افق روشن
www.ofros.com

گزارش برگزاری مراسم روز جهانی زن در سنندج، کامیاران و پاوه


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                 شنبه ٢٠ اسفند ماه ١٣٩٠

برگزاری مراسم روز جهانی زن در پاوه

روز جمعه ۱۹ اسفند مراسم با شکوهی با حضور جمعی از زنان کارگر و زحمت کش شهر پاوه به مناسبت روز جهانی زن (٨ مارس) برگزار گردید.
در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد جانباختگان راه آزادی حول مبرم ترین معضلات و مشکلات فرا روی زنان در منطقه گفتگو و راه کارهایی ارائه شد. این تجمع با شکوه با اضافه نمودن این بند (بیمه بیکاری برای همه بیکاران خصوصاً زنان بیکار) به قطع نامه کمیته هماهنگی، آن را قرائت و به تصویب رساندند. مراسم در میان شور و شوق حاضرین به پایان رسید.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل­های کارگری - ۲۰ اسفند ۱۳۹۰

*********************

برگزاری مراسم ٨ مارس در مریوان

روز جمعه ۱۹/١٢/۱۳۹۰ با حضور ده ها نفر از زنان و مردان برابری طلب و آزادیخواه در اطراف شهر مریوان (نزدیک روستای دزلی)‌ مراسم گرامی داشت روز جهانی زن (٨ مارس) برگزار گردید. مراسم با قرائت شعری توسط مجری آغاز گردید، سپس یکی از زنان حاضر در رابطه با روز زن صحبت کرد. در ادامه تاریخچه مختصری از ٨ مارس خوانده شد و یکی از زنان برابری در میان تشویق حاضرین قطعنامه روز جهانی زن را خواند. مراسم با خواندن سرود و پخش شیرینی در میان شور و شوق حاضرین پایان یافت.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - ۱۹ اسفند ۱۳۹۰

*********************

بزرگداشت ٨ مارس، روز جهانی زن، در سنندج با حمله به برگزارکنندگان آن سرکوب گردید

بزرگداشت این روز، که عملکردی به منظور ارتقاء بخشیدن جنس زن و از میان برداشتن تبعیض جنسی است از جمله اقدامات جا افتاده ای است که تقریبا اکثر کشورهای توسعه یافته آن را به رسمیت شناخته اند، با این وجود در میان جوامعی که ساختار اقتصادی - اجتماعی آنها هنوز به پیشرفت های آنچنانی دست پیدا نکرده است، این خواست ها با سرکوب رو به رو می شود و شرکت کنندگان این گونه مراسم ها به زیر یوغ کشیده می شوند.
اکنون که زنان می روند تا راه خود را در رفع تبعیض های جنسی هموار سازند، مشکلات بی شماری سر راه آنها پدیدار گشته است.
انسان های برابری طلب بر آن بودند تا فقط روز جهانی خود را جشن بگیرند اما حضور آنان با سرکوب بی رحمانه روبرو گشته و تعدادی از شرکت کنندگان توسط نیرو های امنیتی به بند کشیده شدند.
ما، جمعیت زنان آزادی خواه و برابری طلب، حمله به برپائی این مراسم در شهر سنندج را محکوم کرده و از تمامی انسان های آزادی خواه خواستاریم که آن را محکوم کنند و همگی خواهان آزادی انسان هائی بشویم که تنها جرم آنها برابری طلبی بوده است.

جمعیت زنان آزادی خواه و برابری طلب

سنندج- ١٨/١٢/٩٠

*********************

گزارش برگزاری مراسم روز جهانی زن در سنندج

در پی فراخوان "کمیته برگزار کننده ٨ مارس در سنندج" روز پنجشنبه ١٨ اسفند ماه برابر با ٨ مارس، جمع کثیری از مردم علیرغم فضای پلیسی که در سطح شهر و محل برگزاری مراسم حاکم شده بود، در خیابان فردوسی شهر سنندج جمع شدند و روز جهان زن را گرامی داشتند.
قرق محل از طرف پلیس و نیروهای امنیتی امکان برگزاری مراسم را بسیار دشوار کرده بود. در ساعت ۵:۵٠ دقیقه عصر نیروهای امنیتی به تعدادی از فعالین و مردم حاضر در محل یورش بردند و با بازداشت تعدادی از آنان فضا را متشنج کرده و قصد حمله گسترده تر به مردم را داشتند. یورش محافظین سرمایه، با مقاومت مردم روبه رو شد و تجمع کنندگان اقدام به شروع مراسم نموده و با سردادن شعار رودرو با محافظین سرمایه قرار گرفتند که در نتیجه این کشمکش، نیروهای پلیس ناچار به عقب نشینی شدند.
سپس مردم به مدت بیست دقیقه کل خیابان را بستند و با هورا کشیدن و کف زدن و سر دادن شعار، روز جهانی زن را گرامی داشتند. در جریان این مراسم متاسفانه چند نفر از حاضرین از طرف نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از تعداد و اسامی بازداشت شدگان هنوز اطلاع کامل در دسترس نیست اما خبرهای رسیده حاکی از آن است که سه نفر با اسامی: "سوسن رازانی" ، "کیومرث بهشتی زاد" و "ادیب سوره بومه" جزو بازداشت شدگان می باشند.
اخبار تکمیلی در مورد تعداد و اسامی بازداشت شدگان و تصاویر مراسم در اطلاعیه های بعدی منتشر خواهد شد.

کمیته ی برگزار کننده مراسم ٨ مارس سنندج - ١٨ اسفند ١٣٩٠

*********************

برگزاری مراسم روز جهانی زن در شهرستان کامیاران

روز پنجشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٠ برابر با روز جهانی زن جمعی از زنان و مردان آزادی خواه و برابری طلب و اعضاء کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری مراسمی در گرامی داشت روز جهانی زن در پارک شهربازی کامیاران برگزار کردند.
مراسم با خواندن سرود انترناسیونال شروع شد و با یک دقیقه سکوت به یاد جانباختگان راه رهایی طبقه کارگر ادامه یافت. سپس مقاله و تاریخچه ٨ مارس خوانده شد و مراسم با قرائت قطعنامه روز جهانی زن در میان شور و شوق حاضرین به پایان رسید.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری - ١٨ اسفند ١٣٩٠