افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای کارگران واحد                                                                                    یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱٨ آوریل ۲۰۲۱


تصاویر و ویدئوها ی تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

ناکارآمدی مدیریت شرکت واحد نسبت به

واکسیناسیون رانندگان خطوط بی آرتی، جان صدها راننده را به خطر انداخته است

با وجود همه گیرشدن ویروس کرونا در اکثر شهرهای کشور و سه رقمی شدن قربانیان این ویروس مهلک و با توجه به مرحله قرمز و سیاه این بیماری در تهران و تعدادی ازشهرهای کشور ، متاسفانه نه تنها روزانه شاهد جان باختن صدها تن از هموطنانمان هستیم بلکه بیشتر این قربانیان مربوط به شهر تهران می باشد .
مدیریت ناکارآمد شرکت واحد با توجه به اینکه ناوگان حمل ونقل عمومی (خطوط بی آرتی تهران) همچنان درامر جابجایی شهروندان انجام وظیفه میکنند. هیچگونه تمهیداتی و تدابیری برای پیشگیری از این بیماری کشنده از قبیل دستکش و مواد ضدعفونی کننده دراختیار رانندگان قرار نداده است.
حتی اقدام به کشیدن پلاستیکی که بطور کامل کابین راننده را از مسافرین جدا کند، نکرده است و به همان ماهی یکبار ماسک که به رانندگان می دهد، بسنده کرده است و مرتبا شعار واکسیناسیون کردن رانندگان را میدهد .
متاسفانه بطور مرتب شاهد جان باختن تعدادی از همکاران زحمتکش مان به دلیل بیماری کرونا هستیم و خانواده این عزیزان هم دچار این بیماری میشوند و با هزینه های سربه فلک کشیده هیچگونه حمایتی ازسوی شرکت واحد وشهرداری به آسیب دیدگان هم وجود ندارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میدارد با وعده وعید نمیتوان با بیماری مهلک و کشنده کرونا مقابله کرد هر همکار زحمت کشی که امروز جانش را بخاطر تامین معاش ازدست می دهد مقصر اصلی آن مدیریت شرکت واحد است.
لذا یکی از اولین کسانی که در شهر سیاه کرونایی تهران باید واکسیناسیون شوند رانندگان زحمت کش شرکت واحد هستند که در شرایط وضعیت سیاه کرونایی همچنان جانشان را در راه تهیه نان شان به خطر میاندازند.

***********

احضار عطا باباخانی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد به شعبه یک دادسرای عمومی و انقلاب کرج.

با شدت گرفتن اعتراضات بازنشستگان در ماههای پایانی سال ۹۹ و همچنان در اولین ماه سال ۱۴۰۰ ، فشار بروی فعالین سندیکایی وبازنشستگان بیشتر شده است. بطوری که در اسفندماه سال گذشته آقایان عطا باباخانی و داوود رضوی و علی قربانیان و اسماعیل گرامی و چند تن دیگر از بازنشستگان به مراکز پلیس امنیت احضارشدند و تهدید شدند تا از حضور این فعالین در اعتراضات بازنشستگان جلوگیری بعمل آورند.
عطا بابا خانی تاکنون دوبار به پلیس امنیت و شعبه یک دادسرای کرج احضار شده و با ابلاغیه ای که از سوی شعبه یک دادسرای کرج بدستش رسیده باید در روز شنبه ۲۸فروردین دراین شعبه حضور پیدا کند .
درهمین خصوص اسماعیل گرامی از فعالین بازنشسته مدت ۱۴روز است که دربازداشت عوامل امنیتی در زندان تهران بزرگ بسر میبرد.
عطاباباخانی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد میباشد که از سال ۸۴ با شکل گیری سندیکا بعنوان بازرس سندیکا درشرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه فعالیت داشته و با وجود اینکه از رانندگان بازنشسته شرکت واحد میباشد همچنان در فعالیت های سندیکایی کوشاست.
سندیکای کارگران شرکت واحد هرگونه تهدید و بازداشت و اذیت وآزار فعالین سندیکایی وکارگری را محکوم میکند وخواستار آزادی تمامی فعالین صنفی وکارگری دربند میباشد.

***********

تداوم «مرگ با ویروس کرونا» در ایران

و ضرورتِ اعتراض به بی‌توجهی حاکمیت در اجرای مسئولیت‌های خود!

بیانیه مشترک تشکل‌های کارگری، معلمین و بازنشستگان

درجهان رسماً از ماه ها قبل روند واکسیناسیون رایگان و سراسری کرونا شروع و صدها میلیون نفر واکسینه شده اند!
اما در ایران - کارنامه یکسال و چندماهه‌ی دولت و نهادهای حکومتی در بحران کرونا و همه قرائن و شواهد و وعده‌های بی اعتبار تا کنونی شان، نشان از ادامه فاجعه، یعنی تدوام «سیاستِ مرگ» بر جان و زیست این مردم دارد!
رسماً با تحریم واکسن های استاندارد مورد تائید سازمان جهانی بهداشت و حواله دادن مردم به «واکسن وطنی» برای شش ماه تا یکسال آینده، بدون "تعطیلی موثرشهرها همراه با تامین معیشت" و اخیراً رویکرد به بخش خصوصی برای خرید و فروش واکسن، عملاً مردم را درمقابل هجوم این ویروس رها کرده و با توصیه های تکراری خطاب به مردم بیدفاع و بشدت آسیب پذیر سعی دارند آنها را مسوول شیوع کرونا معرفی کنند.     متن کامل را اینجا مطالعه کنید.

***********

تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

۲۲ فروردین تجمع بزرگ و سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

یکشنبه ۲۲ فروردین ساعت ۱۰:۳۰ صبح
تهران : میدان بهارستان مقابل مجلس
شهرستانها: مقابل اداره کل تامین اجتماعی
با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی

***********

جعفرعظیم زاده فعال کارگری با پایان محکومیتش امروز ۲۱ فروردین از زندان رجایی شهر آزاد شد.

عظیم زاده درسال ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به شش سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شده‌بود.
این فعال کارگری در ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ هم با تشکیل یک پرونده دیگر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱۳ ماه زندان محکوم شده بود.

***********

اسماعیل گرامی فعال بازنشسته به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل گردید.

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
اسماعیل گرامی ازفعالین حقوق بازنشستگان که شامگاه ۱۴فروردین توسط عوامل امنیتی درمنزلش بازداشت گردیده بود بعداز ۵ روز از زندان انفرادی که مشخص نبوده در کدام یک از بازداشگاهها بوده به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل شد.
اسماعیل گرامی دراعتراض به وضعیت سخت معیشتی خود وهمکاران بازنشسته دستگیر وزندانی شده است.
این فعال بازنشسته دارای بیماری های زمینیه ای میباشد و درحال حاضر تحت درمان بیماری زونا میباشد که محیط زندان بسیار ازنظر جسمانی برای ایشان خطرناک است و میتواند مشکلات جسمانی غیرقابل جبرانی برای ایشان بوجود آورد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اینگونه رفتارها را ازسوی عوامل امنیتی با یک فعال بازنشسته شدیدا محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید وشرط این فعال بازنشسته میباشد.

***********

ادامه اعتراضات بازنشستگان

امروز ۱۸ فروردین یکبار دیگر بازنشستگان تامین اجتماعی دراعتراض به وضعیت سخت معیشتی به خیابان ها آمدند.
تجمع اعتراضی بازنشستگان امروز ۱۸ فروردین یک شعار جدید داشت اینکه اسماعیل گرامی آزاد باید گردد.
اسماعیل گرامی از فعالین مستقل بازنشستگان میباشد که درشب ۱۴ فروردین توسط عوامل امنیتی درمنزلش بازداشت وبه زندان اوین منتقل شد.
دراولین ماه فروردین در سال جدید این دومین تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی درتهران و همزمان دهها شهرکشور میباشد.
امروز درتهران حضور چشمگیر نیروهای انتظامی مقابل سازمان تامین اجتماعی به چشم میخورد و مرتب قصد متفرق کردن معترضین را داشتند.
بازنشستگان اعلام کرده اند تا احقاق حقوقشان دست ازاعتراض برنخواهند.
این اعتراضات همزمان در تهران و کرج، رشت، قزوین ، ساری، خرم آباد شوش ، شوشتر، اهواز، کرمان و اصفهان برگزار شده است. شعارهای امروز معترضین:
اسماعیل گرامی آزاد باید گردد
فقط کف خیابون بدست میاد حقمون.
این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی
مادیگه رای نمیدیم ازبس دروغ شنیدیم
مادیگه رای نمیدیم عدالتی ندیدیم

***********

تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

اسماعیل گرامی دیشب در منزلش بازداشت شد

اسماعیل گرامی از فعالین مستقل بازنشسته ها دیشب ۱۴ فروردین، توسط هجوم عوامل امنیتی به منزلش بازداشت شد.
مامورین لوازم شخصی و موبایل های تمامی اعضای خانواده را ضبط کردند و خواستار لغو بیانیه تجمع پانزده فروردین مقابل سازمان تامین اجتماعی بودند.
اسماعیل گرامی در تاریخ ۱۷اسفند هم توسط عوامل امنیتی در تجمع اعتراضی مقابل سازمان تامین اجتماعی بازداشت شده بود که ازسوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین با حکم تعلیقی آزاد شده بود.
سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت اسماعیل گرامی فعال بازنشسته را بشدت محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید شرط این فعال بازنشسته میباشد.

***********

تجمّع بازنشستگان تأمین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
۱۵ فروردین ساعت ١٠:٣٠صبح
تهران: روبروی سازمان تأمین اجتماعی
شهرستانهای نزدیک به تهران: اولویت به شرکت در تجمع تهران
سایر شهرستان‌ها: مقابل اداره کل تامین اجتماعی

***********

فرا رسیدن بهاری دیگر و نوروز را شادباش میگوییم

فرا رسیدن بهاری دیگر و نوروز را درحالی به جامعه کارگری و همکارانمان شادباش میگوییم، که سال ۹۹ یکی از سخت ترین سال ها، برای کارگران و فرودستان و مزدبگیران بوده است.
سالی که گذشت، بیشترین اعتراضات کارگران و بازنشستگان و دیگر اقشار جامعه به دلیل شرایط سخت معیشتی و سوء مدیریتی عوامل حکومتی و دولتی را شاهد بوده ایم، بطوری که برخوردهای پلیسی وامنیتی و قضایی برای فعالین کارگری و صنفی و حامیان طبقه کارگر بشدت افزایش یافته و با صدور احکام ناعادلانه از سوی دستگاه قضایی، تعدادی از فعالین کارگری، صنفی و معلمان و حامیان طبقه کارگر یا در زندان هستند و یا با احکام سنگین روبرو شده اند.
شیوع بیماری کرونا در جهان و در ایران مشکلات بسیار جدی برای تمامی مردم جهان و کشورمان بوجود آورده است. در اکثرکشورها در جهان در صد بالایی از مردم را به دلیل شیوع بیماری کرونا، واکسینه کرده اند اما متاسفانه درکشور ما مسئولین حکومتی و دولتی هنوز به یک تصمیم مشترک و فوری برای واکسیناسیون مردم نرسیده اند و همچنان درگیر جنگ های جناحی و انتخاباتی خودشان برای حفظ و رسیدن به قدرت هستند .
سندیکای کارگران شرکت واحد، تازه شدن فصل و رسیدن بهار و نوروز را به عموم مردم، علی الخصوص خانواده های زندانیان کارگری، معلمان، دانشجویان و جامعه کارگری شادباش میگوید و خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان، حامیان دربند طبقه کارگر می باشد.