افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم ٨ مارس در سنندج، اشنویه و سقز


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                 پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰ مارس ۲۰۱٦

برگزاری مراسم ٨ مارس در سنندج!

بر طبق گزارش رسیده، روز سه شنبه ۱۸ اسفند ماه، جمع کثیری از زنان و مردان و فعالین کارگری و مدنی، جهت برگزاری مراسم روز جهانی زن (۸ مارس)، در پشت پاساژ آشنا واقع در خیابان فردوسی که یکی از مکانهای شلوغ و پر ازدحام شهر است جمع شدند. مراسم با شعار گرامی باد روز هشت مارس (روز جهانی زن) به زبانهای کردی و فارسی آغاز شد كه با دست زدن و استقبال حاضرین روبرو شد. نیروهای امنیتی و لباس شخصی به شرکت کنندگان این مراسم حمله کردند و سعی در پراکنده کردن جمعیت داشتند به طوری که برای مدتی خیابان فردوسی بسته و تردد وسایل نقلیه متوقف گردید. همچنین نیروهای اطلاعاتی قصد دستگیری یکی از شرکت کنندگان را داشتند که دخالت مردم مانع از انجام این کار شد. لازم به توضیح است در روزهای گذشته نیروهای امنیتی تعدادی از فعالین كارگری ومدنی شهر سنندج را احضار و مورد تهدید قرار داده بودند كه نباید در مراسم روز جهانی زن شركت داشته باشند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۴

*************

برگزاری روز جهانی زن در اشنویه

به گزارش رسیده امروز ۱۸ اسفند روز جهانی زن با حضور جمعی از اعضای کمیته هماهنگی و فعالین كارگری به همراه زنان و مردان برابری خواه، در اشنویه برگزار شد. این مراسم با یک دقیقه سکوت شروع وسپس با سخنانی در باره روز زن و سرکوب و استثمار زنان توسط یکی از حضار ادامه یافت. در انتها مراسم با شادی و پای کوبی و پذیرایی از حاضرین پایان یافت.

۱۸ اسفند ۱۳۹۴

*************

برگزاری روز جهانی زن (٨ مارس) در شهر سقز

به گزارش رسیده امروز سه شنبه ١٧ اسفند ماه، با حضور جمعی از زنان ومردان درمحله شهرک ۱۱گولان سقز، مراسم گرامیداشت روز جهانی زن (۸ مارس) برگزار شد.
مراسم با یک دقیقه سکوت به یادجانباخته گان راه آزادی و برابری شروع شد، در ادامه یکی از فعالین کارگری درمورد تاریخچه روز جهانی زن سخنانی ایراد و سپس مقاله‌ای توسط یکی از حاضرین قرائت شد. در ادامه چند شعر توسط چند نفر از زنان حاضر در مراسم خوانده شد. مراسم که از ساعت ۴ شروع شده بود با پخش شیرینی وپای کوبی و شادی در ساعت ٦ به پایان رسید.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری

۱۸ اسفند ۱۳۹۴