افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم گرامی‌داشت هشت مارس در چند شهر


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                                         سه شنبه ۱٧ اسفند ۱۴۰۰ - ٨ مارس ۲۰۲۲


برگزاری گلگشت به مناسبت ٨ مارس

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب کمیته هماهنگی برای کمک اینجا کلیک کنید.
برگزاری گلگشت به مناسبت ٨ مارس، روز جهانی زن توسط جمعی از فعالین زنان در گیلان. این برنامه با محوریت افزایش خشونت علیه زنان، بصورت هم اندیشی و بحث و گفتگو برگزار شد.
در پایان مراسم شرکت کنندگان با خواندن سرود زنان بصورت دسته جمعی به کار خود پایان داد./ اسفند ۱۴۰۰

**********

برگزاری مراسم هشت مارس توسط زنان فعال و آزادیخواه درمریوان

در آستانه هشت مارس روز جهانی زن و در ادامه تجمعات گسترده در شهرها و نقاط مختلف ایران از سوی زنان و مردان آزادی خواه و برابری طلب، این بار جمعی از زنان در شهر مریوان با تجمع و در دست داشتن پلاکاردهایی هشت مارس را گرامی داشته و همراهی خود را با جنبش زنان اعلام کردند./دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

**********

برگزاری مراسم گرامی‌داشت هشت مارس در سنندج

روز یکشنبه پانزدهم اسفند جمعی از زنان و مردان آزادیخواه و برابری‌ طلب شهر سنندج طی مراسمی با شكوه و نمادین هشت مارس روز جهانی زن را گرامی داشتند.
مراسم با یک دقیقه سکوت به یاد تمامی جان‌باختگان راه آزادی و برابری آغاز، و با یک قطعه شعر انقلابی در وصف مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی زنان ادامه یافت. سپس قطعنامه‌‌ی روز جهانی زن توسط یکی از حاضرین قرائت گردیده و بر بند بند آن تاُکید شد.
سپس بخشی از مطالبات برحق جنبش زنان در قالب شعارهایی کوبنده سر داده شد، و فریاد رهایی از قید مناسبات ظالمانه و زن‌ستیز را طنین‌انداز نمودند.
در ادامه با تجلیل از مبارزات کنش‌گران و مبارزان راه رهایی از وضعیت موجود، و همدلی و حمایت از جنبش زنان در کنار دیگر جنبش‌های آزادی‌خواهانه‌ی ایران و جهان، شرکت‌کنندگان به رقص و پایکوبی پرداخته، و با پخش شیرینی به استقبال هشت مارس رفتند.

درد زنان درد ماست برابری حق ماست

گرامی باد هشت مارس

**********

جمعی از فعالین زنان در رشت به مناسبت هشت مارس

امروز ۱۶ اسفند جمعی از فعالین زنان در رشت به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن در میدان شهرداری این شهر گردهم آمدند و با روشن کردن شمع و گذاشتن عکس های مونا حیدری و رومینا اشرفی دو تن از قربانیان زن کشی در ایران این روز را گرامی داشتند.
آنها در کنار عکس قربانیان زن کشی، شعارنوشته هایی در اعتراض به قوانین زن ستیز و حامی قتل ها قرار دادند.
مردم زیادی به این زنان پیوستند و با آنها به گفتگو پرداختند. فعالین زنان با مردم درباره این قتل ها و نبود قوانین حمایتی از زنان صحبت کردند. پس ار حدود نیم ساعت زنان محل را ترک کردند اما شمع ها و گل ها و همچنین پلاکاردهای اعتراضی خود را در میدان اصلی شهر به جا گذاشتند.