افق روشن
www.ofros.com

تجمع كاركنان تامین اجتماعی و اعتراض کارگران صنایع اراک


ایلنا - هرانا                                                                                               پنجشنبه ١٩ فروردین ١٣٨٩


تجمع كاركنان تامین اجتماعی صنفی است

درپی اعلام برخی ازكاركنان سازمان تامین اجتماعی برای تجمع در مقابل ستاد مركزی این سازمان در روز شنبه هفته آینده،گفته می‌شود كه مسئولان این سازمان از مدیران شرق و غرب تهران بزرگ و اداره كل شهرستان‌های تهران خواسته‌اند كه از دادن مرخصی به كاركنان در این روز تحت هر عنوان حتی بیماری خودداری‌كنند.
منابع مطلع از سازمان تامین اجتماعی درگفت‌وگو با ایلنا افزودند: برخی‌ها سعی دارند رنگ و بوی سیاسی به این تجمع بدهند و این افراد را مخالفان دولت بنامند اما هدف ازاین تجمع، اعتراض به عدم افزایش مزد كاركنان سازمان در سال ۸۸ است.
آنان همچنین تصزیح كردند: البته موضوع فقط به این‌جا ختم نمی‌شود بلكه برخی از مدیران سازمان تامین اجتماعی كه برخی از آنها از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند و خط‌مشی اصول‌گرایی نیز دارند به دلیل غضب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ستاد مركزی رانده شده و به شعبات تامین اجتماعی تبعید شده‌اند اما به تازگی مسئولان سازمان از روسای شعب خواسته‌اند تا ردیف‌های شغلی این افراد را تنزل دهند.

--------------------

اعتراض کارگران شرکت صنایع اراک به دلیل عدم پرداخت حقوق

خبرگزاری هرانا - بیش از ١۵٠ کارگر شرکت صنایع اراک به دلیل عدم پرداخت حقوق شش ماهه اخیر و معرفی تعدادی از آنها به بیمه بیکاری در آستانه بازنشستگی و اجرا نشدن تعهدات کارفرما معترضند و قصد تجمع در برابر نهاد ریاست جمهوری را دارند.
بنابر گزارشگران هرانا، مهمترین دلیل اعتراض بسیاری از کارگران شرکت صنایع اراک این است که اکثر آنها تا سه سال آینده بازنشسته خواهند شد اما کارفرما در اقدامی نادرست آنها را به بیمه بیکاری معرفی کرده است. کارگران به بیمه بیکاری سبب خواهد شد که کارگران در موعد مقرر بازنشسته نشوند و برای بازنشستگی آنان مشکلاتی ایجاد شود که این خواست کارگران نیست.
همچنین در طول شش ماه اخیر، این ١۵٠ کارگر هیچگونه دستمزد و مزایایی دریافت نکرده اند.
پنجشنبه ١٩ فروردین ١٣٨٩