افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم روز جهانی زن در رشت و پاوه


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                 پنجشنبه ١٩ اسفند ١٣٨٩

بر اساس خبر ارسالی، روز جمعه به مناسبت روز جهانی زن، مراسمی با حضور تعدادی از فعالین زنان و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در رشت برگزار گردید. در این مراسم نمایشگاه عکسی از زنان کارگر، پخش فیلم کوتاهی از درد و رنج زنان روستایی گیلان، مقاله ای در خصوص فرودستی زنان به همراه پخش موسیقی برگزار شد. در پایان به مدت دو ساعت بحث آزاد در خصوص رابطه‌ی جنبش زنان با جنبش کارگری صورت گرفت که با استقبال حاضرین مواجه گردید.
همچنین روز سه‌شنبه ١٧ اسفند، مراسم ٨ مارس روز جهانی زن با حضور جمعی از زنان شهر پاوه برگزار شد. این مراسم با یک دقیقه سکوت به یاد جان باختگان راه رهایی زنان وهمه انسان‌های آزادی‌خواه و برابری‌طلب آغاز گردید. سپس یکی از حاضرین تاریخچه روز جهانی زن را قرائت کرد و در ادمه مطالبی در باره موقعیت کنونی زنان در جامعه ارائه شد و وضعیت وخیم آنان در منطقه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
در پایان این مراسم که با ترنم اشعار وشادی همراه بود، قطعنامه کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به مناسبت روز جهانی زن قرائت و به تصویب حاضرین رسید.

زنده باد روز جهانی زن

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

١٧ اسفند ١٣٨٩