نقل دیدار کردند

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
این دیدار با دعوت تلفنی کارشناسان کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از ثبت کنندگان طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد در مورد بسیاری از مطالبات معوق شده‌ کارگران انجام شد و در مورد بررسی معوقات ذکر شده در طومار مذاکره شد. ساعتی پس از این دیدار آقای پاکزادیان معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد در رابطه با طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد با کارشناسان کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران جلسه داشتند.
یادآور می‌شود، دوشنبه ۲۴ آذر جمعی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد طومار اعتراضی رانندگان و کارگران با موضوع مطالبات معوق شده را در شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و وزارت‌ کار ثبت کردند.
متن طومار به شرح ذیل می‌باشد.
شهردار تهران جناب آقای حناچی
با سلام و احترام، ما رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با توجه به تورم کمر شکن و کاهش شدید ارزش پول ملی که نشان از خط فقر حدودا ۱۰ میلیون تومانی را دارد و قدرت خریدی که به شدت کاهش یافته است. متاسفانه مدیریت محترم شرکت واحد هم نه‌تنها هیچگونه تمهیداتی برای کمک به معیشت کارگران در نظر نداشته‌اند، بلکه با دستور کار کاهشی هزینه‌های شرکت واحد، باعث تعویق مطالبات به‌ حق کارگران شده‌اند. در نتیجه مشکلات معیشتی فراوانی برای کارگران به وجود آمده‌ است.
مستحضرید که رانندگان شرکت واحد در خط مقدم خدمت‌رسانی حمل و نقل عمومی تهران هستند. بخصوص در دوران ویروس مرگبار کرونا که تا به امروز ده‌ها راننده و کارگر به این ویروس مبتلا شده و متاسفانه چند تن از همکاران بر اثر این ویروس جان باخته‌اند؛ از شما شهردار محترم درخواست می‌نماییم که نگاه تبعیض‌آمیز به کارکنان شرکت واحد نسبت به دیگر کارکنان شهرداری نداشته باشید و مانند سایر کارکنان شهرداری ما را نیز از امکانات معیشتی، بهداشتی و درمانی بهرمند نمایید. اهم مطالبات قانونی رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی به شرح ذیل به استحضار می‌رساند:
۱- عدم اجرای بازنگری طرح طبقه ‌بندی که سالها معوق مانده است؛ ما رانندگان و کارگران بارها درخواست بازنگری طرح را به مدیریت محترم شرکت، شهرداری و وزارت کار تقدیم نموده‌ایم. متاسفانه هر سال با بهانه‌های واهی از جانب مدیریت از اجرای آن خودداری شده است؛ حال ‌آنکه سایر کارکنان شهرداری علاوه بر افزایش سالیانه دستمزد، از اسفند سال گذشته ۶۰ درصد حق جذب، همچنین افزایش دستمزد بابت شرایط محیط کار را داشته‌اند ولی برای کارگران شرکت واحد فقط ۱۰ درصد حق جذب اعمال گردید، آیا این مصداق تبعیض نیست؟!
۲- متوقف شدن پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن، هزاران تن از رانندگان و کارگران از این تسهیلات محروم مانده‌اند.
۳- عدم تحویل لباس فرم، کفش، کمربند رانندگان و لباس کار تعمیر کاران، عدم تحویل کاپشن برای دو دوره متوالی.
۴- پخش نامنظم شیر و کیک به‌ عنوان یک وعده صبحانه یا عصرانه، که برای چندین ماه معوق شده است.
۵- واریز نامنظم و با تأخیر حقوق ماهیانه، حال آنکه هنگام پرداخت حقوق، کارکنان شرکت دو ماه حقوق معوقه طلبکارند.
۶- پرداخت نشدن پاداش عدم تصادف رانندگان؛ عدم واریز به ‌موقع ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور نزد بیمه تأمین اجتماعی.
۷- وضعیت نابسامان بیمه تکمیلی کارکنان بعلت بدهی شرکت واحد به بیمه آسیا، حال آنکه سهم حق بیمه تکمیلی کارگر هر ماه توسط شرکت از حقوق ایشان کسرمی گردد، همچنین ناچیز بودن تعهدات بیمه تکمیلی نسبت به دارو، دندان پزشکی و غیره...
لازم به ذکر است رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای احقاق حق خود هرگونه اقدام قانونی بخصوص اصل ۲۷ قانون اساسی را برای خود محفوظ می‌دارند.

***********

گزارش تصویری تجمع سوم دی و اعتصاب چهارم دی ۸۴ شرکت واحد

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.